Autor Wątek: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022  (Przeczytany 44833 razy)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 26, 2022, 16:36:18 »
Ale że wydajesz jeszcze więcej to tego nie widzisz?
Jeśli można by było oddać wszystkie podwyżki, które dostaliśmy od 2015 r. a także wszystkie dodatki typu 500+, i wrócić do cen z tamtego roku to biłbym się o tą możliwość.
I mam na myśli tylko relacje cenowe, nie jestem sympatykiem żadnej z partii.
To policz na spokojnie jeszcze raz.
Już pominę fakt ze PO-PSL chciało nas wy... Na emeryturach. A PIS to naprawia.
I przypomnę kolegom że słabą pamięcią. PO dało nam raz 300 zł (bo nawet pierwszą ustawę modernizacyjną PiS okroili. A PiS? Pierwsza modernizacja druga modernizacja i pracują nad kolejnymi rozwiązaniami. Inaczej mówiąc bez decyzji PIS miałbyś o 2,5 tysiące mniej. Co Ty na to?
Przypomniało mi się mamy w Warszawie geniusza opisanego na WP. Sympatycy PiS płacą 50 procent więcej,
A wziął ponad 70 tys pomocy publicznej w ostatnich latach
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2022, 16:46:16 wysłana przez radca »

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 26, 2022, 17:38:21 »
Idealny przykład jak łatwo zmanipluować człowieka jego własnymi pieniędzmi.

Offline scalpel19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 26, 2022, 17:48:31 »
Na wstępie zaznaczam, że nie jestem sympatykiem żadnej z partii (w tym PO) ;)
Jeśli chodzi o podwyżki, to masz rację, nie licząc tegorocznej było to około 1500zl na rękę. Mimo tego, z pełnym przekonaniem mówię, że wolałbym nie mieć tych pieniędzy i wrócić do tego co było (jeśli chodzi o ceny). I ta podwyżka która nas czeka niczego nie zmienia.
Druga sprawa to to, że nie jesteśmy pępkiem świata. Jeśli patrzysz tylko na czubek własnego nosa i liczą się dla Ciebie tylko podwyżki to ok. Dla mnie liczą się też inne rzeczy i to jak wygląda życie ludzi wokół mnie. Zobacz np jak bardzo młodzi ludzie oddalają się od możliwości zakupu własnego mieszkania. Nie wszyscy pracują w służbach mundurowych i nie wszystkim bank tak chętnie jak nam udziela kredytu.
Kończąc, przypominam, że żadnej z tych podwyżek rząd nie dał sam z siebie, więc nie wiem czy zasadnym jest takie wychwalanie. Poza tym żadnej z tych podwyżek nie traktowałbym jako realnego wzrostu uposażenie. To nawet nie jest równanie adekwatne do wzrostu cen na przestrzeni ostatnich lat.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 26, 2022, 18:11:52 »
Scalpel19...
Może jestem głupi. Ale nie aż tak. Jeśli ktoś używa pojęcia Polski nieład to jednoznacznie określa się po stronie antyPiS. Żeby było jasne codziennie słucham Tok fm i polskiego Radia więc mam porównanie i wiem co kto mówi.

Dla mnie historia PSP zaczęła się znaczenie przed 2015 czy nawet 2007 rokiem.

I dla mnie PIS to 2500 zł więcej. Pierwsza ustawa modernizacyjną to ponad 1000 zł na etat. Stąd 2500 zł.

Co do polskiego ładu to właśnie Ty patrz dalej własnego nosa.
Skoro dla 90% podatników jest to zysk lub brak straty to skąd taki lament. Dla mnie było od samego początku jasne, że zarabiający bardzo dobrze zapłacą więcej.
Może dla Ciebie 100 zł więcej to nic. A dla innych to 10 %.

Co do kredytów to rząd nie ma wpływu na to jak aktuariusz liczy zdolność, to jest wewnętrzna sprawa banku.

PO też nie dawało i też nie ze swoich.
Różnica jest taka że PIS obiecał 500+, podwyżki, itd i tych obietnic dotrzymał uszczelniając podatki. A PO mówiło nie ma bo nie ma.
Plus Po zapitolił 150 mld z OFE.

Offline scalpel19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 26, 2022, 18:24:35 »
Szanuję, że każdy może mieć swoje zdanie i myślę, że dalsza rozmowa nie ma sensu :)
Nie mniej, masz rację, jestem przeciwnikiem obecnej władzy. Nie znaczy to jednak, że jestem zwolennikiem poprzedniej, bo tak nie jest.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 26, 2022, 18:30:27 »
 Też bym nie bronił straconej sprawy.
I nie ma trzeciej drogi. Albo PIS albo antyPiS. Arytmetyka sejmowa jest nieubłagana
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2022, 18:38:43 wysłana przez radca »

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 26, 2022, 18:54:28 »
Też bym nie bronił straconej sprawy.
I nie ma trzeciej drogi. Albo PIS albo antyPiS. Arytmetyka sejmowa jest nieubłagana
Jesteś typowym elektoratem obecnej partii. Albo z nami albo przeciwko. Kto nie jest z PiSu to napewno jest z PO. Dla Ciebie są dwa kolory. Nie rozumiesz że istnieją odcienie i że jak nie popieram obecnej władzy która nas uwsteczniła to nie jest równoznaczne z tym że popieram PO i Tuska który na TVP leci bez przerwy. I nie operuj proszę żadnymi kwotami bo one nijak się mają do dzisiejszych czasów. Kiedyś zarabialiśmy miliony i co ? I bieda aż piszczała.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 26, 2022, 19:36:43 »
Też bym nie bronił straconej sprawy.
I nie ma trzeciej drogi. Albo PIS albo antyPiS. Arytmetyka sejmowa jest nieubłagana
Jesteś typowym elektoratem obecnej partii. Albo z nami albo przeciwko. Kto nie jest z PiSu to napewno jest z PO. Dla Ciebie są dwa kolory. Nie rozumiesz że istnieją odcienie i że jak nie popieram obecnej władzy która nas uwsteczniła to nie jest równoznaczne z tym że popieram PO i Tuska który na TVP leci bez przerwy. I nie operuj proszę żadnymi kwotami bo one nijak się mają do dzisiejszych czasów. Kiedyś zarabialiśmy miliony i co ? I bieda aż piszczała.
Zupełnie niepotrzebna manipulacja.
Kiedyś zarabialiśmy miliony - tak i dodam ważne było ile tych milionów zarabiałeś a nie jaka była ilość zer na banknotach. Tak teraz jak i we wczesnych latach 90 XX w byli bogaci i biedniejsi. Ludzie kupowali mercedesy z salonu AGD milele itd itp.

Co do obecnej polityki. Sondaże są nieubłagane. Albo rządził będzie PiS z ewentualnym koalicjantem albo szeroka koalicja PO, Lewica, PSL, Hołownia.
 Więc na dziś (sondaże z poniedziałku) nie mamy żadnej trzeciej drogi. A jeśli stoję przed takim wyborem, to mam sobie robić na złość? Czy może zaufać Donaldowi? (To ten od nie wybieram się do Brukseli)  :rofl:

Na koniec: nie mam telewizora.
Słucham radia zarówno pro jak i antypisowskiego.
 
I jeśli jest komenda gdzie nie było wyrównania w styczniu to proszę info na Priv.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2022, 19:40:24 wysłana przez radca »

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 26, 2022, 20:56:02 »
Też bym nie bronił straconej sprawy.
I nie ma trzeciej drogi. Albo PIS albo antyPiS. Arytmetyka sejmowa jest nieubłagana
Jesteś typowym elektoratem obecnej partii. Albo z nami albo przeciwko. Kto nie jest z PiSu to napewno jest z PO. Dla Ciebie są dwa kolory. Nie rozumiesz że istnieją odcienie i że jak nie popieram obecnej władzy która nas uwsteczniła to nie jest równoznaczne z tym że popieram PO i Tuska który na TVP leci bez przerwy. I nie operuj proszę żadnymi kwotami bo one nijak się mają do dzisiejszych czasów. Kiedyś zarabialiśmy miliony i co ? I bieda aż piszczała.
Zupełnie niepotrzebna manipulacja.
Kiedyś zarabialiśmy miliony - tak i dodam ważne było ile tych milionów zarabiałeś a nie jaka była ilość zer na banknotach. Tak teraz jak i we wczesnych latach 90 XX w byli bogaci i biedniejsi. Ludzie kupowali mercedesy z salonu AGD milele itd itp.

Co do obecnej polityki. Sondaże są nieubłagane. Albo rządził będzie PiS z ewentualnym koalicjantem albo szeroka koalicja PO, Lewica, PSL, Hołownia.
 Więc na dziś (sondaże z poniedziałku) nie mamy żadnej trzeciej drogi. A jeśli stoję przed takim wyborem, to mam sobie robić na złość? Czy może zaufać Donaldowi? (To ten od nie wybieram się do Brukseli)  :rofl:

Na koniec: nie mam telewizora.
Słucham radia zarówno pro jak i antypisowskiego.
 
I jeśli jest komenda gdzie nie było wyrównania w styczniu to proszę info na Priv.
Sam się zaszachowałes. Skoro nie oglądasz tv to skąd znasz sondaże bo jak żyję to nie słyszałem żeby w codziennych wiadomościach w jakimkolwiek radiu podawali słupki w sondażach. Obłuda i zakłamanie jak cały PiS.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 26, 2022, 20:58:21 »
Co do obecnej polityki. Sondaże są nieubłagane. Albo rządził będzie PiS z ewentualnym koalicjantem albo szeroka koalicja PO, Lewica, PSL, Hołownia.
 Więc na dziś (sondaże z poniedziałku) nie mamy żadnej trzeciej drogi. A jeśli stoję przed takim wyborem, to mam sobie robić na złość? Czy może zaufać Donaldowi? (To ten od nie wybieram się do Brukseli)  :rofl:
Sondaże są nieubłagane... Błagam cię na podstawie sondaży jeden z redaktorów naczelnych  wysnuł ciekawą tezę, że ówczesny kandydat na prezydenta cyt. "musiałby po pijanemu przejechać niepełnosprawną zakonnicę w ciąży, żeby nie wygrać". Dodatkowo szacowanie szans na półtora roku przed wyborami i formowanie bloków koalicyjnych w polskiej demokracji to bardziej wróżenie z fusów niż realna socjologia czy też politologia. Dlaczego tak uważam bo w lutym 2015 pewien bezpartyjny kandydat ogłosił chęć startu w wyborach a 10 maja zdobył prawie 21% głosów więc Polska polityka jest trudna do przewidywania.

Co do Polskiego Ładu wszyscy przekonamy się w połowie lutego 2023 (wtedy na podatki.gov.pl udostępniają PITa) co wyszło z zapewnień.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 26, 2022, 21:53:14 »
Im więcej wypowiedzi tym bardziej pokazujesz jak prosty masz tok myślenia... Nie głosujesz na pratię która jest zgodnia swoim programem i działaniami z Twoimi poglądami tylko na tą która ma szansę na wygraną według sondaży? To jak ma się cokolwiek zmienić w tym kraju jeśli ludzie będą zwracać jakąkolwiek uwagę na sondaże.
Tak właśnie działa polityka dzielenia obecnej władzy, utwierdzić ludzi w przekonaniu że są tylko dwie opcje, albo jesteś z nami albo przeciwko nam i nic poza tym.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 26, 2022, 22:55:17 »
Cytat: seksyjny
Sam się zaszachowałes. Skoro nie oglądasz tv to skąd znasz sondaże bo jak żyję to nie słyszałem żeby w codziennych wiadomościach w jakimkolwiek radiu podawali słupki w sondażach. Obłuda i zakłamanie jak cały PiS.
   
Jasne skoro ty czegoś nie słyszałeś w radio albo nie widziałeś w telewizji to tego nie ma.  :rofl:
A kończąc żarty to twoja ostatnia wypowiedź to rozumiem żart właśnie?
 Jeśli jednak nie żartujesz to wyjaśniam są takie radia gdzie zamiast miłego dla ucha umcy umcy umcy jest ple ple ple. Czyli słowo mówione prawie cały czas. I w takich radiach można usłyszeć o aktualnych sondażach.

A twoje twierdzenia o tym że mijam się z prawdą są równie trafne i prawdziwe jak twierdzenia o obłudzie i zakłamaniu PIS.
Mnie PIS nigdy nie oszukał. Ani nie okłamał. Jeśli Ciebie tak to proszę o przykład.

Im więcej wypowiedzi tym bardziej pokazujesz jak prosty masz tok myślenia... Nie głosujesz na pratię która jest zgodnia swoim programem i działaniami z Twoimi poglądami tylko na tą która ma szansę na wygraną według sondaży? To jak ma się cokolwiek zmienić w tym kraju jeśli ludzie będą zwracać jakąkolwiek uwagę na sondaże.
Tak właśnie działa polityka dzielenia obecnej władzy, utwierdzić ludzi w przekonaniu że są tylko dwie opcje, albo jesteś z nami albo przeciwko nam i nic poza tym.

Każdy kto uczestniczył w posiedzeniach Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ Solidarność potwierdzi że co najmniej od 10 lat powtarzam że PiS jest najlepszym wyborem dla mundurowych nie dlatego że tak mi się wydaje tylko dlatego że jest to dla nas korzystne.
Trudno żebym głosował na partie których programy są dla mnie gorsze.
Zresztą jak komuś polityka PiS nie odpowiada to podwyżki proszę odesłać do MF.

 I jeszcze jedno - na mnie nie działa presja Warszafki że PiS to obciach, popsuł sądy,  pozbawia kobiety prawa do decyzji itd. A w dodatku jak wielu kolegów może potwierdzić potrafię to uargumentować logicznie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2022, 07:13:50 wysłana przez Butel »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 27, 2022, 00:55:02 »
Czy mógłbyś się opanować bo z tą agitacją zaczyna się robić troszkę niezręcznie i kuriozalnie. Przypominam że reprezentujesz obecnie związek, a stolik kiedyś się wywróci i jak wtedy będziesz rozmawiał z inną opcją polityczną.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 27, 2022, 06:44:40 »
Cytat: seksyjny
Sam się zaszachowałes. Skoro nie oglądasz tv to skąd znasz sondaże bo jak żyję to nie słyszałem żeby w codziennych wiadomościach w jakimkolwiek radiu podawali słupki w sondażach. Obłuda i zakłamanie jak cały PiS.

Jasne skoro ty czegoś nie słyszałeś w radio albo nie widziałeś w telewizji to tego nie ma.  :rofl:

A kończąc żarty to twoja ostatnia wypowiedź to rozumiem żart właśnie?
 Jeśli jednak nie żartujesz to wyjaśniam są takie radia gdzie zamiast miłego dla ucha umcy umcy umcy jest ple ple ple. Czyli słowo mówione prawie cały czas. I w takich radiach można usłyszeć o aktualnych sondażach.

A twoje twierdzenia o tym że mijam się z prawdą są równie trafne i prawdziwe jak twierdzenia o obłudzie i zakłamaniu PIS.
Mnie PIS nigdy nie oszukał. Ani nie okłamał. Jeśli Ciebie tak to proszę o przykład.
Nie nadawaj moim wypowiedzią charakter pejoratywny tylko powiedz w jakim radiu w poniedziałek przedstawiali sondaże wyborcze i mniej więcej w jakich godzinach. To nie było dawno więc napewno pamiętasz. No właśnie.
PS. Ja słucham program drugi i trzeci polskiego radia i mimo że trochę agitują to jak żyję nie pamiętam tam sondaży wyborczych w okresie nie dot. wyborów a nie żadne umcy umcy w twoim małpim języku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2022, 07:15:02 wysłana przez Butel »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 27, 2022, 08:18:55 »
Pb11 nie chodzi o agatka a o fakty i ich ocenę.
Każdy może mieć własną i przedstawiać argumenty za swoją oceną.
Solidarność popiera niektóre działania PIS bo mamy porozumienia programowe.
Akurat dla strażaków PiS zrobił dużo. Chyba że uważasz że mało?

Sekcyjny
Rano do 9.30 słucham Tok Fm.
Póżniej polskiego Radia 24.
I tu i tu omówione były wyniki ostatniego sondażu dla WP

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 27, 2022, 09:13:53 »
Panowie, a wracając do tematu, tu jak wasze sympatie i antypatie polityczne mają się do niższych wypłat w styczniu?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 678
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 27, 2022, 09:22:01 »
Panowie, a wracając do tematu, tu jak wasze sympatie i antypatie polityczne mają się do niższych wypłat w styczniu?

Przecież wyrównane  :szalony:

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 27, 2022, 10:42:25 »
Pb11 nie chodzi o agatka a o fakty i ich ocenę.
Każdy może mieć własną i przedstawiać argumenty za swoją oceną.
Solidarność popiera niektóre działania PIS bo mamy porozumienia programowe.
Akurat dla strażaków PiS zrobił dużo. Chyba że uważasz że mało?

Sekcyjny
Rano do 9.30 słucham Tok Fm.
Póżniej polskiego Radia 24.
I tu i tu omówione były wyniki ostatniego sondażu dla WP
Związki zawodowe powinny być apolityczne, a z Twoich wypowiedzi płynie identyczny przekaz jak z telewizyjnego serwisu informacyjnego który zaczyna się o 19:30.
I to ze PIS dla strażaków zrobiło dużo :gwiazdki:
Nie uważasz że w głównej mierze to zasługa ludzi którzy walczyli o te podwyżki organizowali strajki a nie jedynej słusznej partii?


Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 27, 2022, 12:05:03 »
Wojtek akcje protestacyjne były potrzebne za PO żeby dostać 300 zł podwyżki żeby nie zabrali nam praw emerytalnych w czasie służby żeby nie weszły niekorzystne zmiany w chorobowym - tu nie wyszło.
Dla jasności to moja skromna osoba współorganizowała wtedy wszystkie te akcje.
Nie jest to miejsce na zdradzanie kuchni ale za PIS akcje protestacyjne są wg mnie co najmniej nieprzemyślane. I szkodzą ogółowi strażaków. Cześć wie o czym mówię.

Żeby przeprowadzać zmiany w prawie potrzeba poparcia 231 posłów. Dlatego każdy związek musi zabiegać o takie poparcie jeśli chce realizować swój program. OPZZ ma bliżej do Lewicy. Solidarność do PIS. I tyle. Ale związek nie mówi że rząd robi dobrze gdy robi źle. Tylko że akurat na gruncie strażackim na takiej współpracy ludzie zyskują.

Więc czemu mam mówić że tracą? Albo twierdzić że inny wybór polityczny jest lepszy?
I tyle.

Jeśli PIS zacznie nam szkodzić (jako formacji) też będę przeciwko i będę przeciwdziałał takim pomysłom w ramach moich skromnych możliwości.

I żadnego Priva ni dostałem. Czyli wszyscy dostali wyrównanie za styczeń?

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 27, 2022, 13:42:46 »
Myślenie typowych beneficjentów socjalu. Nie ważne jak rządzą państwem i do jakiego stanu je doprowadzają, ważne że mi dają, więc będę na nich głosował. Dałeś się sprzedać za podwyżkę której niedługo albo nawet już teraz nie odczujesz.
Ciągle tylko po to, po tamto. Są w tym kraju jeszcze partie które nie rządziły i którym może warto dać szansę.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 27, 2022, 15:04:30 »
Panowie, a wracając do tematu, tu jak wasze sympatie i antypatie polityczne mają się do niższych wypłat w styczniu?

Przecież wyrównane  :szalony:

Ale co wyrównane? Wyrównane byłoby wtedy gdybyś nie musiał tego oddać przy rocznym rozliczaniu PITa. Teraz to nie jest wyrównane, tylko zajumanie części uposażenia przełożone na później. Teraz tego bardzo nie czujesz, ale jak w kwietniu 2023 oddasz kilka tysięcy, to wtedy "podziękuj" za wyrównanie.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 678
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 27, 2022, 15:20:11 »
Panowie, a wracając do tematu, tu jak wasze sympatie i antypatie polityczne mają się do niższych wypłat w styczniu?

Przecież wyrównane  :szalony:

Ale co wyrównane? Wyrównane byłoby wtedy gdybyś nie musiał tego oddać przy rocznym rozliczaniu PITa. Teraz to nie jest wyrównane, tylko zajumanie części uposażenia przełożone na później. Teraz tego bardzo nie czujesz, ale jak w kwietniu 2023 oddasz kilka tysięcy, to wtedy "podziękuj" za wyrównanie.

Ale brednie wypisujesz.. przyczytaj sobie zmiany do ustawy o nowym ładzie. Do 12800 nic nie będziesz musiał oddawać w następnym roku. Pewnie jakiś chłopak sprzedał Ci info na stołówce JRG  :szalony:

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 27, 2022, 16:24:25 »
Myślenie typowych beneficjentów socjalu. Nie ważne jak rządzą państwem i do jakiego stanu je doprowadzają, ważne że mi dają, więc będę na nich głosował. Dałeś się sprzedać za podwyżkę której niedługo albo nawet już teraz nie odczujesz.
Ciągle tylko po to, po tamto. Są w tym kraju jeszcze partie które nie rządziły i którym może warto dać szansę.
Rozumiem, że ty jesteś przeciwko podwyżce - i tylko mi nie pisz,  że była za mała.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 27, 2022, 18:52:45 »
Ale brednie wypisujesz.. przyczytaj sobie zmiany do ustawy o nowym ładzie. Do 12800 nic nie będziesz musiał oddawać w następnym roku. Pewnie jakiś chłopak sprzedał Ci info na stołówce JRG  :szalony:
Przynajmniej znam stołówkę JRG i muszę Ci się przyznać, że często tam można posłuchać konkretnych informacji. Skoro tak lekceważąco się wypowiadasz o "stołówce JRG" to najprawdopodobniej znasz ją tylko z opowieści "Z mchu i paproci".
Co to meritum to czytałeś info z linku umieszczonego przez SIUSIEK? I nadal jesteś tak pewny swoich racji i zapatrzony w bubel forsowany przez jedynie słuszne ugrupowanie polityczne?