Autor Wątek: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022  (Przeczytany 44620 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 06, 2022, 09:14:13 »
Klawy. Ludzi przyzwyczajono do modelu Robin Hooda i oduczono od pracy. Gdy kasy brakuje to się dodrukuje. Taką wyznają dewizę. Rządy lewicowe, a teraz takie gospodarczo mamy, zawsze rujnowały gospodarki. Nie można w nieskończoność wydawać więcej niż się ma. W końcu dojdzie do tego że Premier drastycznie „ obniży ludziom oczekiwania”. Wiesz kto to powiedział?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 06, 2022, 11:02:05 »
Info dla emerytów  :fiuu:
Cytuj
         
  "Szanowny Panie,
uprzejmie wyjaśniam, że zgodnie z wejściem w życie z dniem 01.01.2022 r. ustawy z dnia 29 października 2021 r.  o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2021 r. poz. 2105) organ emerytalny zobowiązany został do obliczenia emerytury  w nw. sposób:
- kwota emerytury brutto x 17% (zaliczka na podatek) - 425,00 (kwota zmniejszająca podatek) =  podatek
- kwota emerytury brutto x 9% =  wysokość składki zdrowotnej odprowadzanej do NFZ
W celu wyliczenia kwoty emerytury do wypłaty należy odjąć od kwoty brutto  zaliczkę na podatek dochodowy oraz składkę zdrowotną.
Nadmieniam również, że zaliczki na podatek dochodowy za miesiące od stycznia do grudnia będą pobierane w wysokości:
a) 17% dochodu uzyskanego w danym miesiącu - za miesiące, w których dochód uzyskany od początku roku nie przekroczył kwoty stanowiącej górną granicę pierwszego przedziału skali - tj. kwotę 120 000 zł;
b) 32% od nadwyżki ponad kwotę stanowiącą górną granicę pierwszego przedziału skali podatkowej, tj. powyżej kwoty 120 000 zł - za miesiąc, w którym dochód podatnika uzyskany od początku roku przekroczy kwotę stanowiącą górną granicę pierwszego przedziału skali 17% od tej części uzyskanego w tym miesiącu, która przekroczyła kwotę 120 000 zł,
c) 32% dochodu uzyskanego przez podatnika w danym miesiącu, za miesiące następujące po miesiącu, o którym mowa w lit.b
d) kwota, o którą pomniejsza się miesięczne zaliczki na podatek wynosi miesięcznie 425,00 zł
(5100,00 x 1/12 = 425,00 zł).
Ponadto informuję, że w związku ze zmianą ustawy podatkowej organ emerytalny nie będzie wydawał decyzji swoim świadczeniobiorcom ponieważ kwota brutto wypłacanych świadczeń nie uległa zmianie.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 06, 2022, 13:40:31 »
Wszędzie jest inflacja to fakt, w końcu wszystkie kraje drukowały pieniądze kiedy modne było hasło "stay at home" i gospodarki były zarzynane.
Polacy to zaradny naród i poradzilibyśmy sobie lepiej niż inni. Ale PIS wprowadził nowy ład (na szybko) i teraz mamy tego efekty. W styczniu inflacja wystrzeli bo wszyscy zapłacą większe podatki i żadne chwilowe ulgi (dla klasy średniej) nic nie dadzą. Liczy się wartość nabywcza pieniądza, a nie nominalna (dochodzi realnie 9% nowego podatku). Jak widzę, przekaz aż podnieśliśmy kwotę wolną od podatku aż do 30 (..) to mi się nóż w kieszeni otwiera. TO WINA  PISU nie TUSKA i UNI.
To położyć się i czekać na śmierć? Masz rację, powinni wyjść i powiedzieć "pieniędzy nie ma i nie będzie", jeszcze hasło " ratujemy Państwo" i każdemu z pensji po 10%, vat do 25%, paliwo po 7pln
Ja tak trudnych czasów nie pamiętam, dlatego za szybko na osąd. Nie ma polityków, którzy by się z tym uporali. Straty są i będą, jedyne co, minimalizować - i tak robią.

Najlepiej udawac ze sie nic nie stało, bo jest sie ślepym i zapatrzonym w prezesa...

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 06, 2022, 21:00:09 »
Wszędzie jest inflacja to fakt, w końcu wszystkie kraje drukowały pieniądze kiedy modne było hasło "stay at home" i gospodarki były zarzynane.
Polacy to zaradny naród i poradzilibyśmy sobie lepiej niż inni. Ale PIS wprowadził nowy ład (na szybko) i teraz mamy tego efekty. W styczniu inflacja wystrzeli bo wszyscy zapłacą większe podatki i żadne chwilowe ulgi (dla klasy średniej) nic nie dadzą. Liczy się wartość nabywcza pieniądza, a nie nominalna (dochodzi realnie 9% nowego podatku). Jak widzę, przekaz aż podnieśliśmy kwotę wolną od podatku aż do 30 (..) to mi się nóż w kieszeni otwiera. TO WINA  PISU nie TUSKA i UNI.
To położyć się i czekać na śmierć? Masz rację, powinni wyjść i powiedzieć "pieniędzy nie ma i nie będzie", jeszcze hasło " ratujemy Państwo" i każdemu z pensji po 10%, vat do 25%, paliwo po 7pln
Ja tak trudnych czasów nie pamiętam, dlatego za szybko na osąd. Nie ma polityków, którzy by się z tym uporali. Straty są i będą, jedyne co, minimalizować - i tak robią.

Najlepiej udawac ze sie nic nie stało, bo jest sie ślepym i zapatrzonym w prezesa...
Przez tak  długi czas nieudało Ci się nikogo sprowokować, to ja odpowiem.
Proszę Pana o konkretne przykłady.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 06, 2022, 21:04:49 »
Wszędzie jest inflacja to fakt, w końcu wszystkie kraje drukowały pieniądze kiedy modne było hasło "stay at home" i gospodarki były zarzynane.
Polacy to zaradny naród i poradzilibyśmy sobie lepiej niż inni. Ale PIS wprowadził nowy ład (na szybko) i teraz mamy tego efekty. W styczniu inflacja wystrzeli bo wszyscy zapłacą większe podatki i żadne chwilowe ulgi (dla klasy średniej) nic nie dadzą. Liczy się wartość nabywcza pieniądza, a nie nominalna (dochodzi realnie 9% nowego podatku). Jak widzę, przekaz aż podnieśliśmy kwotę wolną od podatku aż do 30 (..) to mi się nóż w kieszeni otwiera. TO WINA  PISU nie TUSKA i UNI.
To położyć się i czekać na śmierć? Masz rację, powinni wyjść i powiedzieć "pieniędzy nie ma i nie będzie", jeszcze hasło " ratujemy Państwo" i każdemu z pensji po 10%, vat do 25%, paliwo po 7pln
Ja tak trudnych czasów nie pamiętam, dlatego za szybko na osąd. Nie ma polityków, którzy by się z tym uporali. Straty są i będą, jedyne co, minimalizować - i tak robią.

Najlepiej udawac ze sie nic nie stało, bo jest sie ślepym i zapatrzonym w prezesa...
Przez tak  długi czas nieudało Ci się nikogo sprowokować, to ja odpowiem.
Proszę Pana o konkretne przykłady.
Ja na ten przykład jestem zadowolony z nowego nie ładu , mi zabrali tylko 50 zł a ojcu dali 80 zł do emerytury . Więc jakby nie patrzył 30 zł na plus dla gospodarstwa domowego  :rofl: Pozdrawiam 👍

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 06, 2022, 21:32:49 »
To się zdziwisz jak podwyżkę dostaniesz mniejszą jeszcze o drugie 50.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 06, 2022, 22:04:41 »
To się zdziwisz jak podwyżkę dostaniesz mniejszą jeszcze o drugie 50.

50 zabrali z całej wypłaty i 50 zabiorą z podwyżki 550 zł. Jakieś bzdety wypisujesz   :rofl:

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 07, 2022, 11:38:41 »
To się zdziwisz jak podwyżkę dostaniesz mniejszą jeszcze o drugie 50.

50 zabrali z całej wypłaty i 50 zabiorą z podwyżki 550 zł. Jakieś bzdety wypisujesz   :rofl:

Odpowiedzą na Twoje zdziwienie może być :  podatek progresywny :)
Jak zarabiasz 6000 to zabiorą Ci 50 ale jak 6500 to już 100. To tylko przykład ale oddaje to co dzieje się w podatkowym polskim ładzie.
Pozdrawiam

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 07, 2022, 22:29:17 »
https://www.money.pl/gospodarka/minister-finansow-podpisal-rozporzadzenie-zmieniajace-technike-poboru-zaliczek-na-podatek-dochodowy-6723947927665504a.html
pozdrawiam
ps.
nie spodziewałem się że Pisowcy tak dadzą d..py, wkur...jąc znaczną część różnych grup społecznych.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 07, 2022, 22:48:10 »
https://www.money.pl/gospodarka/minister-finansow-podpisal-rozporzadzenie-zmieniajace-technike-poboru-zaliczek-na-podatek-dochodowy-6723947927665504a.html
pozdrawiam
ps.
nie spodziewałem się że Pisowcy tak dadzą d..py, wkur...jąc znaczną część różnych grup społecznych.
I bardzo dobrze. Niektórym się oczy dopiero otwierają . Drugą wtopą będzie wprowadzenie przymusu szczepień  :szalony: niech robią tak dalej  :P ludzie ich z błędu wyprowadzą . Pozdrawiam 👍

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 07, 2022, 22:49:50 »
Teraz nie zabiorą ale przy rozliczaniu Pit tak

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 08, 2022, 08:23:20 »
Teraz nie zabiorą ale przy rozliczaniu Pit tak

Tylko lepiej się rozliczać na bieżąco. Co z tego że za rok dostaniesz 5k jak będzie warte 2.5k tak inflacja idzie w górę.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !


Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 08, 2022, 12:30:56 »
nie ma co sie denerwować       :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: 
https://www.money.pl/gospodarka/minister-finansow-podpisal-rozporzadzenie-zmieniajace-technike-poboru-zaliczek-na-podatek-dochodowy-6723947927665504a.html
pozdrawiam
ps.
nie spodziewałem się że Pisowcy tak dadzą d..py, wkur...jąc znaczną część różnych grup społecznych.
I bardzo dobrze. Niektórym się oczy dopiero otwierają . Drugą wtopą będzie wprowadzenie przymusu szczepień  :szalony: niech robią tak dalej  :P ludzie ich z błędu wyprowadzą . Pozdrawiam 👍

najpierw zabiorą  a potem przeproszą 
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/polski-%C5%82ad-kaczy%C5%84ski-bije-si%C4%99-w-pier%C5%9B-ale-dodaje-rz%C4%85dy-nasze-i-poprzednik%C3%B3w-to-jak-niebo-i-ziemia/ar-AASyI4k?ocid=msedgdhp&pc=U531

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 08, 2022, 12:32:16 »
A później pewnie znów zabiorą, bo owszem, wypłaty wrócą do dotychczasowego poziomu bo zaliczki będą pobierane mniejsze, ale zapewne w ogólnym rozrachunku spowoduje to niedopłatę podatku.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 08, 2022, 15:06:59 »
A później pewnie znów zabiorą, bo owszem, wypłaty wrócą do dotychczasowego poziomu bo zaliczki będą pobierane mniejsze, ale zapewne w ogólnym rozrachunku spowoduje to niedopłatę podatku.
Oczywiście..I do tego nikt nic nie wie co do podwyżki.  Jak będzie skutkowała podwyższeniem składki a po drugie jqka jest jej wysokość..500 netto, 500 brutto  427 z uwzględnieniem pieniędzy dla komendantów.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 09, 2022, 20:56:39 »
https://nszzfipw.org.pl/poprawki-w-mundurowych-emeryturach.html
Mamy tak cudownych rządzących że nie powierzył bym im nawet kija od szczotki a co dopiero jakaś ustawę czy tym bardziej zdrowie moje i mojej rodziny . Straciliście w naszych oczach . Wstyd .  :fiuu:

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 10, 2022, 21:49:23 »
Pozdrowienia dla komórek finansowych. Na reszcie przestaną się obijać, pić kawę i palić fajki.... Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia 😆😆😆
Info dla mniej rozgarniętych Forumowiczów: to czysty sarkazm i zrozumienie błędów Wielkiej Reformy....
Ps. Do piątku różnica ma być na koncie
ps.2.
Chyba że rozporządzenie ulegnie reasumpcji jako niezgodne z ustawą
Ps. 3
Chyba, że tak ma być, to... wtedy jest zgodne
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2022, 21:56:49 wysłana przez Strażak wro »

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 10, 2022, 22:10:56 »
Xxx
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2022, 06:16:54 wysłana przez Strażak wro »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 11, 2022, 10:02:01 »
Przestańcie narzekać na PiS. Za PO miałem gorzej bo mniej zarabiałem a teraz mam dużo więcej.
Ale za PO to ty byłeś na stażu a teraz jesteś na 7 grupie więc automatycznie zarabiasz więcej
No i co z tego, teraz mam lepiej bo PiS mi dał
Ale ludziom wypłaty zmniejszyli
Gdyby PO nie kradło to by dziś PiS nie musiał obniżać wypłat. A tak poza tym to najwięcej płaczą biurowi bo im się koryto urwało.
Przecież większość chłopaków z podziału straciło
Ale PiS im to odda a nawet da więcej a za PO to tylko kradli i nic nie dawali ludziom.

KURTYNA

PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 11, 2022, 17:24:01 »
Czekajcie...w końcu mają naliczać po staremu, a na koniec roku rozliczenie będzie już po nowemu?  :gwiazdki:
Wychodziło by na to, że teraz nie będą zabierać, ale później jedną większą pulą to zrobią

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 11, 2022, 17:54:10 »
Czekajcie...w końcu mają naliczać po staremu, a na koniec roku rozliczenie będzie już po nowemu?  :gwiazdki:
Wychodziło by na to, że teraz nie będą zabierać, ale później jedną większą pulą to zrobią

Tego nie wiedzą najstarsi górale, ale do piątku masz mieć wyrównanie na swoim koncie.  :fiuu:

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 11, 2022, 18:42:14 »
Cytuj
Czekajcie...w końcu mają naliczać po staremu, a na koniec roku rozliczenie będzie już po nowemu? 
Cytat z prezentacji Ministerstwa Finansów
Cytuj
Rozporządzenie nie zmienia zasad opodatkowania – zmienia tylko technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy
– na korzyść podatnika
Skutkiem rozporządzenia jest jedynie zmiana terminu pobrania zaliczki na podatek. Rozporządzenie określa w jakiej
części zaliczki w danym miesiącu nie pobiera się i w jakim miesiącu ta część zaliczki ma być ewentualnie pobrana
Różnica "rzekomo zwrócona" w styczniu i "rzekomo niepobrana" w kolejnych miesiącach (zmniejszająca zaliczkę na PIT) wyjdzie niechybnie w 2023 "zjadając" ewentualny zwrot lub powodując dopłatę. Rachunkowość to jednak pochodna matematyki......  :wacko:

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Mniejsze wypłaty od 01.01.2022
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 11, 2022, 19:05:55 »
J.o.blush nie dał zwieść się czarom, brawo. Widzę, mat-fiz. I można dyskusję zakończyć. Matematyki nie oszukasz, a US tym bardziej  :wacko: