Autor Wątek: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie.  (Przeczytany 4191 razy)

Offline bialy998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie.
« dnia: Grudzień 29, 2021, 15:14:45 »
Dzień dobry,
Czy ktoś z szanownych koleżanek i kolegów ma wiedzę jak rozwiązać nieprzyjemny dla mnie (nas) temat cofnięcia zgody na dodatkowe zarobkowanie lub zakaz świadczenia usług przeciwpożarowych na swoim powiecie. Jestem podrzędnym strażakiem pracującym na podziale. Nie jestem rzeczoznawcą. Kierownictwo Komendy postawiło nas w sytuacji patowej przed końcem roku. Gdzieś mi się o uszy obiło, że rozwiązaniem może być spółka z o.o. Bardzo proszę o pomoc bo sprawa jest dość pilna. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2021, 16:07:18 wysłana przez bialy998 »

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2021, 14:45:02 »
Spółka to większe koszty księgowego.
Przepisz działalność na żonę, u której ty będziesz pracował nieodpłatnie.
Problemem jest tu ewentualny brak żony lub gdy żona pracuje w tej samej komendzie.

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2021, 00:06:04 »
A dlaczego brak zgody?komendanta boli ze masz więcej na picie niż on?

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2021, 01:33:48 »
A dlaczego brak zgody?komendanta boli ze masz więcej na picie niż on?

pewien pan ma problemy osobowościowe po tym jak za szybko awansował - wiadomo, nieprzystosowanie do stanowiska, trzeba współczuć

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2021, 01:42:31 »
Dzień dobry,
Czy ktoś z szanownych koleżanek i kolegów ma wiedzę jak rozwiązać nieprzyjemny dla mnie (nas) temat cofnięcia zgody na dodatkowe zarobkowanie lub zakaz świadczenia usług przeciwpożarowych na swoim powiecie. Jestem podrzędnym strażakiem pracującym na podziale. Nie jestem rzeczoznawcą. Kierownictwo Komendy postawiło nas w sytuacji patowej przed końcem roku. Gdzieś mi się o uszy obiło, że rozwiązaniem może być spółka z o.o. Bardzo proszę o pomoc bo sprawa jest dość pilna. Pozdrawiam

Spółka to sporo utrudnień organizacyjno – księgowych. Czy to sposób na „brak zgody”, raczej nie, a przynajmniej nie bardzo wiem na jakiej zasadzie miałoby to pomóc.
Jeśli możesz to wyślij żonę/syna/córke/ojca/matkę na kurs inspektorów i niech oni zakładają działalność. Nie jest prawda to co napisał kolega o „darmowej pomocy” – skarbówka tego nie kupuje. Zdecydowanie lepiej, jeśli kwity podpisze ktoś inny z uprawnieniami a nie Ty. Ty oczywiście pracujesz, ale niestety tylko w „cieniu”. Żeby móc reprezentować nie swoją działalność będziesz potrzebował pełnomocnictwa (najlepiej notarialnego -będzie dobrze napisane i nikt go nie zakwestionuje). Pełnomocnik nie musi nic zarabiać…


Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2022, 14:50:44 »
W całej PL trzeba we wnioskach opisywać dokładnie czego dotyczy dodatkowa praca?
Jeżeli jest związane z BHP i PPOŻ, można liczyć się z odmową  :gwiazdki: