Autor Wątek: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.  (Przeczytany 7541 razy)

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 14, 2021, 17:12:36 »
Panowie co chcecie osiągnąć wypłakując swoje żale na forum. Przyznanie dodatku jest uznaniowe tylko tyle i aż tyle.
Idźcie do dowódcy, komendanta, ZZ czy kogo tam jeszcze kto rozdzielał środki z funduszu.
Płaczem tu nic nie osiągnięcie.

Offline Fender

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 14, 2021, 17:28:40 »
Hmmm, to Pan powie czym i co tutaj możemy osiągnąć?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2021, 17:58:00 wysłana przez Fender »

Offline Ogniomistrz11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 14, 2021, 18:20:26 »
Panowie co chcecie osiągnąć wypłakując swoje żale na forum. Przyznanie dodatku jest uznaniowe tylko tyle i aż tyle.
Idźcie do dowódcy, komendanta, ZZ czy kogo tam jeszcze kto rozdzielał środki z funduszu.
Płaczem tu nic nie osiągnięcie.

Kolega pewnie dostał większy dodatek kosztem kolegow, którzy byli na L4? Nie ty będziesz decydował o tematach poruszanych na Forum

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 14, 2021, 18:23:57 »
Hmmm, to Pan powie czym i co tutaj możemy osiągnąć?Może w Komendzie już się doszło do ściany, i można co najwyżej się rozpędzić?może najzwyczajniej nie ma za bardzo z kim porozmawiać? Hmm, myślałem, że rejestrując tutaj konto będę mógł porozmawiać na Forum, w końcu  do tego ono służy, do wymiany zdań i argumentów. Acha i tutaj wszyscy jesteśmy równi...

A czy ja twierdzę że nie jesteś mi równy i że nagroda z funduszu Ci się nie należała.

Ja tylko stwierdzam że kolejny raz powstaje jakiś płacztemat na którym wyleją się żale, a za jakiś czas zacznie się wywlekanie że u kogoś gdzieś jakiś przydupas dostał więcej.
Takie tematy nigdy nic nie urodziły poza możliwością wyżalenia się,  nikt się nimi nie przejmie i nikt na nie z miłościwie nam panujących nie zareaguje.

Zwróciłem uwagę iż dodatek jest uznaniowy (tak to zapisano) I to magiczne słowo załatwia wszystko i nic z tym nie zrobisz jeśli nie jesteś w stanie przekonać przełożonego do swoich racji.

Panowie co chcecie osiągnąć wypłakując swoje żale na forum. Przyznanie dodatku jest uznaniowe tylko tyle i aż tyle.
Idźcie do dowódcy, komendanta, ZZ czy kogo tam jeszcze kto rozdzielał środki z funduszu.
Płaczem tu nic nie osiągnięcie.

Kolega pewnie dostał większy dodatek kosztem kolegow, którzy byli na L4? Nie ty będziesz decydował o tematach poruszanych na Forum

Rozczaruję cię ale u mnie dostali także Ci którzy byli na chorobowym i nie chwaląc się głównie dzięki mnie. I dobra połowa funkcjonariuszy mojej komendy dostała więcej niż ja.

Tak więc taplaj się dalej kolego sam ze sobą w swoim bagienku i najważniejsze nie mierz wszystkich swoją miarą.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2021, 07:03:32 wysłana przez Butel »

Offline Fender

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 14, 2021, 18:42:03 »


Czyli rada jest jaka?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2021, 18:00:32 wysłana przez Fender »

Offline Ogniomistrz11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 14, 2021, 18:52:04 »
Panowie co chcecie osiągnąć wypłakując swoje żale na forum. Przyznanie dodatku jest uznaniowe tylko tyle i aż tyle.
Idźcie do dowódcy, komendanta, ZZ czy kogo tam jeszcze kto rozdzielał środki z funduszu.
Płaczem tu nic nie osiągnięcie.

Kolega pewnie dostał większy dodatek kosztem kolegow, którzy byli na L4? Nie ty będziesz decydował o tematach poruszanych na Forum

Rozczaruję cię ale u mnie dostali także Ci którzy byli na chorobowym i nie chwaląc się głównie dzięki mnie. I dobra połowa funkcjonariuszy mojej komendy dostała więcej niż ja.

Tak więc taplaj się dalej kolego sam ze sobą w swoim bagienku i najważniejsze nie mierz wszystkich swoją miarą.
Jakiś ty wspaniały, obstawiam że najgłośniej krzyczałeś żeby nie dać tym na L4, jak nie jesteś zainteresowany tematem to się nie wypowiadaj, są ludzie którzy by chcieli się dowiedzieć jak potraktowali innych zwolnieniowcow w innych komendach

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 14, 2021, 19:13:06 »
W naszej komendzie również Ci co byli najwiecej na L4 nie dostali nagrody.

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 14, 2021, 20:08:32 »

Cytuj
    Czyli rada jest jaka? Udawać, że wszystko jest cacy i zmierza we właściwą stronę? Jednocześnie dawać z siebie jak najwięcej, bo to służba... Ok chłopaki nie płaczą, to był ostatni żal, pozdrawiam i życzę, żeby nic się nie zmieniło w kwestii podejścia do załogi. Bo tu na końcu też chodzi o coś więcej niż pieniądze..Czołem   


Rada drogi kolego Fender jest taka aby tego rodzaju sytuację załatwiać u siebie bo tu nikt nie będzie wstanie poradzić na to co się  u Ciebie wydarzyło.  Porozmawiaj z swoim dowódcą dlaczego nie przywalczył o Ciebie. Zapytaj ZZ  u siebie dlaczego zgodziły się na takie rozwiązanie (wydatki na SDM) wymagały  uzgodnienia. 
Jak widzisz i czytasz nie wszędzie zastosowano takie rozwiązanie nie było odgórnego przykazu więc to jest indywidualna sprawa waszych komend i u was musicie to pozałatwiać.
Pozdrawiam i życzę mniej frustracji bo jeszcze zapewne wiele wydarzy się w służbie nie po twojej myśli.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2021, 20:11:38 wysłana przez pb11 »

Offline Fender

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 14, 2021, 20:15:25 »
Dziękuję za radę, pozdrawiam.

Offline Ogniomistrz11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 14, 2021, 20:54:27 »
 I to jest normalna odpowiedź, chciałem się dowiedzieć czy był odgórny przykaz rozdziału środków (podobno u nas był, ale nikt nie widział pisma) , czy każdy KM miał wolną rękę  :pyt:

Offline Fender

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 15, 2021, 07:22:14 »
I to jest normalna odpowiedź, chciałem się dowiedzieć czy był odgórny przykaz rozdziału środków (podobno u nas był, ale nikt nie widział pisma) , czy każdy KM miał wolną rękę  :pyt:
Dokładnie o taką prostą informację chodzi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2021, 18:01:27 wysłana przez Fender »

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 15, 2021, 07:47:47 »
Pismo o którym wspomina twój komendant dotyczyło wydatkowania środków z funduszu nagrodowego. Obecnie mało kto o nim pamięta i się do niego stosuje. (chyba że chce się nim podeprzeć)

Nie dotyczy ono w żaden sposób środków przeznaczonych na specjalny dodatek motywacyjny.

Offline Fender

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 15, 2021, 08:16:20 »
No i o to właśnie chodzi w całej sprawie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2021, 18:02:11 wysłana przez Fender »

Offline Ogniomistrz11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 15, 2021, 08:28:49 »
Dokładnie, każdy chce wiedzieć na czym stoi. Najprościej jest powiedzieć załodze że Kw kazał.

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 15, 2021, 08:46:37 »
Za mało jeszcze PSP doświadczyłeś mój tata służył ok 30lat, ja 10+ i nigdy sprawiedliwości nie było jak w wielu zakładach, tutaj nie płacą ze swojego, bardziej tu pasuje dają dla swoich i jak jest możliwość to bez wahania wszystko zabiorą lub nie przyznają. U nas było 2 na zwolnieniu 3 mce+ i obydwaj dostali ale jeden z nich to oficer i jak jednemu dali to i drugiemu. U nas ludzie co mają swój interes zaczynają odchodzić na emerytury (po 15 latach).

Offline Ogniomistrz11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 15, 2021, 09:48:20 »
Nie mało bo mam już 14 lat, nie znaczy że mam siedzieć cicho, chciałem się dowiedzieć jak sprawa podziału środków wygląda w innych km (KP)

Offline Fender

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 15, 2021, 10:05:20 »
Za mało jeszcze PSP doświadczyłeś mój tata służył ok 30lat, ja 10+ i nigdy sprawiedliwości nie było jak w wielu zakładach, tutaj nie płacą ze swojego, bardziej tu pasuje dają dla swoich i jak jest możliwość to bez wahania wszystko zabiorą lub nie przyznają. U nas było 2 na zwolnieniu 3 mce+ i obydwaj dostali ale jeden z nich to oficer i jak jednemu dali to i drugiemu. U nas ludzie co mają swój interes zaczynają odchodzić na emerytury (po 15 latach).
Być może za mało...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2021, 18:12:42 wysłana przez Fender »

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 15, 2021, 18:08:29 »
To przez 4 lata nie zdążyłeś się zorientować gdzie jesteś w układance i jakie są zasady w "tym" środowisku?

Offline Fender

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 15, 2021, 18:38:38 »
Sorry, ale naiwny jestem z natury 😂

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 15, 2021, 19:13:08 »
A czy wiadomo coś na temat nagród świątecznych? Będą wypłacane w tym roku?

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 15, 2021, 20:51:27 »
Słyszałem, że Stolica "nagradzana" była za zwolnienia we wrześniu  :zamknij: a Ci co byli dłużej na chorobowym w innym okresie bez problemu wypełnili kieszenie.
Fender, kiedyś mówiliśmy "kto w wojsku był, ten w cyrku się nie śmieje"

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 829
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 15, 2021, 22:26:36 »
Dotyczy tematu . Ciekawy obrót sprawy u naszych kolegów policjantów. https://www.facebook.com/264831736917265/posts/4659117157488679/

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 16, 2021, 06:45:17 »
A czy wiadomo coś na temat nagród świątecznych? Będą wypłacane w tym roku?
A co to są nagrody świąteczne? Z tego co mi wiadomo komendanci byli zobligowani do wydania oszczędności jeszcze przed pulą na specjalny dodatek motywacyjny więc w kasach komend mogą być już pustki oprócz pieniędzy z wakatów za grudzień.

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 16, 2021, 07:35:27 »
A czy wiadomo coś na temat nagród świątecznych? Będą wypłacane w tym roku?
A co to są nagrody świąteczne? Z tego co mi wiadomo komendanci byli zobligowani do wydania oszczędności jeszcze przed pulą na specjalny dodatek motywacyjny więc w kasach komend mogą być już pustki oprócz pieniędzy z wakatów za grudzień.

To źle Ci wiadomo.

Offline Fender

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nagroda roczna 13, specjalny dodatek motywacyjny a zwolnienie l4.
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 16, 2021, 08:15:19 »
To zostaje pozytywne nastawienie mieć.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2021, 18:04:26 wysłana przez Fender »