Autor Wątek: Straż pożarna a geografia  (Przeczytany 1505 razy)

Offline Dyymka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Straż pożarna a geografia
« dnia: Grudzień 12, 2021, 15:22:15 »
Heej, chciałabym się bardzo dowiedzieć czy mogę zostać strażakiem skoro na maturze zdawałam geografię rozszerzoną? Jak tak to gdzie mogłabym się przyjąć? Do jakiiej szkoły. Dodam, że należę do OSP

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Straż pożarna a geografia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2021, 15:26:47 »
Heej, chciałabym się bardzo dowiedzieć czy mogę zostać strażakiem skoro na maturze zdawałam geografię rozszerzoną? Jak tak to gdzie mogłabym się przyjąć? Do jakiiej szkoły. Dodam, że należę do OSP
Możesz nawet bez matury  :mellow: Średnie wykształcenie Ci wystarczy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Skatelux

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Straż pożarna a geografia
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2021, 20:16:01 »
Jeśli chcesz iść do PSP poprzez służbę kandydacką (czyli szkoły PSP takie jak SA PSP Poznań, SA PSP Kraków, CS PSP Częstochowa oraz SGSP Warszawa), to musisz przynajmniej przystąpić do rozszerzonej chemii/biologii/fizyki/informatyki - jedno z wymienionych, nie musisz zdać. Możesz też pisać maturę z tych wszystkich przedmiotów, wtedy przy rekrutacji zsumują wszystkie wyniki/wezmą najkorzystniejszy.
Do służby przygotowawczej (tzw. nabór z ulicy) możesz iść nawet bez matury, nie ma to żadnego znaczenia, tam bardziej znaczenie mają dodatkowe kwalifikacje które mogą się przydać, typu prawo jazdy odpowiedniej kategorii, uprawienia nurka itd. itd. wszystko zależy od JRG do której chcesz iść.