Autor Wątek: Rekrutacja do PSP a...  (Przeczytany 2238 razy)

Offline koniak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Rekrutacja do PSP a...
« dnia: Grudzień 10, 2021, 12:30:59 »
Cześć.
Mam następujące pytania:
1. Czy będąc aktualnie w Wojskach Obrony Terytorialnej (nie jestem żołnierzem zawodowym) jest sens składania papierów na rekrutację do PSP? W wielu JGR podczas rekrutacji jest następujący zapis: "kandydat ma uregulowany stosunek do służby wojskowej tj. po odbyciu zasadniczej służby wojskowej lub po przeniesieniu do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej." Czy w tym przypadku fakt, że jestem w WOT od razu mnie skreśla, czy może jednak mogę złożyć papiery i przy założeniu, że pomyślnie przejdę proces rekrutacji to zwolnię się z WOT i bez problemu wtedy będę mógł odbyć kurs strażacki?
2. Druga sprawa: jak to jest z pływaniem podczas naboru do PSP? W  naborze (w testach sprawnościowych) niektórych jednostek jest podane, że będzie podlegała weryfikacji umiejętność pływania na czas, a w innych tego nie widziałem. Dla drążących: pływanie zawsze omijałem szerokim łukiem i nie jest to moja mocna strona.

 Z góry dzięki za odpowiedzi.

Offline nobody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Rekrutacja do PSP a...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2021, 12:35:24 »
Na pierwsze pytanie nie znam odpowiedzi.

Co do basenu, to wg nowego rozporządzenia jeśli jest przeprowadzany spradzian z pływania (a chyba zawsze jest), to masz prz płynąć dowolnym stylem dystans 50m w max. 90s.
Sprawdzian z pływania nie był praktykowany w czasie lockdownu, kiedy były zamknięte pływalnie

Offline koniak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Rekrutacja do PSP a...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2021, 12:51:26 »
Hm, wychodzi na to, że w JGR w mojej okolicy basenu nie ma.
Jeżeli chodzi o testy ze sprawności fizycznej, cytuje:
1. podciąganie na drążku
2. bieg po kopercie
3. próba wydolnościowa (BEEP TEST).

Offline fireWerka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Rekrutacja do PSP a...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2021, 12:57:12 »
Jeśli chodzi o pływanie to każda Komenda ogłaszająca nabór podaje poszczególne etapy postępowania w ogłoszeniu. Sprawdzian z pływania jest dodatkowym etapem naboru i zdarza się, że go nie ma. Polecam przeczytanie art. 28 ustawy o PSP.

Offline koniak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Rekrutacja do PSP a...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2021, 13:01:38 »
@fireWerka oki, nie doczytałem w takim razie. Dzięki za pomoc. W takim razie czekam na odpowiedź jakiegoś obeznanego użytkownika odnośnie pytania nr 1.

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Rekrutacja do PSP a...
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2021, 14:49:11 »
Cześć.
Mam następujące pytania:
1. Czy będąc aktualnie w Wojskach Obrony Terytorialnej (nie jestem żołnierzem zawodowym) jest sens składania papierów na rekrutację do PSP? W wielu JGR podczas rekrutacji jest następujący zapis: "kandydat ma uregulowany stosunek do służby wojskowej tj. po odbyciu zasadniczej służby wojskowej lub po przeniesieniu do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej." Czy w tym przypadku fakt, że jestem w WOT od razu mnie skreśla, czy może jednak mogę złożyć papiery i przy założeniu, że pomyślnie przejdę proces rekrutacji to zwolnię się z WOT i bez problemu wtedy będę mógł odbyć kurs strażacki?
2. Druga sprawa: jak to jest z pływaniem podczas naboru do PSP? W  naborze (w testach sprawnościowych) niektórych jednostek jest podane, że będzie podlegała weryfikacji umiejętność pływania na czas, a w innych tego nie widziałem. Dla drążących: pływanie zawsze omijałem szerokim łukiem i nie jest to moja mocna strona.

 Z góry dzięki za odpowiedzi.

Idziesz do swojego WKU i muwisz ze prosisz o wbicie do ksiazeczki "przeniesiony do rezerwy"

Offline koniak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Rekrutacja do PSP a...
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2021, 14:14:13 »
Dobra, ale nadal nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie. Czy dopuszczą mnie do egzaminów w momencie jak jestem cały czas w WOT? Nie chciałbym zostać z niczym.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Rekrutacja do PSP a...
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2021, 15:21:35 »
Dobra, ale nadal nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie. Czy dopuszczą mnie do egzaminów w momencie jak jestem cały czas w WOT? Nie chciałbym zostać z niczym.
Dopuszczą i nawet przyjmą  :straz: Już to się robiło  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.