Autor Wątek: ankieta psp ubranie specjalne  (Przeczytany 4761 razy)

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
ankieta psp ubranie specjalne
« dnia: Listopad 10, 2021, 19:42:11 »
Komenda zbiera opinie na temat ubrań
https://www.gov.pl/web/kgpsp/ankieta-dotyczaca-ubrania-specjalnego
ciekawe dlaczego nie wzieto pod uwage :
- DEVA
- BALLYCLARE
- TEXPORT
:)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2021, 20:29:39 »
Bo Subor i WUS są najlepsze, więc producent dalej chce je udoskonalać bazując na opiniach użytkowników 😂 a może to jednak CCC w dalszym ciągu? Opinie osób, które nosiły stare Devy i nowe Subory jednak przemawiają na korzyść starego wzoru czeskiego producenta, niż polskiego produktu, więc coś w tym jest.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2021, 09:48:38 »
czeka nas pożegnanie z niewypałem pt. kurtka lekka , w nowym rozporzadzeniu jest już jako samodzielne ubranie lekkie , pytanie jak powinno wygladać i czemu słuzyc , zła wiadomość - kurtka ma być jednowarstwowa więc o ochronie przed mokrym nie liczczcie :) a przepuszczanie bedzie bo ze wzgledu na wymagania wszyscy producenci robia ja po taniości i na odczepnego (podkreslam WSZYSCY ) i nie jest to wina producentów

Offline Blaze

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2021, 09:51:25 »
Bo logiczne jest, że lepiej wspierać rodzimy przemysł niż importować.
Nawet jeżeli towar importowany ma lepsze parametry to trzeba dążyć do tego, żeby nasze firmy zwiększały jakość i mogły konkurować z importowanym towarem.
Polecam obejrzenie poniższego materiału
https://www.youtube.com/watch?v=M9urtLbfhpo

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2021, 15:02:05 »
Jeżeli taka Milena produkuje badziew od x lat i nic z tym nie robi, to ja nawet w święto niepodległości mam w poważaniu ich wyroby, które do niczego się nie nadają.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2021, 20:06:17 »
Komenda zbiera opinie na temat ubrań
https://www.gov.pl/web/kgpsp/ankieta-dotyczaca-ubrania-specjalnego
ciekawe dlaczego nie wzieto pod uwage :
- DEVA
- BALLYCLARE
- TEXPORT
:)
Ile ubrań było testowanych?

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2021, 13:46:20 »
Bo logiczne jest, że lepiej wspierać rodzimy przemysł niż importować.
Nawet jeżeli towar importowany ma lepsze parametry to trzeba dążyć do tego, żeby nasze firmy zwiększały jakość i mogły konkurować z importowanym towarem.
Polecam obejrzenie poniższego materiału
https://www.youtube.com/watch?v=M9urtLbfhpo
no kolego brawo za logikę
Ubranie np. WUS - materiały Chiny , dodatki Chiny , odblaski Chiny - mysl techniczna ZG OSP :)
ubranie FHR - materiały Chiny/Turcja - dodatki Chiny/ Turcja - miejsce produkcji Turcja
Milena - materiały Chiny , dodatki Chiny - miejsce produkcji Albania :)

ja wiem że wczoraj był 11 listopada i patriotyzm ale bez jaj :)

Offline Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2021, 20:41:38 »
czeka nas pożegnanie z niewypałem pt. kurtka lekka , w nowym rozporzadzeniu jest już jako samodzielne ubranie lekkie , pytanie jak powinno wygladać i czemu słuzyc , zła wiadomość - kurtka ma być jednowarstwowa więc o ochronie przed mokrym nie liczczcie :) a przepuszczanie bedzie bo ze wzgledu na wymagania wszyscy producenci robia ja po taniości i na odczepnego (podkreslam WSZYSCY ) i nie jest to wina producentów

Panie Mariuszu, tak z ciekawości, można zapytać dlaczego Pana zdanie kurtka lekka to "niewypał"? Mi jako użytkownikowi, bardzo przypadła do gustu.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2021, 07:58:00 »
czeka nas pożegnanie z niewypałem pt. kurtka lekka , w nowym rozporzadzeniu jest już jako samodzielne ubranie lekkie , pytanie jak powinno wygladać i czemu słuzyc , zła wiadomość - kurtka ma być jednowarstwowa więc o ochronie przed mokrym nie liczczcie :) a przepuszczanie bedzie bo ze wzgledu na wymagania wszyscy producenci robia ja po taniości i na odczepnego (podkreslam WSZYSCY ) i nie jest to wina producentów

Panie Mariuszu, tak z ciekawości, można zapytać dlaczego Pana zdanie kurtka lekka to "niewypał"? Mi jako użytkownikowi, bardzo przypadła do gustu.
- jest napisane wyżej dlaczego niewypał
1. dopiero w pazdzierniku 2021 zostało zmienione rozporzadzenie dotyczace wydzielenia kompletnego ubrania lekkiego wg PN EN 15384 a nie sama kurtka lekka dla której nie zostało okreslone przez KG zastosowanie ( wiele komend nakazało zostawienie kurtek nie uzywanych ponieważ nie dostało z KG odpowiedzi w jakich akcjach ma uzywać )
2. zapis odnosnie nowego ubrania lekkiego nadal przewiduje kurtke jednowarstwowa ( dlatego że PSP kupiło juz kurtki lekkie , które teoretycznie leżą i sa na pododdziałach) - jest to o tyle bez sensu że jest długi okres przejściowy i zanim ubranie lekkie sie przyjmie to starych kurtek nie bedzie i uwaga - zmieniła sie norma i wymagania - stare kurtki sa według normy EN 15614 - takie maslo maślane - zapis spowodował to że przez następne 20 lat nie zmieni się w temacie nic
3. kurtki według projektu ubrania 3 częściowego zostaly potraktowane byle jak - niestety zapisy zostały przekalkowane do rozporzadzenia z 2021 roku dla całego ubrania lekkiego - ma pojawić sie nowelizacja odnosnie Swiadectw Dopuszczenia ale podobno CNBOP nie wprowadziło zadnych obostrzeń czyli bedzie jak jest
Generalnie idea ubrania lekkiego nie jest zła tylko wykonanie jest takie nasze Polskie :)
ubrania lekkie zostały wprowadzone dla strazy Hiszpanii , Włoch, Portugalii i zamiast skorzystac z gotowych rozwiazań to wymyslamy koło od nowa

a z czego jesteś zadowolony w kurtce lekkiej? z lekkości ? wykonane sa z byle jakiego materiału sprawdz dokumentacje wszystkich producentów , z odznaczenia Państwowa Straz Pożarna na plecach? które jest za duże za ciężkie i i jak pociagniesz za to rzepy z połowa kurtki ci w reku zostaną? z jenej warstwy która ciagnie wode garsciami? czy z tego że latem nie trzeba ciężkiej nosić ?

Offline almsherfa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2021, 11:32:37 »
Drogi Mariuszu,
Większość osób piszących na tym forum pracuje w systemie 8 godzinnym. Dyskusja nie ma sensu. Odbiorca wie czego chce ale nie ma siły przebicia. Oswoiliśmy się z myślą, że będzie jak z wszystkim do tej pory. Idea słuszna, wszyscy się cieszą a na końcu wielkie rozczarowanie.
A my damy rady i to nie ważne w czym.
Zamiast czerpać z doświadczenia innych drepczemy w miejscu.
Pozdrawiam

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2021, 11:43:20 »
Moim zdaniem kurtka lekka w obecnej formie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Spodnie nie obniżają tak komfortu termicznego i ruchowego w działaniach jak kurtka więc dla mnie mogą zostać te obecne. Już teraz gdy jedziemy w 4 i każdy rzuci gruba kurtkę na pakę to robi się ciasno a co dopiero jak mielibyśmy jechać w 6 i każdy by miał całe grube ubranie do zabrania dodatkowo, już nie mówiąc o przebrani się... Zmiana kurtki to moment a ze spodniami jest znacznie gorzej. Dla mnie takie rozwiązanie jest najbardziej optymalne. Jeśli jest jakiś problem z przepisami to raczej w marginalnej liczbie komend, osobiście nie słyszałem żeby zabraniali gdzieś używać kurtek lekkich...

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2021, 12:38:12 »
Z niecierpliwością czekam, kiedy jakiś "bohater" zamiast ubrania ciężkiego do pożaru wejdzie w lekkim, bo to, że tak się stanie jest więcej niż pewne, kwestia tylko kiedy. Starsi pamiętają pierwsze koszarówki (niebieskie), które były impregnowane. Zdjęcia "bohaterów" w działaniach gaśniczych w samej koszarówce do tej pory można znaleźć w sieci, bo myśleli i twierdzili, że impregnowane = niepalne. Jeśli strażak ma wybór to wiadomo, że wybierze to w czym będzie mu wygodniej. Pamiętacie ubrania specjalne z odpinaną membraną w formie podpinki? Jej zdjęcie sygnalizował pas odblaskowy po obwodzie na dole lub paski odblaskowe po bokach i z tyłu. Była możliwość wyboru więc podpinka trafiała do szafy, a paski sygnalizujące były odcinane albo podklejane żeby nie było ich widać. A strażak bez żadnego praktycznie zabezpieczenia termicznego trafiał do działań, bo było mu wygodniej.
I nie mówicie, proszę, że jest większa świadomość zagrożeń i na pewno nic takiego się nie stanie. Bo świadomość zagrożeń dociera może do 20, może 30 %. Do tej pory po jednostkach słychać niezadowolenie z jasnych ubrań, które trzeba prać częściej niż ciemne. 

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2021, 13:24:14 »
Mogą sobie narzekać na to że trzeba prać, dla mnie to bardzo dobrze. A to że ktoś się poparzy bo nie umiał dobrać kurtki odpowiedniej to tak zapytam czy to jest przedszkole? Są zalecenia a jak ktoś nie potrafi ich stosować i racjonalnie myśleć to jego sprawa.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2021, 14:48:00 »
Mogą sobie narzekać na to że trzeba prać, dla mnie to bardzo dobrze. A to że ktoś się poparzy bo nie umiał dobrać kurtki odpowiedniej to tak zapytam czy to jest przedszkole? Są zalecenia a jak ktoś nie potrafi ich stosować i racjonalnie myśleć to jego sprawa.
nie do końca jego sprawa bo jak coś się rypnie do odpowie KDR a nie strażak któremu wygodniej było w kurtce lekkiej.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 18, 2021, 16:14:25 »
Jeśli wchodzi na polecenie i pod okiem kdr to chyba żaden zdrowo myślący dowódca nie wpuści go tam w lekkiej kurtce. A jeśli wejdzie na własną rękę to co dowódca ma zrobić w takiej sytuacji? Nie jest w stanie wszystkich jednocześnie za rękę trzymać.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 18, 2021, 17:17:16 »
Ogólnie do kurtki lekkiej nic nie miałem, dopóki nie podziałałem w czasie niespodziewanej ulewy. Miałem wrażenie, że lepiej byłoby jej nie mieć wtedy na sobie - przemokła dosłownie w kilka sekund i zrobiła się niczym pancerz. Poza tym użytkuję ją do prac gospodarczych w okresie wiosny i jesieni i oczywiście przy trawkach.
Wracając do wątku tytułowego - dobrze, że pytają (choć jak widać niektórym i to nie pasuje) - ale to ci z tych, co jakby nie pytali to też źle. Co z tych ankiet wyniknie - oby cokolwiek!

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ankieta psp ubranie specjalne
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2021, 12:43:02 »