Autor Wątek: Kierowanie po skończeniu SPO i uzyskaniu stopnia oficerskiego  (Przeczytany 2963 razy)

Offline bartekffw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Czy aspirant dowódca zastępu po skończeniu SPO i otrzymaniu stopnia oficerskiego nadal będzie miał uprawnienia do kierowania i czy będzie mógł awansować do dowódcy zmiany ?

Offline Harmful

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Kierowanie po skończeniu SPO i uzyskaniu stopnia oficerskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2021, 19:32:45 »
Moim skromnym  zdanie będzie mógł awansować, ale nie wiem czy będzie mógł później otrzymywać awanse w stopniu.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Kierowanie po skończeniu SPO i uzyskaniu stopnia oficerskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2021, 19:33:02 »
Czy aspirant dowódca zastępu po skończeniu SPO i otrzymaniu stopnia oficerskiego nadal będzie miał uprawnienia do kierowania i czy będzie mógł awansować do dowódcy zmiany ?
Nie. Musisz skończyć SPK.

Offline bartekffw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kierowanie po skończeniu SPO i uzyskaniu stopnia oficerskiego
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2021, 21:03:06 »
Czy aspirant dowódca zastępu po skończeniu SPO i otrzymaniu stopnia oficerskiego nadal będzie miał uprawnienia do kierowania i czy będzie mógł awansować do dowódcy zmiany ?
Nie. Musisz skończyć SPK.

Ale może zostać na stanowisku dowódcy zastępu?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Kierowanie po skończeniu SPO i uzyskaniu stopnia oficerskiego
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2021, 21:50:51 »
Czy aspirant dowódca zastępu po skończeniu SPO i otrzymaniu stopnia oficerskiego nadal będzie miał uprawnienia do kierowania i czy będzie mógł awansować do dowódcy zmiany ?
Nie. Musisz skończyć SPK.

Ale może zostać na stanowisku dowódcy zastępu?

Jak najbardziej. Ale dowódca zastępu to stanowisko aspiranckie. Żeby dostać stopień mł. kpt. musisz zajmować stanowisko oficerskie.

Offline Harmful

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Kierowanie po skończeniu SPO i uzyskaniu stopnia oficerskiego
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2021, 22:40:16 »
Cytuj
Jak najbardziej. Ale dowódca zastępu to stanowisko aspiranckie. Żeby dostać stopień mł. kpt. musisz zajmować stanowisko oficerskie.


Nie prawda. Jako oficer możesz obejmować stanowiska z niższych korpusów o ile masz do nich uprawnienia. Masz technika poż czyli dowódcą zmiany możesz zostać z korpusu aspirantów. Wydaje mi się jednak że w stopniu nie awansujesz bo jako oficer musiałbyś mieć kierowanie, aby na tym stanowisku awansować. Z twoimi uprawnieniami maks. stopień to asp. sztab. czyli w rzeczywistości siedzenie na mł. kpt.

Offline Harmful

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Kierowanie po skończeniu SPO i uzyskaniu stopnia oficerskiego
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2021, 13:00:02 »
Grzeczniej proszę. Na takiej samej podstawie co młodszy ratownik może dostać sekcyjnego. Wszystko reguluje Ustawa o psp. Nie ma tam nic o konieczności posiadania stanowiska. Wymaga się wyłącznie kwalifikacji

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Kierowanie po skończeniu SPO i uzyskaniu stopnia oficerskiego
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2021, 13:52:35 »
Grzeczniej proszę. Na takiej samej podstawie co młodszy ratownik może dostać sekcyjnego. Wszystko reguluje Ustawa o psp. Nie ma tam nic o konieczności posiadania stanowiska. Wymaga się wyłącznie kwalifikacji

Idąc twoim tokiem myślenia wszyscy mogą być oficerami  :rofl: czemu ratownik ma być podoficerem jak może jeździć jako mł. kpt.  :rofl:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.693
Odp: Kierowanie po skończeniu SPO i uzyskaniu stopnia oficerskiego
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2021, 14:25:00 »
@mish3lls nie masz racji i się nie kłóć.
art. 53 ust. 2. Pierwszy stopień oficerski może być nadany strażakowi, który spełnia wymagania określone w art. 36 kwalifikacje wymagane na stanowiskach służbowych ust. 3.
musi spełniać wymagania dla stanowiska ale nie musi go posiadać.
Ciężkie czasy tworzą silnych mężczyzn...
Silni mężczyźni tworzą dobre czasy...
Dobre czasy tworzą słabych mężczyzn...
Słabi mężczyźni tworzą ciężkie czasy...

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kierowanie po skończeniu SPO i uzyskaniu stopnia oficerskiego
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2021, 14:29:37 »
temat jest trochę skomplikowany....
1. Żeby dostać skierowanie na przeszkolenie oficerskie powinieneś zajmować stanowisko oficerskie, zgodnie z książką etatową i regulaminem organizacyjnym. Mowa tu o stanowisku (docelowym) a nie mianowaniu aktualnym.
2. Jako aspirant kończysz SPO i zgodnie z Ustawą o PSP art 53. ust. 2 pierwszy stopień oficerski może być Ci nadany - ale nie ma obligu. Art 53. ust. 1 mówi o obligatoryjnych awansach na pierwszy stopień oficerski. Teraz gwiazdki były dawane wszystkim ale wcześniej nie....
3. By awansować (dostać mianowanie) na dowódcę zmiany (korpus oficerski) musisz mieć SPK lub
korzystasz z załącznika nr 7 i zajmujesz "aspiranckiego" dowódcę zmiany. Nawet jeśli dostaniesz mł. kpt. nie będziesz mógł awansować na kolejne stopnie.
4. Jeśli dostaniesz mł. kpt. przy zajmowanym (z mianowaniem) stanowisku dowódcy zastępu nie będziesz mógł awansować na kolejne stopnie służbowe.

Ale sytuacja w tym obszarze ciągle się zmienia - lepiej rób SPK.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Kierowanie po skończeniu SPO i uzyskaniu stopnia oficerskiego
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2021, 14:48:52 »
@mish3lls nie masz racji i się nie kłóć.
art. 53 ust. 2. Pierwszy stopień oficerski może być nadany strażakowi, który spełnia wymagania określone w art. 36 kwalifikacje wymagane na stanowiskach służbowych ust. 3.
musi spełniać wymagania dla stanowiska ale nie musi go posiadać.
No dobrze skoro tak mówicie to macie rację, zwracam honor   :straz: