Służba > Forum ochotników

Wypadek podczas działań - pensja/zasiłek 80% czy 100%?

<< < (2/2)

hasici99:
A kto płaci wynagrodzenie podczas pobytu na zwolnieniu w pierwszym miesiącu? Czy pracodawca dostaje jakieś zadośćuczynienie?

mariuszo:
Zdaje się, że do 33 dni zwolnienia lekarskiego opłaca pracodawca, a od 34 dnia płaci ZUS.
Także w moim przypadku całość pokrywa pracodawca... Ja mam pracę w miarę biurową, więc mimo, że nie mogłem chodzić do pracy to mogłem coś podziałać zdalnie i zarobić chociaż na swój ZUS  -_-
Podejrzewam, że gdyby pracodawcy mieli świadomość takiej sytuacji prawnej, to część mogłaby patrzeć nieprzychylnie na członkostwo pracownika w OSP...

Przeglądałem ostatnią wersję ustawy o OSP i zarówno w zakresie traktowania takiego wypadku jako wypadek przy pracy, jak i rekompensat z tego powodu dla pracodawców, nie wprowadzono chyba żadnych istotnych zmian...

Nie wiem na jakim etapie są prace legislacyjne nowej ustawy o OSP, ale może warto byłoby, zaproponować dodanie artykułu mówiącego o tym, że wypadek podczas działań ratowniczo-gaśniczych w OSP jest traktowany na równi z wypadkiem przy pracy i w całości opłaca go ZUS (z ubezpieczenia wypadkowego)?

Jak widać obowiązków mamy bardzo dużo, ale zabezpieczenie prawne dla ratowników w mojej ocenie mamy znikome... Póki jest dobrze to działajcie, a jak już coś się stanie, to martwcie się sami :-\

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej