Pożarnictwo > Taktyka działań ratowniczych

Uwagi szczegółowe - dokument potwierdzenia przekazania [przykłady]

(1/6) > >>

taz_org:
W ramach materiałów dydaktycznych, powstał pomysł stworzenia tematu, by wpisywać w nim przykładowe uwagi, które KDR przekazuje na potwierdzeniu. Myślę, że szczególnie może to przydać się zastępom ochotników.

Proponuję, żeby wpisywać co zostało przekazane i z jakimi uwagami np.
Mieszkanie w bloku po otwarciu - zabezpieczyć obiekt przed dostępem osób postronnych

strazak ochotnik:
Przekazanie obiektu po pożarze sadzy w kominie.

W uwagach szczegółowych u mnie wpisuje się coś w stylu:
"Zakaz użytkowania pieca C.O. i przewodów dymowych do czasu przeglądu przez uprawnione organy”.
Kiedyś słyszałem, że to tylko wymysł obowiązujący w łódzkim.

rafal.bula:

--- Cytat: strazak ochotnik w Listopad 01, 2021, 18:15:00 ---Przekazanie obiektu po pożarze sadzy w kominie.

W uwagach szczegółowych u mnie wpisuje się coś w stylu:
"Zakaz użytkowania pieca C.O. i przewodów dymowych do czasu przeglądu przez uprawnione organy”.
Kiedyś słyszałem, że to tylko wymysł obowiązujący w łódzkim.

--- Koniec cytatu ---
Jaka jest podstawa prawna by zakazać obywatelowi użytkowania pieca?
My wpisujemy to jako zalecenie.

in_flames:
U nas też KDR tylko zaleca.

brzydki09:
Potwierdzam, w przekazaniu miejsca objętego działaniem ratowniczym są ZALECENIA, a nie zakazy i nakazy w trybie decyzji administracyjnej w trybie natychmiastowej wykonalności (na szczęście osoba, której się przekazuje kwit rzadko o tym wie i "trzęsie portkami" przeważnie przy zakończeniu naszych działań).
Z tematów, które warto zapisać w PMOZR: przy otwarciu mieszkań - informacje o uszkodzeniach stolarki okiennej i drzwiowej przy forcible entry,
informacja o tym, że ratownicy sprawdzający wnętrze mieszkania, kiedy nie ma policji na miejscu po jej przybyciu zostają "przeszukani" (zapytajcie policji jak to ładnie nazwać, żeby im roboty w postaci notatki nie dołożyć);
Przy kolizjach drogowych - zalecenie zabezpieczenie pojazdu wraz z wyposażeniem do czasu usunięcia poza jednię (odjazd do domciu albo odholowanie), zalecenie zebrania zużytego sorbentu i pozostałości po kolizji przez albo firmę sprzątającą drogę albo pracownika pomocy drogowej, informację o tym, że tablice rejestracyjne były przy albo w pojeździe przy przekazaniu
Silne wiatry i usuwanie wywrotów i złomów: usunięcie fragmentów z pasa zieleni przez firmę usługową; niezwłoczne wycięcie drzewa, które zostawiamy otaśmowane bo nie wisi nad ciągami komunikacyjnymi
Obfite opady deszczu: zabezpieczenie posesji przed ewentualnym zalaniem przez zakup worków z piaskiem (jak woda na podwórzu i jeszcze nie weszła do posesji, a ma padać w najbliższym czasie).
To tak na szybko. Ogólnie piszcie tak, żeby Wam później nikt krzywdy nie zrobił przez brak wpisu  - ludzie to coraz częściej cwane p..y :(:(:(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej