Służba > Forum zawodowców

Dysponowanie do zdarzeń - wyjazd w mniej niż trzy osoby.

<< < (4/5) > >>

andoria:

--- Cytat: Dziadek93 w Październik 15, 2021, 20:55:03 ---A ja chciałbym aby dyżurny postawił się w roli ratownika, kdr-a, czy kierowcy jak dojedą do pożaru mieszkania czy domu we dwóch w pierwszych kilku, kilkunastu minutach.

--- Koniec cytatu ---

Bylem w takiej sytuacji kiedyś i to podnośnikiem, a i to z PSP. Jak kolega powyżej napisał, my też zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy i wcale nie było to mało.
Wszystko jak się odbywa z głową jest ok.

kemotb5:
przełożony nie chce wydać mi na piśmie zaleceń, w odpowiedzi stwierdził iż polecenie ustne jest wystarczające. Jednak wytłumaczenie:
podczas dysponowania sił i środków do zdarzeń nalezy zadysponować wymaganą ilość zastępów (pełnych tzn. min 3 osobowych, co wynika z rozporządzenia o ksrg) wynikającą z procedur dysponowania. Natomiast zastępy ponad wymaganą ilość mogą być dysponowane niepełne.np. dwuosobowe. W przypadku dojazdu niepełnego zastępu do działań jako pierwszego nie powinien on podejmować samodzielnie działań aż do momentu stworzenia pełnego zastępu
Jest absurdalne, ponieważ jak można dojechać na miejsce zdarzenia i nic nie robić, i tak na pewno podejmą działania, a ja mam świadomie udając że nic nie wiem na to zezwolić.

Scyzoryk:

--- Cytat: kemotb5 w Listopad 26, 2021, 07:22:10 ---przełożony nie chce wydać mi na piśmie zaleceń, w odpowiedzi stwierdził iż polecenie ustne jest wystarczające...

--- Koniec cytatu ---
Zwróć się na piśmie za pośrednictwem sekretariatu (w sekretariacie nich ci "klepną" na kopii "wpływówkę") i przełożony ma 30 dni na odpowiedź (też na piśmie).

Harmful:

--- Cytat: Scyzoryk w Listopad 26, 2021, 14:13:27 ---
--- Cytat: kemotb5 w Listopad 26, 2021, 07:22:10 ---przełożony nie chce wydać mi na piśmie zaleceń, w odpowiedzi stwierdził iż polecenie ustne jest wystarczające...

--- Koniec cytatu ---
Zwróć się na piśmie za pośrednictwem sekretariatu (w sekretariacie nich ci "klepną" na kopii "wpływówkę") i przełożony ma 30 dni na odpowiedź (też na piśmie).

--- Koniec cytatu ---

Brzmi jak idealna recepta na budowanie poprawnych relacji na lini podwładny-przełożony xd

GordonShumway:

--- Cytat: Harmful w Listopad 26, 2021, 16:51:25 ---
--- Cytat: Scyzoryk w Listopad 26, 2021, 14:13:27 ---
--- Cytat: kemotb5 w Listopad 26, 2021, 07:22:10 ---przełożony nie chce wydać mi na piśmie zaleceń, w odpowiedzi stwierdził iż polecenie ustne jest wystarczające...

--- Koniec cytatu ---
Zwróć się na piśmie za pośrednictwem sekretariatu (w sekretariacie nich ci "klepną" na kopii "wpływówkę") i przełożony ma 30 dni na odpowiedź (też na piśmie).

--- Koniec cytatu ---

Brzmi jak idealna recepta na budowanie poprawnych relacji na lini podwładny-przełożony xd

--- Koniec cytatu ---
Fatycznie, lepiej nic nie składać, ślepo wykonywać powierzone zadania wbrew wszelkim normom i procedurom. A jak coś się zesra z twoim udziałem, to się na ciebie wypną i będą chronili swoją dupę kosztem twojej. Typowy beton.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej