Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Przenosiny z służby kandydackiej do służby stałej

<< < (7/7)

Piciu324:

--- Cytat: Basior7776 w Październik 07, 2021, 12:08:09 ---Jeden z moich kolegów w 2016 albo 2017 roku napisał raport do rektora-komendanta o zgodę na dodatkowe praktyki i służby w jrg w swoim rodzinnym powiecie w czasie miesiąca wolnego w wakacje. Spotkał się z odmową. Z tego co pamiętam to powodem było nie uwzględnienie tego w programie studiów oraz niejasności dotyczące ubezpieczenia w razie wypadku.
Mój rocznik nie mógł brać nadprogramowych służb bo każdy musiał mieć po równo. Za granicę nie mogliśmy nigdzie pojechać bez zgody KG. Wyjazdy do USA na praktyki się skończyły. Poligony zagraniczne również. Niestety szkoła czy kadra zabija zaangażowanie tych zaangażowanych.
Już ponad 2 lata mnie tam nie ma. Pandemia również obniżyła ilość i jakość praktyki, a każdy chyba jest świadom że w naszym zawodzie najważniejsza jest praktyka i doświadczenie. Wiele osób idzie z nastawieniem, że będzie miało do czynienia z dużą ilością praktyki ale niestety później zderza się z rzeczywistością.

--- Koniec cytatu ---
Akurat jeżeli chodzi o jakość praktyki to uważam, że paradoksalnie pandemia poprawiła tu sytuację. Znaczna większość z nas miała w czasie nauki zdalnej służby na podziale bojowym w różnych JRG. I między innymi te praktyki pozwoliły mi otworzyć oczy na pewne kwestie i podsunęły pomysł uczestnictwa w naborze z ulicy i zrezygnowania ze służby kandydackiej.

Tak jeszcze precyzując, nie twierdzę, że Szkoła jest absolutnie do niczego i nie warto jej kończyć. Jest to najlepsza droga do pracy biurowej na wysokich stanowiskach dla młodych ludzi świeżo po maturze. Nauka teoretyczna, jak ktoś chce to jest w stanie wiele z niej wyciągnąć i wiele ciekawych rzeczy się nauczyć. Szkolenie praktyczne również stoi na wysokim poziomie (mówię o pierwszym roku, na którym za szkolenie praktyczne odpowiada Dział Szkolenia...). W moim odczuciu problem pojawia się po Szkole. Z tego, co wiem od kilku absolwentów bardzo łatwo trafić na stanowiska biurowe, nawet jeżeli nam to nie będzie odpowiadać. W końcu służba - niewiele ma się tu do gadania.

Basior7776:

--- Cytat: Piciu324 w Październik 07, 2021, 13:14:10 ---Z tego, co wiem od kilku absolwentów bardzo łatwo trafić na stanowiska biurowe, nawet jeżeli nam to nie będzie odpowiadać. W końcu służba - niewiele ma się tu do gadania.

--- Koniec cytatu ---
Tak to niestety wygląda... Ja mam to szczęście że w biurze jest pełna obsada i mogę sobie spokojnie siedzieć na podziale. Pozdrawiam i życzę dobrych życiowych wyborów   :straz:

Piciu324:
To super  ^_^ dzięki i wzajemnie!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej