Autor Wątek: Policja-PSP  (Przeczytany 1804 razy)

Offline Meridus 7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Policja-PSP
« dnia: Wrzesień 25, 2021, 19:13:31 »
Witam jestem policjantem w Krakowie, chciałbym przenieść się na Podkarpacie, niestety przy obecnym stanie etatowym jest to niemożliwe. Chciałbym spróbować podjąć służbę w PSP na Podkarpaciu zamiast czekać latami na przenosiny u siebie. Mam sierżanta, Kpp, sternika motorowodnego, ratownika wodnego, robię aktualnie c+e. Interesuje mnie nabór z ulicy, jak u was wygląda taki nabór? Trzeba szukać na stronach o naborze na danej komendzie, czy po prostu umówić się na wizytę u komendata?? Z góry dziękuję za pomoc?

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Policja-PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2021, 20:58:02 »
Sierżant nic w Twoim przypadku nie zmienia, jak się dostaniesz, to i tak zaczynasz od najniższego stopnia. Aktualne nabory masz tu
https://m.facebook.com/Pa%C5%84stwowa-Stra%C5%BC-Po%C5%BCarna-nabory-414797885584032/
i tu
https://www.strazak.pl/index.php/topic,17279.1000.html
Polecam poczytać www.drogaratownika.pl
i https://www.strazak.pl/index.php/topic,7962.4760.html

W źródłach które Ci podałem znajdziesz odpowiedzi na większość swoich pytań. Powodzenia

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Policja-PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2021, 21:12:53 »
Witam jestem policjantem w Krakowie, chciałbym przenieść się na Podkarpacie, niestety przy obecnym stanie etatowym jest to niemożliwe. Chciałbym spróbować podjąć służbę w PSP na Podkarpaciu zamiast czekać latami na przenosiny u siebie. Mam sierżanta, Kpp, sternika motorowodnego, ratownika wodnego, robię aktualnie c+e. Interesuje mnie nabór z ulicy, jak u was wygląda taki nabór? Trzeba szukać na stronach o naborze na danej komendzie, czy po prostu umówić się na wizytę u komendata?? Z góry dziękuję za pomoc?

Wybierz się też do komendanta na rozmowę.
Jak już kiedyś pisałem nie takie cuda się działy i dzieją przy przyjęciu. Zrobisz dobre wrażenie, masz kwalifikacje które ich zainteresują itd itp to może sami wskażą Ci "drogę"

Offline Meridus 7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Policja-PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2021, 23:42:38 »
Ok dzięki za pomoc, chyba już wszystko wiem. A co do stopnia to wydaje mi się że muszą mi przenieść, przynajmniej tak jest w wojsku zgodnie z rozporządzeniem o równorzędności stopni

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Policja-PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2021, 07:10:41 »
Nie dostaniesz stopnia , zaczynasz od zera to nie wojsko . Pozdrawiam 🙂
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Kajoj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Policja-PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2021, 09:22:59 »
Sorry za offtop, ale zapytam. Jak to działa z PSP do wojska? Ktoś wie jak to wygląda?

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Policja-PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2021, 09:58:16 »
Do wojska idziesz wraz ze stopniem