Autor Wątek: Zarobki w Zakładowych Strażach Pożarnych  (Przeczytany 3973 razy)

Offline Fireman112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Zarobki w Zakładowych Strażach Pożarnych
« dnia: Wrzesień 23, 2021, 18:16:07 »
Witam,
Chciałbym zorientować się na jakim poziomie są obecnie zarobki w ZSP i jaki przybliżony zakres obowiązków jest oraz jaki system pracy.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Zarobki w Zakładowych Strażach Pożarnych
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2021, 13:14:32 »
Zależy od konkretnego zakładu, bo ZSP są bardzo różne.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Zarobki w Zakładowych Strażach Pożarnych
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2021, 15:28:41 »
Jak zaczynałam karierę to najlepsze były w KGHM. W2012 100 tys na pit.18 pensji.

Offline Fireman112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zarobki w Zakładowych Strażach Pożarnych
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2021, 09:10:17 »
U Nas system 24/48, zakres obowiązków to m.in. kontrola i zabezpieczenie prac pożarowo niebezp., akcje ratowniczo-gaśnicze, udzielanie pomocy medycznej w zakresie KPP (karetka zakładowa), szkolenia pracowników z zakresu prewencji p.poż., egzaminy, konserwacja hydrantow i gaśnic, dużo różnych innych  głupot takich jak zamykanie okien, otwarcie drzwi, walka z covid-19, przepędzanie dzikich zwierząt, i wszystko co tylko wymyślą. Wynagrodzenie po 12 latach pracy nie powala bo na czysto 3200. Być może ja się mylę ale wydaje mi sie, że robią Nas na kasę, tych obowiązków przybywa, nie ma czasu na odpoczynek, nawet w nocy często się zdarza, że jeździmy do czegoś.

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Zarobki w Zakładowych Strażach Pożarnych
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2021, 09:43:15 »
U Nas system 24/48, zakres obowiązków to m.in. kontrola i zabezpieczenie prac pożarowo niebezp., akcje ratowniczo-gaśnicze, udzielanie pomocy medycznej w zakresie KPP (karetka zakładowa), szkolenia pracowników z zakresu prewencji p.poż., egzaminy, konserwacja hydrantow i gaśnic, dużo różnych innych  głupot takich jak zamykanie okien, otwarcie drzwi, walka z covid-19, przepędzanie dzikich zwierząt, i wszystko co tylko wymyślą. Wynagrodzenie po 12 latach pracy nie powala bo na czysto 3200. Być może ja się mylę ale wydaje mi sie, że robią Nas na kasę, tych obowiązków przybywa, nie ma czasu na odpoczynek, nawet w nocy często się zdarza, że jeździmy do czegoś.
Idź to psp, masz pewnie kurs. Jak przejdziesz sprawność to dalej też będzie ok ze względu na punkty.

Offline nobody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Zarobki w Zakładowych Strażach Pożarnych
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2021, 08:38:42 »
Nie tak dawno byłem na rozmowie w pewnej LSRG. System pracy po 12h, dwa dni pracy i dwa dni wolne. Zarobki: najniższa krajowa + dodatek stażowy (naliczany za dotychczasowy staż pracy)

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Zarobki w Zakładowych Strażach Pożarnych
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2021, 12:59:01 »
U Nas system 24/48, zakres obowiązków to m.in. kontrola i zabezpieczenie prac pożarowo niebezp., akcje ratowniczo-gaśnicze, udzielanie pomocy medycznej w zakresie KPP (karetka zakładowa), szkolenia pracowników z zakresu prewencji p.poż., egzaminy, konserwacja hydrantow i gaśnic, dużo różnych innych  głupot takich jak zamykanie okien, otwarcie drzwi, walka z covid-19, przepędzanie dzikich zwierząt, i wszystko co tylko wymyślą. Wynagrodzenie po 12 latach pracy nie powala bo na czysto 3200. Być może ja się mylę ale wydaje mi sie, że robią Nas na kasę, tych obowiązków przybywa, nie ma czasu na odpoczynek, nawet w nocy często się zdarza, że jeździmy do czegoś.
Idź to psp, masz pewnie kurs. Jak przejdziesz sprawność to dalej też będzie ok ze względu na punkty.

Jest wiele ZSP, gdzie jednak zarobki z PSP są kiepskie