Autor Wątek: Wybór ogrzewania domu  (Przeczytany 881 razy)

Offline dezert

• Bywalec
  • *
Wybór ogrzewania domu
« dnia: Wrzesień 23, 2021, 12:44:48 »
Witam wszystkich! Dom 120m2 w budowie i zastanawiamy sie nad ogrzewaniem gazem lub ekogroszkiem a może pellet? Co będzie lepsze?

Offline zenor

• Bywalec
  • *
Odp: Wybór ogrzewania domu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2021, 13:43:14 »
Najwygodniejszy jest gaz. Dobry piec włącza się guzik i śmiga cały czas. Pelet jaki by nie był, jest robota a i cenowo nie wiem czy będzie taniej. Po za tym jak jest podłogówka zawsze można pomyśleć o fotowoltanice.

Jesli zdecydujesz się na ogrzewanie gazowe, polecam nie zapomnieć o odpowiednich czujnikach gazu. Ma to duże znaczenie dla bezpieczeństwa. Dobre ma ta firma https://www.napad.pl/producenci/gazex
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2021, 10:07:40 wysłana przez zenor »

Offline młody13

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2021, 13:52:23 »
https://www.money.pl/gielda/ure-zatwierdzil-kolejna-podwyzke-cen-gazu-od-kiedy-nowe-stawki-6683862300568064a.html gaz jednak zbyt drogo , tylko ekogroszek na nasze zarobki mało europejskie :kwit:

Offline Lełon

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2021, 21:12:56 »
Jeżeli dopilnujesz ocieplenia domu zaczynając od fundamentu ew. płyty to GAZ jak najbardziej,nie masz się czego bać. Najlepiej jak by była podłogówka ale z tradycyjnymi grzejnikami ( jak w moim przypadku) też polecam. Pellet był tani kiedyś,jak ekogroszek, zanim rozpowszechniły się kotły z podajnikami. Dodatkowo wilgoć musi być na odpowiednim poziomie czyli suche pomieszczenie lub dostawy co miesiąc. Pompa ciepła tylko z fotowoltaiką ale do końca roku musiał byś zdążyć z podłączeniem do sieci bo potem będzie cyrk.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2021, 21:22:34 wysłana przez Lełon »
Słyszysz czujnik bezruchu ?? Znowu któryś się opierdziela ;-)

Offline Pawello6

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2021, 14:21:03 »
Ja zainwestowałbym w ekogroszek. gaz czy pród za chwilę mega zdrożeje!
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2021, 15:04:24 wysłana przez Pawello6 »

Offline oliwier

• VIP
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2021, 14:59:23 »
Każde paliwo pójdzie w górę jak zrobi się popularne (pamietacie co było z olejem opałowym?).
Zrób sobie jako alternatywa kominek z rozprowadzeniem lub kozę.
Ja mam gaz ziemny a koza, która miała stanowić ozdobę salonu od paru lat jest praktycznie ciągle używana.
Dzięki temu rachunki za gaz 2500 rocznie. Tylko że drewno kupuję w lesie, sam tnę i rąbię bo to na składach wychodzi strasznie drogo.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)