Publiczne > Dowolne tematy

Wybór ogrzewania domu

(1/2) > >>

dezert:
Witam wszystkich! Dom 120m2 w budowie i zastanawiamy sie nad ogrzewaniem gazem lub ekogroszkiem a może pellet? Co będzie lepsze?

zenor:
Najwygodniejszy jest gaz. Dobry piec włącza się guzik i śmiga cały czas. Pelet jaki by nie był, jest robota a i cenowo nie wiem czy będzie taniej. Po za tym jak jest podłogówka zawsze można pomyśleć o fotowoltanice.

Jesli zdecydujesz się na ogrzewanie gazowe, polecam nie zapomnieć o odpowiednich czujnikach gazu. Ma to duże znaczenie dla bezpieczeństwa. Dobre ma ta firma https://www.napad.pl/producenci/gazex

młody13:
https://www.money.pl/gielda/ure-zatwierdzil-kolejna-podwyzke-cen-gazu-od-kiedy-nowe-stawki-6683862300568064a.html gaz jednak zbyt drogo , tylko ekogroszek na nasze zarobki mało europejskie :kwit:

Lełon:
Jeżeli dopilnujesz ocieplenia domu zaczynając od fundamentu ew. płyty to GAZ jak najbardziej,nie masz się czego bać. Najlepiej jak by była podłogówka ale z tradycyjnymi grzejnikami ( jak w moim przypadku) też polecam. Pellet był tani kiedyś,jak ekogroszek, zanim rozpowszechniły się kotły z podajnikami. Dodatkowo wilgoć musi być na odpowiednim poziomie czyli suche pomieszczenie lub dostawy co miesiąc. Pompa ciepła tylko z fotowoltaiką ale do końca roku musiał byś zdążyć z podłączeniem do sieci bo potem będzie cyrk.

Pawello6:
Ja zainwestowałbym w ekogroszek. gaz czy pród za chwilę mega zdrożeje!
__________________
zobacz kuchnie klasyczne na wymiar- oferta w Krakowie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej