Autor Wątek: Wydatki na działalność statutową  (Przeczytany 1409 razy)

Offline pjanek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Wydatki na działalność statutową
« dnia: Wrzesień 09, 2021, 10:18:55 »
Witam druhów
Chciałby kupić w ramach podziękowania dla sponsorów, którzy przyczynili się do zakupu nowego samochodu statuetki (12 szt. koszt około 500zł). Moje pytanie co sprzedawca może napisać na fakturze (bo jest taka możliwość) abym nie miał problemów z rozliczeniem tego jako wydatki nie związane z działalnością statutową.
Wiem, że jest to trochę naginanie prawa, ale z własnych środków tego nie kupię, faktycznie zostanie to zakupione i przekazane sponsorom, ale jak to zrobić, żeby można było podciągnąć to pod działalność statutową - nie wiem.
Może ktoś ma jakąś wiedzę i pomysł jak to ugryźć?

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Wydatki na działalność statutową
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2021, 20:57:27 »
Polecam lekturę statutu jednostki, to tam jest określone co jest działa lnością i jaką. U nas zakup statuetek, dyplomów będzie się wpisywał w rozwój i popularyzowanie ruchu strażackiego oraz promocje jednostki. Zero zatem problemu by taką  fakturę rozliczyć, podobnie też traktujemy faktury za jedzenie i drobne co  nieco.

Offline pjanek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wydatki na działalność statutową
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2021, 11:05:00 »
Dzięki za odpowiedz. Statut mam ogarnięty, problem w tym, że nie mam w nim zapisu "(...)rozwój i popularyzowanie ruchu strażackiego oraz promocje jednostki." ani tym podobnego. Jedyne co przychodzi mi do głowy i mógłbym się tym zapisem wesprzeć "organizowanie zespołów świetlicowych, bibliotek, orkiestr, teatrów amatorskich, chórów, sekcji sportowych i innych form pracy społeczno-wychowawczej oraz kulturalnej i oświatowej", ale nie bardzo mam co do tego przekonanie, czy mógłbym rozliczyć taki zakup powołując się na ten zapis.

Online joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Wydatki na działalność statutową
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2021, 14:35:35 »
Pytanie o środki finansowe :jednostki czy dotacja z gminy, powiatu etc?