Autor Wątek: PROTEST 2021  (Przeczytany 68746 razy)

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #250 dnia: Wrzesień 28, 2021, 13:38:08 »
Gąsior możesz sobie żyć złudzeniami.
 https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-pot-inflacja-/roczne-wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych/ a tu masz dane statystyczne. Potwierdzające to co napisał Tadzik
Za PO była inflacja a podwyżek plac nie było. Teraz jest inflacja i są realne podwyżki płac. Tak to widzę.
Już nie mówię o takich drobiazgach jak 500 plus, dodatkowych emeryturach, czy obniżce podatków w przyszłym roku.
 Mam jeszcze inne  argumenty ale ich wyartykułowana mogłoby zaszkodzić perspektywom podwyżek w przyszłości więc zostawiam je dla siebie.

no popatrz ale ja też widzę 3 letnią deflację:
https://300gospodarka.pl/news/inflacja-w-polsce-na-przestrzeni-lat-wykresy-gus
jednocześnie trzeba mieć rozeznanie dlaczego i co rosło, wyłuskał byś wyłącznie produkty, opłaty codziennego obowiązkowego użytku to w ostatnich latach 30 % byłoby mało  :wall: ja wiem, zaraz podniesiesz głos że lokomotywy staniały  :szalony:

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #251 dnia: Wrzesień 28, 2021, 14:04:52 »
Już nie mówię o takich drobiazgach jak 500 plus, dodatkowych emeryturach, czy obniżce podatków w przyszłym roku.
 Mam jeszcze inne  argumenty ale ich wyartykułowana mogłoby zaszkodzić perspektywom podwyżek w przyszłości więc zostawiam je dla siebie.
O jakiej obniżce podatków Ty mówisz? Bo chyba nie o wzroście składki zdrowotnej z 1,25% (realnie) na 9% ? Za takie obniżki podatków to ja dziękuję i proszę o więcej.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #252 dnia: Wrzesień 28, 2021, 14:49:22 »
Kolega @radca to jest z tych, co wierzą że inflacja rośnie szybko, ale pensje jeszcze szybciej.

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #253 dnia: Wrzesień 28, 2021, 15:24:35 »
Gąsior możesz sobie żyć złudzeniami.
 https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-pot-inflacja-/roczne-wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych/ a tu masz dane statystyczne. Potwierdzające to co napisał Tadzik
Za PO była inflacja a podwyżek plac nie było. Teraz jest inflacja i są realne podwyżki płac. Tak to widzę.
Już nie mówię o takich drobiazgach jak 500 plus, dodatkowych emeryturach, czy obniżce podatków w przyszłym roku.
 Mam jeszcze inne  argumenty ale ich wyartykułowana mogłoby zaszkodzić perspektywom podwyżek w przyszłości więc zostawiam je dla siebie.

Nie widzę sensu porównań do rządów PO, które skończyły się 6 lat temu. Nie róbmy bańki medialnej również na forum i nie sprowadzajmy dyskusji, do wymiany argumentów na poziomie, że wszystko to "wina Tuska".
Każdy pamięta stosunek tamtych rządów do służb mundurowych, ale i całej strefy budżetowej. W latach 2008-2015 była tylko jedna podwyżka 300 zł brutto, a uściślając kwestie inflacji średniorocznie w tych latach wynosiła ok 2,3%. Natomiast komunikacja rządu mówiła cytując klasyka: "Na to pieniędzy w budżecie nie ma i nie będzie".

Teraz narrację mamy zupełnie inną: Po sierpniu nadwyżka budżetowa wyniosła 43,4 mld zł, wg komunikatu Ministerstwa Finansów.
Ogłoszono podwyżki dla posłów o ok. 50%.
Protest ratowników medycznych i wsparcie ich przez dyrektorów szpitali.
Podwyżki dla nauczycieli ok. 1300 zł brutto od 1 września.
Rozpędzająca się inflacja, GUS podał na koniec sierpnia 5,5% r/r
Dlatego zrozumiałym jest, że większość funkcjonariuszy jest rozczarowana propozycją 677 zł brutto, porównując z latami 2016-2020 gdzie łącznie służby otrzymały ok. 1600 zł brutto na etat, a aspekt płacowy to tylko niewielka część systemu, która wpływa na morale pracowników/funkcjonariuszy. Ponadto wygląda na to, że związkowcy na "dziadkowym" oderwali się od rzeczywistości, stracili kontakt z ludźmi, których mają reprezentować i nie byli przygotowani do rozmów z rządem. Wygląda też na to, że nie byli równorzędnym partnerem negocjacji, a jedynie środkiem przekazu komunikatów, co również uczynili w słabym stylu.

W gospodarce jak na razie mamy skokowy wzrost składowych, które wpływają bezpośrednio na inflację.
1. Polityka monetarna państwa - jesteśmy świadkami masowego dodruku pieniądza bez pokrycia uruchomionego w dofinansowaniach, jak również wpompowanego w gospodarkę w postaci tarcz antykryzysowych, często mocno chybionych, które nie trafiały do branż najbardziej pokrzywdzonych obostrzeniami.
2. Brak reakcji Rady Polityki Pieniężnej na spadek wartości pieniądza oraz sztuczne utrzymywanie skrajnie niskich stóp procentowych.
Dodatkowo na rynek trafiają pieniądze z historycznie tanich kredytów oraz pieniądze z lokat, których nie opłaca się trzymać w banku.
3. Kilkuset procentowy wzrost cen drewna i stali. (skutkujący kilkuset procentowym wzrostem cen materiałów budowlanych oraz usług związanych z tą branżą).
4. Wzrost cen paliw kopalnianych (węgla, gazu, ropy naftowej). Co przekładało się będzie na wzrost cen energii oraz transportu.

Wzrost cen produktów w koszyku inflacyjnym dopiero przed nami i jeśli inflacja nie wejdzie na poziom dwucyfrowy, to będzie najniższy wymiar kary dla obecnej polityki rządu. Na spadek wartości pieniądza ma wpływ nie tylko cena masła i chleba.
 
Nadchodzące zmiany w systemie fiskalnym, nie przewidują obniżek podatków. Jak pisałem w innym wątku wzrost kwoty wolnej od podatku zostanie pochłonięty przez zlikwidowanie możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku. (do jednej kieszeni włożą z drugiej wyciągną, tyle, że więcej).
Wpływ na nasze wypłaty będzie obojętny lub na minus, jeżeli nie zostaną wprowadzone dodatkowe "ulgi dla klasy średniej".
Myślę, że dla dobra formacji i ludzi, którzy ją tworzą warto byłoby się wznieść powyżej poziomu podziałów politycznych oraz nie dopuścić do polaryzacji naszego środowiska. (Niestety czytając forum, komentarze w mediach społecznościowych, obserwując postawę ZZ, pozostawić to muszę w sferze marzeń).

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #254 dnia: Wrzesień 28, 2021, 16:27:02 »
Scyzoryk zuraslusk
Jeśli zarabiacie powyżej średniej i to istotnie to zapłacicie więcej danin publicznych - to było jasne od początku.
Pamiętajcie że nasze brutto to co innego niż cywilne.

I jak sami przyznajecie za PIS uposażenia wzrosły z 4500 na 6100 średnio (35% ponad) to mało? Nie liczę przyszłego roku
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2021, 16:34:36 wysłana przez radca »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #255 dnia: Wrzesień 28, 2021, 17:20:31 »
Zręcznie udało się skierować temat na tory PIS vs PO.
Dalej już pójdzie samo i nikt nie będzie wiedział o co chodziło na początku.

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #256 dnia: Wrzesień 28, 2021, 17:44:39 »
Scyzoryk zuraslusk
Jeśli zarabiacie powyżej średniej i to istotnie to zapłacicie więcej danin publicznych - to było jasne od początku.
Pamiętajcie że nasze brutto to co innego niż cywilne.

I jak sami przyznajecie za PIS uposażenia wzrosły z 4500 na 6100 średnio (35% ponad) to mało? Nie liczę przyszłego roku

Wprowadzane zmiany dotyczą składki zdrowotnej i podatku dochodowego, które są odprowadzane od naszych wynagrodzeń, więc klin podatkowy dociśnie nas w jednakowym stopniu jak cywili.
W pierwszych założeniach nowego ładu tracili podatnicy zarabiający okolicach przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej czyli 4100 netto. Jak ostatecznie będzie to wyglądało nie wiemy.

Czy 677 brutto na lata 2021-2025 czyli ok. 11% nie wygląda co najmniej skromnie przy 35% w latach poprzednich, pomijając pozostałe aspekty porozumienia z 2018 roku?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2021, 18:12:39 wysłana przez zurasluk »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #257 dnia: Wrzesień 28, 2021, 19:05:03 »
Ocenimy lata 2021-2025 w 2025 ok?

Porozumienie z 2018 o ile pamiętam zostało zrealizowane

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #258 dnia: Wrzesień 29, 2021, 14:42:07 »
Zwracam uwagę na fakt, że 1 października wchodzi w życie nowe rozporządzenie, w którym uwzględnione zostały nowe mnożniki kwot bazowych. Doceniono strażaków na najniższych grupach uposażenia, jednakże nikt nie docenił osoby pełniące stanowiska dowódcze. Kolejny raz spłaszczone zostają grupy. Wzrost grupy uposażenia pomiędzy 1 grupą a grupą 10 wynosić będzie +0,025. Co więcej, różnice pomiędzy poszczególnymi grupami 1-10 jeszcze bardziej się zatrą - będą jeszcze mniejsze, niż do tej pory.

Paradoks PSP jest taki, że zamiast zachęcać ludzi do podnoszenia swoich kompetencji by szerokorozumiane ratownictwo stawało się coraz lepsze, to jeszcze bardziej utwierdza w tym, że nie ma najmniejszego sensu. :wall:

Aż boje się pomyśleć co będzie przy podziale "obiecanych" pieniążków przez poszczególnych komendantów. Mam jednak nadzieję, że podział bojowy zostanie przez Nich doceniony. Czas pokaże  :fiuu:

1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 5 lutego 2020 r. w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej
2. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 września 2021 r. w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej

Offline ewangelista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #259 dnia: Wrzesień 30, 2021, 12:41:03 »
Zwracam uwagę na fakt, że 1 października wchodzi w życie nowe rozporządzenie, w którym uwzględnione zostały nowe mnożniki kwot bazowych. Doceniono strażaków na najniższych grupach uposażenia, jednakże nikt nie docenił osoby pełniące stanowiska dowódcze. Kolejny raz spłaszczone zostają grupy. Wzrost grupy uposażenia pomiędzy 1 grupą a grupą 10 wynosić będzie +0,025. Co więcej, różnice pomiędzy poszczególnymi grupami 1-10 jeszcze bardziej się zatrą - będą jeszcze mniejsze, niż do tej pory.

Paradoks PSP jest taki, że zamiast zachęcać ludzi do podnoszenia swoich kompetencji by szerokorozumiane ratownictwo stawało się coraz lepsze, to jeszcze bardziej utwierdza w tym, że nie ma najmniejszego sensu. :wall:

Aż boje się pomyśleć co będzie przy podziale "obiecanych" pieniążków przez poszczególnych komendantów. Mam jednak nadzieję, że podział bojowy zostanie przez Nich doceniony. Czas pokaże  :fiuu:

1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 5 lutego 2020 r. w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej
2. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 września 2021 r. w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej


To grupy 1-4 dostaną podwyżki plus każdy będzie musiał mieć podniesioną grupę czy może się mylę?

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #260 dnia: Wrzesień 30, 2021, 16:59:51 »
Zwracam uwagę na fakt, że 1 października wchodzi w życie nowe rozporządzenie, w którym uwzględnione zostały nowe mnożniki kwot bazowych. Doceniono strażaków na najniższych grupach uposażenia, jednakże nikt nie docenił osoby pełniące stanowiska dowódcze. Kolejny raz spłaszczone zostają grupy. Wzrost grupy uposażenia pomiędzy 1 grupą a grupą 10 wynosić będzie +0,025. Co więcej, różnice pomiędzy poszczególnymi grupami 1-10 jeszcze bardziej się zatrą - będą jeszcze mniejsze, niż do tej pory.

Paradoks PSP jest taki, że zamiast zachęcać ludzi do podnoszenia swoich kompetencji by szerokorozumiane ratownictwo stawało się coraz lepsze, to jeszcze bardziej utwierdza w tym, że nie ma najmniejszego sensu. :wall:

Aż boje się pomyśleć co będzie przy podziale "obiecanych" pieniążków przez poszczególnych komendantów. Mam jednak nadzieję, że podział bojowy zostanie przez Nich doceniony. Czas pokaże  :fiuu:

1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 5 lutego 2020 r. w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej
2. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 września 2021 r. w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej

Co Ty za Kocopoły opawiadasz ? Po co wprowadzasz ludzi w błąd i robisz ten podział pomiędzy młodymi a starszymi , żadnej podwyżki mnożników wynagrodzeń nie ma w tej ustawie.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 04, 2021, 09:29:06 »
Kolega @radca to jest z tych, co wierzą że inflacja rośnie szybko, ale pensje jeszcze szybciej.
Nie kolega radca umie analizować i liczyć.
Obecnie mundurowi na tle cywili są na innym poziomie niż w  latach 2008-2015 i jest to pochodną decyzji rządu, Ten poprawia naszą pozycję, Poprzedni nas dołował.

Co do przyszłorocznych podatków i składek to sytuacja jest taka, że po poprawkach e Sejmie do 9 tys brutto nie ma strat podatkowych

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 04, 2021, 12:23:12 »
Kolega @radca to jest z tych, co wierzą że inflacja rośnie szybko, ale pensje jeszcze szybciej.
Nie kolega radca umie analizować i liczyć.
Obecnie mundurowi na tle cywili są na innym poziomie niż w  latach 2008-2015 i jest to pochodną decyzji rządu, Ten poprawia naszą pozycję, Poprzedni nas dołował.

Co do przyszłorocznych podatków i składek to sytuacja jest taka, że po poprawkach e Sejmie do 9 tys brutto nie ma strat podatkowych

Widze ze u kolegi narracja rodem z naszej publicznej telewizji, nawet najlepszy argument chyba Cie nie przekona :) Po raz kolejny dyskusja sprowadzona na temat PIS vs PO odsuwając istote tematu...

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 04, 2021, 17:26:30 »
A ja widzę że kolega młody rzędu max do 3 lat służby.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #264 dnia: Październik 04, 2021, 17:33:02 »
A ja widzę że kolega młody rzędu max do 3 lat służby.

Grubo sie mylisz, ale nie tego dotyczy temat :)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #265 dnia: Październik 06, 2021, 07:20:31 »
A ja widzę że kolega młody rzędu max do 3 lat służby.

Grubo sie mylisz, ale nie tego dotyczy temat :)

Grubo się mylisz. Nie mam telewizora. Słucham radia. Rano Tok FM w tym ten "geniusz" Piotr Maślak - redaktor od Straż Graniczna to SS i jego goście bez kontaktu z rzeczywistością. Później Polskie Radio 24. I uwierz mi mam przegląd poglądów politycznych.
To że pamiętam jak traktowano mundurowych za PO i teraz to już inna kwestia. A pamiętam. Więc czemu się dziwisz że popieram opcję która obiecuje poprawę sytuacji służb mundurowych i te obietnice realizuje, a jestem w konturze do opcji która zabierała na przywileje manipulując danymi statystycznymi?
Mam sobie robić na złość? Z jakiego powodu?

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #266 dnia: Październik 06, 2021, 16:27:41 »
A ja widzę że kolega młody rzędu max do 3 lat służby.

Grubo sie mylisz, ale nie tego dotyczy temat :)

Grubo się mylisz. Nie mam telewizora. Słucham radia. Rano Tok FM w tym ten "geniusz" Piotr Maślak - redaktor od Straż Graniczna to SS i jego goście bez kontaktu z rzeczywistością. Później Polskie Radio 24. I uwierz mi mam przegląd poglądów politycznych.
To że pamiętam jak traktowano mundurowych za PO i teraz to już inna kwestia. A pamiętam. Więc czemu się dziwisz że popieram opcję która obiecuje poprawę sytuacji służb mundurowych i te obietnice realizuje, a jestem w konturze do opcji która zabierała na przywileje manipulując danymi statystycznymi?
Mam sobie robić na złość? Z jakiego powodu?
Popieram..w 100 procentach.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #267 dnia: Październik 06, 2021, 18:31:44 »
A ja widzę że kolega młody rzędu max do 3 lat służby.

Grubo sie mylisz, ale nie tego dotyczy temat :)

Grubo się mylisz. Nie mam telewizora. Słucham radia. Rano Tok FM w tym ten "geniusz" Piotr Maślak - redaktor od Straż Graniczna to SS i jego goście bez kontaktu z rzeczywistością. Później Polskie Radio 24. I uwierz mi mam przegląd poglądów politycznych.
To że pamiętam jak traktowano mundurowych za PO i teraz to już inna kwestia. A pamiętam. Więc czemu się dziwisz że popieram opcję która obiecuje poprawę sytuacji służb mundurowych i te obietnice realizuje, a jestem w konturze do opcji która zabierała na przywileje manipulując danymi statystycznymi?
Mam sobie robić na złość? Z jakiego powodu?

Ja w żadnej ze swoich wypowiedzi nie powiedziałem, że za PO było dobrze lub co więcej lepiej. Tak się składa, że też pamiętam, natomiast staram się pozostać dalej obiektywny. Tak jak wcześniej chciałbym zwrócić uwagę, że odciągasz temat od sedna a sprowadzasz do "jak to za PO było źle, a teraz za PISu to kraina mlekiem i miodem płynąca". Po pierwsze warto zauważyć, że gdyby nie protest zarówno w 2018 jak i w 2021 to pewnie guzik byś dostał. Zapomniałeś już jaka była pierwsza propozycja? 277 brutto i spadajcie. Podwyżka, która nawet nie pokrywa inflacji, która ostatnimi latami jest wyjątkowo duża. Nie neguje tego ze wynagrodzenia rosną, lecz mimo wszystko trzeba na to spojrzeć od strony mocy nabywczej pieniądza. Ceny galopują w górę, a ustanawianie podwyżek "na sztywno" jest rozwiązaniem na dany rok. Dlaczego ten w Twoim rozumieniu wspaniały rząd nie zgodzi się na waloryzację procentowa ? :) Gdyby tak owe wprowadzili nie było by potrzeby protestować co jakis okres czasu (w tym wypadku 3 lata), bo wyposażenia by rosły same z siebie. No ale wtedy by nie można było powiedzieć, że "rząd dał". Pytanie z czego dał skoro rząd swoich pieniędzy nie ma, ma tylko to co uzyska od obywateli. Dlatego uważam, że celowo sprowadzasz wątek do wymiany zdań na temat PIS vs PO, czego zupełnie nie zakłada temat.  Ale nic mi do tego - każdy ma prawo mieć swoje poglądy, lecz to ten temat nie zakłada ich głoszenia.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2021, 18:36:04 wysłana przez Kamilos83 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #268 dnia: Październik 06, 2021, 22:05:37 »
To że pamiętam jak traktowano mundurowych za PO i teraz to już inna kwestia. A pamiętam. Więc czemu się dziwisz że popieram opcję która obiecuje poprawę sytuacji służb mundurowych i te obietnice realizuje, a jestem w konturze do opcji która zabierała na przywileje manipulując danymi statystycznymi?
Mam sobie robić na złość? Z jakiego powodu?
@radca pozwól, że ja się odniosę po długim czasie. Co do oceny jak, gdzie, kiedy przychodzi czas jak już jest po zmianie władzy i jak następcy traktują na razie słyszałem, że w związku ze zmianą rozporządzenia o umundurowaniu kilku umnych 01 kazało zmiany służby w obu etapach robić w "pełnym" specjalnym już się nie mogę doczekać przyszłego lata i ćwiczeń na wodzie  :rofl: Bo kilka razy słyszałem, że będziemy pływać w spodenkach... A przepis stanowi inaczej  :wacko:
O konturach nie chce mi się gadać ale o konsekwencjach zmiany przepisów będziemy dyskutować... I to będzie tutaj  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #269 dnia: Październik 06, 2021, 22:25:13 »
To że pamiętam jak traktowano mundurowych za PO i teraz to już inna kwestia. A pamiętam. Więc czemu się dziwisz że popieram opcję która obiecuje poprawę sytuacji służb mundurowych i te obietnice realizuje, a jestem w konturze do opcji która zabierała na przywileje manipulując danymi statystycznymi?
Mam sobie robić na złość? Z jakiego powodu?
@radca pozwól, że ja się odniosę po długim czasie. Co do oceny jak, gdzie, kiedy przychodzi czas jak już jest po zmianie władzy i jak następcy traktują na razie słyszałem, że w związku ze zmianą rozporządzenia o umundurowaniu kilku umnych 01 kazało zmiany służby w obu etapach robić w "pełnym" specjalnym już się nie mogę doczekać przyszłego lata i ćwiczeń na wodzie  :rofl: Bo kilka razy słyszałem, że będziemy pływać w spodenkach... A przepis stanowi inaczej  :wacko:
O konturach nie chce mi się gadać ale o konsekwencjach zmiany przepisów będziemy dyskutować... I to będzie tutaj  :wacko:

A to tak można przeprowadzać zmianę służby w koszarowym? :rofl: oczywiście mówię to z przekąsem, ale w mojej komendzie pare dobrych lat bujamy się całą zmianę służby w pełnym specjalnym, a rozmowy dyscyplinujące są nawet za zdjęcie hełmu na moment :gwiazdki: :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #270 dnia: Październik 06, 2021, 22:26:56 »
A to tak można przeprowadzać zmianę służby w koszarowym? :rofl: oczywiście mówię to z przekąsem, ale w mojej komendzie pare dobrych lat bujamy się całą zmianę służby w pełnym specjalnym, a rozmowy dyscyplinujące są nawet za zdjęcie hełmu na moment :gwiazdki: :wall:
Widzisz to wy nawet nowe prawo wyprzedzacie  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #271 dnia: Październik 06, 2021, 23:30:00 »
Cytuj
   A to tak można przeprowadzać zmianę służby w koszarowym? 

Pewnie że można w specjalnym nawet w żaroodpornym i gazoszczelnym. Pytanie tylko po co , czy my już naprawdę wszystko w PSP naprawiliśmy i teraz przyszedł czas na dopieszczanie szczegółów.

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #272 dnia: Październik 07, 2021, 03:13:15 »

A to tak można przeprowadzać zmianę służby w koszarowym? :rofl: oczywiście mówię to z przekąsem, ale w mojej komendzie pare dobrych lat bujamy się całą zmianę służby w pełnym specjalnym, a rozmowy dyscyplinujące są nawet za zdjęcie hełmu na moment :gwiazdki: :wall:
Idąc tym tokiem na waszym miejscu to dołożyłbym do tego aparaty ODO, przecież przepalacie sprzęt a to spaliny i substancje szkodliwe  :rofl: Może ktoś z tych mądrych głów w końcu by przemyślał że nie tędy droga  :gwiazdki:

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #273 dnia: Październik 07, 2021, 06:03:55 »
To że pamiętam jak traktowano mundurowych za PO i teraz to już inna kwestia. A pamiętam. Więc czemu się dziwisz że popieram opcję która obiecuje poprawę sytuacji służb mundurowych i te obietnice realizuje, a jestem w konturze do opcji która zabierała na przywileje manipulując danymi statystycznymi?
Mam sobie robić na złość? Z jakiego powodu?
@radca pozwól, że ja się odniosę po długim czasie. Co do oceny jak, gdzie, kiedy przychodzi czas jak już jest po zmianie władzy i jak następcy traktują na razie słyszałem, że w związku ze zmianą rozporządzenia o umundurowaniu kilku umnych 01 kazało zmiany służby w obu etapach robić w "pełnym" specjalnym już się nie mogę doczekać przyszłego lata i ćwiczeń na wodzie  :rofl: Bo kilka razy słyszałem, że będziemy pływać w spodenkach... A przepis stanowi inaczej  :wacko:
O konturach nie chce mi się gadać ale o konsekwencjach zmiany przepisów będziemy dyskutować... I to będzie tutaj  :wacko:

A to tak można przeprowadzać zmianę służby w koszarowym? :rofl: oczywiście mówię to z przekąsem, ale w mojej komendzie pare dobrych lat bujamy się całą zmianę służby w pełnym specjalnym, a rozmowy dyscyplinujące są nawet za zdjęcie hełmu na moment :gwiazdki: :wall:
Czasami nie służysz w Orzyszu ?

Offline Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #274 dnia: Październik 07, 2021, 08:00:27 »
To że pamiętam jak traktowano mundurowych za PO i teraz to już inna kwestia. A pamiętam. Więc czemu się dziwisz że popieram opcję która obiecuje poprawę sytuacji służb mundurowych i te obietnice realizuje, a jestem w konturze do opcji która zabierała na przywileje manipulując danymi statystycznymi?
Mam sobie robić na złość? Z jakiego powodu?
@radca pozwól, że ja się odniosę po długim czasie. Co do oceny jak, gdzie, kiedy przychodzi czas jak już jest po zmianie władzy i jak następcy traktują na razie słyszałem, że w związku ze zmianą rozporządzenia o umundurowaniu kilku umnych 01 kazało zmiany służby w obu etapach robić w "pełnym" specjalnym już się nie mogę doczekać przyszłego lata i ćwiczeń na wodzie  :rofl: Bo kilka razy słyszałem, że będziemy pływać w spodenkach... A przepis stanowi inaczej  :wacko:
O konturach nie chce mi się gadać ale o konsekwencjach zmiany przepisów będziemy dyskutować... I to będzie tutaj  :wacko:

A to tak można przeprowadzać zmianę służby w koszarowym? :rofl: oczywiście mówię to z przekąsem, ale w mojej komendzie pare dobrych lat bujamy się całą zmianę służby w pełnym specjalnym, a rozmowy dyscyplinujące są nawet za zdjęcie hełmu na moment :gwiazdki: :wall:
Czasami nie służysz w Orzyszu ?

Jeśli chodzi o nazwę to nie, ale specyfika może być podobna :rofl: ale z tymi pomysłami z aparatem ODO czy ubraniem żaroodpornym to nie podpowiadajcie, bo jeszcze któryś z moich przełożonych przeczyta i będziemy mieli problem :wall: śmiech przez łzy, ale zarządca tego folwarku jest już, jeśli się nie mylę, 14 lat wiec naprawdę nie ma pomysłu na poprawę...