Autor Wątek: PROTEST 2021  (Przeczytany 69000 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 27, 2021, 14:20:17 »
Nie mam nic przeciwko temu żeby ktoś walczył w moim imieniu o więcej. Ale przed odrzuceniem propozycji Ministra chcę mieć pisemne zobowiązanie, że jeśli nie będzie minimum obiecanego przez rząd, to negocjator odda mi różnicę z własnej kieszeni.

Analogicznie zakładam że będziesz wypłacał wszystkim różnicę za brak realizacji postulatów z wcześniej podpisanego porozumienia.
Czy może ono było tylko tak na niby?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 27, 2021, 14:33:03 »
Pb11
Konkretnie których postulatów?

Pb11
Rada ceni moje rady (nomen omen) i raczej się nie skarży.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2021, 15:05:23 wysłana przez radca »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 27, 2021, 15:50:19 »
Pb11
Konkretnie których postulatów?

Pb11
Rada ceni moje rady (nomen omen) i raczej się nie skarży.
A czy pytali naszą Solidarność o przedstawienie konkretnych postulatów w imieniu członków? A czy wiadomym jest co przedstawiciele Ski ugrywali na swoich województwach i to zostało olane..

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 27, 2021, 16:01:27 »
Nie wiem kogo jakie związki olały, Wiem kto był na Radzie Krajowej S i jaki był wynik głosowania.
I jak powiedziałem to powtórzę:
Nie mam nic przeciwko temu żeby ktoś walczył w moim imieniu o więcej. Ale przed odrzuceniem propozycji Ministra chcę mieć pisemne zobowiązanie, że jeśli nie będzie minimum obiecanego przez rząd, to negocjator odda mi różnicę z własnej kieszeni.
Łatwo jest na forum być bohaterem. Trudniej w realu prowadzić negocjacje.

Jeśli rząd zerwie negocjacje to rozpoczyna się akcję protestacyjną i tyle, a nie zgadzanie się na ochłapy żeby czasem się nie obrazili i nie zabrali wszystkiego...

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 27, 2021, 16:28:55 »
Panowie zapytam jeszcze raz który punkt z porozumienia z 2918 nie jest zrealizowany?

I przynajmniej w S nikt nikogo nie olał. Każdy przedstawiciel każdego województwa obecny na Radzie Krajowej mógł zapytać Ministra i KG o co chciał. I powiedzieć co myśli.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 27, 2021, 17:28:45 »
A 15 a udało się do 2019 zamknąć.
I niestety mało wiesz co się w terenie dzieje ale fajnie ze się razem w radzie cenicie
Ale to nic widocznie super się  żyje w stanie błogiego zadowolenia.
Pozdrawiam i owocnej pracy na rzecz strażaków życzę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2021, 17:35:11 wysłana przez pb11 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 27, 2021, 17:32:08 »
I wprowadzić nową ustawę modernizacyjną od 2021?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 27, 2021, 17:34:03 »
Tego w podpisanym porozumieniu nie było.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #233 dnia: Wrzesień 27, 2021, 17:47:21 »
Nie wiem kogo jakie związki olały, Wiem kto był na Radzie Krajowej S i jaki był wynik głosowania.
I jak powiedziałem to powtórzę:
Nie mam nic przeciwko temu żeby ktoś walczył w moim imieniu o więcej. Ale przed odrzuceniem propozycji Ministra chcę mieć pisemne zobowiązanie, że jeśli nie będzie minimum obiecanego przez rząd, to negocjator odda mi różnicę z własnej kieszeni.
Łatwo jest na forum być bohaterem. Trudniej w realu prowadzić negocjacje.

Jeśli rząd zerwie negocjacje to rozpoczyna się akcję protestacyjną i tyle, a nie zgadzanie się na ochłapy żeby czasem się nie obrazili i nie zabrali wszystkiego...
Co Ty Kolego piszesz.  Przecież wszystko już jest rozdane...Apropo to są ochłapy?  Cofnij się kilka lat do tyłu.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #234 dnia: Wrzesień 27, 2021, 17:48:23 »
Panowie zapytam jeszcze raz który punkt z porozumienia z 2918 nie jest zrealizowany?

I przynajmniej w S nikt nikogo nie olał. Każdy przedstawiciel każdego województwa obecny na Radzie Krajowej mógł zapytać Ministra i KG o co chciał. I powiedzieć co myśli.
I podpisać  się pod propozycją Ministra..tyle.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #235 dnia: Wrzesień 27, 2021, 18:00:14 »
Tego w podpisanym porozumieniu nie było.

No może nie wprowadzić, ale przeprowadzić konsultacje, aby ją zrealizować. Taki zapis jest na stronie NSZZP.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #236 dnia: Wrzesień 27, 2021, 18:03:12 »
Nie wiem kogo jakie związki olały, Wiem kto był na Radzie Krajowej S i jaki był wynik głosowania.
I jak powiedziałem to powtórzę:
Nie mam nic przeciwko temu żeby ktoś walczył w moim imieniu o więcej. Ale przed odrzuceniem propozycji Ministra chcę mieć pisemne zobowiązanie, że jeśli nie będzie minimum obiecanego przez rząd, to negocjator odda mi różnicę z własnej kieszeni.
Łatwo jest na forum być bohaterem. Trudniej w realu prowadzić negocjacje.

Jeśli rząd zerwie negocjacje to rozpoczyna się akcję protestacyjną i tyle, a nie zgadzanie się na ochłapy żeby czasem się nie obrazili i nie zabrali wszystkiego...
Co Ty Kolego piszesz.  Przecież wszystko już jest rozdane...Apropo to są ochłapy?  Cofnij się kilka lat do tyłu.

Przy takiej inflacji to od ostatnich podwyżek dalej wyjdzie na to samo. Tak to są ochłapy i co to za bzdury że kiedyś było gorzej to nie należą nam się adekwatne podwyżki... Narażać życie za 3500 na rękę to jest kpina! 

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 27, 2021, 18:48:20 »
Ale przed odrzuceniem propozycji Ministra chcę mieć pisemne zobowiązanie, że jeśli nie będzie minimum obiecanego przez rząd, to negocjator odda mi różnicę z własnej kieszeni.
Łatwo jest na forum być bohaterem. Trudniej w realu prowadzić negocjacje.

Miało być:
W pierwszej wersji do 2023r 714zł
a dostaliśmy:
Od dnia 1 stycznia 2022 r. 677zł
Zgłosiłeś się już po różnicę?

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #238 dnia: Wrzesień 27, 2021, 20:12:33 »
Co Ty Kolego piszesz.  Przecież wszystko już jest rozdane...Apropo to są ochłapy?  Cofnij się kilka lat do tyłu.

No to się cofam i liczę:
Poprzednio 2016-2020
2016 - 253 zł (modernizacja)
2017- 250 zł (dla najmniej zarabiających)
2018-655 zł (po proteście)
2020- 500zł (po proteście)
Łącznie 1658 zł brutto.
W porozumieniu dodatkowo ustalono i zrealizowano:
1. 100% płatne nadgodziny. Rekompensatę pieniężną, za jedną godzinę służby ustanowiono 1/172 średniego miesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym należnego strażakowi w okresie rozliczeniowym.
2. Świadczenie za długoletnią służbę po 25 i 27,5 roku służby (1500 i 2500 zł) , którego nie było w postulatach. Zostawię tutaj tylko pytanie jaki procent wszystkich wypłacanych świadczeń motywujących do pozostania w służbie otrzymują obecnie strażacy pracujący w systemie zmianowym?

A obecnie:
1. 2021 nic
2. 2022 - 677 zł brutto
3. 2023 - 2025 niewiele wiemy, mamy propozycję waloryzacji (przypomnę, że do 2018 roku waloryzacja była zamrożona w całej strefie budżetowej, odmrożono ją dopiero po protestach. Jaką mamy pewność, nie zostanie znów zamrożona lub zostanie ustalona na poziomie dużo niższym od realniej inflacji?
4. Automatyczne awanse w grupach, gdzie siatka płac została już skrajnie spłaszczona, ponadto przy znikomych możliwościach motywowania strażaków przez komendantów powiatowych/miejskich, przez prowadzenie polityki kadrowej, robi się to za nich obligatoryjne. Zysk dla całej formacji średnio pewnie 10-15 zł na etat?

Na koniec przypomnę § 6 Porozumienia z MSWiA z 2018 r.
Przedstawiciele Strony Społecznej wezmą czynny udział w opracowaniu nowego wieloletniego programu rozwoju formacji resortu w latach 2021-2024 w zakresie wydatków na poszczególne przedsięwzięcia, w tym ze szczególnym uwzględnieniem podwyżki uposażeń.
Pojawia się tutaj pytanie jakie rozwiązania zostały zaproponowane przez stronę społeczną?
Czy były powołane, w latach 2018- wrzesień 2021, zespoły robocze przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji i jakie rozwiązania wypracowały? Być może są na forum osoby, które mają w tym zakresie wiedzę i zdecydowałyby się nią podzielić, gdyż komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, w każdym ZZ w PSP, czy w Policji, mocno kuleje.
Obecnie większość funkcjonariuszy MSWiA znających podstawy matematyki i potrafiąca czytać ze zrozumieniem jest po prostu zdezorientowana i nie wie jak się w tej sytuacji zachować.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2021, 12:02:46 wysłana przez zurasluk »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #239 dnia: Wrzesień 27, 2021, 20:32:36 »
https://www.o2.pl/biznes/koniec-psiej-grypy-szybko-sie-zaczela-i-jeszcze-szybciej-wygasa-6687677582899872a trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość , niektóre media odtrąbiają koniec " psiej grypy ,,
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #240 dnia: Wrzesień 28, 2021, 06:19:22 »
Co Ty Kolego piszesz.  Przecież wszystko już jest rozdane...Apropo to są ochłapy?  Cofnij się kilka lat do tyłu.

No to się cofam i liczę:
Poprzednio 2016-2020
2016 - 253 zł (modernizacja)
2017- 250 zł (dla najmniej zarabiających)
2018-655 zł (po proteście)
2020- 500zł (po proteście)
Łącznie 1658 zł brutto.
W porozumieniu dodatkowo ustalono i zrealizowano:
1. 100% płatne nadgodziny.
2. Świadczenie za długoletnią służbę po 25 i 27,5 roku służby (1500 i 2500 zł) , którego nie było w postulatach. Zostawię tutaj tylko pytanie jaki procent wszystkich wypłacanych świadczeń motywujących do pozostania w służbie otrzymują obecnie strażacy pracujący w systemie zmianowym?

A obecnie:
1. 2021 nic
2. 2022 - 677 zł brutto
3. 2023 - 2025 niewiele wiemy, mamy propozycję waloryzacji (przypomnę, że do 2018 roku waloryzacja była zamrożona w całej strefie budżetowej, odmrożono ją dopiero po protestach. Jaką mamy pewność, nie zostanie znów zamrożona lub zostanie ustalona na poziomie dużo niższym od realniej inflacji?
4. Automatyczne awanse w grupach, gdzie siatka płac została już skrajnie spłaszczona, ponadto przy znikomych możliwościach motywowania strażaków przez komendantów powiatowych/miejskich, przez prowadzenie polityki kadrowej, robi się to za nich obligatoryjne. Zysk dla całej formacji średnio pewnie 10-15 zł na etat?

Na koniec przypomnę § 6 Porozumienia z MSWiA z 2018 r.
Przedstawiciele Strony Społecznej wezmą czynny udział w opracowaniu nowego wieloletniego programu rozwoju formacji resortu w latach 2021-2024 w zakresie wydatków na poszczególne przedsięwzięcia, w tym ze szczególnym uwzględnieniem podwyżki uposażeń.
Pojawia się tutaj pytanie jakie rozwiązania zostały zaproponowane przez stronę społeczną?
Czy były powołane, w latach 2018- wrzesień 2021, zespoły robocze przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji i jakie rozwiązania wypracowały? Być może są na forum osoby, które mają w tym zakresie wiedzę i zdecydowałyby się nią podzielić, gdyż komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, w każdym ZZ w PSP, czy w Policji, mocno kuleje.
Obecnie większość funkcjonariuszy MSWiA znających podstawy matematyki i potrafiąca czytać ze zrozumieniem jest po prostu zdezorientowana i nie wie jak się w tej sytuacji zachować.
W poprzednich latach, wartość pieniądza była wyższa,
Obecnie powszedni koszyk zakupów BARDZO podrożał (chleb, masło, etc dot.to również wszystkich innych produktów jak i usług).
Dodając inne czynniki o których już wspominano np. rewaloryzacja, której nam nie policzono w poprzednich latach, to kwota podwyżki  :'(.
Nie zapominajmy, że rząd mógł dać więcej , ale w kuluarach coraz głośniej się mówi, że straszył obniżeniem lub całkowitym zniesieniem "dziadkowego".

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #241 dnia: Wrzesień 28, 2021, 06:51:06 »
Klasy zakupów to Ty nie robisz :rofl:
Masło jest tanie kg za 22 zl(a było już po 45).
Chleb czytałem że drożeje (tak mówi Tusk taki miły facet który zabrał mundurowym prawa emerytalne i 100 % chorobowe) U mnie duży bochenek bez zmian 6,5. Rzeczywiście zdrożały prąd - bo mamy super programy klimatyczne Unii, gaz teraz bo Rosjanie z Niemcami tak o Europę dbają i paliw bo takie są ceny .
Chcesz ufać Tuskowi Sterczewskiemu Szczerbie  i reszcie Twoja sprawa. Ja lata 2008-2015 pamiętam i nabrać się nie dam.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #242 dnia: Wrzesień 28, 2021, 06:58:59 »
Ale w latach 2008-2012 inflacja była na poziomie ponad 4% a była jedną podwyżka 300zl.... :wall:

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #243 dnia: Wrzesień 28, 2021, 08:07:37 »
Klasy zakupów to Ty nie robisz :rofl:
Masło jest tanie kg za 22 zl(a było już po 45).
Chleb czytałem że drożeje (tak mówi Tusk taki miły facet który zabrał mundurowym prawa emerytalne i 100 % chorobowe) U mnie duży bochenek bez zmian 6,5. Rzeczywiście zdrożały prąd - bo mamy super programy klimatyczne Unii, gaz teraz bo Rosjanie z Niemcami tak o Europę dbają i paliw bo takie są ceny .
Chcesz ufać Tuskowi Sterczewskiemu Szczerbie  i reszcie Twoja sprawa. Ja lata 2008-2015 pamiętam i nabrać się nie dam.

Żałosne jak ludzie się na wszystkim znają, twoje wyliczenia są tak wiarygodne jak Jakiego odnośnie EU. Wiesz co to jest siła nabywcza pieniądza ? poprzedniej ekipie mam wiele do zarzucenia ale nie inflację. Funkcjonariusze i emeryci roczników od 2008 w górę nie tracili w koszyku zakupowym podstawowych produktów, oczywiście były chwilowe wahania wynikające z kryzysu ogólnoświatowego. Powiadasz że chleb u ciebie nadal 6,5, podrożeje gwarantuję, a może podasz cenę chleba w 2015 ? Dla mnie się dogadaliście i teatrzyk odstawiacie. Zresztą, od kilku lat przewodniczący jakiegokolwiek szczebla = się stołek  :gwiazdki: wiem, że w tym momencie niby bronicie decyzji wypracowanych, a tak naprawdę bronicie stołków i własnych tyłków..
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2021, 08:45:01 wysłana przez Gasior »

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #244 dnia: Wrzesień 28, 2021, 08:52:01 »
U mnie duży bochenek bez zmian 6,5.

To gdzie Ty mieszkasz skoro u mnie chleb kosztuje 3,20zl ?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #245 dnia: Wrzesień 28, 2021, 09:28:04 »
Pewnie podał cenę za 1kg. Szkoda że np. w centrum Polski kilogram chleba razowego kosztuje już ponad 8 złotych. No ale, za Tuska nie dawali.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #246 dnia: Wrzesień 28, 2021, 11:24:36 »
@zurasluk 100% nadgodziny? gdzie w którym miejscu, w jakiej komendzie/JRG? W PSP nie ma nadgodzin, jest rekompensata za przedłużony czas służby.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #247 dnia: Wrzesień 28, 2021, 11:37:30 »
Gąsior możesz sobie żyć złudzeniami.
 https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-pot-inflacja-/roczne-wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych/ a tu masz dane statystyczne. Potwierdzające to co napisał Tadzik
Za PO była inflacja a podwyżek plac nie było. Teraz jest inflacja i są realne podwyżki płac. Tak to widzę.
Już nie mówię o takich drobiazgach jak 500 plus, dodatkowych emeryturach, czy obniżce podatków w przyszłym roku.
 Mam jeszcze inne  argumenty ale ich wyartykułowana mogłoby zaszkodzić perspektywom podwyżek w przyszłości więc zostawiam je dla siebie.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #248 dnia: Wrzesień 28, 2021, 11:41:16 »
Zaraz się okaże że powinniśmy jeszcze zrzec się części pensji bo urządzają nam taką krainę wspaniałości :rofl:

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #249 dnia: Wrzesień 28, 2021, 11:57:01 »
@zurasluk 100% nadgodziny? gdzie w którym miejscu, w jakiej komendzie/JRG? W PSP nie ma nadgodzin, jest rekompensata za przedłużony czas służby.

Wybacz był to skrót myślowy, który funkcjonuje w środowisku. Oczywiście masz rację, jeśli kogoś wprowadziłem w błąd to przepraszam. Już poprawiam. Jednak nie wiem czy to cokolwiek wniesie do dyskusji.