Autor Wątek: PROTEST 2021  (Przeczytany 68751 razy)

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #175 dnia: Wrzesień 17, 2021, 11:07:39 »
Nie wolno rządzącym iść na ustępstwa skoro są pieniądze na dodatki funkcyjne i dodatki za służbę 25 lat i więcej to niech znajdą też dla tych co wykonują najwięcej obowiązków na jednostkach. ZERO USTĘPSTW

Zazdrość Ciebie ponosi że ktoś dostaje dodatek motywacyjny za lata służby. Z tego co wiem dodatek funkcyjny nie wyszedł.
Jeśli ktoś ma duży staż pracy i do dalszej służby potrzebuje "dodatku motywacyjnego" to takie osoby są "pasożytami" tej formacji.

Łącznie z Tobą skoro tak myślisz  :wall:
Ja wiem "tę pieniądze im się po prostu należą", a reszta niech cicho siedzi bo i tak mają dobrze.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #176 dnia: Wrzesień 17, 2021, 12:56:36 »
Nie wolno rządzącym iść na ustępstwa skoro są pieniądze na dodatki funkcyjne i dodatki za służbę 25 lat i więcej to niech znajdą też dla tych co wykonują najwięcej obowiązków na jednostkach. ZERO USTĘPSTW

Zazdrość Ciebie ponosi że ktoś dostaje dodatek motywacyjny za lata służby. Z tego co wiem dodatek funkcyjny nie wyszedł.
Jeśli ktoś ma duży staż pracy i do dalszej służby potrzebuje "dodatku motywacyjnego" to takie osoby są "pasożytami" tej formacji.
Jesteś poprostu zerem tej formacji skoro tak myślisz o tych ludziach.

Offline bartekffw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 17, 2021, 13:20:43 »
W Poniedziałek tj.  20  wrzesień domnieman że przynajmniej 70 % Strażaków dopadnie Sars Red 2 i sytuacja będzie się tylko pogarszać. Będzie jasny sygnał że bez ODPOWIEDNIEGO zachowania Ministra będzie PANDEMIA paraliżująca system.

Offline Daniel9984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 17, 2021, 13:34:02 »
I mamy już dwa postulaty ze strażackiej strony, bo jakoś ZZ nie chcą swoim zwierzchnikom (czyli nam wszystkim) przedstawić swoich, bo na pewno nie naszych (strażaków) postulatów.  :wall:

Ale po co tak kombinować? Przecież można to rozwiać prościej. Wystarczy zwiększyć różnice między korpusami, np. w wysokości 500 zł i między stopniami po 100 zł. Wtedy będzie warto się starać o awans i będzie on coś znaczył.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 17, 2021, 14:37:35 »
No dokładnie, brak zwiększenia uposażeń między grupami prowadzi do patologii i braku chęci do wszystkiego. Natomiast odnośnie dodatku dziadkowego to chyba każdy tutaj wyrabia sobie zdanie o ludziach 25+ ze swoich obserwacji. Niestety ja też nie jestem za dawaniem tego dodatku każdemu"dziadkowi", bo ci których spotkałem na swojej drodze nie nauczyli mnie niczego, a jedyne co robili to ciągle narzekali i odradzali wszelkie możliwości samodoskonalenia. Oczywiście z drugiej strony, czyli młodych funkcjonariuszy też jest wielu takich co się przyjęli i na tym ich zainteresowanie strażą się zakończyło, bo w drugiej robocie mam lepszą pensję, to po co mi się tutaj o coś starać. Także przyznawanie jakichkolwiek dodatków powinno być oparte o jasne kryteria, a nie tylko staż pracy.

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 17, 2021, 14:38:05 »

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 17, 2021, 15:47:07 »
Nie wolno rządzącym iść na ustępstwa skoro są pieniądze na dodatki funkcyjne i dodatki za służbę 25 lat i więcej to niech znajdą też dla tych co wykonują najwięcej obowiązków na jednostkach. ZERO USTĘPSTW

Zazdrość Ciebie ponosi że ktoś dostaje dodatek motywacyjny za lata służby. Z tego co wiem dodatek funkcyjny nie wyszedł.
Jeśli ktoś ma duży staż pracy i do dalszej służby potrzebuje "dodatku motywacyjnego" to takie osoby są "pasożytami" tej formacji.
Jesteś poprostu zerem tej formacji skoro tak myślisz o tych ludziach.
Zerem i zakałą tej formacji to ty jesteś. Piszesz że kochasz tą robotę a jedynie co kochasz to kasę. Pomyśl o tych chłopakach co mają 10 lat służby i pensie na poziomie 3400-3500 zł. a tak wiem oni są "zerem" dla Ciebie. bez komentarza proszę

Hola Hola! Mówisz że chłopak ma 10 lat służby i 3400zl? Prosty rachunek 2550+255+1072 = 3877 brutto - 3200 netto bez dodatku służbowego grupa stażysta i wysługa 10% chyba coś walisz w ptaka. Kogo Ty chcesz oszukać?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 17, 2021, 18:39:50 »
Fajnie że się kłócicie  :wacko:  między sobą kto więcej chciałby dostać bardzo źle to wygląda . Najpierw powalczmy o to żeby wszyscy dostali po równo a potem w ramach dłuższego planu modernizacji o poprawę zarobków na grupach . Pozdrawiam z Lucyny Czwartej . Ps . 20 tego to już może być po zawodach  :tuba:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 17, 2021, 20:33:57 »
Nie wolno rządzącym iść na ustępstwa skoro są pieniądze na dodatki funkcyjne i dodatki za służbę 25 lat i więcej to niech znajdą też dla tych co wykonują najwięcej obowiązków na jednostkach. ZERO USTĘPSTW

Zazdrość Ciebie ponosi że ktoś dostaje dodatek motywacyjny za lata służby. Z tego co wiem dodatek funkcyjny nie wyszedł.
Jeśli ktoś ma duży staż pracy i do dalszej służby potrzebuje "dodatku motywacyjnego" to takie osoby są "pasożytami" tej formacji.
Jesteś poprostu zerem tej formacji skoro tak myślisz o tych ludziach.
Zerem i zakałą tej formacji to ty jesteś. Piszesz że kochasz tą robotę a jedynie co kochasz to kasę. Pomyśl o tych chłopakach co mają 10 lat służby i pensie na poziomie 3400-3500 zł. a tak wiem oni są "zerem" dla Ciebie. bez komentarza proszę
Czepiasz się tego co wyczytałem po awatarze.. daruj sobie bo na nic więcej cb nie stać. Piszesz o 3500 zł a tak naprawdę zapytaj tych chłopaków co robią poza służbą. Jeśli tak napisales to jesteś nieudacznikiem i dostajesz 3300 a poza tym nie dorabiasz.
 Moderator  : Albo zaczniecie pisać sobie na PW między sobą korespondencję , albo dostaniecie obydwaj blokadę na forum do czasu ochłonięcia  :komp: 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2021, 20:39:43 wysłana przez wujo 2010 »

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 17, 2021, 20:40:42 »
No dokładnie, brak zwiększenia uposażeń między grupami prowadzi do patologii i braku chęci do wszystkiego. Natomiast odnośnie dodatku dziadkowego to chyba każdy tutaj wyrabia sobie zdanie o ludziach 25+ ze swoich obserwacji. Niestety ja też nie jestem za dawaniem tego dodatku każdemu"dziadkowi", bo ci których spotkałem na swojej drodze nie nauczyli mnie niczego, a jedyne co robili to ciągle narzekali i odradzali wszelkie możliwości samodoskonalenia. Oczywiście z drugiej strony, czyli młodych funkcjonariuszy też jest wielu takich co się przyjęli i na tym ich zainteresowanie strażą się zakończyło, bo w drugiej robocie mam lepszą pensję, to po co mi się tutaj o coś starać. Także przyznawanie jakichkolwiek dodatków powinno być oparte o jasne kryteria, a nie tylko staż pracy.

Powiedz mi jak motywować młodego do nauki jeśli wiem, że chociażby na uszach stanął to szanse na awans w korpusie ma zerowe, a jedynym kryterium awansu w korpusie jest staż? Czy się stara czy nie stara to czas wychodzi , jak nie od razu to później się wszyscy przyjęci razem dostaną tak samo niezależnie od zaangażowania.


Szkoda kłótni. Trzymać linię.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 17, 2021, 21:14:11 »
Przestańcie się kłócić to nic nie da. Trzeba działać nie ma zgody na żadne dodatkowa kasę w system motywacyjny to danie znowu kasy 01 w kp co robią co chcą i dają swoim. Nigdy nie będą te pieniądze rozdane sprawiedliwie tym co dają tej służbie dużo więcej od siebie. Dostają je przydupas..     Jak nie ma jak zmienic źle funkcjonującego systemu płacowego to podwyżka musi być równo dla wszystkich bo drożyzna jak nastało dotknęła wszystkich funkcjonariuszy

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 17, 2021, 21:21:45 »
Przestańcie się kłócić to nic nie da. Trzeba działać nie ma zgody na żadne dodatkowa kasę w system motywacyjny to danie znowu kasy 01 w kp co robią co chcą i dają swoim. Nigdy nie będą te pieniądze rozdane sprawiedliwie tym co dają tej służbie dużo więcej od siebie. Dostają je przydupas..     Jak nie ma jak zmienic źle funkcjonującego systemu płacowego to podwyżka musi być równo dla wszystkich bo drożyzna jak nastało dotknęła wszystkich funkcjonariuszy
Pełna zgoda Kolego , czerwona kartka dla ZZ za kombinowanie znowu z jakąś kasą o której ma decydować 01 . Inflacja i podwyżka za prąd nas dociśnie i nasze rodziny .  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/podwyzki-moga-byc-gigantyczne-spolka-energetyczna-odkrywa-karty/v7fb7qx 
Cytuj
Nie ukrywam, że bylibyśmy zainteresowani wzrostem taryfy na sprzedaż energii dla gospodarstw domowych na poziomie ok. 40 proc. – zapowiedział Paweł Szczeszek, prezes Enei. Podwyżki od października zapowiedział także główny dostawca gazu - PGNiG.

Enea chce podnieść taryfy na sprzedaż energii o ok. 40 proc., co pozwoliłoby spółce - według słów jej prezesa - wychodzić na zero
Macie pojęcie o ile wszystko pójdzie w górę ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2021, 21:41:25 wysłana przez młody13 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 17, 2021, 21:42:53 »
Na tzw. wolne środki powinno pójść minimum niezbędne do tego aby zapewnić każdemu strażakowi jeden awans w stopniu i w grupie oraz wysługę a reszta powinna iść w grupę. Uważam, że powinno się wyprostować siatkę płac czyli tzw. grupy bo różnica miedzy 7 a 9 grupą na rękę nie pozwala kupić dobrego "flakona" a to patologia. Dla mnie "wzmocnienie motywacyjne systemu uposażeń" to żadne tam dodatki służbowe czy motywacyjne tylko normalne różnice miedzy stopniami aby awans się opłacał... Normalne różnice miedzy grupami itp... To zachęci do rozwoju i wszak o to w tym chodzi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 17, 2021, 22:39:12 »
Uważam, że powinno się wyprostować siatkę płac czyli tzw. grupy bo różnica miedzy 7 a 9 grupą na rękę nie pozwala kupić dobrego "flakona" a to patologia. Dla mnie "wzmocnienie motywacyjne systemu uposażeń" to żadne tam dodatki służbowe czy motywacyjne tylko normalne różnice miedzy stopniami aby awans się opłacał... Normalne różnice miedzy grupami itp... To zachęci do rozwoju i wszak o to w tym chodzi.

Pełna racja, ale to jest nie wykonalne... Za daleko zaszło spłaszczanie grup. 7-9 to jest dobitny przykład na podziale. Następnie 10-11/12, czyli biuro-podział. I nie mówię tego złośliwie. Jestem tym mało doświadczonym biurowym (wśród byłych kolegów podziałowców zwanym osłem), który zgodził się na 8-io godzinny tryb pracy. ŻAŁUJE.
Ale ważniejsze są minionkowe ubrania, plastikowe legitymacje, które są wyciągane tylko podczas IGO i corocznej pieczątki.
Ale żeby nie było, że odbiegamy od tematu, czego my oczekujemy, jak komendanci główni wywodzą się z solidarności, jaki protest, jaki strajk? Lucyna? jasne, turbo strażaki OSP, zrobią za nas robotę. Ja z biura pójdę odwiedzić LUCYNĘ? Nie ma problemu. Tylko po tygodniu czasu, jak wrócę na biurku będę miał stos papierów na już... albo na wczoraj do zrobienia ws. OSP, umów itp. jeśli tego nie zrobie, zgadnijcie kto będzie odpowiedzialny za to że nie załatwiłem tematów OSP??? Wszystko za daleko zaszło.... Z chęcią wypiję za LUCYNĘ, ale wiem, że następnego dnia ktoś z Komendy np. cywil Bogu ducha winny będzie dzwonił pomóż bo jest terminowe.....

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2021, 22:48:45 wysłana przez młody16 »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 17, 2021, 23:23:01 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 18, 2021, 09:20:25 »

Obecna władza pluje ludziom w twarz, wywołali w kraju potężna inflacje i proponują podwyżki w strefie budżetowej 4,4% a sobie od razu 40%~
Inflacją jest im na rękę, dług się dewaluuje a do budżetu wpływa coraz więcej pieniędzy z podatków pośrednich.

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/podwyzki-dla-politykow-sejm-zaglosowal-nad-poprawkami-senatu-5417683 wiadomo większe potrzeby mają należy im się.  :szalony:

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #191 dnia: Wrzesień 18, 2021, 15:45:39 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Online Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #192 dnia: Wrzesień 18, 2021, 19:13:31 »
https://t.me/joinchat/jeS4949IRX00YmQ0
 protest PSP, aplikacja Telegram.

Offline bartekffw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #193 dnia: Wrzesień 19, 2021, 07:22:37 »
1

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline bartekffw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #194 dnia: Wrzesień 19, 2021, 07:24:08 »
2

Offline bartekffw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #195 dnia: Wrzesień 19, 2021, 07:25:00 »
3

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #196 dnia: Wrzesień 19, 2021, 16:18:42 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #197 dnia: Wrzesień 19, 2021, 18:11:04 »
Obserwatorzy, dup@lizy związkowe, nawet komendanci się zdarzają  :rofl:
Nie będą wspominał o ilości podjudzaczy i fermenciarzy.
Zapraszam serdecznie do przyłączenia się.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #198 dnia: Wrzesień 21, 2021, 11:27:46 »
I co?
Jest ten protest? :)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #199 dnia: Wrzesień 21, 2021, 12:13:42 »
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2021, 13:03:45 wysłana przez młody13 »