Autor Wątek: PROTEST 2021  (Przeczytany 68766 razy)

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 08, 2021, 10:10:47 »
@Klawy - popieram to, jak i wielu moich znajomych zatrudnionych po 2013 roku.
Celowo lub nie postulat dotyczący zmiany sposobu naliczania mocno rozbudził młodszą część załogi :)

Najważniejsze by nasze zaangażowanie widziały inne służby - media to sprawa drugorzędna
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Online sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 08, 2021, 11:22:53 »
Wiesz ze Twój dodatek służbowy obejmuje dyspozycyjność
TZN za dyżury domowe ......

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 08, 2021, 13:37:13 »
To jest tylko jedno zdanie w nim słowo dyspozycyjność
Czego tu można nie rozumieć?.
W razie wątpliwości polecam SJP termin "dyspozycyjny"

Online sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 08, 2021, 13:48:35 »
To jest tylko jedno zdanie w nim słowo dyspozycyjność
Czego tu można nie rozumieć?.
W razie wątpliwości polecam SJP termin "dyspozycyjny"
Dodatek nie jest tylko za dyspozycyjność z resztą w normalnej firmie dyspozycyjność = porządne zarobki czyli wszystko dla firmy .....

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 08, 2021, 20:07:42 »
To jest tylko jedno zdanie w nim słowo dyspozycyjność
Czego tu można nie rozumieć?.
W razie wątpliwości polecam SJP termin "dyspozycyjny"
Dodatek nie jest tylko za dyspozycyjność z resztą w normalnej firmie dyspozycyjność = porządne zarobki czyli wszystko dla firmy .....

Gdzie napisałem że jest tylko za dyspozycyjność wyraźnie zaznaczyłem "obejmuje ".
Nie dopowiadaj sobie bo w ten sposób jakakolwiek dyskusja o czymkolwiek traci sens

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 09, 2021, 07:40:27 »
Problemem w policji jest wszech obecny mobbing omyłkowo nazywany rozkazem/poleceniem służbowym. Dam sobie rękę uciąć, że policjant zmieniając robotę na PSP odpoczął by psychicznie. Poza pójściem na L4 to tylko policja ma środki do tego aby wywrzeć presje, mowa o mandatach które zasilają kasę państwową. Całe szczęście policjanci zdają sobie z tego sprawę i zawsze ciągną nas ze sobą. My, SW i inni co najwyżej możemy jechać do Warszawy ją zablokować na kilka godzin.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 11, 2021, 09:57:12 »
https://nszzp.pl/aktualnosci/zarzad-glowny-nszz-policjantow-zwolany-w-trybie-pilnym/

Związkowcy policyjni się zreflektowali wreszcie. Na początku zawarli porozumienie i założę się że gdyby nie te oddolne protesty to w przyszłym roku skończyło by się na tych 270 zł brutto. Później próbowali ratować sytuacje, że to te 270 zł to odgórnie dla całej budżetówki plus będą walczyć o dodatkowe pieniądze z modernizacji. Widać duże nie zadowolenie w policji, niestety oni zdani są tylko na marną pensyjkę policyjną. W straży to można chociaż jakieś płytki układać po służbę i coś dorobić. Każdy coś kombinuje żeby godnie żyć.

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 11, 2021, 11:43:32 »

W straży to można chociaż jakieś płytki układać po służbę i coś dorobić. Każdy coś kombinuje żeby godnie żyć.
Mam alergię na takie pierd...nie. Nie po to szedłem do straży żeby w wolnym czasie płytki układać. :wall: zacznijmy w końcu walczyć o swoje i zastanówmy się jak wesprzeć policjantów w tym proteście bo to o nasze godne życie tu chodzi.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 11, 2021, 11:52:00 »
Nasi zwierzchnicy myślą podobnie.Kładąc płytki po godzinach możesz dorobić,więc nie musisz godnie zarabiać.Okradamy nasze rodziny z czasu dla nich,reperując domowy budżet.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 11, 2021, 14:23:45 »

W straży to można chociaż jakieś płytki układać po służbę i coś dorobić. Każdy coś kombinuje żeby godnie żyć.
Mam alergię na takie pierd...nie. Nie po to szedłem do straży żeby w wolnym czasie płytki układać. :wall: zacznijmy w końcu walczyć o swoje i zastanówmy się jak wesprzeć policjantów w tym proteście bo to o nasze godne życie tu chodzi.
Niestety Wojtek i to dorabianie blokuje wielu w wyrażaniu głośno niezadowolenia, w obawie przed utratą pozwolenie na dorabianie.
Zastanawia mnie co by było gdyby nie było pozwolenia na dodatkowe dorabianie, a złapanemu groziło by postępowanie dyscyplinarne. Ilu wtedy by zmieniło zdanie na zarobki w straży, ilu było by nie zadowolonych.

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 11, 2021, 17:16:53 »
Albo może lepiej byłoby gdybyśmy mogli mieć kontrakty na wzór służby zdrowia ?? Ale wtedy nie byłaby to służba....

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 11, 2021, 19:45:25 »
Oni uważają to za patologię a Ty chcesz przejść na taki system? W takim układzie nie ma żadnych przywilejów pracowniczych. Jedynym plusem jest nieograniczony czas pracy, chcesz robić więcej i więcej zarobić to robisz. Tylko jakim kosztem?

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 12, 2021, 06:00:06 »
Albo może lepiej byłoby gdybyśmy mogli mieć kontrakty na wzór służby zdrowia ?? Ale wtedy nie byłaby to służba....
Mam nadzieję, że sarkazm..
Właśnie to jest jeden z powodów strajku RM, stawki za 1h pracy, znam takich co mają 60pln a są i tacy ( tak przynajmniej twierdzą w mediach ) 23pln.
Tu bym dodał jeszcze jeden wątek, RM po za swoją pracą, nie wykonują innych czynności ( malowanie, remonty pomieszczeń etc). Mając obraz służby z ponad 20 lat, jestem pewny, że u nas by to robili jeszcze ambitniej, tym razem w lęku przed utratą kontraktu.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 12, 2021, 07:25:25 »
Znam takich którzy przy sporządzaniu grafiku służb brali max wolnych aby zarobić w PRM. Żona to samo..uwierzcie ze można było zarobić.
http://kspnszz.org/index.php/2021/09/12/stanowisko-ws-sytuacji-prm/

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 12, 2021, 09:52:16 »
To prawda, u mnie RM, który jeździ na karetce ma prawie 35/h. Czy to mało? Także wcale źle nie mają, chodzi tylko o formy zatrudnienia.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 12, 2021, 10:57:34 »
Znam takich którzy przy sporządzaniu grafiku służb brali max wolnych aby zarobić w PRM. Żona to samo..uwierzcie ze można było zarobić.
http://kspnszz.org/index.php/2021/09/12/stanowisko-ws-sytuacji-prm/
Nie mam pojęcia, czemu na służyć "stanowisko Solidarności" - chyba próbują zachować resztki godności ,ale i tym razem nieudolnie.
W przypadku "zastępowania" ZRM , dot. RM  pełniących służbę w PSP w mojej JRG są plecaki medyczne ( grupa leków jakie może podać RM), wyposażeniem sprzętu niemal jak w karetce, na każdej zmianie po 2RM (również pracujących w PRM) tym samym pacjent bezpieczny.
Rozwiewając wątpliwości, zanim uderzy we mnie grad komentarzy, wyjeżdżaliśmy  i wyjeżdżamy w ramach IZM a dodatku covid nie otrzymaliśmy...

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 12, 2021, 11:23:11 »
Dodatek za covid to jedno,a nagrody po 1000 pln dostali wszyscy oprócz PSP.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 12, 2021, 12:45:07 »
Dodatek za covid to jedno,a nagrody po 1000 pln dostali wszyscy oprócz PSP.
I tu się zgodzę. Zresztą robimy przy zdarzeniach 90 procent roboty za ZRM..

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 12, 2021, 12:53:58 »
Napisz tak na grupie RM, to Cię zjedzą. Powinniśmy sobie wzajemnie pomagać, ale jakoś tak można zauważyć, że to RM na nas narzekają, a nie my na nich, chociaż oni dużo grzechów mają za sobą.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 12, 2021, 13:00:15 »
Po co mam patrzeć na grupy RM lub pisać.  Czy tego nie widać ilu jest prężnych i chce pracować a ilu przychodzi do pracy odwalić...

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 12, 2021, 20:49:00 »
Dodatek za covid to jedno,a nagrody po 1000 pln dostali wszyscy oprócz PSP.
I tu się zgodzę. Zresztą robimy przy zdarzeniach 90 procent roboty za ZRM..

No robimy ... jak się trzymamy jakichś żelaznych, bzdurnych procedur zamiast włączyć myślenie to sie robi. Mówię tu o kołnierzach, deskach itp.
A odnośnie protestu to wspierajmy się nawzajem jako grupy zawodowe, a nie szkalowanie jedni na drugich. Do mnie jak KW zadzwonił czy obstawie karetkę bo brakuje medyków to mowilem ze absolutnie i że nie będę chłopakom psuł tego co do tej pory wywalczyli.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 13, 2021, 07:05:19 »

Ja również jestem zdania, że strażak w wolnym czasie powinnien odpoczywać. Ale możliwość dorabiania sprawia, że w straży nie ma tak silnie negatywnych nastrojów jak w policji. W mojej KM prawie nikt nie wie, że ktoś tam w policji zaczął protestować.

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 13, 2021, 08:01:29 »
To prawda, u mnie RM, który jeździ na karetce ma prawie 35/h. Czy to mało? Także wcale źle nie mają, chodzi tylko o formy zatrudnienia.


Kolego jeżeli dla Ciebie 35 zł na działalności to dużo to widac że nie masz pojęcia o prowadzeniu jednoosobowej działalności i płaceniu ZUS skladki zdrowotbej i wlasnej księgowości. Powinniśmy się wspierać a nie dzielić nie raz noe dwa razem z ZRM jestesmy przy akcji.