Autor Wątek: PROTEST 2021  (Przeczytany 68753 razy)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2021, 18:37:37 »
Tak poprę, będę namawiał kolegów. Wstyd mi związkowców, że sprzedali się za 270 zł. Hańba.
Jestem za zaostrzeniem naszych działań. Wyśle im kartke pocztowa ze słowami zadowolenia :rofl: z podwyżki 270. Namawiam innych do tego. Niech idzie im w pięty. Może Ci panowie uważaj że my się cieszymy z kwoty 270. Pokażmy im że się mylą. Czerwona kartka dla władz ZZ.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2021, 18:40:29 »
Tak poprę, będę namawiał kolegów. Wstyd mi związkowców, że sprzedali się za 270 zł. Hańba.
Raczej za dziadkowe .  :-\

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2021, 18:44:35 »
Jeszcze jedno - ludzie dzwońce, wysyłajcie kartki do tych co podpisali się za zgodą na taką podwyżke. Pokażmy im nasze zadowolenie. Niech czują nasza presję. Zbierzmy się w końcu i zawalczymy o swoje skoro ZZ nie mają jaj.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2021, 18:49:20 »
Jeszcze jedno - ludzie dzwońce, wysyłajcie kartki do tych co podpisali się za zgodą na taką podwyżke. Pokażmy im nasze zadowolenie. Niech czują nasza presję. Zbierzmy się w końcu i zawalczymy o swoje skoro ZZ nie mają jaj.
Dokładnie , pismo od Wszystkich członków do swoich wojewódzkich ZZ . Nie ważne kto jaki związek reprezentuje. :kwit:

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2021, 19:08:49 »
A może po prostu postawić wotum nieufności, wiecie komu  :fiuu:
Policjanci, mocno nad tym rozmawiają co do swojego ZZ.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2021, 20:45:51 »
Mam jedno pytanie do naszych władz ZZ,  walecznych działaczy ZZ z KW, KM, KP i przedstawicieli w JRG -  dlaczego to związki zawodowe się dogadały co do kwoty, a  NIE skonsultowały tego z członkami związków, którzy to płacą  niemałe składki.
Dlaczego ZZ nie przeprowadziły ankiety wśród  swoich członków, zanim  poszły na rozmowy z władzą,  czy godzimy się na kwotę X, czy nie ? 
Jeśli czyta to jakiś  waleczny związkowiec to proszę o odpowiedź.  Daliście Panowie Związkowcy dupy, gorzej jak znany śpiewak co się pomylił przy  głosowaniu.  Jestem za wotum nieufności wobec  władz ZZ w PSP. 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2021, 06:39:19 wysłana przez mietek90 »

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2021, 21:26:55 »
270 to śmiech na sali jest. Pomijając te kwestię, to pewnie znacząca część tej kwoty pójdzie jeszcze w dyspozycje komendanta , bo na dziadkowe brakuje.
Jestem jak najbardziej za wotum nieufności.

Offline mis_yogi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2021, 21:49:32 »
Powiem tak. Jak "prezydent" podpisał ustawę która daje możliwość przedłużenia kadencji władz związków zawodowych. To jasne jest że wszystkie najwyższe władze związkowe trzymają z władzą. Tyle

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2021, 22:22:28 »
270 brutto włącznie z nagrodą roczną 😂😂😂
Nie wiem czy to się uzbiera 200 zł na miesiąc 😂 bez konkretów na przyszłe lata. Wstyd.
Gdyby teraz dali 500 zł na rękę plus gwarancja tak przez 4 lata ustawy modernizacyjnej to spoko, a nie 270 BRUTTO 😂

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2021, 22:26:40 »
 Mądre słowa : Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Panie Mis_yogi. to nie prezydent nam wybiera ważniaków w ZZ, tylko my sami. A skoro na naszych  oczach ZZ idą w jakiś układ z władzą, i sprzedają się za 270 - to moja opinia, to coś jest nie tak. I jeśli my- członkowie ZZ nie wyciągniemy z tego lekcji, tylko będziemy lamentować to zawsze będziemy jak te lwy z baranami na czele. Skoro ZZ dały dupy to pokazać im środkowy palec.
270 - tyle jest warte sumienie i honor związkowców. Ja czuje się oszukany przez ZZ.  Pan Kukiz i ZZ służb  = to samo.
Teraz proszę śledzić kariery tych co poszli na ugodę ze stroną rządową.  Z drugiej strony - oni już dostali dodatek za lata służby - jak to mówią dziadkowe itp. Sprzedawczyki.  Otwórzcie oczy ludzie. Kto z was dotrwa na 1 wyjazdowym, czy  w koszu drabiny do 25 lat by dostać dodatek ? Żeby Panowie dziadkowie nie czuli się obrazeni. Dużo zdrowia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2021, 10:52:17 wysłana przez mietek90 »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2021, 22:38:38 »
Pozostaje wotum nieufności w stosunku do central ZZ.
Szybka ankieta w Komendach a jej wyniki przesłać do central związkowych.
Jeśli to nie skłoni ZZ do twardej postawy wobec strony rządowej to wkrótce może nie być związków lub związki nie będą miały członków.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2021, 22:45:38 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2021, 07:06:49 »
Z mojego info od przewodniczącego zarządu wojewódzkiego, władze krajowe nie konsultowały ani nawet nie zapytały o zdanie w kwestii podwyżek. Wszystko odbyło się w ramach posiedzeń federacji gdzie podjęli takie decyzje za plecami swoich członków we wszystkich służbach.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2021, 07:29:13 »
Mądre słowa : Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Panie Mis_yogi. to nie prezydent nam wybiera ważniaków w ZZ, tylko my sami. A skoro na naszych  oczach ZZ idą w jakiś układ z władzą, i sprzedają się za 270 - to moja opinia, to coś jest nie tak. I jeśli my- członkowie ZZ nie wyciągniemy z tego lekcji, tylko będziemy lamentować to zawsze będziemy jak te lwy z baranami na czele. Skoro ZZ dały dupy to pokazać im środkowy palec.
270 - tyle jest warte sumienie i honor związkowców. Ja czuje się oszukany przez ZZ.  Pan Kukiz i ZZ służb  = to samo.
Teraz proszę śledzić kariery tych co poszli na ugodę ze stroną rządową.  Z drugiej strony - oni już dostali dodatek za lata służby - jak to mówią dziadkowe itp. Sprzedawczyki.  Otwórzcie oczy ludzie. Kto z was dotrwa na 1 wyjazdowym, czy  w koszu drabiny do 25 lat by dostać dodatek ? Kto jest ważniejszy:  doświadczony ratownik na wozie ( dobrze opłacony, wypoczęty że stażem około 20 lat )  czy 65 letni naczelnik wydziału ze stażem 30 lat, który pierdzi w stołek i przegląda ofertę wakacji ? Kto da więcej społeczeństwu ?   Temu służy dodatek dla tych co mają 25 lat pracy.  Ilu znacie ludzi ze stażem 25 lat na pierwszej linii w straży, policji itp ? Wszystko na temat tego dodatku.
Przegiąłeś kolego. Tyle.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2021, 08:51:29 »
Mądre słowa : Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Panie Mis_yogi. to nie prezydent nam wybiera ważniaków w ZZ, tylko my sami. A skoro na naszych  oczach ZZ idą w jakiś układ z władzą, i sprzedają się za 270 - to moja opinia, to coś jest nie tak. I jeśli my- członkowie ZZ nie wyciągniemy z tego lekcji, tylko będziemy lamentować to zawsze będziemy jak te lwy z baranami na czele. Skoro ZZ dały dupy to pokazać im środkowy palec.
270 - tyle jest warte sumienie i honor związkowców. Ja czuje się oszukany przez ZZ.  Pan Kukiz i ZZ służb  = to samo.
Teraz proszę śledzić kariery tych co poszli na ugodę ze stroną rządową.  Z drugiej strony - oni już dostali dodatek za lata służby - jak to mówią dziadkowe itp. Sprzedawczyki.  Otwórzcie oczy ludzie. Kto z was dotrwa na 1 wyjazdowym, czy  w koszu drabiny do 25 lat by dostać dodatek ? Kto jest ważniejszy:  doświadczony ratownik na wozie ( dobrze opłacony, wypoczęty że stażem około 20 lat )  czy 65 letni naczelnik wydziału ze stażem 30 lat, który pierdzi w stołek i przegląda ofertę wakacji ? Kto da więcej społeczeństwu ?   Temu służy dodatek dla tych co mają 25 lat pracy.  Ilu znacie ludzi ze stażem 25 lat na pierwszej linii w straży, policji itp ? Wszystko na temat tego dodatku.

Kolega jest turbo strażakiem gdzie nie szanuje kolegów to nie ma się co dziwić. Zawsze po 25 latach możesz przejść na system codzienny i brać dziadkowie. Nie rozumiem twoich żali. U mnie na zmianie jest kilku co pobiera dziadkowie i świetnie sobie radzą.  :straz:

Offline strazakplywak998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 04, 2021, 09:25:14 »
Panowie ze środowiska Policjantów słychać nieprzychylne głosy odnośnie braku zaangażowania w protest z 2018r. i chęć odłączenia się od innych służb MSWiA, w ślad za tokiem myślenia niektórych f-uszy "jak im dadzą to dadzą też nam, siedźmy na du***".
Mam nadzieję, że znaczna większość strażaków chce czynnie walczyć o swoje.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2021, 10:30:51 »
Mądre słowa : Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Panie Mis_yogi. to nie prezydent nam wybiera ważniaków w ZZ, tylko my sami. A skoro na naszych  oczach ZZ idą w jakiś układ z władzą, i sprzedają się za 270 - to moja opinia, to coś jest nie tak. I jeśli my- członkowie ZZ nie wyciągniemy z tego lekcji, tylko będziemy lamentować to zawsze będziemy jak te lwy z baranami na czele. Skoro ZZ dały dupy to pokazać im środkowy palec.
270 - tyle jest warte sumienie i honor związkowców. Ja czuje się oszukany przez ZZ.  Pan Kukiz i ZZ służb  = to samo.
Teraz proszę śledzić kariery tych co poszli na ugodę ze stroną rządową.  Z drugiej strony - oni już dostali dodatek za lata służby - jak to mówią dziadkowe itp. Sprzedawczyki.  Otwórzcie oczy ludzie. Kto z was dotrwa na 1 wyjazdowym, czy  w koszu drabiny do 25 lat by dostać dodatek ? Kto jest ważniejszy:  doświadczony ratownik na wozie ( dobrze opłacony, wypoczęty że stażem około 20 lat )  czy 65 letni naczelnik wydziału ze stażem 30 lat, który pierdzi w stołek i przegląda ofertę wakacji ? Kto da więcej społeczeństwu ?   Temu służy dodatek dla tych co mają 25 lat pracy.  Ilu znacie ludzi ze stażem 25 lat na pierwszej linii w straży, policji itp ? Wszystko na temat tego dodatku.
No i wskoczył typowy baran ze stada...I o to chodziło, rzucić ochłap - będą gadać, że tylko ochłap, ale na koniec się o ten ochłap między sobą pogryzą...Masz rację kolego, to Ty robisz w straży najwięcej, a pozostali są mało potrzebni. Niestety, ale "stado" będzie się rozrastać, bo lwy na wymarciu lub ewentualnie na "dziadkowym" :gwiazdki:

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2021, 10:31:18 »
Panie Sorbent. Pisze Pan, że przegiąłem - czym, że napisałem na forum to o czym dużo ludzi mówi poza forum ? Może tym, że to dodatek w większości dla biura niż ludzi z pierwszej linii. A może tym, że doprowadziło to do blokowania stołków przez ludzi co mają 30 lat służby( zobacz jaki to problem w policji, jeśli możesz, ja znam ten temat z pierwszej ręki )  A może tym, że ZZ dały ciala- i nie boje się nazwać tego po imieniu. Jeszcze jedno - Pan mish3lls napisałeś, że nie szanuje kolegów - a czy Związki Zawodowe mnie, innych kolegow uszanowały godząc się za kwotę 270 brutto- powiedz ? Gdzie ich szacunek ? Ty uważasz, że kwota 270 jest sukcesem ZZ ?  Tyle w temacie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2021, 10:37:24 wysłana przez mietek90 »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 04, 2021, 11:30:24 »
Panowie spokojnie.
Krajówki nie skonsultowały tych decyzji z zarządami terenowymi a decyzje zapadły w ramach Federacji.
Mam nadzieję ze szybko trafi informacja do wszystkich struktur z przebiegu tych rozmów i powodów takich decyzji.
Pamiętajcie że ludzie, którzy na FB stworzyli grupę "WIELKI PROTEST MUNDUROWYCH 2021", tak naprawdę swoimi działaniami wywołali szok w ZZ.
W ciągu kilku dni grupa zebrała ponad 28.000 członków, którzy głośno i otwarcie wyrażają swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji panującej w służbach.
ZZ są nam potrzebne do reprezentowania nas w rozmowach ze stroną Rządową bo żaden minister nie usiądzie do stołu z "Bolkami z podziału" natomiast ZZ muszą uwzględnić głos "pierwszej linii".
Teraz tak naprawdę największą robotę mają do zrobienia struktury w jednostkach bez względu na przynależność do konkretnego związku aby wpłynąć na swoich reprezentantów podczas rozmów z Ministerstwem.
Wszystkie ZZ muszą trzymać "jedna linię" bo za chwile czeka nas katastrofa kadrowa nie tylko wśród funkcjonariuszy ale i pracowników cywilnych.
Zaufaniem społecznym rodzin nie wykarmimy a obecnie mamy wspaniałą prasę dzięki działaniom w Grecji, Turcji, Libanie, powodzi w Niemczech, transportom z pomocą COVIDową itp.

PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 04, 2021, 11:41:36 »
Powiem tak uzgodniony komunikat to liryczny "Murzynek Bambo" z którego nic nie wynika poza tym, że zgodzili się na 270 brutto wraz z nagrodą roczną czyli tak naprawdę nie więcej niż 250 średnio bo to mniej więcej oznacza "na etat".
Teraz tak naprawdę największą robotę mają do zrobienia struktury w jednostkach bez względu na przynależność do konkretnego związku aby wpłynąć na swoich reprezentantów podczas rozmów z Ministerstwem.
 
Święte słowa  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 04, 2021, 12:18:05 »
Panie Sorbent. Pisze Pan, że przegiąłem - czym, że napisałem na forum to o czym dużo ludzi mówi poza forum ? Może tym, że to dodatek w większości dla biura niż ludzi z pierwszej linii. A może tym, że doprowadziło to do blokowania stołków przez ludzi co mają 30 lat służby( zobacz jaki to problem w policji, jeśli możesz, ja znam ten temat z pierwszej ręki )  A może tym, że ZZ dały ciala- i nie boje się nazwać tego po imieniu. Jeszcze jedno - Pan mish3lls napisałeś, że nie szanuje kolegów - a czy Związki Zawodowe mnie, innych kolegow uszanowały godząc się za kwotę 270 brutto- powiedz ? Gdzie ich szacunek ? Ty uważasz, że kwota 270 jest sukcesem ZZ ?  Tyle w temacie.
Nie wiem co miał na myśli @sorbent mówiąc, że przegiąłeś, ale chciałbym Ci zaproponować przejście na 8h jako naczelnik wydziału operacyjnego skoro piszesz:
...
 Kto jest ważniejszy:  doświadczony ratownik na wozie ( dobrze opłacony, wypoczęty że stażem około 20 lat )  czy 65 letni naczelnik wydziału ze stażem 30 lat, który pierdzi w stołek i przegląda ofertę wakacji ? Kto da więcej społeczeństwu ?   Temu służy dodatek dla tych co mają 25 lat pracy.  Ilu znacie ludzi ze stażem 25 lat na pierwszej linii w straży, policji itp ? Wszystko na temat tego dodatku.
Myślę, że wystarczy 2 miesiące i odszczekasz wszystko co napisałeś i będziesz prosił, żeby Ci komendnat tą 13 grupę zabrał i zgodził się na przeniesienie na podział.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 04, 2021, 12:26:54 »
Panie Sorbent. Pisze Pan, że przegiąłem - czym, że napisałem na forum to o czym dużo ludzi mówi poza forum ? Może tym, że to dodatek w większości dla biura niż ludzi z pierwszej linii. A może tym, że doprowadziło to do blokowania stołków przez ludzi co mają 30 lat służby( zobacz jaki to problem w policji, jeśli możesz, ja znam ten temat z pierwszej ręki )  A może tym, że ZZ dały ciala- i nie boje się nazwać tego po imieniu. Jeszcze jedno - Pan mish3lls napisałeś, że nie szanuje kolegów - a czy Związki Zawodowe mnie, innych kolegow uszanowały godząc się za kwotę 270 brutto- powiedz ? Gdzie ich szacunek ? Ty uważasz, że kwota 270 jest sukcesem ZZ ?  Tyle w temacie.

Panie kolego, przegiął pan ponieważ:
1. Przyczyna odchodzenia z służby w wieku 25 lat przez pracowników 24H i 30 lat przez pracowników 8H jest inna niż pan zakłada.
2. Wprowadzenie "dziadkowego" miało na celu zatrzymanie pracowników 24H w służbie (jak jest z skutecznością tego założenia to Pan Eqiox może wiedzieć).
3. Odchodzenie z przyczyn zdrowotnych po 15 latach służby jest niewielkim procentem przypadków w PSP, o wiele częściej odejścia tak szybkie następują z powodu wypalenia zawodowego związanego z brakiem możliwości rozwoju w PSP - gdzie ścieżka awansu po jakiś 10, 15 latach jest niemal w 100 możliwa do przewidzenia i mało zachęcająca.
4. Przyczyna odchodzenia strażaków jest bardzo często związana z faktem rozwoju strażaka na innych polach niż PSP - więcej nie piszę, bo niech zostanie u Nas w straży (wysokość emki, sposób jej naliczania itp).
5. Zakłada Pan od razu, że winni są ośmiogodzinni, i to oni są tymi złymi.
podsumowując - argumenty, których pan użył Rząd wykorzysta przeciw panu panie kolego, nie tędy droga. Jak z tymi argumentami pójdziesz na barykady to przegrasz. po prostu.
Kwota 270 złotych nie jest sukcesem, nie jestem członkiem ZZ - ale suzkajmy innych argumentów niż wojna wewnątrz PSP.
Np Inflacja, nasza elastyczność w podejmowaniu różnych zadań (COVID itd), nasze poparcie społeczne, Grecja itp.
Pozdrawiam, z mojej strony koniec.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 04, 2021, 12:59:31 »
Panie Sorbent. Punkt 2- ilu zostało, zostaje z PB po 25 latach ? Nie znam żadnego każdy ucieka po 23 latach. Kto zyskał na tym dodatku? Jestem ciekawy ilu czynnych Związkowców  ze struktur krajowych i wojewódzkich ma staż pracy +25. Nie masz wrażenia, że ten dodatek to gest rządu wobec tych właśnie ludzi. Bo ja tak to widze. Bardzo dziwna sytuacja.
ZZ PSP powinny przeprowadzić ankietę w formacji. Potem wyjść z zadaniem podwyżki około 10% tak aby wyrównać to co inflacja zabiera. Tyle i aż tyle. Przegramy- jeśli będziemy się godzić na wszystko co oni proponują.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 04, 2021, 13:06:42 »
7 września inicjatywa oddolna "Wielki Protest Mundurowych 2021" ma przedstawić propozycje dotyczące wszystkich służb.
To będzie tak naprawdę sprawdzian dla ZZ, które na 13 września planują spotkanie z Ministrem.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 04, 2021, 16:16:04 »
Policja Solidarność na FB:

Cytuj
Komunikat :

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Solidarność Funkcjonariuszy i Pracowników Policji mając na uwadze ostatnie ustalenia przedstawicieli ZG NSZZ Policjantów informuje, że – nie przystaniemy na zaoferowane i zaakceptowane przez ten związek warunki porozumienia z dnia 3.09.2021 r. w MSWiA.

Biorąc pod uwagę fakt, że nasza Organizacja Związkowa powstała w związku z brakiem determinacji i woli skutecznego wyegzekwowania przez ZG NSZZ Policjantów na stronie rządowej realizacji porozumień z 2018 roku, oczywistym jest, że posiadamy legitymację do reprezentowania wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji w celu realizacji postulatów obecnych, jak i tych z 2018 roku. Zachęcamy zatem wszystkich do wstępowania w nasze szeregi, a także oferujemy pomoc przy tworzeniu nowych organizacji związkowych w Policji i innych służbach podległych MSWiA!
 
Pamiętajmy, że tylko trzymając się razem jesteśmy w stanie osiągnąć sukces! Aby jednak to się stało musimy posiadać swoich godnych reprezentantów. Dzisiejsze wydarzenia ze spotkania zorganizowanego w siedzibie MSWiA oraz oddolna inicjatywa „Wielki Protest Mundurowych 2021” w dobitny sposób pokazują, że ZG NSZZ Policjantów stracił zaufanie funkcjonariuszy Policji i obecnie nie działa na rzecz i w imieniu wszystkich funkcjonariuszy, którzy nie godzą się na coroczne pudrowanie „trupa”, ale oczekują rzeczywistej reformy finansowania służb podległych MSWiA, która stanie się gwarantem stabilności i wyznaczy nowe standardy zarządzania i modernizacji, satysfakcjonujące warunki służby, pracy i wynagradzania, a także stworzy odpowiedni system zachęt przy rekrutacji przyszłych funkcjonariuszy.