Autor Wątek: PROTEST 2021  (Przeczytany 68742 razy)

Offline proaros

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 21, 2021, 19:18:47 »
.

Wysłane z mojego LM-X540 przy użyciu Tapatalka


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 21, 2021, 20:08:57 »
Stanowisko Policjantów z Solidarności
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 21, 2021, 21:10:26 »
Do związkowców przekażcie osobą władnym w waszych regionach ze jak juz sie zgodzą na ta propozycje MSWIA to niech kazdy strazak dostanie po te 500 zł bo w ceny w sklepach wszystkim zdrożały a nie tylko ulubieńcom komendantów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 21, 2021, 21:57:08 »
https://nszzp.pl/aktualnosci/zarzad-glowny-nszz-policjantow-podjal-decyzje-umozliwiajaca-wypelnienie-zobowiazan-zawartych-w-porozumieniu-z-dnia-8-listopada-2021-r/
Ale błoto... Nowe porozumienie z 2021 ma zagwarntować realizacje podpisanego porozumienia z 2018...  :rofl: :rofl: :rofl:
To już naprawdę robienie idiotów z funkcjonariuszy :wacko: :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 21, 2021, 22:11:16 »
Spokojnie, w 2023 podpiszą porozumienie o realizacji porozumienia z 2021😂 ale wtedy Pan Jankowski będzie już komisarzem, więc nie wiadomo czy mu się zechce.

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 22, 2021, 11:26:59 »
Czasu by brakło, żeby przekazywać informacje, wejdźcie sobie na Mundurowi Dziękują Rządowi na Facebooku

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 23, 2021, 09:40:43 »
Czy oprócz Kk gdzieś w kraju protest zaczął się rozwijać?

Offline brzydki09

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 23, 2021, 09:51:29 »
Łódzkie się rusza, Pabianice chorują. Wczoraj Łódź na JRG 4. Nie wiem jak dalej

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 23, 2021, 10:01:26 »
Wrocław, Kraków, Płock, Bielsko-Biała, Sosnowiec, Siemianowice, Pruszków, Warszawa. Rydułtowy, Żagań, Pabianice, Łódź,
Informacje z netu zebrane tak na szybko. Prawdopodobnie jest więcej bo sytuacja jest dynamiczna
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2021, 10:04:36 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 23, 2021, 15:03:51 »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 23, 2021, 17:16:24 »
Zastanówcie się nad jednym. Oficjalnie piszecie że strażacy chorują w ramach protestu?!
Więc zasugeruję jeszcze raz zastanówcie się co piszecie.

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 23, 2021, 17:35:09 »
Czyli ze kupiono ZZ za 500zl reszta postulatów poszła w odstawkę. A nie spełnione obietnice dalej pozostają nie spełnione .  Coś tu śmierdzi .

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 23, 2021, 18:13:04 »
Panie Potok. Ja to widzę trochę inaczej: ZZ nie podjęły rękawicy, nie walczyły o postulaty z 2018 roku. Dlaczego ? Ja uważam, że dodatek dziadkowy zrobił swoje.  Związki ani przez chwilę nie sprawiały wrażenia walecznych.  Czemu? Przecież związkowcy też by dostali podwyżki w 2021-2023/24 . Ale czy wtedy nie zabrali by dodatku dziadkowego ?  To wygląda tak że zz nie chciały by grypa  opanowała wszystkie służby. Gdzieś jest " pies pogrzebany".  Rozmawiam dużo z kolegami z policji: tam tylko nieliczni dostają dodatek dziadkowy, ci nieliczni nie chodzą w nocy na patrole itp.  każdy z Was może mieć różne zdanie na temat tego dodatku- ja uważam,  że to " uśpiło " związkowców.  Straciłem do nich zaufanie. Wstyd mi za takich ludzi.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 23, 2021, 19:33:36 »
A należysz do którego związku?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 23, 2021, 19:52:19 »
A jakie to ma znaczenie.
 Czy do myślenia nie powinno dać  zz (wszystkimi) odbiór podjętej decyzji przez znaczną część środowiska mundurowego.
Pomijając już to czy uznajemy podjętą decyzję za słuszną tudzież złą, daliście totalnej dupy w zakresie komunikacji społecznej z osobami które reprezentujecie.

Każdą decyzję da się uzasadnić trzeba tylko stanąć przed ludźmi i mieć odwagę powiedzieć dlaczego wyszło tak a nie inaczej. Nie jest dobrym rozwiązaniem utoczyć z siebie dwa zdania i uznać temat za zamknięty. W odczuciu wielu członków nieusatysfakcjonowanych tą decyzją będzie to odebrane jako oznaka kompletnego zlekceważenia, pokazania miejsca w szeregu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2021, 20:01:22 wysłana przez pb11 »

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 23, 2021, 20:02:24 »
Panie Radca.
1.tak należę do zz. Bardzo cieszyły mnie podwyżki które wywalczono / głównie dzięki policji / kilka lat temu.
2. Nie rozumie dlaczego ZZ zrezygnowały z walki
3. Dlaczego nikt nie wyjasnil czemu zrezygnowano z wcześniejszych ustaleń. - KOSZTEM CZEGO ???
4. Nie chcę słuchać bzdur że nie ma pieniędzy na podwyżki w latach 2023/24, tłumaczenia tego pandemia itp /gdyby władza miała klasę i trochę samokrytyki to w niby trudnych czasach nie przyznała by sobie podwyżek tylko zachowała umiar i przyzwoitość.
5. Związki nie prowadzą żadnej informacji wśród swoich członków.
6.  Dlaczego ZZ nie przeprowadziły ankiety wśród swoich członków przed rozpoczęciem rozmów ze stroną rządową...
7. Dlaczego ZZ przyjmują propozycje ministra o awansie w grupach -gdzie nikt o to NIE prosił/ wnioskował.
8. Dlaczego do tej pory nie uregulowano art15.
Osobiście uważam że zz nie podjęły walki, w straży nawet nie padł pomysł oflagowania  jednostek. To dla mnie kolejny dowód, że związki nie wykorzystały żadnej formy nacisku na władze, by egzekwować to co ustalono wcześniej.
Nie chcę dalej punktować tej dziwnej sytuacji, bo szkoda czasu.  Jestem zdania, że związki powinny bardziej przycisnąć ministra.
I nie pisz mi proszę, że mam gonić swojego związkowca do pracy- bo ten chłop to powinien robić sam od siebie. Skoro związki wiedzą o niezadowoleniu swoich członków, o  grypie która się rozlewa, o oddolnych inicjatywach itp to powinny się wstrzymać z podpisywaniem kwitów itp.
Możesz się zemną nie zgadzać, możesz tłumaczyc postawę związków itp. ale nie masz żadnych argumentów by przekonać mnie i innych do  tego że związki walczyły dzielnie. Te spotkania poniedziałkowe to czyta farsa, pod publikę. Ustalenia pewnie zapadły wcześniej. A tak kawa ciastko i robienie sobie jaj z reszty ludzi.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 24, 2021, 06:41:54 »
PBSz ma to znaczenie. Jeśli nie jesteś członkiem ZZ to jakie znaczenie ma Twoje zaufanie do ZZ lub jego brak?

Mietek wystarczy mi prosta odpowiedź. A jeśli chcesz dyskutować sam że sobą to po co Ci foremne ;).

A do którego ZZ Kolega należy?

Dla jasności jak powszechnie wiadomo ja jestem z S

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 24, 2021, 07:35:44 »
PBSz ma to znaczenie. Jeśli nie jesteś członkiem ZZ to jakie znaczenie ma Twoje zaufanie do ZZ lub jego brak?

Poza tym członkiem policji, prokuratorem, sędziom też nie jestem a mimo to chciałbym mieć do nich zaufanie.


Rozumiem że zamknęliście etap pozyskiwania nowych członków i na zawsze wystarczą wam Ci których macie. Ciekawe jak daleko zajedziecie na takim myśleniu.

Poza tym tak do przemyślenia..... policjantem , lekarzem, prokuratorem itd. też nie jestem a jednak chciałbym mieć do tych ludzi zaufanie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2021, 07:41:54 wysłana przez pb11 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 24, 2021, 11:41:33 »
PBSz ma to znaczenie. Jeśli nie jesteś członkiem ZZ to jakie znaczenie ma Twoje zaufanie do ZZ lub jego brak?

Mietek wystarczy mi prosta odpowiedź. A jeśli chcesz dyskutować sam że sobą to po co Ci foremne ;).

A do którego ZZ Kolega należy?

Dla jasności jak powszechnie wiadomo ja jestem z S

A to związki są tylko dla związkowców, a reszta ma siedzieć i nic nie gadać? Pycha kroczy przed upadkiem jak to mówią.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 24, 2021, 21:43:54 »
Tak: w związkach są związkowcy. Ludzie poza związkiem nie mają wpływu na działania związku. Jeśli chcą wpływ mieć to do związku się zapisują i w nim działają - jeśli ludzie ich wybiorą.
Jeśli nie masz chęci lub odwagi by działać w związkach to miej pretensje do siebie.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 24, 2021, 21:59:43 »
A to członkowie związków mają wszelkie uwagi osób, które w nich nie są wrzucać do śmietnika? Obecnie nie wiem czy bycie w ZZ to taki zaszczyt.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 24, 2021, 22:16:14 »
Panie radca pogrążasz się. (zaskakujące że jeszcze rada nie odcięła Ci łącza)
Pytałeś się kolegi czy chce abyś miał wpływ na jego sytuację?. Bo zapewne rozumiesz że związek wprowadzając swoje rozwiązania wpływa nie tylko na sytuacje swoich członków. Wasze decyzje mają daleko idące konsekwencje zarówno pozytywne jak i negatywne na wszystkich , nawet na tych którzy tego sobie nie życzą.

Chcesz  rzucać takie teksty to wprowadźcie jako zz zmiany prawne iż wszelkie regulacje przez was wprowadzane dotyczą tylko członków  związku. Wtedy  przyznam Ci rację  ale dopóki  jest jak jest przydałoby się odrobinę powściągliwości i pokory.

I jak to napisałeś wcześniej dla jasności, pisze ci to wieloletni członek związku, naszego związku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2021, 23:41:31 wysłana przez pb11 »

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 25, 2021, 10:01:25 »
Tak: w związkach są związkowcy. Ludzie poza związkiem nie mają wpływu na działania związku. Jeśli chcą wpływ mieć to do związku się zapisują i w nim działają - jeśli ludzie ich wybiorą.
Jeśli nie masz chęci lub odwagi by działać w związkach to miej pretensje do siebie.
Co to za farmazony?! Ciśnie się kilka słów  :wall:
Jestem związkowcem i u mnie rozmawiają wszyscy czy są w ZZ czy nie.
Związki olały oddolnych przewodniczących i strażaków. Nawet na posiedzeniach międzyregionalnych nie było informacji, że przygotowują się do rozmów z ministrem.
Był poruszany temat podwyżek, ale chyba się zapomniało:
Członkowie Rady podkreślali, iż przy tak wysokim progu inflacji podwyżki uposażeń zostaną zdewaluowane w najbliższych latach.

PS: Sprawdzam plotki. Prawdą jest, że KG ściga ludzi komentujących na FB? Szczególnie jak ktoś odważył mu się odpisać w komentarzach. 

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 25, 2021, 11:38:45 »
Nie wiem czy ściga. Komentuje.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 27, 2021, 14:02:11 »
Nie wiem kogo jakie związki olały, Wiem kto był na Radzie Krajowej S i jaki był wynik głosowania.
I jak powiedziałem to powtórzę:
Nie mam nic przeciwko temu żeby ktoś walczył w moim imieniu o więcej. Ale przed odrzuceniem propozycji Ministra chcę mieć pisemne zobowiązanie, że jeśli nie będzie minimum obiecanego przez rząd, to negocjator odda mi różnicę z własnej kieszeni.
Łatwo jest na forum być bohaterem. Trudniej w realu prowadzić negocjacje.