Ankieta

W związku z rosnącym niezadowoleniem funkcjonariuszy dotyczącym warunków służby i brakiem spełnienia warunków porozumienia z 2018 roku

Czy poprze Pani/Pan protest w służbach podległych MSWiA, domagając się poprawy warunków pełnienia służby jak i wzrostu wynagrodzenia ponad wywalczoną przez ZZ kwotę z dnia 3.09 2021?
151 (92.6%)
Czy nie poprze Pani/Pan protestu służb podległych MSWiA, nie ma potrzeby zmian warunków służby i i wystarczający jest wzrost wynagrodzenia o wywalczoną przez Związki Zawodowe kwotę w dniu 3.09.2021r??
12 (7.4%)

Głosów w sumie: 163

Autor Wątek: PROTEST 2021  (Przeczytany 55443 razy)

Offline simek92

• Strażak Sam
  • *
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 24, 2021, 21:59:43 »
A to członkowie związków mają wszelkie uwagi osób, które w nich nie są wrzucać do śmietnika? Obecnie nie wiem czy bycie w ZZ to taki zaszczyt.

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 24, 2021, 22:16:14 »
Panie radca pogrążasz się. (zaskakujące że jeszcze rada nie odcięła Ci łącza)
Pytałeś się kolegi czy chce abyś miał wpływ na jego sytuację?. Bo zapewne rozumiesz że związek wprowadzając swoje rozwiązania wpływa nie tylko na sytuacje swoich członków. Wasze decyzje mają daleko idące konsekwencje zarówno pozytywne jak i negatywne na wszystkich , nawet na tych którzy tego sobie nie życzą.

Chcesz  rzucać takie teksty to wprowadźcie jako zz zmiany prawne iż wszelkie regulacje przez was wprowadzane dotyczą tylko członków  związku. Wtedy  przyznam Ci rację  ale dopóki  jest jak jest przydałoby się odrobinę powściągliwości i pokory.

I jak to napisałeś wcześniej dla jasności, pisze ci to wieloletni członek związku, naszego związku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2021, 23:41:31 wysłana przez pb11 »

Offline Gosciu

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 25, 2021, 10:01:25 »
Tak: w związkach są związkowcy. Ludzie poza związkiem nie mają wpływu na działania związku. Jeśli chcą wpływ mieć to do związku się zapisują i w nim działają - jeśli ludzie ich wybiorą.
Jeśli nie masz chęci lub odwagi by działać w związkach to miej pretensje do siebie.
Co to za farmazony?! Ciśnie się kilka słów  :wall:
Jestem związkowcem i u mnie rozmawiają wszyscy czy są w ZZ czy nie.
Związki olały oddolnych przewodniczących i strażaków. Nawet na posiedzeniach międzyregionalnych nie było informacji, że przygotowują się do rozmów z ministrem.
Był poruszany temat podwyżek, ale chyba się zapomniało:
Członkowie Rady podkreślali, iż przy tak wysokim progu inflacji podwyżki uposażeń zostaną zdewaluowane w najbliższych latach.

PS: Sprawdzam plotki. Prawdą jest, że KG ściga ludzi komentujących na FB? Szczególnie jak ktoś odważył mu się odpisać w komentarzach. 

Offline Triman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 25, 2021, 11:38:45 »
Nie wiem czy ściga. Komentuje.

Offline radca

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 27, 2021, 14:02:11 »
Nie wiem kogo jakie związki olały, Wiem kto był na Radzie Krajowej S i jaki był wynik głosowania.
I jak powiedziałem to powtórzę:
Nie mam nic przeciwko temu żeby ktoś walczył w moim imieniu o więcej. Ale przed odrzuceniem propozycji Ministra chcę mieć pisemne zobowiązanie, że jeśli nie będzie minimum obiecanego przez rząd, to negocjator odda mi różnicę z własnej kieszeni.
Łatwo jest na forum być bohaterem. Trudniej w realu prowadzić negocjacje.

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 27, 2021, 14:20:17 »
Nie mam nic przeciwko temu żeby ktoś walczył w moim imieniu o więcej. Ale przed odrzuceniem propozycji Ministra chcę mieć pisemne zobowiązanie, że jeśli nie będzie minimum obiecanego przez rząd, to negocjator odda mi różnicę z własnej kieszeni.

Analogicznie zakładam że będziesz wypłacał wszystkim różnicę za brak realizacji postulatów z wcześniej podpisanego porozumienia.
Czy może ono było tylko tak na niby?

Offline radca

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 27, 2021, 14:33:03 »
Pb11
Konkretnie których postulatów?

Pb11
Rada ceni moje rady (nomen omen) i raczej się nie skarży.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2021, 15:05:23 wysłana przez radca »

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 27, 2021, 15:50:19 »
Pb11
Konkretnie których postulatów?

Pb11
Rada ceni moje rady (nomen omen) i raczej się nie skarży.
A czy pytali naszą Solidarność o przedstawienie konkretnych postulatów w imieniu członków? A czy wiadomym jest co przedstawiciele Ski ugrywali na swoich województwach i to zostało olane..

Offline kandydatSA

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 27, 2021, 16:01:27 »
Nie wiem kogo jakie związki olały, Wiem kto był na Radzie Krajowej S i jaki był wynik głosowania.

Jeśli rząd zerwie negocjacje to rozpoczyna się akcję protestacyjną i tyle, a nie zgadzanie się na ochłapy żeby czasem się nie obrazili i nie zabrali wszystkiego...

Offline radca

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 27, 2021, 16:28:55 »
Panowie zapytam jeszcze raz który punkt z porozumienia z 2918 nie jest zrealizowany?

I przynajmniej w S nikt nikogo nie olał. Każdy przedstawiciel każdego województwa obecny na Radzie Krajowej mógł zapytać Ministra i KG o co chciał. I powiedzieć co myśli.

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 27, 2021, 17:28:45 »
A 15 a udało się do 2019 zamknąć.
I niestety mało wiesz co się w terenie dzieje ale fajnie ze się razem w radzie cenicie
Ale to nic widocznie super się  żyje w stanie błogiego zadowolenia.
Pozdrawiam i owocnej pracy na rzecz strażaków życzę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2021, 17:35:11 wysłana przez pb11 »

Offline simek92

• Strażak Sam
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 27, 2021, 17:32:08 »
I wprowadzić nową ustawę modernizacyjną od 2021?

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 27, 2021, 17:34:03 »
Tego w podpisanym porozumieniu nie było.

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
« Odpowiedź #233 dnia: Wrzesień 27, 2021, 17:47:21 »

Jeśli rząd zerwie negocjacje to rozpoczyna się akcję protestacyjną i tyle, a nie zgadzanie się na ochłapy żeby czasem się nie obrazili i nie zabrali wszystkiego...
Co Ty Kolego piszesz.  Przecież wszystko już jest rozdane...Apropo to są ochłapy?  Cofnij się kilka lat do tyłu.

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
« Odpowiedź #234 dnia: Wrzesień 27, 2021, 17:48:23 »
Panowie zapytam jeszcze raz który punkt z porozumienia z 2918 nie jest zrealizowany?

I przynajmniej w S nikt nikogo nie olał. Każdy przedstawiciel każdego województwa obecny na Radzie Krajowej mógł zapytać Ministra i KG o co chciał. I powiedzieć co myśli.
I podpisać  się pod propozycją Ministra..tyle.

Offline simek92

• Strażak Sam
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #235 dnia: Wrzesień 27, 2021, 18:00:14 »
Tego w podpisanym porozumieniu nie było.

No może nie wprowadzić, ale przeprowadzić konsultacje, aby ją zrealizować. Taki zapis jest na stronie NSZZP.

Offline kandydatSA

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #236 dnia: Wrzesień 27, 2021, 18:03:12 »

Co Ty Kolego piszesz.  Przecież wszystko już jest rozdane...Apropo to są ochłapy?  Cofnij się kilka lat do tyłu.

Przy takiej inflacji to od ostatnich podwyżek dalej wyjdzie na to samo. Tak to są ochłapy i co to za bzdury że kiedyś było gorzej to nie należą nam się adekwatne podwyżki... Narażać życie za 3500 na rękę to jest kpina! 

Offline Gosciu

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 27, 2021, 18:48:20 »
Ale przed odrzuceniem propozycji Ministra chcę mieć pisemne zobowiązanie, że jeśli nie będzie minimum obiecanego przez rząd, to negocjator odda mi różnicę z własnej kieszeni.

Miało być:
W pierwszej wersji do 2023r 714zł
a dostaliśmy:
Od dnia 1 stycznia 2022 r. 677zł
Zgłosiłeś się już po różnicę?

Offline zurasluk

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #238 dnia: Wrzesień 27, 2021, 20:12:33 »

No to się cofam i liczę:
Poprzednio 2016-2020
2016 - 253 zł (modernizacja)
2017- 250 zł (dla najmniej zarabiających)
2018-655 zł (po proteście)
2020- 500zł (po proteście)
Łącznie 1658 zł brutto.
W porozumieniu dodatkowo ustalono i zrealizowano:
1. 100% płatne nadgodziny. Rekompensatę pieniężną, za jedną godzinę służby ustanowiono 1/172 średniego miesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym należnego strażakowi w okresie rozliczeniowym.
2. Świadczenie za długoletnią służbę po 25 i 27,5 roku służby (1500 i 2500 zł) , którego nie było w postulatach. Zostawię tutaj tylko pytanie jaki procent wszystkich wypłacanych świadczeń motywujących do pozostania w służbie otrzymują obecnie strażacy pracujący w systemie zmianowym?

A obecnie:
1. 2021 nic
2. 2022 - 677 zł brutto
3. 2023 - 2025 niewiele wiemy, mamy propozycję waloryzacji (przypomnę, że do 2018 roku waloryzacja była zamrożona w całej strefie budżetowej, odmrożono ją dopiero po protestach. Jaką mamy pewność, nie zostanie znów zamrożona lub zostanie ustalona na poziomie dużo niższym od realniej inflacji?
4. Automatyczne awanse w grupach, gdzie siatka płac została już skrajnie spłaszczona, ponadto przy znikomych możliwościach motywowania strażaków przez komendantów powiatowych/miejskich, przez prowadzenie polityki kadrowej, robi się to za nich obligatoryjne. Zysk dla całej formacji średnio pewnie 10-15 zł na etat?

Na koniec przypomnę § 6 Porozumienia z MSWiA z 2018 r.
Przedstawiciele Strony Społecznej wezmą czynny udział w opracowaniu nowego wieloletniego programu rozwoju formacji resortu w latach 2021-2024 w zakresie wydatków na poszczególne przedsięwzięcia, w tym ze szczególnym uwzględnieniem podwyżki uposażeń.
Pojawia się tutaj pytanie jakie rozwiązania zostały zaproponowane przez stronę społeczną?
Czy były powołane, w latach 2018- wrzesień 2021, zespoły robocze przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji i jakie rozwiązania wypracowały? Być może są na forum osoby, które mają w tym zakresie wiedzę i zdecydowałyby się nią podzielić, gdyż komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, w każdym ZZ w PSP, czy w Policji, mocno kuleje.
Obecnie większość funkcjonariuszy MSWiA znających podstawy matematyki i potrafiąca czytać ze zrozumieniem jest po prostu zdezorientowana i nie wie jak się w tej sytuacji zachować.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2021, 12:02:46 wysłana przez zurasluk »

Offline wujo 2010

• Global Moderator
  • *
« Odpowiedź #239 dnia: Wrzesień 27, 2021, 20:32:36 »
https://www.o2.pl/biznes/koniec-psiej-grypy-szybko-sie-zaczela-i-jeszcze-szybciej-wygasa-6687677582899872a trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość , niektóre media odtrąbiają koniec " psiej grypy ,,
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)