Autor Wątek: Brak szkolenia technicznego  (Przeczytany 1938 razy)

Offline strazakosp9609

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Brak szkolenia technicznego
« dnia: Sierpień 27, 2021, 19:30:16 »
Cześć!
Przychodzę do was z takim problemem- w tamtym roku zostałem skierowany na szkolenie dowódców.
Niestety zostało ono odrzucone z powodu braku szkolenia technicznego.
Byłem bardzo zdziwiony ponieważ mój naczelnik był pewien iz zdawałem podstawowe razem z technicznym jak to jest teraz.

Okazlo się iż rok w którym miałem podstawowe faktycznie był zaliczany po nowemu ale od lipca, a ja zdawałem na starych zasadach w czerwcu......

Teraz komendant PSP każe mi zdawać od nowa podstawowe ponieważ nie zrobią mi technicznego.
Czy spotkał się ktoś z taką sytuacją?
Nie mam zamiaru od nowa chodzić na zajęcia podstawowe gdzie do akcji wyjeżdżam od 7 lat...
PS. Na podstawowym miałem normalnie uwalnianie osób z samochodu za pomocą narzędzi hydraulicznych, rozkręcanie i skręcanie pił itp itd. dlatego też sam myślałem że techniczne mam zaliczone.
Mało tego - jestem jedyną osobą w powiecie bez technicznego a mam praktycznie najwyższe statystyki wyjazdowe  :o

Offline Peter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
Odp: Brak szkolenia technicznego
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2021, 20:07:22 »
Spróbuj skontaktować się z sąsiednimi komendami, widać, że szkolenia z ratownictwa technicznego są jeszcze organizowane:https://www.gov.pl/web/kppsp-przysucha/szkolenie-z-zakresu-ratownictwa-technicznego-dla-strazakow-ratownikow-osp
Może gdzieś Cię przyjmą.

Jeśli nie, to w zależności od przychylności osób prowadzących szkolenie podstawowe, może dałoby się nieoficjalnie dogadać, żebyś nie uczęszczał na wszystkie zajęcia.

Kilka lat temu naczelnik wydziału operacyjnego mojej komendy powiatowej twierdził, że w szczególnych przypadkach mogą wystąpić do komendy wojewódzkiej o odstępstwo od spełnienia wymagań dotyczących uczestnictwa w szkoleniu. Ale nie było to nigdzie formalnie potwierdzone.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Brak szkolenia technicznego
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2021, 18:45:41 »
Tak jak wyżej - sprawdź sąsiednie komendy. A najlepiej zadzwoń do Ośrodka Szkolenia KW. Tam są ewidencjonowane wszystkie szkolenia prowadzone w województwie i mogą Ci podpowiedzieć kiedy i gdzie jest najbliższe.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Brak szkolenia technicznego
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2021, 13:13:19 »
U mnie parę lat temu była sytuacja, że po wejściu nowego programu szkolenia dwóch chłopaków zostało bez technicznego i komenda załatwiła im ten kurs w sąsiednim dużo większym powiecie, gdzie jeszcze robili te uzupełnienia.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."