Autor Wątek: Działania w Grecji  (Przeczytany 9352 razy)

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Działania w Grecji
« dnia: Sierpień 13, 2021, 11:10:46 »
https://www.facebook.com/panstwowastraz.pozarna/?__cft__[0]=AZVdwcnF5z8kiQ5zAZDg8F4mZATCn5SLBXTeB8Npo6SdAiyhVyjw97Hz1AtVt1SvIWSxLxuu-1y4K5dWPRCjqSPHC5MCoZYt_r0EXh7gBdpDcZoTS-Ynpk7EJJvzgPo07lknVCtJrMHFdgHTjnJl1R_xRxxCuU8w0-7dv2x1uEAU56-Pg-EwbhPrvBPUQnhOEUVW6jaloyPr09NvQOsPdkVs&__tn__=-UC%2CP-R

Mam takie pytanie bo się nie znam ale czy polskich strażaków działających w Grecji nie obowiązują zasady BHP jeśli chodzi o środki ochrony indywidualnej??

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2021, 11:45:09 »
https://www.facebook.com/panstwowastraz.pozarna/?__cft__[0]=AZVdwcnF5z8kiQ5zAZDg8F4mZATCn5SLBXTeB8Npo6SdAiyhVyjw97Hz1AtVt1SvIWSxLxuu-1y4K5dWPRCjqSPHC5MCoZYt_r0EXh7gBdpDcZoTS-Ynpk7EJJvzgPo07lknVCtJrMHFdgHTjnJl1R_xRxxCuU8w0-7dv2x1uEAU56-Pg-EwbhPrvBPUQnhOEUVW6jaloyPr09NvQOsPdkVs&__tn__=-UC%2CP-R

Mam takie pytanie bo się nie znam ale czy polskich strażaków działających w Grecji nie obowiązują zasady BHP jeśli chodzi o środki ochrony indywidualnej??
i właśnie przez takich ludzi jak Ty odliczam dni do emerytury. Nie znam się ale... szefie nie wiem czy to ważne ale... i szybki donosik. plus oczywiście dokumentacja fotograficzna celem podniesienia wiarygodności donosu... o co walczysz? o stanowisko? czy masz żal że Ciebie nie wzieli?
a tak na poważnie to chłopie nie byłeś nie wiesz jakie warunki panują to nie szukaj kija do dupy. Ktoś tam dowodzi i bierze odpowiedzialność za to jakie ŚOI polecił chłopakom zastosować i tyle w temacie . Amen.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.118
  • KM PSP
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2021, 11:46:15 »
Upał pewnie pod ,40 st. i Ty byś wolał żeby chodzili w pełnym US?😤😤😤
Może warto byłoby zastanowić się nad wyposażeniem strażaków wchodzących w skład modułu w ubranie dedykowane właśnie działaniom takim jak w Grecji, czy poprzednio w Szwecji?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2021, 11:54:06 wysłana przez simek92 »

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2021, 13:09:12 »
Ło Boże tam na miejscu są ludzie którzy są odpowiedzialni za podwładnych jak oni zadecydują to tak jest to jest jak na wojnie więc daremne dopytywania dlaczego tak a nie tak.....

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2021, 13:32:46 »
Atak niezły na mnie, ale dobrze ok niech będzie.
Ten materiał zdjęciowy jest bardzo dobrym argumentem aby na naszym podwórku też nie było przypierdzielania się o umundurowanie, tylko żeby KDR właśnie określał jak w danym momencie ma być zabezpieczony strażak. Bo niestety w większości przypadków tak nie jest, tylko trzymanie się przepisów.

A tak do końca to nie jestem przekonany, że aż taki luz powinien być w zakresie zabezpieczenia. Czego najlepszym przykładem jest, jeśli dobrze widzę koszarówka wykonana w 50 % z poliestru.

Pozdrawiam   

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.118
  • KM PSP
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2021, 14:07:35 »
Ale przepisy mówią jasno, że nie zawsze trzeba nosić cały US. Tylko że przepisy jedno, a betonowe głowy drugie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2021, 16:14:09 »
Mam takie pytanie bo się nie znam ale czy polskich strażaków działających w Grecji nie obowiązują zasady BHP jeśli chodzi o środki ochrony indywidualnej??
W Grecji obowiązuje Polskie prawo?  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2021, 17:40:47 »
Cytuj
W Grecji obowiązuje Polskie prawo?  :wacko:
Idąc tym tokiem rozumowania powinniśmy przed wyjazdem przeanalizować wszystkie regulacje prawne obowiązujące w Grecji i dopiero potem, po ich spełnieniu wysłać pomoc? Czy nie stosować się do żadnych (ani polskich ani greckich) przepisów i generalnie samowolka?
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2021, 17:48:21 »
Jak dla mnie słusznie poruszony temat. Czepiacie się, a dobrze napisał.  Dlaczego nie można wyposażyć członków modułów w jakieś lekkie kombinezony niepalne, hełmu typu gallet f2 czyli lekkie, google, kominiarka ze zintegrowaną maską ffp3, porządnego obuwia typu haix ?plecaków z buklakami na wode ?? Powinniśmy z wyjazdu na wyjazd udoskonalać  procedury,sprzęt itd.  Wygladamy conajmniej śmiesznie  na tle innych modułów, lecz zwykły Kowalski zobaczy tylko sukces.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2021, 17:52:44 wysłana przez Juzniestazysta »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.118
  • KM PSP
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2021, 17:58:16 »
Dokładnie, masz całkowitą rację. Nie wyciągnięto żadnych wniosków z pożarów w Szwecji, ale najważniejsze jest to, że w mediach mówią że strażacy są bardzo dzielni i ratują Grecję. Czasami maseczki ffp2/3 też by się przydały na tych zdjęciach, wiem że ciężko się w tym oddycha, ale jednak zawsze to lepiej dla naszego zdrowia.
A co do pierwszej wiadomości w tym wątku, to mogła być trochę inaczej skonstruowana i od razu dyskusja przybrała by inne tory.

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 13, 2021, 18:48:02 »
A zauważyć można że  się da. Widzieliście USAR na misji w koszarowkach, hełmach lub nomexie ? Mają swoje umundurowanie i kombinezony, hełmy lekkie itd.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 13, 2021, 20:13:17 »
Czego najlepszym przykładem jest, jeśli dobrze widzę koszarówka wykonana w 50 % z poliestru.
Pytanie mam czy wiesz jaki skład ma materiał na nowy wzór umundurowania?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 13, 2021, 21:32:36 »
Nie wiem ale wiem jaki skład ma koszarówka, ta właśnie połyskująca w słońcu i widziałem filmik z lat bodajże 90 jak strażak przeskakuje na balkon z kosza drabiny bo coś się tam tylko dymi (w górze od ubrania bojowego i spodniach koszarowych), przy okazji rozbija jakiś pojemnik z cieczą łatwopalną i co później zostało z jego spodni i jaki efekt był na skórze jego nóg. Może są tu ludzie, którzy widzieli ten film nagrany jeszcze kamerą na kasety VHS.

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 13, 2021, 21:35:37 »
Mam takie pytanie bo się nie znam ale czy polskich strażaków działających w Grecji nie obowiązują zasady BHP jeśli chodzi o środki ochrony indywidualnej??
W Grecji obowiązuje Polskie prawo?  :wacko:

Rozumiem, że to szydera??
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2021, 21:51:37 wysłana przez nowy998 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.118
  • KM PSP
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2021, 22:27:52 »
Nie wiem ale wiem jaki skład ma koszarówka, ta właśnie połyskująca w słońcu i widziałem filmik z lat bodajże 90 jak strażak przeskakuje na balkon z kosza drabiny bo coś się tam tylko dymi (w górze od ubrania bojowego i spodniach koszarowych), przy okazji rozbija jakiś pojemnik z cieczą łatwopalną i co później zostało z jego spodni i jaki efekt był na skórze jego nóg. Może są tu ludzie, którzy widzieli ten film nagrany jeszcze kamerą na kasety VHS.
Ale takie rzeczy jeszcze się zdarzają i to często w ramach PSP. Tyle lat minęło, a myślenie zostało daleko w tyle.

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 13, 2021, 22:39:29 »
Kolego jakie rzeczy, bo nie wiem do czego się odnosisz, a chcę żeby dyskusja była konstruktywna.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.118
  • KM PSP
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 13, 2021, 23:00:20 »
Takie jak napisałeś odnośnie koszarowki w latach minionych. Ale dobra, nie zbaczajmy z głównego tematu. Ciekawe czy ktoś wymieni im te koszarowki, czy powie że nie należy się bo czasookres 😉 od pożarów w Szwecji minęło trochę czasu, można było podpatrzeć jak inne kraje są wyposażone w ŚOI i na tym przykładzie wybrać coś dla naszych chłopaków. Ale jak to w Polsce, koszar do gotowania i do lania wody

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 13, 2021, 23:14:54 »
Kolego, spodnie od ubrania bojowego to dla mnie to świętość (tak jak u amerykanców), ale niech nikt mi nie karze po wyczerpującej akcji wracać do koszar w górze ubrania i hełmie. To jest czas na tzw debryfing (luźne rozmowy, spostrzeżenia, relaks, wnioski, oglądanie dziewczyn  :klol:. Kurtkę założymy w mgnieniu oka i jesteśmy gotowi do akcji. Mój pierwszy wpis
 to zwrócenie uwagi na podwójne standardy. Koledzy, nie odchodźcie na emeryturę z tego powodu!!!!
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2021, 23:33:40 wysłana przez nowy998 »

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2021, 22:33:39 »
Dla mnie bardzo słuszne zwrócenie uwagi - mundury które są w PSP wychodzi na to ze raczej się nie nadają do takich akcji. Ale pamiętajcie że u nas też są temperatury powyżej 30 stopni w cieniu i palą się lasy. Wiec chyba jesteśmy nieodpowiednio przygotowani do działań w wysokich temperaturach.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 14, 2021, 23:03:41 »
W nowym rozporządzeniu są spodnie lekkie. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 15, 2021, 09:42:35 »
W nowym rozporządzeniu są spodnie lekkie.
Nie prawda w nowym rozporządzeniu jest ubranie specjalne lekkie certyfikowane jako komplet.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 15, 2021, 14:40:59 »
Takie jak napisałeś odnośnie koszarowki w latach minionych. Ale dobra, nie zbaczajmy z głównego tematu. Ciekawe czy ktoś wymieni im te koszarowki, czy powie że nie należy się bo czasookres 😉 od pożarów w Szwecji minęło trochę czasu, można było podpatrzeć jak inne kraje są wyposażone w ŚOI i na tym przykładzie wybrać coś dla naszych chłopaków. Ale jak to w Polsce, koszar do gotowania i do lania wody
Czy to gotowanie to aluzja ? Przecież są powieściopisarze w KG co wszystko analizują nikt nie wie że w Polsce są upały i spodnie także by się przydały .,...

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.118
  • KM PSP
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 15, 2021, 17:07:08 »
Jeżeli chodzi o gotowanie, to miałem na myśli chodzenie po koszarach. Nie może być tak, że mamy jedno ubranie do działań i do czasu czuwania. Tak jak już wspomniałem wcześniej, niech KG wyciągnie jakieś wnioski z obecnych działań, bo jak widać zdarzają się one coraz częściej. Po wymianie obecnego ubrania koszarowego, dalej będą chłopaki w nich jeździć gasić lasy? Wątpię.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2021, 17:11:43 wysłana przez simek92 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 15, 2021, 17:25:13 »
No w ubraniu służbowym kolorze żółtym napewo jeździć nie będą bo po pierwsze nowy przepis zabrania a po drugie jest drogie i po trzecie jest żółte i zrobione z takich samych materiałów jak znaczna część obecnych koszarow czyli 50% bawełna i 50% poliester.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.118
  • KM PSP
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 15, 2021, 19:18:42 »
W obecnych koszarowkach też do końca nie powinni, a jeżdżą. Mam nadzieję, że teraz moduły zostaną wyposażone w odpowiednie środki ochrony adekwatne do zagrożeń. Bo koszarowka czymś takim na pewno nie jest.