Autor Wątek: Działania w Grecji  (Przeczytany 7744 razy)

Offline nowy998

• Stary Wyga
  • *
Działania w Grecji
« dnia: Sierpień 13, 2021, 11:10:46 »
https://www.facebook.com/panstwowastraz.pozarna/?__cft__[0]=AZVdwcnF5z8kiQ5zAZDg8F4mZATCn5SLBXTeB8Npo6SdAiyhVyjw97Hz1AtVt1SvIWSxLxuu-1y4K5dWPRCjqSPHC5MCoZYt_r0EXh7gBdpDcZoTS-Ynpk7EJJvzgPo07lknVCtJrMHFdgHTjnJl1R_xRxxCuU8w0-7dv2x1uEAU56-Pg-EwbhPrvBPUQnhOEUVW6jaloyPr09NvQOsPdkVs&__tn__=-UC%2CP-R

Mam takie pytanie bo się nie znam ale czy polskich strażaków działających w Grecji nie obowiązują zasady BHP jeśli chodzi o środki ochrony indywidualnej??

Offline seksyjny

• Stary Wyga
  • *
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2021, 11:45:09 »
https://www.facebook.com/panstwowastraz.pozarna/?__cft__[0]=AZVdwcnF5z8kiQ5zAZDg8F4mZATCn5SLBXTeB8Npo6SdAiyhVyjw97Hz1AtVt1SvIWSxLxuu-1y4K5dWPRCjqSPHC5MCoZYt_r0EXh7gBdpDcZoTS-Ynpk7EJJvzgPo07lknVCtJrMHFdgHTjnJl1R_xRxxCuU8w0-7dv2x1uEAU56-Pg-EwbhPrvBPUQnhOEUVW6jaloyPr09NvQOsPdkVs&__tn__=-UC%2CP-R

Mam takie pytanie bo się nie znam ale czy polskich strażaków działających w Grecji nie obowiązują zasady BHP jeśli chodzi o środki ochrony indywidualnej??
i właśnie przez takich ludzi jak Ty odliczam dni do emerytury. Nie znam się ale... szefie nie wiem czy to ważne ale... i szybki donosik. plus oczywiście dokumentacja fotograficzna celem podniesienia wiarygodności donosu... o co walczysz? o stanowisko? czy masz żal że Ciebie nie wzieli?
a tak na poważnie to chłopie nie byłeś nie wiesz jakie warunki panują to nie szukaj kija do dupy. Ktoś tam dowodzi i bierze odpowiedzialność za to jakie ŚOI polecił chłopakom zastosować i tyle w temacie . Amen.

Offline simek92

• Strażak Sam
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2021, 11:46:15 »
Upał pewnie pod ,40 st. i Ty byś wolał żeby chodzili w pełnym US?😤😤😤
Może warto byłoby zastanowić się nad wyposażeniem strażaków wchodzących w skład modułu w ubranie dedykowane właśnie działaniom takim jak w Grecji, czy poprzednio w Szwecji?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2021, 11:54:06 wysłana przez simek92 »

Offline sismondi

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2021, 13:09:12 »
Ło Boże tam na miejscu są ludzie którzy są odpowiedzialni za podwładnych jak oni zadecydują to tak jest to jest jak na wojnie więc daremne dopytywania dlaczego tak a nie tak.....

Offline nowy998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2021, 13:32:46 »
Atak niezły na mnie, ale dobrze ok niech będzie.
Ten materiał zdjęciowy jest bardzo dobrym argumentem aby na naszym podwórku też nie było przypierdzielania się o umundurowanie, tylko żeby KDR właśnie określał jak w danym momencie ma być zabezpieczony strażak. Bo niestety w większości przypadków tak nie jest, tylko trzymanie się przepisów.

A tak do końca to nie jestem przekonany, że aż taki luz powinien być w zakresie zabezpieczenia. Czego najlepszym przykładem jest, jeśli dobrze widzę koszarówka wykonana w 50 % z poliestru.

Pozdrawiam   

Offline simek92

• Strażak Sam
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2021, 14:07:35 »
Ale przepisy mówią jasno, że nie zawsze trzeba nosić cały US. Tylko że przepisy jedno, a betonowe głowy drugie.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2021, 16:14:09 »
W Grecji obowiązuje Polskie prawo?  :wacko:
Ciężkie czasy tworzą silnych mężczyzn...
Silni mężczyźni tworzą dobre czasy...
Dobre czasy tworzą słabych mężczyzn...
Słabi mężczyźni tworzą ciężkie czasy...

Offline Benq2

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2021, 17:40:47 »
Idąc tym tokiem rozumowania powinniśmy przed wyjazdem przeanalizować wszystkie regulacje prawne obowiązujące w Grecji i dopiero potem, po ich spełnieniu wysłać pomoc? Czy nie stosować się do żadnych (ani polskich ani greckich) przepisów i generalnie samowolka?
"Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych." - Napoleon Bonaparte

Offline Juzniestazysta

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2021, 17:48:21 »
Jak dla mnie słusznie poruszony temat. Czepiacie się, a dobrze napisał.  Dlaczego nie można wyposażyć członków modułów w jakieś lekkie kombinezony niepalne, hełmu typu gallet f2 czyli lekkie, google, kominiarka ze zintegrowaną maską ffp3, porządnego obuwia typu haix ?plecaków z buklakami na wode ?? Powinniśmy z wyjazdu na wyjazd udoskonalać  procedury,sprzęt itd.  Wygladamy conajmniej śmiesznie  na tle innych modułów, lecz zwykły Kowalski zobaczy tylko sukces.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2021, 17:52:44 wysłana przez Juzniestazysta »

Offline simek92

• Strażak Sam
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2021, 17:58:16 »
Dokładnie, masz całkowitą rację. Nie wyciągnięto żadnych wniosków z pożarów w Szwecji, ale najważniejsze jest to, że w mediach mówią że strażacy są bardzo dzielni i ratują Grecję. Czasami maseczki ffp2/3 też by się przydały na tych zdjęciach, wiem że ciężko się w tym oddycha, ale jednak zawsze to lepiej dla naszego zdrowia.
A co do pierwszej wiadomości w tym wątku, to mogła być trochę inaczej skonstruowana i od razu dyskusja przybrała by inne tory.

Offline Juzniestazysta

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 13, 2021, 18:48:02 »
A zauważyć można że  się da. Widzieliście USAR na misji w koszarowkach, hełmach lub nomexie ? Mają swoje umundurowanie i kombinezony, hełmy lekkie itd.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 13, 2021, 20:13:17 »
Czego najlepszym przykładem jest, jeśli dobrze widzę koszarówka wykonana w 50 % z poliestru.
Pytanie mam czy wiesz jaki skład ma materiał na nowy wzór umundurowania?
Ciężkie czasy tworzą silnych mężczyzn...
Silni mężczyźni tworzą dobre czasy...
Dobre czasy tworzą słabych mężczyzn...
Słabi mężczyźni tworzą ciężkie czasy...

Offline nowy998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 13, 2021, 21:32:36 »
Nie wiem ale wiem jaki skład ma koszarówka, ta właśnie połyskująca w słońcu i widziałem filmik z lat bodajże 90 jak strażak przeskakuje na balkon z kosza drabiny bo coś się tam tylko dymi (w górze od ubrania bojowego i spodniach koszarowych), przy okazji rozbija jakiś pojemnik z cieczą łatwopalną i co później zostało z jego spodni i jaki efekt był na skórze jego nóg. Może są tu ludzie, którzy widzieli ten film nagrany jeszcze kamerą na kasety VHS.

Offline nowy998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 13, 2021, 21:35:37 »

Rozumiem, że to szydera??
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2021, 21:51:37 wysłana przez nowy998 »

Offline simek92

• Strażak Sam
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2021, 22:27:52 »
Nie wiem ale wiem jaki skład ma koszarówka, ta właśnie połyskująca w słońcu i widziałem filmik z lat bodajże 90 jak strażak przeskakuje na balkon z kosza drabiny bo coś się tam tylko dymi (w górze od ubrania bojowego i spodniach koszarowych), przy okazji rozbija jakiś pojemnik z cieczą łatwopalną i co później zostało z jego spodni i jaki efekt był na skórze jego nóg. Może są tu ludzie, którzy widzieli ten film nagrany jeszcze kamerą na kasety VHS.
Ale takie rzeczy jeszcze się zdarzają i to często w ramach PSP. Tyle lat minęło, a myślenie zostało daleko w tyle.

Offline nowy998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 13, 2021, 22:39:29 »
Kolego jakie rzeczy, bo nie wiem do czego się odnosisz, a chcę żeby dyskusja była konstruktywna.

Offline simek92

• Strażak Sam
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 13, 2021, 23:00:20 »
Takie jak napisałeś odnośnie koszarowki w latach minionych. Ale dobra, nie zbaczajmy z głównego tematu. Ciekawe czy ktoś wymieni im te koszarowki, czy powie że nie należy się bo czasookres 😉 od pożarów w Szwecji minęło trochę czasu, można było podpatrzeć jak inne kraje są wyposażone w ŚOI i na tym przykładzie wybrać coś dla naszych chłopaków. Ale jak to w Polsce, koszar do gotowania i do lania wody

Offline nowy998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 13, 2021, 23:14:54 »
Kolego, spodnie od ubrania bojowego to dla mnie to świętość (tak jak u amerykanców), ale niech nikt mi nie karze po wyczerpującej akcji wracać do koszar w górze ubrania i hełmie. To jest czas na tzw debryfing (luźne rozmowy, spostrzeżenia, relaks, wnioski, oglądanie dziewczyn  :klol:. Kurtkę założymy w mgnieniu oka i jesteśmy gotowi do akcji. Mój pierwszy wpis
 to zwrócenie uwagi na podwójne standardy. Koledzy, nie odchodźcie na emeryturę z tego powodu!!!!

« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2021, 23:33:40 wysłana przez nowy998 »

Offline karolek998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2021, 22:33:39 »
Dla mnie bardzo słuszne zwrócenie uwagi - mundury które są w PSP wychodzi na to ze raczej się nie nadają do takich akcji. Ale pamiętajcie że u nas też są temperatury powyżej 30 stopni w cieniu i palą się lasy. Wiec chyba jesteśmy nieodpowiednio przygotowani do działań w wysokich temperaturach.

Offline mako

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 14, 2021, 23:03:41 »
W nowym rozporządzeniu są spodnie lekkie.