Autor Wątek: Przenosiny z ZSP do PSP  (Przeczytany 2970 razy)

Offline Szyna4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Przenosiny z ZSP do PSP
« dnia: Sierpień 11, 2021, 18:35:59 »
Cześć. Piszę z pytaniem odnośnie przenosin z Zakładowej straży pożarnej do PSP?
Rozumiem, że muszę przystąpić do naboru kiedy tylko zostanie ogłoszony dla danej jednostki? Czy mogę swoje dokumenty złożyć w sekretariacie ot tak po prostu i starać się o przeniesienie? 
Nadmienię, że jestem po kursie podstawowym PSP, posiadam prawo jazdy kat. C, wykształcenie wyższe i kilka innych uprawnień.
Pozdrawiam

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Przenosiny z ZSP do PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2021, 19:06:09 »
Cześć. Musisz czekać na nabór. Nie da się w tej sytuacji zrobić "przeniesienia". Posiadane przez Ciebie uprawnienia zwiększą Twoje szanse na dostanie się, ale pamiętaj, że trzeba jeszcze zaliczyć testy sprawnościowe. Wejdź na www.drogaratownika.pl, znajdziesz tam dużo, zapewne interesujących Cię informacji. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Offline Szyna4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przenosiny z ZSP do PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2021, 20:40:18 »
Dzięki za odpowiedź, myślę że z testami nie będzie problemu. Kwestia zmiany treningu typowo pod egzaminy, tak trzymam się ok i czynnie uprawiam sport.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Przenosiny z ZSP do PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2021, 22:24:44 »
Duży plus sytuacji jest taki, że jakbyś się dostał (czego Ci oczywiście z całego serca życzę) to nie będziesz musiał jechać na kurs. Ja pracowałem ponad 8 lat w WSP, w tym czasie zrobiłem SPSJOP + SUSJOP. Do służby w PSP byłem przyjęty 1go grudnia i właśnie 1go grudnia miałem już służbę na PB 🙂

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Przenosiny z ZSP do PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2021, 23:50:50 »
Duży plus sytuacji jest taki, że jakbyś się dostał (czego Ci oczywiście z całego serca życzę) to nie będziesz musiał jechać na kurs. Ja pracowałem ponad 8 lat w WSP, w tym czasie zrobiłem SPSJOP + SUSJOP. Do służby w PSP byłem przyjęty 1go grudnia i właśnie 1go grudnia miałem już służbę na PB 🙂

Nie mogłem nie zaoytac, dlaczego zrezygnowałeś z WSP?

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Przenosiny z ZSP do PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2021, 04:31:34 »
Duży plus sytuacji jest taki, że jakbyś się dostał (czego Ci oczywiście z całego serca życzę) to nie będziesz musiał jechać na kurs. Ja pracowałem ponad 8 lat w WSP, w tym czasie zrobiłem SPSJOP + SUSJOP. Do służby w PSP byłem przyjęty 1go grudnia i właśnie 1go grudnia miałem już służbę na PB 🙂

Nie mogłem nie zaoytac, dlaczego zrezygnowałeś z WSP?

W PSP lepsze perspektywy, częstsze wyjazdy, możliwość rozwoju, awanse. W WSP pracowałem jako pracownik cywilny wojska, a co za tym idzie - różnica w pieniądzach i praktycznie brak przywilejów. Nie wiem jak jest teraz z pracownikami, ale wtedy naprawdę było słabo z kasą.

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Przenosiny z ZSP do PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2021, 11:11:11 »
Duży plus sytuacji jest taki, że jakbyś się dostał (czego Ci oczywiście z całego serca życzę) to nie będziesz musiał jechać na kurs. Ja pracowałem ponad 8 lat w WSP, w tym czasie zrobiłem SPSJOP + SUSJOP. Do służby w PSP byłem przyjęty 1go grudnia i właśnie 1go grudnia miałem już służbę na PB 🙂

Nie mogłem nie zaoytac, dlaczego zrezygnowałeś z WSP?

W PSP lepsze perspektywy, częstsze wyjazdy, możliwość rozwoju, awanse. W WSP pracowałem jako pracownik cywilny wojska, a co za tym idzie - różnica w pieniądzach i praktycznie brak przywilejów. Nie wiem jak jest teraz z pracownikami, ale wtedy naprawdę było słabo z kasą.


U mnie w mieście to samo.
WSP to trampolina do PSP chyba, że ktoś ma etat wojskowy to absolutnie nie myśli o przenosinach.

Co do przenosin z ZSP...idź do komendanta na rozmowę. Nie takie cuda ta formacja widziała i może bez naboruCie przygarną jak będzie wakat.

Offline Szyna4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przenosiny z ZSP do PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2021, 11:31:21 »
W takim razie spróbuję. Nic mi nieszkodzi. Dzięki wielkie za pomoc!

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Przenosiny z ZSP do PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2021, 22:17:19 »
Ok rozumiem. Stanowisko cywilne. Ktoś tu kiedyś się przenosił do WSP wychodzilo dużo lepiej jeśli chodzi o całokształt niż w PSP

Offline Szyna4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przenosiny z ZSP do PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2021, 16:07:02 »
Cześć, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie przebiegu służby po ewentualnym przyjęciu. Normalnie odbywam 3-letni staż? Czy z racji moich uprawnień i pracy w zakładowej straży ten etap może zostać skrócony?
I jak to wygląda z zarobkiem na samym początku? Usłyszałem gdzieś, że w związku z tym iż mam już za sobą 11 lat pracy zostanie mi doliczony procent za wypracowane lata? Dzięki za każdą pomocną odpowiedź. Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przenosiny z ZSP do PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2021, 16:12:43 »
Cześć, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie przebiegu służby po ewentualnym przyjęciu. Normalnie odbywam 3-letni staż? Czy z racji moich uprawnień i pracy w zakładowej straży ten etap może zostać skrócony?
I jak to wygląda z zarobkiem na samym początku? Usłyszałem gdzieś, że w związku z tym iż mam już za sobą 11 lat pracy zostanie mi doliczony procent za wypracowane lata? Dzięki za każdą pomocną odpowiedź. Pozdrawiam
Staż może być skrócony ale to skomplikowana procedura ale moim zdaniem w twoim przypadku jak najbardziej zasadna. Tak doliczy ci się 11% od uposażenia zasadniczego czyli trochę ponad 200 zł netto więcej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Przenosiny z ZSP do PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2021, 14:41:37 »
Mi mimo 8 lat pracy w WSP nikt niestety stażu nie skrócił.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przenosiny z ZSP do PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2021, 16:03:12 »
Mi mimo 8 lat pracy w WSP nikt niestety stażu nie skrócił.
Co nie znaczy, że nie można tego zrobić czy nawet nie powinno się.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.