Służba > Forum ochotników

Zmiany zarządu w KRS - jakie dokumenty potrzebne?

(1/3) > >>

piterr:
Witam, czy coś zmieniło się w ostatnich latach jeśli chodzi o zmiany zarządu OSP w KRS? Czy nadal składa się tylko KRS-Z20 i KRS-ZK dla każdej osoby z zarządu? Obiło mi się o uszy, że wymagane są zgody od nowych członków zarządu na ich powołanie, a także oświadczenie członków zarządu o adresie do doręczeń.

Myślę, że nie jedna osoba tutaj jest z tematem na bieżąco, więc proszę o weryfikację tego, co napisałem  -_-

Emil:

--- Cytat: piterr w Lipiec 31, 2021, 20:16:34 ---Witam, czy coś zmieniło się w ostatnich latach jeśli chodzi o zmiany zarządu OSP w KRS? Czy nadal składa się tylko KRS-Z20 i KRS-ZK dla każdej osoby z zarządu? Obiło mi się o uszy, że wymagane są zgody od nowych członków zarządu na ich powołanie, a także oświadczenie członków zarządu o adresie do doręczeń.

Myślę, że nie jedna osoba tutaj jest z tematem na bieżąco, więc proszę o weryfikację tego, co napisałem  -_-

--- Koniec cytatu ---

Składałem ostatnio w/w wnioski i po kilku tygodniach otrzymałem pismo zwrotne z sądu właśnie o konieczności dosłania zgody i oświadczeń, o których piszesz (mimo, że w zarządzie zostały te same osoby, zmieniły się tylko funkcje).

Jako ciekawostke dodam, że sąsiednia jednostka składała w tym samym czasie, takie same dokumenty jak ja, do tego samego wydziału i po już po kilku dniach otrzymali postanowienie o prawidłowym dokonaniu wpisu. Także chyba nie ma na to reguły. Myślę, jednak, że nie warto tracić czasu i oświedcenia wrzucić do jednej koperty, na pewno to nie zaszkodzi.

Pozdrawiam!

budziol:
Oświadczenie o adresie do doręczeń członków zarządu składa się od 2018 roku - tzw. okres przejściowy zakładał że oświadczanie ma być dołączone przy pierwszym składanym do KRS wniosku, nie później niż do 15.09.2019r. Możliwe że jednostka o której pisze Emil po prostu uzupełniła te oświadczenia wcześniej, przy innej okazji lub wynikało to z innych złożonych do KRS dokumentów.
Jeśli chodzi o zgodę na powołanie, nie jest ona wymagana jeśli wniosek jest podpisywany przez osobę której wpis dotyczy ale warto też do wniosku takie osobne oświadczenie dołączyć.
W załączniku próbuję przesłać (mam nadzieję że się poprawnie załaduje) wzór oświadczenia o adresie do doręczeń i wyrażeniu zgody na powołanie.

[załącznik usunięty przez administratora]

piotr92strazak:
A po jakim czasie u was po złożeniu dokumentów zostały zmienione dane w ekrs?

budziol:
U mnie przy zmianie zarządu oraz statutu - równe 3 tygodnie, przy czym nie było żadnych uwag Sądu do wniosku i załączników.
Jednostka obok która miała poprawkę we wniosku i uzupełnienie 3 tygodnie + później kolejne 2 po uzupełnieniu.
Z tym, że zebrania były w maju, reszta jednostek które dokumenty wysyłały już w czerwcu czy lipcu czeka znacznie dłużej, pewnie z powodu tego że zebrania masowo "ruszyły" i się nagromadziło tych wniosków...
Teoretycznie powinno to trwać max 7 dni ;p I teoretycznie jak się przedłuża to można wysłać pismo z żądaniem dotrzymania ustawowego terminu i ponoć nawet czasem to działa... ale to już każdy niech sam oceni czy śpieszy mu się na tyle by ryzykować tłumaczenie się potem z każdego przecinka we wniosku/dokumentach ;p

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej