Autor Wątek: SzczepimySię z OSP - Program  (Przeczytany 6093 razy)

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
SzczepimySię z OSP - Program
« dnia: Lipiec 27, 2021, 20:52:47 »
Słyszeliście już o nowym Programie promującym szczepienia? Jakie są Wasze opinie? A może pytania/wątpliwości?

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2021, 22:04:08 »
1) i znowu kasa państwowa na zachętę i w nagrodę poszła w ruch,
2) kolejny "prezent" dla ochotników: było piwo, teraz "zbieranie punktów" (jak na karty lojalnościowe za zakupy lub paliwo) za każdego namówionego do szczepienia,
3) ktoś ewidentnie chce na naszych plecach i opinii jaką mamy (jeszcze) wśród  społeczeństwa zrealizować założenia NPS,
4) generalnie pomysł do bani ale tak po spotkaniach organizowanych w każdej gminie na prośbę/polecenie komendy nasuwa sie wniosek, że ktoś kto pisał regulamin ma małe rozeznanie o tym co się dzieje, np.
a) w ramach programu OSP może dowozić osoby do punktów szczepień w ramach WG a nie MZ jak było do tej pory (dokładnie te same czynności nagle przestały wypełniać definicje MZ),
b) w nawiązaniu  do punktu a) a niby czemu gmina ma się zgodzić na ponoszenie kosztów WG,
c) wg programu OSP mogłyby tworzyć punkty w remizach (a pomyślał ktoś z twórców o tym, że nie każda OSP ma swój obiekt ...
d) do tej pory transport osoby z orzeczeniem wyceniano na 52 zł a bez orzeczenia za 24 zł, tutaj nagle 40 i 20 zł (taniej wyceniają nasze "usługi"),
e) podobno OSP mogłoby dowozić prywatnymi samochodami jesli np. maja tylko coś typu GBA - kolejne pytanie retoryczne ... a kto bedzie ponosił koszty paliwa, ubezpieczenia czy odpowiedzialność w razie wypadku ...
f) nazwy poszczególnych etapów w programie też "genialne" ...
To tak na szybko z wniosków (niecenzuralne skojarzenia i wnioski sobie daruję) po przeczytaniu regulaminu, zasad i spotkaniu z przedstawicielem KM.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2021, 22:07:51 »
Dowóz GBA/GCBA zabroniony. Dowóz w ramach Programu ma status WG - potwierdzam. Dowożenie poza Program to wciąż MZ.
Ad 4 e) wyjazd gospodarczy, ryzyko kosztów po stronie OSP, w przypadku braku 50 pierwszodawkowców.
W składzie samochodu druhowie w mundurze, minimum jeden z KPP
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2021, 22:13:51 wysłana przez Strażak wro »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2021, 22:20:47 »
Dowóz w ramach Programu ma status WG - potwierdzam. Dowożenie poza Program to wciąż MZ.
Ad 4 e) wyjazd gospodarczy, ryzyko kosztów po stronie OSP, w przypadku braku 50 pierwszodawkowców.
W składzie samochodu druhowie w mundurze, minimum jeden z KPP
Czyli koszty koszty jeszcze raz koszty. Uczestnictwo w NPS może obniżyć zaufanie do szczepień (i strażaków) jeśli ochotnicy zaczną agitować w mundurach, dlaczego bo znając życie wszyscy już wiedzą, że teraz będzie chodzić o pieniądze nie o idee... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2021, 22:26:39 »
Eqi, niech wypowiedzą się Ochotnicy, bo Ich temat dotyczy  :rolleyes:
Polecenie KG było, by przekazać informację do OSP wszystkich. Forum to ułatwia, w powiecie już przekazałem ale jestem ciekawy jaki jest odzew w skali Kraju  :rolleyes:

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2021, 08:40:33 »
Dziwi mnie, że ktoś w ogóle poświęca czas na wczytywanie się i rozpatrywanie tego "programu"  :wall:
U nas odpowiedź na pismo z KM była natychmiastowa - nie bierzemy udziału w tej farsie  :gwiazdki:

Plują wam w twarz, a wy mówicie, że deszcz pada...

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2021, 08:52:28 »
Dziwi mnie, że ktoś w ogóle poświęca czas na wczytywanie się i rozpatrywanie tego "programu"  :wall:
U nas odpowiedź na pismo z KM była natychmiastowa - nie bierzemy udziału w tej farsie  :gwiazdki:

Plują wam w twarz, a wy mówicie, że deszcz pada...
Program nie jest dla KM/KP tylko dla OSP... my pozwalamy Kolegom z OSP podjąć decyzję samodzielnie, informując rzetelnie o szczegółach.

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2021, 09:51:44 »
Dziwi mnie, że ktoś w ogóle poświęca czas na wczytywanie się i rozpatrywanie tego "programu"  :wall:
U nas odpowiedź na pismo z KM była natychmiastowa - nie bierzemy udziału w tej farsie  :gwiazdki:

Plują wam w twarz, a wy mówicie, że deszcz pada...

U nas odpowiedź też brzmiała: "NIE" ale ... nie mieliśmy możliwości natychmiastowej odpowiedzi a z szacunku do funkcjonariuszy KM, z którymi współpracujemy, a których ktoś obdarował zadaniem przekazania informacji ochotnikom, zorganizowaliśmy spotkanie, o które prosili i taką samą odpowiedź usłyszeli podczas spotkania.
Nie widzę nic złego w tym, że ktoś sobie wyrabia zdanie po przeczytaniu i na podstawie wyciągniętych wniosków a nie z zasady: "nie bo nie". Bo żeby o czymś merytorycznie dyskutować to wypada znać więcej niż tylko nazwę programu i tak podeszliśmy w gminie do tematu. Podobnie było z ustawą czy słynną już kampanią "piwną".

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2021, 12:11:44 »
1) i znowu kasa państwowa na zachętę i w nagrodę poszła w ruch,
2) kolejny "prezent" dla ochotników: było piwo, teraz "zbieranie punktów" (jak na karty lojalnościowe za zakupy lub paliwo) za każdego namówionego do szczepienia,
3) ktoś ewidentnie chce na naszych plecach i opinii jaką mamy (jeszcze) wśród  społeczeństwa zrealizować założenia NPS,
4) generalnie pomysł do bani ale tak po spotkaniach organizowanych w każdej gminie na prośbę/polecenie komendy nasuwa sie wniosek, że ktoś kto pisał regulamin ma małe rozeznanie o tym co się dzieje, np.
a) w ramach programu OSP może dowozić osoby do punktów szczepień w ramach WG a nie MZ jak było do tej pory (dokładnie te same czynności nagle przestały wypełniać definicje MZ),
b) w nawiązaniu  do punktu a) a niby czemu gmina ma się zgodzić na ponoszenie kosztów WG,
c) wg programu OSP mogłyby tworzyć punkty w remizach (a pomyślał ktoś z twórców o tym, że nie każda OSP ma swój obiekt ...
d) do tej pory transport osoby z orzeczeniem wyceniano na 52 zł a bez orzeczenia za 24 zł, tutaj nagle 40 i 20 zł (taniej wyceniają nasze "usługi"),
e) podobno OSP mogłoby dowozić prywatnymi samochodami jesli np. maja tylko coś typu GBA - kolejne pytanie retoryczne ... a kto bedzie ponosił koszty paliwa, ubezpieczenia czy odpowiedzialność w razie wypadku ...
f) nazwy poszczególnych etapów w programie też "genialne" ...
To tak na szybko z wniosków (niecenzuralne skojarzenia i wnioski sobie daruję) po przeczytaniu regulaminu, zasad i spotkaniu z przedstawicielem KM.

Otóż to. Ale pewnie znajdą się nadgorliwcy, którzy skorzystają z programu...

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2021, 17:39:29 »
... my pozwalamy Kolegom z OSP podjąć decyzję samodzielnie, informując rzetelnie o szczegółach.

My też pozwoliliśmy Koleżankom i Kolegom z OSP podjąć decyzję samodzielnie  :mellow:
Żadna z jednostek nie jest tym programem zainteresowana.
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 28, 2021, 19:04:59 »
My też pozwoliliśmy Koleżankom i Kolegom z OSP podjąć decyzję samodzielnie  :mellow:
Żadna z jednostek nie jest tym programem zainteresowana.
U nas wynik identyczny czyli zero  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2021, 20:37:58 »
Czekam do piątku. Szacunki mam podobne, jak Wasz wynik  ^_^

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2021, 18:59:07 »

Program nie jest dla KM/KP tylko dla OSP... my pozwalamy Kolegom z OSP podjąć decyzję samodzielnie, informując rzetelnie o szczegółach.

Mocno nad interpretujesz mój post, chociaż  z  kontekstu wypowiedzi, w żadnym fragmencie nie wynika ani jeden zarzut w stronę KM - chyba każdy zdrowo myślący wie, że PSP jest tylko i wyłącznie pośrednikiem -  programów, w których wiadoma wszystkim partia próbuje się wozić na ciężko przez nas wszystkich wypracowanym wizerunku.
A niestety społeczność OSP pokazała już wielokrotnie, że za pieniążki zrobi wszystko  :wall:


U nas odpowiedź też brzmiała: "NIE" ale ... nie mieliśmy możliwości natychmiastowej odpowiedzi a z szacunku do funkcjonariuszy KM, z którymi współpracujemy, a których ktoś obdarował zadaniem przekazania informacji ochotnikom, zorganizowaliśmy spotkanie, o które prosili i taką samą odpowiedź usłyszeli podczas spotkania.
Nie widzę nic złego w tym, że ktoś sobie wyrabia zdanie po przeczytaniu i na podstawie wyciągniętych wniosków a nie z zasady: "nie bo nie". Bo żeby o czymś merytorycznie dyskutować to wypada znać więcej niż tylko nazwę programu i tak podeszliśmy w gminie do tematu. Podobnie było z ustawą czy słynną już kampanią "piwną".

Otrzymaliśmy maila z prośbą o natychmiastową odpowiedź, stąd też przez szacunek do kolegów z KM, odpowiedź była natychmiastowa - NIE. Przestańcie udawać bardziej papieskich od papieża...


Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2021, 19:26:56 »
Emil ...
kol. "Strażak Wro" rozpoczynając wątek zadał konkretne pytanie i na nie odpowiedziałem a Ty od razu zaatakowałeś I  poza czepialstwem i określeniami typu: "Plują wam w twarz a wy mówicie, że deszcz pada ..." i "Przestańcie udawać bardziej papieskich od papieża..."  nie wniosłeś nic do tej dyskusji.
Jak masz jakieś kompleksy,  złe doświadczenia i niechęć do ochotników to spróbuj nie wrzucać wszystkich do jednego wora i pozwól, że każda osp sama sobie wyrobi zdanie i ostatecznie podejmie decyzję, która oczywiście może i powinna podlegać ocenie ale nie przez pryzmat swojego nastawienia do nich i atakowania innych.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2021, 23:14:19 »
Czas powiedzieć dość . Z tymi konkursami nagrodami , dodatkami i plebiscytami . Już nie od jednego słyszę ile to my kasy dostajemy za wszystko . Zostawcie nas ochotników w spokoju 😢 Naprawdę już się odechciewa od tych pomysłów nas uszczęśliwiania  .  :wall:

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 30, 2021, 00:07:54 »
Czas powiedzieć dość . Z tymi konkursami nagrodami , dodatkami i plebiscytami . Już nie od jednego słyszę ile to my kasy dostajemy za wszystko . Zostawcie nas ochotników w spokoju 😢 Naprawdę już się odechciewa od tych pomysłów nas uszczęśliwiania  .  :wall:
Niestety ale jest to jakiś znak obecnych czasów ... Próba zachęcania ochotników do pewnych działań przez proponowanie rywalizacji, na końcu której pojawiają się pieniądze. Kasa od zawsze potrafiła skłócać ludzi. Przez tego typu działania, o których wspominasz zaczyna się  zabijać formę naszej ochotniczej i społecznej działalności, której uczyli mnie starsi koledzy gdy wstępowałem do osp.
A i odbiór społeczny moźe być taki o jakim wspomniałeś.
Do tego dochodzi coś czego się nie kupi za żadne pieniądze czyli: ZAUFANIE SPOŁECZNE I DOBRA OPINIA a na te jak wiadomo pracuje się latami a można je stracić w jednym momencie ... :-\ także przez tego typu akcje.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 30, 2021, 13:09:02 »
Emil ...
kol. "Strażak Wro" rozpoczynając wątek zadał konkretne pytanie i na nie odpowiedziałem a Ty od razu zaatakowałeś I  poza czepialstwem i określeniami typu: "Plują wam w twarz a wy mówicie, że deszcz pada ..." i "Przestańcie udawać bardziej papieskich od papieża..."  nie wniosłeś nic do tej dyskusji.
Jak masz jakieś kompleksy,  złe doświadczenia i niechęć do ochotników to spróbuj nie wrzucać wszystkich do jednego wora i pozwól, że każda osp sama sobie wyrobi zdanie i ostatecznie podejmie decyzję, która oczywiście może i powinna podlegać ocenie ale nie przez pryzmat swojego nastawienia do nich i atakowania innych.

Chłopie ale nad czym tu dyskutować?! To nie jest zakres działań straży pożarnej. Szlag mnie trafia jak cały czas, ktoś próbuje się wozić na naszej opinii i takie jest moje zdanie w tym temacie więc z czym masz problem?

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 30, 2021, 20:47:31 »
U mnie dwie OSP zgłosiły się do udziału. W skali województwa jest więcej. Nie każdy powiat ale jednak.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 02, 2021, 17:41:53 »
Tak jak przewidywałem - zero chętnych u mnie na powiecie. Ale ministrowie w Warszawie są baaardzo niezadowoleni. Tak więc od jutra ruszamy "w Polskę" agitować za akcją.
Festiwal żenady trwa dalej... :wall: :wall: :wall: :wall:
Si vis pacem, para bellum

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 03, 2021, 11:24:14 »
W naszej gminie żadna jednostka się nie zgłosiła.

Jednak  jeśli to by to dofinansowanie miało taki charakter  jak to dla Kół Gospodyń to już chęci by były większe. Za 8 tyś można zrobić dobry piknik i imprezę. A szczepienie dla chętnych i to mogłoby mieć sens.

Offline Strazak9111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 04, 2021, 19:47:18 »
Czołem Druhowie, mam pytanie odnośnie kwestii jak miałby wyglądać transport osób na szczepienie, a zwłaszcza czy wśród osób, które przewożą musi być osoba z KPP i czy na samochodzie musi być torba PSP R1, bo gdzieś o tym słyszałem, ale nie mogę tego znaleźć.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 04, 2021, 20:17:01 »
W naszej gminie żadna jednostka się nie zgłosiła.

Jednak  jeśli to by to dofinansowanie miało taki charakter  jak to dla Kół Gospodyń to już chęci by były większe. Za 8 tyś można zrobić dobry piknik i imprezę. A szczepienie dla chętnych i to mogłoby mieć sens.

Nadal wychodzę z założenia, że nawet za 8 tyś. nie leży to w zakresie "obowiązków" straży pożarnej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2021, 20:28:43 wysłana przez Emil »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 04, 2021, 20:26:38 »
@Strazak9111
Musi być minimum jeden z KPP i musi być torba R-1 - tak nam nam przekazywał koordynator wojewódzki ratownictwa medycznego na wideookonferencji.
Te same zasady obowiązuja przy transporcie lekarza do pacjenta i przy organizacji punktu szczepień.
Si vis pacem, para bellum

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 05, 2021, 09:05:45 »
I jak tam ? Podobno mają być spotkania przedstawicieli z KP z OSP żeby nakłaniać do wzięcia udziału w programie , bo chętnych nie ma . :klol:

Offline Strazak9111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: SzczepimySię z OSP - Program
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 05, 2021, 12:19:24 »
Czy może ktoś podrzucić link do materiałów skąd wynika, że transport w tym programie ma być WG, bo nie mogę tego znaleźć.