Autor Wątek: Podwyżki 2022  (Przeczytany 232376 razy)

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 16, 2022, 20:43:58 »
opisałem w punktach, na co rozdzielona będzie "kwota do dyspozycji". Kilka z wymienionych składników nie podlega "uznaniowości", kilka kolejnych zostanie przyznana by wyrównać różnice. Przynajmniej tak będzie w "normalnych" komendach. Kwota jaka pozostanie tak naprawdę "do dyspozycji" komendantowi, obawiam się że nie pozwoli tak naprawdę wyróżnić strażaków, którzy zasługują na wyróżnienie. Ale, może jeszcze kilka tego typu akcji i będzie więcej chętnych by: podnosić kwalifikacje, zwiększać swoją wiedzę, awansować na wyższe stanowiska, dzielić się swoją wiedzą z młodszymi. Oby tak właśnie było  :wacko:

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 16, 2022, 20:49:53 »
opisałem w punktach, na co rozdzielona będzie "kwota do dyspozycji". Kilka z wymienionych składników nie podlega "uznaniowości", kilka kolejnych zostanie przyznana by wyrównać różnice. Przynajmniej tak będzie w "normalnych" komendach. Kwota jaka pozostanie tak naprawdę "do dyspozycji" komendantowi, obawiam się że nie pozwoli tak naprawdę wyróżnić strażaków, którzy zasługują na wyróżnienie. Ale, może jeszcze kilka tego typu akcji i będzie więcej chętnych by: podnosić kwalifikacje, zwiększać swoją wiedzę, awansować na wyższe stanowiska, dzielić się swoją wiedzą z młodszymi. Oby tak właśnie było  :wacko:
Ładnie to brzmi a w życiu oczywiście nie we wszystkich przypadkach wygląda troszkę inaczej  :wall: :wall: :wall:

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #377 dnia: Styczeń 16, 2022, 21:33:47 »
opisałem w punktach, na co rozdzielona będzie "kwota do dyspozycji". Kilka z wymienionych składników nie podlega "uznaniowości", kilka kolejnych zostanie przyznana by wyrównać różnice. Przynajmniej tak będzie w "normalnych" komendach. Kwota jaka pozostanie tak naprawdę "do dyspozycji" komendantowi, obawiam się że nie pozwoli tak naprawdę wyróżnić strażaków, którzy zasługują na wyróżnienie. Ale, może jeszcze kilka tego typu akcji i będzie więcej chętnych by: podnosić kwalifikacje, zwiększać swoją wiedzę, awansować na wyższe stanowiska, dzielić się swoją wiedzą z młodszymi. Oby tak właśnie było  :wacko:
Ładnie to brzmi a w życiu oczywiście nie we wszystkich przypadkach wygląda troszkę inaczej  :wall: :wall: :wall:
W znanych mi przypadkach, tak właśnie wygląda... A trzeba wyróżnić tych, którzy na wyróżnienie zasługują! Bo "szacunek na dzielni" to za mało by zmotywować do większej odpowiedzialności, zaangażowania czasu wolnego, dyspozycyjności i kreatywności. Słowo "dziękuję" teraz im wystarcza ale za "dziękuję" przy kasie nie zapłacą.


Dzieńdobrywieczór

Trochę mnie tu nie było i widzę, że się kołomyja zrobiła  -_-
Chociaż tylko okiem emeryta i byłego Przewodniczącego KSP ale ciekawi mnie mały szczegół przy rozdzielaniu  środków na podwyżki:
Policja 625,- w stopień
Straż Graniczna 625,- w stopień
a PSP 550,- w stopień.
To znaczy, że 75,- zeta zabezpieczono na części ruchome tj. zwiększona wysługa lat (ok.7,- zeta) i 68,- na inne (dodatek służbowy, dodatek funkcyjny).
Czy ktoś widział Porozumienie pomiędzy ZZ a MSWiA (lub KG PSP) w tym zakresie? Czy te 75,- zeta pójdzie równo na każdy etat do każdej komendy czy zostaje w puli KG PSP? Czy ustalono na jakim szczeblu będą uzgadniane zasady ich rozdziału dla strażaków, czy też zostawiono wolną rękę KG i KW na wydanie ich na dodatki funkcyjne dla KW (np. po 1.000,-) i ich zastępców oraz KP i ich zastępców?
Jeśli jest Porozumienie to może by je przedstawić szerokiej publiczności, a jeśli go nie ma to dlaczego?
Ciężko będzie wyjaśnić strażakom dlaczego komendanci mogą dostać ekstra po kilkaset złotych miesięcznie a zwykli "wyjadacze chleba" 7,- zeta w dodatku za wysługę lat.

do usłyszenia Robert Osmycki
Panie Robercie, jeśli oczywiście to Pana konto,
czy wcześniej bywał Pan aktywnym użytkownikiem tego Forum - to konto wygląda na dość nowe. Myślałem, że ja jestem "nowy", bo od dawna czytam, od niedawna piszę. Przeoczyłem zmianę kierownictwa kspnszz S ale juz ZZ się nie zajmuję zawodowo. Dużo o Panu słyszałem...
Jak może wyglądać podział podwyżki powyżej 550zł opisałem już na tym Forum:
https://www.strazak.pl/index.php/topic,30983.360.html
Po co ten ferment? Dodatki służbowe, dodatki za stopień będą "automatyczne". Ile komu zostanie, będzie się różnić. Proszę tylko pamiętać, że komendant powiatowy nie doda sobie 1000zł i swojemu zastępcy 800zł - te wynagrodzenia regulują ich przełożeni, tj. komendanci wojewódzcy. Komendanci powiatowi, jeśli będą mogli (mieli kasę w budżecie z reszty z 72zł) to podniosą dodatki funkcyjne strażakom na stanowiskach kierowniczych, którzy mają dużą odpowiedzialność, dyspozycyjność i nadgodziny niepłacone, mimo że zachowują dyspozycyjność 365 dni w roku.
A może, pisze Pan, by pisać i kłócić środowisko PSP - po co to? I tak nie jest łatwo w naszej służbie. Trzymajmy się razem!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2022, 09:33:14 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #378 dnia: Styczeń 16, 2022, 22:06:33 »
Strazak_wro czyli danie jednym więcej a drugim mniej to rozwiązanie pokojowe natomiast danie po równo to kłócenie strażaków?
Wyższa podwyżka "na głowę" w innych formacjach jest grosza niż niższa u nas...   :wall:
Pogubiłem się już w tym jak interpretować twoje słowa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #379 dnia: Styczeń 16, 2022, 22:29:52 »
Strazak_wro czyli danie jednym więcej a drugim mniej to rozwiązanie pokojowe natomiast danie po równo to kłócenie strażaków?
Wyższa podwyżka "na głowę" w innych formacjach jest grosza niż niższa u nas...   :wall:
Pogubiłem się już w tym jak interpretować twoje słowa.
Wszystkim po równo - 550zł do stopnia
Kłócenie strażaków? Nie, gradacja stanowisk by zachęcić do awansu zawodowego, tyle.
Za inne służby się nie wypowiadam, niech sobie radzą z tym, co mają. Chcę dobrze dla PSP.
Świata nie uratujesz....

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #380 dnia: Styczeń 17, 2022, 09:01:28 »
Strazak_wro czyli danie jednym więcej a drugim mniej to rozwiązanie pokojowe natomiast danie po równo to kłócenie strażaków?
Wyższa podwyżka "na głowę" w innych formacjach jest grosza niż niższa u nas...   :wall:
Pogubiłem się już w tym jak interpretować twoje słowa.
Wszystkim po równo - 550zł do stopnia
Kłócenie strażaków? Nie, gradacja stanowisk by zachęcić do awansu zawodowego, tyle.
Za inne służby się nie wypowiadam, niech sobie radzą z tym, co mają. Chcę dobrze dla PSP.
Świata nie uratujesz....

chyba nie rozumiesz przekazu, ja zrozumiałem że inne służby dostają 625 zł i radzą sobie z pochodnymi, a u nas nie  :kwit:

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #382 dnia: Styczeń 18, 2022, 14:44:34 »
Strazak_wro czyli danie jednym więcej a drugim mniej to rozwiązanie pokojowe natomiast danie po równo to kłócenie strażaków?
Wyższa podwyżka "na głowę" w innych formacjach jest grosza niż niższa u nas...   :wall:
Pogubiłem się już w tym jak interpretować twoje słowa.
Wszystkim po równo - 550zł do stopnia
Kłócenie strażaków? Nie, gradacja stanowisk by zachęcić do awansu zawodowego, tyle.
Za inne służby się nie wypowiadam, niech sobie radzą z tym, co mają. Chcę dobrze dla PSP.
Świata nie uratujesz....

chyba nie rozumiesz przekazu, ja zrozumiałem że inne służby dostają 625 zł i radzą sobie z pochodnymi, a u nas nie  :kwit:

Czy w innych służbach też wszedł dodatek funkcyjny na który potrzeba pieniędzy?

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #383 dnia: Styczeń 18, 2022, 18:01:42 »
przy obecnej inflacji to już nie jest podwyżka. Powinna być waloryzacja płac.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #384 dnia: Styczeń 18, 2022, 20:21:44 »
Czy coś wiadomo co  wypracował zespół  który zebrał się po raz pierwszy akurat dzis 18 stycznia. Ma on przeanalizować ustawy pragmatyczne oraz przepisy dotyczące systemu uposażeń, a także zająć się modyfikacją zasad naliczania dodatku służbowego i funkcyjnego oraz dodatku stażowego.

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #385 dnia: Styczeń 19, 2022, 08:30:13 »
przy obecnej inflacji to już nie jest podwyżka. Powinna być waloryzacja płac.

a czy ustawodawca nie przewidział że podnosząc dodatki będzie to skutkowało większą kasą  :gwiazdki:
ponadto, osoby które przeszły na funkcyjny nie będą miały płatnych nadgodzin wiec z tego tytułu są oszczędności, więc nie oszukujmy ogółu bo to chodzi o co innego raczej wg mnie  :wall:

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #386 dnia: Styczeń 19, 2022, 10:03:52 »
przy obecnej inflacji to już nie jest podwyżka. Powinna być waloryzacja płac.

a czy ustawodawca nie przewidział że podnosząc dodatki będzie to skutkowało większą kasą  :gwiazdki:
ponadto, osoby które przeszły na funkcyjny nie będą miały płatnych nadgodzin wiec z tego tytułu są oszczędności, więc nie oszukujmy ogółu bo to chodzi o co innego raczej wg mnie  :wall:

Przekonałeś mnie tzn też jestem tego zdania i wiem ze to niepoprawne ze biorą na funkcyjny z podwyżki no ale takie są realia i próbowałem to jakoś uzasadnić

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #387 dnia: Styczeń 19, 2022, 14:24:15 »
przy obecnej inflacji to już nie jest podwyżka. Powinna być waloryzacja płac.

a czy ustawodawca nie przewidział że podnosząc dodatki będzie to skutkowało większą kasą  :gwiazdki:
ponadto, osoby które przeszły na funkcyjny nie będą miały płatnych nadgodzin wiec z tego tytułu są oszczędności, więc nie oszukujmy ogółu bo to chodzi o co innego raczej wg mnie  :wall:
Te oszczędności to tak na dwa razy, bo duża grupa osób na funkcyjnym nie generowała ich wcale, albo mało. Mimo to,, branie na to kasy zn podwyżki to tylko w danej formacji realne.

Offline scalpel19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #388 dnia: Styczeń 19, 2022, 15:10:35 »
Pretensje są do czasu aż sami awansujemy na wyższe stanowiska :)
Później Ci co najgłośniej krzyczą
 żeby wszystkim dawać po równo, dziwią się, że zarabiają tylko kilka stówek więcej niż osoby na niskich grupach zaszeregowania.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #389 dnia: Styczeń 19, 2022, 16:58:49 »
przy obecnej inflacji to już nie jest podwyżka. Powinna być waloryzacja płac.

a czy ustawodawca nie przewidział że podnosząc dodatki będzie to skutkowało większą kasą  :gwiazdki:
ponadto, osoby które przeszły na funkcyjny nie będą miały płatnych nadgodzin wiec z tego tytułu są oszczędności, więc nie oszukujmy ogółu bo to chodzi o co innego raczej wg mnie  :wall:

Przekonałeś mnie tzn też jestem tego zdania i wiem ze to niepoprawne ze biorą na funkcyjny z podwyżki no ale takie są realia i próbowałem to jakoś uzasadnić
Sory ale najpierw z tej podwyżki będą podwyżki, drugie że zawsze przy podwyżkach są pochodne typu awanse, przeszeregowania i regulacją dodatków. Po trzecie z tego co mówił minister na regulacje w grupach od 1 do 6 ma pieniądze dać MSWiA czyli dodatkowo 10 mln zł.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363

Offline Borys89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #391 dnia: Styczeń 22, 2022, 10:51:01 »
Witam.
Może ktoś powiedzieć jaka realna będzie podwyżka? u mnie w komendzie mówią ze ponad 250 zł. to w koncu ile to będzie?? pozdrawiam

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #392 dnia: Styczeń 22, 2022, 11:30:32 »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #393 dnia: Styczeń 24, 2022, 20:50:09 »
https://portal-mundurowy.pl/index.php/component/k2/item/15070-podwyzki-w-sluzbach-mswia-coraz-blizej-kolej-na-zolnierzy-zawodowych   
Cytuj
Najniższy mnożnik u strażaków

Do uzgodnień międzyresortowych został skierowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.
W Państwowej Straży Pożarnej wielokrotność kwoty bazowej zostanie zwiększona o 0,419, z 3,754 do 4,173. Średnie uposażenie strażaków zwiększy się do 6735 zł. Taki poziom zapewni podwyżkę w wysokości 625 złotych na etat, a z nagrodą roczną 677 złotych. Na stronie RzCL nie opublikowano projektu rozporządzenia MSWiA ws. nowej siatki płac.
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #394 dnia: Styczeń 24, 2022, 21:19:22 »
625 minus te 74 zł. To podwyżka na głowę brutto.
Cytuj
Z pewnością nie wcześniej niż zostanie opublikowana tegoroczna ustawa budżetowa. Sejm senacką uchwałą zajmie się na posiedzeniu, zaplanowanym na 26-27 stycznia. To oznacza, że najpóźniej na początku lutego projekt rozporządzenia MON o nowej siatce płac może być opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji i w trybie szybkich uzgodnień zostać podpisany przez ministra obrony po 7-10 dniach. R.Ch./quote]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2022, 21:24:27 wysłana przez SIUSIEK »

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #395 dnia: Styczeń 24, 2022, 22:04:22 »
To wkoncu kwota bazowa się zmienia czy to idzie w dodatek za stopień?

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #396 dnia: Styczeń 24, 2022, 22:09:37 »
Czy podwyżka również będzie uwzględniona w tegoroczną nagrodę roczna? Czy to dopiero w przyszłym roku?

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #397 dnia: Styczeń 24, 2022, 23:14:56 »
625 minus te 74 zł. To podwyżka na głowę brutto.
Cytuj
Z pewnością nie wcześniej niż zostanie opublikowana tegoroczna ustawa budżetowa. Sejm senacką uchwałą zajmie się na posiedzeniu, zaplanowanym na 26-27 stycznia. To oznacza, że najpóźniej na początku lutego projekt rozporządzenia MON o nowej siatce płac może być opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji i w trybie szybkich uzgodnień zostać podpisany przez ministra obrony po 7-10 dniach. R.Ch./quote]

Czyli sobie jeszcze troszkę poczekamy

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #398 dnia: Styczeń 24, 2022, 23:26:01 »
Czy podwyżka również będzie uwzględniona w tegoroczną nagrodę roczna? Czy to dopiero w przyszłym roku?
polecam przeczytać, tak do poduszki lub między serialami, ustawę o PSP - generalnie najważniejszy nasz akt prawny....
Art. 95. 1. Strażakowi za służbę pełnioną nienagannie w danym roku kalendarzowym przysługuje nagroda roczna w wysokości 1/12 uposażenia
otrzymanego w roku kalendarzowym, za który nagroda przysługuje.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #399 dnia: Styczeń 25, 2022, 10:54:29 »
Czy podwyżka również będzie uwzględniona w tegoroczną nagrodę roczna? Czy to dopiero w przyszłym roku?
polecam przeczytać, tak do poduszki lub między serialami, ustawę o PSP - generalnie najważniejszy nasz akt prawny....
Art. 95. 1. Strażakowi za służbę pełnioną nienagannie w danym roku kalendarzowym przysługuje nagroda roczna w wysokości 1/12 uposażenia
otrzymanego w roku kalendarzowym, za który nagroda przysługuje.
No co ty zwariowałeś? Kto by to czytał? Przecież na naszych świetlicach JRG/aneksach KP wiedzą lepiej...!!! :rofl: