Autor Wątek: Podwyżki 2022  (Przeczytany 232268 razy)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #350 dnia: Styczeń 07, 2022, 17:51:49 »
Jaka podwyżka?
Od swojego wynagrodzenia wystarczy odjąć 10% (ostrożnie liczona realna inflacja z ostatniego roku) i dodać kwotę jaka ma nam wpłynąć. Różnica to rzeczywista podwyżka.
A no i odejmijmy na koniec różnicę w składce zdrowotnej.
Doliczyć wyższa ratę kredytu jeszcze  :gwiazdki:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #351 dnia: Styczeń 07, 2022, 22:42:37 »
A to strażacy mają kredyty? Myślałem że z oszczędności kupują nieruchomosci😉

Offline Dobromir

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #352 dnia: Styczeń 12, 2022, 16:21:25 »
To teraz tak: planowana podwyżka minus 9% ( składka zdrowotna której nie odliczymy ). To co zostanie minus podatek a to co zostanie minus 10% inflacji. Tanio wyszło. Teraz wiadomo dlaczego tak bez większych oporów zgadzali się na nasze propozycje we wrześniu.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #353 dnia: Styczeń 12, 2022, 16:50:14 »
Zapomniałeś jeszcze o -% do dyspozycji komendanta  :fiuu: (o 13 nie wspominam)
Propozycje były rządu, które na początku sumując były wyższe  :gwiazdki: Związki nie wyszły z żadnymi co do podniesienia kwoty.

Strażak90

  • Gość
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #354 dnia: Styczeń 12, 2022, 16:50:22 »
Pomału zaczyna się robić z tego tzw. spirala inflacyjno płacowa :cooo:

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #355 dnia: Styczeń 15, 2022, 10:55:20 »

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #356 dnia: Styczeń 15, 2022, 11:44:58 »

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #357 dnia: Styczeń 15, 2022, 12:23:19 »

A to nie miało być na rękę?

Ile lat robisz w firmie?  :szalony:

Offline Robert O

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #358 dnia: Styczeń 15, 2022, 13:18:22 »
Dzieńdobrywieczór

Trochę mnie tu nie było i widzę, że się kołomyja zrobiła  -_-
Chociaż tylko okiem emeryta i byłego Przewodniczącego KSP ale ciekawi mnie mały szczegół przy rozdzielaniu  środków na podwyżki:
Policja 625,- w stopień
Straż Graniczna 625,- w stopień
a PSP 550,- w stopień.
To znaczy, że 75,- zeta zabezpieczono na części ruchome tj. zwiększona wysługa lat (ok.7,- zeta) i 68,- na inne (dodatek służbowy, dodatek funkcyjny).
Czy ktoś widział Porozumienie pomiędzy ZZ a MSWiA (lub KG PSP) w tym zakresie? Czy te 75,- zeta pójdzie równo na każdy etat do każdej komendy czy zostaje w puli KG PSP? Czy ustalono na jakim szczeblu będą uzgadniane zasady ich rozdziału dla strażaków, czy też zostawiono wolną rękę KG i KW na wydanie ich na dodatki funkcyjne dla KW (np. po 1.000,-) i ich zastępców oraz KP i ich zastępców?
Jeśli jest Porozumienie to może by je przedstawić szerokiej publiczności, a jeśli go nie ma to dlaczego?
Ciężko będzie wyjaśnić strażakom dlaczego komendanci mogą dostać ekstra po kilkaset złotych miesięcznie a zwykli "wyjadacze chleba" 7,- zeta w dodatku za wysługę lat.

do usłyszenia Robert Osmycki


Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #359 dnia: Styczeń 15, 2022, 13:39:13 »
Na pewno pójdzie na dodatki funkcyjne...

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #360 dnia: Styczeń 15, 2022, 15:08:00 »
A to kontakt z kolegą Bartkiem się urwał. Nie lepiej czerpać że źródła.

Offline Robert O

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #361 dnia: Styczeń 15, 2022, 15:26:16 »
Nie jest ważne czy kontakt się urwał ważne jest czy jest Porozumienie i co się stanie z kasą 75,- zł x 12 miesięcy x trzydzieści kilka tysięcy etatów. Umiesz liczyć?  A jak chcesz się dowiedzieć czy się kontakt urwał to pytaj u źródła - czyli u Bartka.

do usłyszenia Robert Osmycki

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #362 dnia: Styczeń 15, 2022, 18:04:01 »
Ale po co te emocje.
Czy ja umie liczyć? Myślę że tak i mam na to kilka papierków z renomowanych uczelni w Pl, jakby co to możemy się sprawdzić.
 O kontakt to niby po co mam się Panie Robercie pytać jak to było z mojej strony stwierdzenie faktu a nie pytanie.

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #363 dnia: Styczeń 15, 2022, 18:57:59 »
Wyrównanie kiedy w końcu będzie? Ma ktoś takową wiedzę?

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #364 dnia: Styczeń 15, 2022, 20:08:36 »
Co się dziwić, przecież prawdę napisał o dodatku funkcyjnym. Mówiliśmy o tym od dawna. Zgadzam się w pełni

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #365 dnia: Styczeń 15, 2022, 20:14:30 »
Na pewno pójdzie na dodatki funkcyjne...
Policja 550 zł do stopnia, u nas też.  Komendanci dostaną wolną kwotę około 74 zł z jazdego etatu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #366 dnia: Styczeń 15, 2022, 20:53:20 »
Na pewno pójdzie na dodatki funkcyjne...
Policja 550 zł do stopnia, u nas też.  Komendanci dostaną wolną kwotę około 74 zł z jazdego etatu.
To co napisał jeden nie wyklucza tego co napisał drugi.
Tutaj potwierdzenie tego co napisano wcześniej czyli 625 zł w stopień:
https://nszzfsg.pl/podwyzka-uposazen-funkcjonariuszy-strazy-granicznej-w-2022-roku-w-dodatku-za-stopien-o-kwote-625-zl/
Co do Policji to prosił bym o jakiegoś linka bo autor kilku postów wcześniej raczej osobą wiarygodną jest. Ale imienia jego wymawiać nie będę bo to lord Voldemort :rofl:.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #367 dnia: Styczeń 16, 2022, 14:19:25 »
Wyrównanie kiedy w końcu będzie? Ma ktoś takową wiedzę?


z marcowa wypłata

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #368 dnia: Styczeń 16, 2022, 19:23:19 »
Na pewno pójdzie na dodatki funkcyjne...
Policja 550 zł do stopnia, u nas też.  Komendanci dostaną wolną kwotę około 74 zł z jazdego etatu.
To co napisał jeden nie wyklucza tego co napisał drugi.
Tutaj potwierdzenie tego co napisano wcześniej czyli 625 zł w stopień:
https://nszzfsg.pl/podwyzka-uposazen-funkcjonariuszy-strazy-granicznej-w-2022-roku-w-dodatku-za-stopien-o-kwote-625-zl/
Co do Policji to prosił bym o jakiegoś linka bo autor kilku postów wcześniej raczej osobą wiarygodną jest. Ale imienia jego wymawiać nie będę bo to lord Voldemort :rofl:.
ta Policja też mnie dziwi, bo słyszałem z ust Z-cy KG, że PSP jest jedyną służbą gdzie pozostawiono kwotę powyżej 550zł do dyspozycji komendantów. A ja wierzę w słowa kierownictwa KG.
Ta kwota "do dyspozycji" jest i tak dość niewielka, bo musi choćby pokryć wzrost dodatków stażowych, awanse w stopniach itp. A w większości komend aktualnie budżety napięte, blisko średniej. Zwłaszcza że mamy strażaków, którzy zdecydowali się przejść na dodatki funkcyjne. Wypadałoby ustalić je na min. 50%, nie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #369 dnia: Styczeń 16, 2022, 19:28:27 »
ta Policja też mnie dziwi, bo słyszałem z ust Z-cy KG, że PSP jest jedyną służbą gdzie pozostawiono kwotę powyżej 550zł do dyspozycji komendantów. A ja wierzę w słowa kierownictwa KG.
Ta kwota "do dyspozycji" jest i tak dość niewielka, bo musi choćby pokryć wzrost dodatków stażowych, awanse w stopniach itp. A w większości komend aktualnie budżety napięte, blisko średniej. Zwłaszcza że mamy strażaków, którzy zdecydowali się przejść na dodatki funkcyjne. Wypadałoby ustalić je na min. 50%, nie?
Wyjaśnij mi proszę czemu strażacy którzy nie mogą wybrać funkcyjnego mają oddać swoje 75 zł na osoby które go wybrały? Bo ja tego nie rozumiem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #370 dnia: Styczeń 16, 2022, 19:34:07 »
Eqi,
wiem, że to nieładnie ale odpowiem Ci pytaniem. Dlaczego strażacy, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska, gdzie kierują i odpowiadają za ludzi, nie otrzymują rekompensaty za godziny spędzone w służbie, nie powinni dostać wreszcie odczuwalnej podwyżki?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #371 dnia: Styczeń 16, 2022, 19:40:07 »
A więc strażacy mają jako jedyni oddać część swojej podwyżki i to jest twoim zdaniem ok? Sam powiedziałeś, że tylko PSP daje tak niską podwyżkę. Lord Voldemort napisał że inne służby w MSWiA dostają na głowę 625 zł a my nie... Słabe to...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #372 dnia: Styczeń 16, 2022, 19:48:48 »
Eqi,
wiem, że to nieładnie ale odpowiem Ci pytaniem. Dlaczego strażacy, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska, gdzie kierują i odpowiadają za ludzi, nie otrzymują rekompensaty za godziny spędzone w służbie, nie powinni dostać wreszcie odczuwalnej podwyżki?
Kurcze ale mają wyższe dodatki od niekierujących ..... a między tymi kierującymi jest sporo niekierujących ... :wall: :wall: :wall:

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #373 dnia: Styczeń 16, 2022, 20:12:44 »
a to nie było tak, że podwyżki dla PSP są "przeciętnie" 624,94zł (677zł z nagrodą roczną)? Z tego "przeciętnie" w PSP ustalono, że WSZYSCY strażacy dostaną podwyżkę 550zł do stopnia (co powoduje, że różnica pomiędzy st. bryg. a str. wynosi 400zł brutto - wow!!!).
To by oznaczało, że KAŻDY strażak otrzyma podwyżkę miesięczną 550zł. Pozostała kwota to już nie jest podwyżka każdego strażaka.
Pozostała kwota jest przewidziana "na regulacje w innych składnikach uposażenia". Te inne składniki uposażenia to:
- dodatek stażowy (rośnie automatycznie co rok, lub co dwa lata)
- dodatek za stopień (oczywiście, można nie wnioskować, no chyba że kończy szkołę - ale to akurat "drobne")
- dodatek służbowy - do 50% podstawy
- dodatek funkcyjny - do 70% podstawy.
Chciałbym zauważyć, że strażacy zajmujący stanowiska związane z odpowiedzialnością za ludzi, całkiem niedawno mogli zdecydować się na dodatek funkcyjny. Koledzy śmiali się z tych, co wybrali dodatek funkcyjny. Dlaczego? Bo z automatu zrezygnowali z rekompensaty finansowej za ponadnormatywny czas służby (nadgodziny), a kwota ich dodatku funkcyjnego nie uległa zmianie w stosunku do dodatku służbowego. Zmieniła się nazwa i doszedł brak nadgodzin. Ale, w perspektywie następnych lat miało być lepiej, zgodnie z zapowiedziami KG....
To chyba właśnie teraz jest okazja, by coś z tym zrobić. Komendanci sobie przeliczą, ile trzeba z kwoty "do dyspozycji" zabezpieczyć na wzrost stażu, awanse w stopniu, przewidziane zmiany stanowisk, spróbować wyrównać dodatki służbowe których nie można było podnieść wcześniej, a reszta... powinna chyba trafić na wzrost dodatków funkcyjnych, nie? Może to zachęci strażaków do rozwoju zawodowego, podnoszenia kwalifikacji, awansów? Czy nie tak powinno być?
Oczywiście, na ten moment, dodatki funkcyjne zapewne nie przekroczą 50% podstawy, czyli limitu dla dodatku służbowego. Ale to powinien być pierwszy krok we właściwym kierunku. By "odpowiedzialne stanowiska w PSP" nie oznaczały "prestiżu z niższym PITem". Czy to wystarczy, by zachęcić strażaków do rozwoju zawodowego? Zobaczymy.

opierałem się na:
https://www.gov.pl/web/kgpsp/uzgodniono-zasady-rozdzialu-podwyzek-uposazen-funkcjonariuszy-psp


Eqi,
wiem, że to nieładnie ale odpowiem Ci pytaniem. Dlaczego strażacy, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska, gdzie kierują i odpowiadają za ludzi, nie otrzymują rekompensaty za godziny spędzone w służbie, nie powinni dostać wreszcie odczuwalnej podwyżki?
Kurcze ale mają wyższe dodatki od niekierujących ..... a między tymi kierującymi jest sporo niekierujących ... :wall: :wall: :wall:
Sismondi,
spłaszczenie naszych płac to duży problem. Wystarczy zapytać, kto chce wskoczyć na operacyjniaka, kwatermistrza, z-ce jrg z systemu zmianowego. I już pusto na korytarzu....
Do pewnego poziomu stanowisk jest dodatek służbowy. Stanowiska kierownicze mogą wybrać dodatek funkcyjny. Wyższa odpowiedzialność to powinno być wyższe wynagrodzenie, nie? A teraz jest tak, że masz wyższą odpowiedzialność, dodatek inny z nazwy i brak nadgodzin. Czy to ma sens? Moim zdaniem nie.

Eqi,
wiem, że to nieładnie ale odpowiem Ci pytaniem. Dlaczego strażacy, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska, gdzie kierują i odpowiadają za ludzi, nie otrzymują rekompensaty za godziny spędzone w służbie, nie powinni dostać wreszcie odczuwalnej podwyżki?
Kurcze ale mają wyższe dodatki od niekierujących ..... a między tymi kierującymi jest sporo niekierujących ... :wall: :wall: :wall:
Sismondi,
spłaszczenie naszych płac to duży problem. Wystarczy zapytać, kto chce wskoczyć na operacyjniaka, kwatermistrza, z-ce jrg z systemu zmianowego. I już pusto na korytarzu....
Do pewnego poziomu stanowisk jest dodatek służbowy. Stanowiska kierownicze mogą wybrać dodatek funkcyjny. Wyższa odpowiedzialność to powinno być wyższe wynagrodzenie, nie? A teraz jest tak, że masz wyższą odpowiedzialność, dodatek inny z nazwy i brak nadgodzin. Czy to ma sens? Moim zdaniem nie.



Eqi,
wiem, że to nieładnie ale odpowiem Ci pytaniem. Dlaczego strażacy, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska, gdzie kierują i odpowiadają za ludzi, nie otrzymują rekompensaty za godziny spędzone w służbie, nie powinni dostać wreszcie odczuwalnej podwyżki?
Kurcze ale mają wyższe dodatki od niekierujących ..... a między tymi kierującymi jest sporo niekierujących ... :wall: :wall: :wall:
Sismondi,
spłaszczenie naszych płac to duży problem. Wystarczy zapytać, kto chce wskoczyć na operacyjniaka, kwatermistrza, z-ce jrg z systemu zmianowego. I już pusto na korytarzu....
Do pewnego poziomu stanowisk jest dodatek służbowy. Stanowiska kierownicze mogą wybrać dodatek funkcyjny. Wyższa odpowiedzialność to powinno być wyższe wynagrodzenie, nie? A teraz jest tak, że masz wyższą odpowiedzialność, dodatek inny z nazwy i brak nadgodzin. Czy to ma sens? Moim zdaniem nie.
A tam jak ktoś pójdzie to już nie wyciągniesz ...funkcyjny dobra sprawa pozbawia część nadgodzin i jest oszczędność to może z tej kwoty by wystarczyło....kierujący wchodzą na podział regulują godziny i jest mniej nadgodzin i z czego dać kierującym .
a Ty myślisz, że nasza "przeciętna podwyżka 624,94zł tych oszczędności nie uwzględnia.... hmmm  :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2022, 09:35:36 wysłana przez Butel »

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #374 dnia: Styczeń 16, 2022, 20:32:48 »
Eqi,
wiem, że to nieładnie ale odpowiem Ci pytaniem. Dlaczego strażacy, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska, gdzie kierują i odpowiadają za ludzi, nie otrzymują rekompensaty za godziny spędzone w służbie, nie powinni dostać wreszcie odczuwalnej podwyżki?
Kurcze ale mają wyższe dodatki od niekierujących ..... a między tymi kierującymi jest sporo niekierujących ... :wall: :wall: :wall:
Sismondi,
spłaszczenie naszych płac to duży problem. Wystarczy zapytać, kto chce wskoczyć na operacyjniaka, kwatermistrza, z-ce jrg z systemu zmianowego. I już pusto na korytarzu....
Do pewnego poziomu stanowisk jest dodatek służbowy. Stanowiska kierownicze mogą wybrać dodatek funkcyjny. Wyższa odpowiedzialność to powinno być wyższe wynagrodzenie, nie? A teraz jest tak, że masz wyższą odpowiedzialność, dodatek inny z nazwy i brak nadgodzin. Czy to ma sens? Moim zdaniem nie.
A tam jak ktoś pójdzie to już nie wyciągniesz ...funkcyjny dobra sprawa pozbawia część nadgodzin i jest oszczędność to może z tej kwoty by wystarczyło....kierujący wchodzą na podział regulują godziny i jest mniej nadgodzin i z czego dać kierującym .
a Ty myślisz, że nasza "przeciętna podwyżka 624,94zł tych oszczędności nie uwzględnia.... hmmm  :fiuu:
O widzisz jeżeli uwzględnia to jak koledzy piszą jeszcze 75zł dodatkowo będzie rozdysponowane pomiędzy kierujących to kto na tym skorzysta ?