Autor Wątek: Podwyżki 2022  (Przeczytany 233226 razy)

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 23, 2021, 09:45:10 »
Zmiany wprowadzane przez nowy ład, będą nieistotne lub na minus jeśli nie wejdą przeliczniki rekompensujące dla „klasy średniej” zaproponowane przez Gowina. Zwiększono kwotę wolną od podatku, ale jednocześnie zabrano możliwość odliczenia składki zdrowotnej od podatku. Zyskują tylko najmniej zarabiający i emeryci z najniższymi świadczeniami. Najgorzej na tym wychodzą osoby zarabiające w okolicach średniej krajowej, gdyż podwyższenie kwoty wolnej nie rekompensuje wzrostu składki zdrowotnej, a nie zarabiamy, aż tyle żeby zyskać na podwyższeniu progu podatkowego do 120 tyś. brutto w ciągu roku. (Tak, osoby zarabiające więcej niż 4100 netto z dużym prawdopodobieństwem odczują spadek wynagrodzenia, od naszych wypłat odciągany jest podatek dochodowy i składka zdrowotna, więc zmiany w tym zakresie w takim stopniu dotyczą mundurowych jak i cywili na etacie).

 Dlatego zachęcam, aby zapoznać się z nadchodzącymi zmianami  przepisów i nie wprowadzać forumowiczów w błąd.
Niektórzy teraz nie ogarniają tych kwot przy podwyżkach, a co mówić takie przepisy.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 23, 2021, 15:20:56 »
Coś ciekawego ze spotkania? Czy tylko że podpisali porozumienie  :fiuu:
https://www.facebook.com/252365548222599/posts/4211387068987074/

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 23, 2021, 17:07:14 »
Tak Rada KSP zaakceptowała propozycje MSWiA.
Jak wcześniej mówiono ok 500 netto od 1 stycznia, odblokowany fundusz nagród.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2021, 17:12:37 wysłana przez radca »

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 24, 2021, 15:24:35 »
500 zł od stycznia miesięcznie? Śmiechu warte, ratownicy medyczni więcej za jeden dyżur wywalczyli podwyżki niż wasz niesamowity związek za cały miesiąc.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 305
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 24, 2021, 16:15:55 »
500 zł od stycznia miesięcznie? Śmiechu warte, ratownicy medyczni więcej za jeden dyżur wywalczyli podwyżki niż wasz niesamowity związek za cały miesiąc.
i narzekają, bo powinni mieć 60 nie 40. No i jest dodatek jeszcze

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 24, 2021, 17:27:20 »
500 zł od stycznia miesięcznie? Śmiechu warte, ratownicy medyczni więcej za jeden dyżur wywalczyli podwyżki niż wasz niesamowity związek za cały miesiąc.

Możesz zmienić pracę. Idź na jeden dyżur do pogotowia to zobaczysz co to praca. :wall:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 24, 2021, 18:00:12 »
Zaczynają się licytacje, kto ma gorzej. Dobrze wszyscy wiemy, że ZRM nie jeździ ciągle do NZK, tak samo straż nie jeździ ciągle do wielkich pożarów, gdzie każdy ryzykuje życiem. Fakt, ZRM ma więcej wyjazdów, ale sądząc po ostatnich IZRM, większość z nich nie powinna być w ogóle realizowana. Natomiast każdy powinien godnie zarabiać i pensje oby tych grup powinny być do siebie zbliżone (oczywiście za ukończone studia kierunkowe powinny być dodatkowe profity, bo każdy rat med musi mieć wyższe).

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 24, 2021, 19:14:32 »
Zaczynają się licytacje, kto ma gorzej. Dobrze wszyscy wiemy, że ZRM nie jeździ ciągle do NZK, tak samo straż nie jeździ ciągle do wielkich pożarów, gdzie każdy ryzykuje życiem. Fakt, ZRM ma więcej wyjazdów, ale sądząc po ostatnich IZRM, większość z nich nie powinna być w ogóle realizowana. Natomiast każdy powinien godnie zarabiać i pensje oby tych grup powinny być do siebie zbliżone (oczywiście za ukończone studia kierunkowe powinny być dodatkowe profity, bo każdy rat med musi mieć wyższe).
Zgadzam się w 100 procentach, chciałbym zaznaczyć że moja stawka godzinowa po podwyżce wyniesie zawrotne 26 złotych z 23 złotych przed podwyżką, takie mamy waleczne zwiazki tfuu zawodowe...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #233 dnia: Wrzesień 24, 2021, 20:46:30 »
Zaczynają się licytacje, kto ma gorzej. Dobrze wszyscy wiemy, że ZRM nie jeździ ciągle do NZK, tak samo straż nie jeździ ciągle do wielkich pożarów, gdzie każdy ryzykuje życiem. Fakt, ZRM ma więcej wyjazdów, ale sądząc po ostatnich IZRM, większość z nich nie powinna być w ogóle realizowana. Natomiast każdy powinien godnie zarabiać i pensje oby tych grup powinny być do siebie zbliżone (oczywiście za ukończone studia kierunkowe powinny być dodatkowe profity, bo każdy rat med musi mieć wyższe).
Zgadzam się w 100 procentach, chciałbym zaznaczyć że moja stawka godzinowa po podwyżce wyniesie zawrotne 26 złotych z 23 złotych przed podwyżką, takie mamy waleczne zwiazki tfuu zawodowe...
Żal mi Ciebie..

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #234 dnia: Wrzesień 24, 2021, 21:07:50 »
Żal mi Ciebie..
Dzięki ale nie potrzebuje współczucia, jak zabraknie mi pieniędzy to pójdę dorobić. Choć wiem i niejednokrotnie o tym wspominałem że nie tak powinno to wyglądać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #235 dnia: Wrzesień 24, 2021, 21:38:01 »
500 zł netto miesięcznie jest śmiechu warte? To ponad 10 % średnio.
Jak to tak mało warte to mi je daj  :rofl:

A na marginesie to przykład lekarzy udowadnia że zawsze jest mało . Średnia na pit miesięcznie dwadzieścia kilka tysięcy średnio i płaczą

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 305
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #236 dnia: Wrzesień 24, 2021, 21:42:59 »
500 zł od stycznia miesięcznie? Śmiechu warte, ratownicy medyczni więcej za jeden dyżur wywalczyli podwyżki niż wasz niesamowity związek za cały miesiąc.

Możesz zmienić pracę. Idź na jeden dyżur do pogotowia to zobaczysz co to praca. :wall:

Nie rozumiesz przesłania. To nie chodzi o to, że uważamy że ratownicy mają za dużo, a o to, zew stosunku do nich my mamy za mało. Żaden to argument, że ratownik ma więcej wyjazdów u nas nie raz kilka, ale wysiłek znacząco większy, a i ryzyko dla zdrowia i życia większe. Po prostu mamy inna specyfikę. Niech ratownicy dobrze zarabiają, ale jednak nasze pensje nie powinny absolutnie odstawać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 25, 2021, 06:12:13 »
500 zł netto miesięcznie jest śmiechu warte? To ponad 10 % średnio.
Jak to tak mało warte to mi je daj  :rofl:

A na marginesie to przykład lekarzy udowadnia że zawsze jest mało . Średnia na pit miesięcznie dwadzieścia kilka tysięcy średnio i płaczą
A ja uważam, że to mało, również uważam, że porównanie z grupą RM jest trafione.
Nie chce powielać ,bo było poruszane- to my jeździmy niemal do wszystkiego i wspieramy niemal wszystkie grupy zawodowe. Argumentów ZZ nie brakowało by walczyć, ale chęci już tak.
Piszę z pełną świadomością - Władze ZZ DO WYMIANY

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #238 dnia: Wrzesień 25, 2021, 08:56:08 »
Nie chcę bronić zrm bo czasem jak obserwuje ich przy zdarzeniach to modlę się by nie potrzebować nigdy takiej pomocy. Jeśli  porównujemy to trzeba porównać pracownika na etacie a nie na kontrakcie. Kto z nas zrezygnowabył z emerytury świadczenie i przeszedł na kontrakt  gdyby płacili więcej. Co do podwyżek uważam że wszystko i tak zawdzięczamy policji. Mam 10 grupę i  uważam że coraz bardziej się wszystko spłaszcza. Radkowy zapytajcie kolegów policjantów jak wyglądają ich odejścia na emeryturę ktoś dorzuci 200 zł a nie 1500 jak u nas. Oczywiście powinniśmy więcej zarabiasz ale szanujmy robotę którą mamy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2021, 09:02:56 wysłana przez Triman »

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #239 dnia: Wrzesień 25, 2021, 09:48:30 »
500 zł netto miesięcznie jest śmiechu warte? To ponad 10 % średnio.
Jak to tak mało warte to mi je daj  :rofl:

A na marginesie to przykład lekarzy udowadnia że zawsze jest mało . Średnia na pit miesięcznie dwadzieścia kilka tysięcy średnio i płaczą
To wytłumacz czemu w tym jest waloryzacja 4,4%, która według raportu na stronie gov.pl była na tym poziomie w czerwcu . Na koniec roku zapowiadają sporo większą. Ile wtedy będzie warte to 500zł?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #240 dnia: Wrzesień 27, 2021, 14:06:20 »
Gościu co Ty chciałeś napisać?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #241 dnia: Wrzesień 27, 2021, 15:52:20 »
500 zł netto miesięcznie jest śmiechu warte? To ponad 10 % średnio.
Jak to tak mało warte to mi je daj  :rofl:

A na marginesie to przykład lekarzy udowadnia że zawsze jest mało . Średnia na pit miesięcznie dwadzieścia kilka tysięcy średnio i płaczą
To wytłumacz czemu w tym jest waloryzacja 4,4%, która według raportu na stronie gov.pl była na tym poziomie w czerwcu . Na koniec roku zapowiadają sporo większą. Ile wtedy będzie warte to 500zł?
Powiedz żonie że dają 500 i dopowiedz że to mało..dostaniesz szmatą w..

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #242 dnia: Wrzesień 27, 2021, 18:31:51 »
Napisałem w którymś miejscu, że to mało?  :wall:
Zadałem pytania na które myślałem, że dostanę odpowiedź.

Odejmijcie waloryzację i nagrodę roczną i dopiero będzie faktyczna podwyżka:

Od dnia 1 stycznia 2022 r. funkcjonariusze otrzymają podwyżkę uposażenia w przeciętnej miesięcznej wysokości 677zł brutto na etat (wraz z nagrodą roczną) wynikającą z projektu nowego wieloletniego programu rozwoju formacji resortu w latach 2022-2025, zawierającą również kwotę wynikającą z podwyżki funduszu uposażeń o 4,4%
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2021, 18:37:18 wysłana przez Gosciu »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #243 dnia: Wrzesień 28, 2021, 06:56:41 »
Dla mnie realną podwyżka to to co wchodzi na konto.

I na marginesie
W zaprzyjaźnionej państwowej osobie prawnej też dostali podwyżki 50 zł brutto. W przyszłym roku może nie być nawet tyle. A średnia płaca porównywalna z PSP.

Więc powiem tyle cieszcie się z tego co mamy bo jeśli się nie mylę to jest najwyższa podwyżka kwitować w historii.


Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #244 dnia: Wrzesień 28, 2021, 08:45:23 »
Zaczynają się licytacje, kto ma gorzej. Dobrze wszyscy wiemy, że ZRM nie jeździ ciągle do NZK, tak samo straż nie jeździ ciągle do wielkich pożarów, gdzie każdy ryzykuje życiem. Fakt, ZRM ma więcej wyjazdów, ale sądząc po ostatnich IZRM, większość z nich nie powinna być w ogóle realizowana. Natomiast każdy powinien godnie zarabiać i pensje oby tych grup powinny być do siebie zbliżone (oczywiście za ukończone studia kierunkowe powinny być dodatkowe profity, bo każdy rat med musi mieć wyższe).

Tak? To porównaj ilość zgłoszeń w PSP i ZRM.... :wall:

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #245 dnia: Wrzesień 28, 2021, 09:06:07 »
Zaczynają się licytacje, kto ma gorzej. Dobrze wszyscy wiemy, że ZRM nie jeździ ciągle do NZK, tak samo straż nie jeździ ciągle do wielkich pożarów, gdzie każdy ryzykuje życiem. Fakt, ZRM ma więcej wyjazdów, ale sądząc po ostatnich IZRM, większość z nich nie powinna być w ogóle realizowana. Natomiast każdy powinien godnie zarabiać i pensje oby tych grup powinny być do siebie zbliżone (oczywiście za ukończone studia kierunkowe powinny być dodatkowe profity, bo każdy rat med musi mieć wyższe).

Tak? To porównaj ilość zgłoszeń w PSP i ZRM.... :wall:

W PRM jedno zdarzenie obsługują najczęściej 2 osoby, u nas rzadko kiedy angażuje się mniej niż 4, dodatkowo to są zgłoszenia przekazane przez CPR, wielu z nich ZRM nie obsługuje, nie raz była sytuacja że po naszym przyjeździe na miejsce trzeba było wzywać ZRM pomimo informacji w formatce że jest zadysponowany bo dyspozytor stwierdził że to zgłoszenie nie wymaga ich interwencji. W dodatku duża część tych zdarzeń nie wymaga podjęcia od nich żadnej interwencji, albo kończy się na szybkim przebadaniu, a my zostajemy na miejscu jeszcze godzinę lub dłużej.
Wyciąganie wniosków na podstawie takiej grafiki że mają 6 razy więcej pracy od nas jest wielką nadinterpretacją.

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #246 dnia: Wrzesień 28, 2021, 15:03:13 »
Tadzik widzę, że jesteś strażakiem który po godzinach robi karierę w PRM. Przypomnę tylko, że ratownicy medyczni wykonują bardzo ciężką pracę ale tylko w swoim obszarze. Strażacy natomiast są od wszystkiego - robimy swoje plus ratownictwo medyczne, kierowanie ruchem podczas wypadków, ogniki, pikniki, rozwożenie środków dezynfekcyjnych do szkół i kościołów, swego czasu mierzenie temperatury na przejściach granicznych, dowożenie ludzi na szczepienia, dowożenie decyzji wojewody itd itp, nie chce już dalej wymieniać. Jeszcze trochę i będziemy kosić trawę w parkach, wieszać banery reklamowe, ustawiać anteny ludziom i przepychać kanalizację. I dalej będziecie mówić, że takiej podwyżki to jeszcze nie było w PSP.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #247 dnia: Wrzesień 28, 2021, 15:24:06 »
Tadzik widzę, że jesteś strażakiem który po godzinach robi karierę w PRM. Przypomnę tylko, że ratownicy medyczni wykonują bardzo ciężką pracę ale tylko w swoim obszarze. Strażacy natomiast są od wszystkiego - robimy swoje plus ratownictwo medyczne, kierowanie ruchem podczas wypadków, ogniki, pikniki, rozwożenie środków dezynfekcyjnych do szkół i kościołów, swego czasu mierzenie temperatury na przejściach granicznych, dowożenie ludzi na szczepienia, dowożenie decyzji wojewody itd itp, nie chce już dalej wymieniać. Jeszcze trochę i będziemy kosić trawę w parkach, wieszać banery reklamowe, ustawiać anteny ludziom i przepychać kanalizację. I dalej będziecie mówić, że takiej podwyżki to jeszcze nie było w PSP.

Chlopie to nie chodzi żeby się kłócić, tylko dyżur w PRM to kawał ciężkiej roboty, w PSP to jest miód malina porównując sobie dwa zawody oczywiście dla mnie. Nie bronie tu medyków, bo uwielbiam pracę w straży. W straży robimy takie rzeczy jak pikniki, rozwożenie środków dezynfekcyjnych i inne rzeczy bo mamy na to czas proste.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #248 dnia: Wrzesień 28, 2021, 16:15:04 »
No oczywiście, karetka jeździ od rana do wieczora non stop, bez przerwy na obiad i skorzystanie z WC. Dziwne, że ja znam osoby, które dorabiają w PRM i mówią, że tak jak na dyżurze, to nawet w domu się nie wyleży. Zauważyłem przy okazji tych protestów, że większość RM to strasznie zrzedliwi ludzie, którzy nie widzą nigdzie przyjemności z życia. Wszędzie tylko narzekanie, szkoda że czasami nie są tak gorliwi do udzielania fachowej pomocy dla pacjentów jak
to czynią w przypadku narzekania.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #249 dnia: Wrzesień 28, 2021, 16:38:37 »
Tadzik widzę, że jesteś strażakiem który po godzinach robi karierę w PRM. Przypomnę tylko, że ratownicy medyczni wykonują bardzo ciężką pracę ale tylko w swoim obszarze. Strażacy natomiast są od wszystkiego - robimy swoje plus ratownictwo medyczne, kierowanie ruchem podczas wypadków, ogniki, pikniki, rozwożenie środków dezynfekcyjnych do szkół i kościołów, swego czasu mierzenie temperatury na przejściach granicznych, dowożenie ludzi na szczepienia, dowożenie decyzji wojewody itd itp, nie chce już dalej wymieniać. Jeszcze trochę i będziemy kosić trawę w parkach, wieszać banery reklamowe, ustawiać anteny ludziom i przepychać kanalizację. I dalej będziecie mówić, że takiej podwyżki to jeszcze nie było w PSP.

Chlopie to nie chodzi żeby się kłócić, tylko dyżur w PRM to kawał ciężkiej roboty, w PSP to jest miód malina porównując sobie dwa zawody oczywiście dla mnie. Nie bronie tu medyków, bo uwielbiam pracę w straży. W straży robimy takie rzeczy jak pikniki, rozwożenie środków dezynfekcyjnych i inne rzeczy bo mamy na to czas proste.
To ja już mam PEWNOŚĆ, że Ty w PRM nie pracujesz!