Autor Wątek: Podwyżki 2022  (Przeczytany 232317 razy)

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 21, 2021, 21:15:55 »
Pytanie czemu mamy się godzić na te marne 500? Czemu mamy się godzić na zabranie podwyżki w 2023?
Rozmowy chyba nie są ograniczone czasowo, się nie pali. A tu raptem trzy spotkania i długopis już w ręku.
 

Nasze związki mają szansę wywalczyć dużo więcej. Jeżeli postąpią jak związek policji to muszą się liczyć z falą odejść członków.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 21, 2021, 21:20:31 »
zgadzam sie z tobą w 100 procentach. chodziło mi o to ze jesli juz nic wiecej sie nie wywalczy to niech wszyscy dostana po równo

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 21, 2021, 21:48:57 »
Panowie podziwiam waszą wiarę w to że decyzje jeszcze nie zapadły.
Jak ktoś zna życie to powinien wiedzieć że teraz będzie teatr i widowisko.  Do końca tygodnia wszyscy odklepią jak Najman. I również jak On tuż po przegranej walce zaczną się odgrażać że następnym razem to już zawalczą naprawdę.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 21, 2021, 22:03:39 »
Panowie podziwiam waszą wiarę w to że decyzje jeszcze nie zapadły.
Jak ktoś zna życie to powinien wiedzieć że teraz będzie teatr i widowisko.  Do końca tygodnia wszyscy odklepią jak Najman. I również jak On tuż po przegranej walce zaczną się odgrażać że następnym razem to już zawalczą naprawdę.
Lubię taką wprost siekierkę  :wacko:
W ciemno powiem kto na pewno w S zagłosuje za akceptacją porozumienia  :rofl: :rofl: :rofl:
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 21, 2021, 22:08:03 »
Oby było podane oficjalnie, by było wiadomo kogo zmienić  :rofl:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 21, 2021, 22:32:24 »
Panowie podziwiam waszą wiarę w to że decyzje jeszcze nie zapadły.
Jak ktoś zna życie to powinien wiedzieć że teraz będzie teatr i widowisko.  Do końca tygodnia wszyscy odklepią jak Najman. I również jak On tuż po przegranej walce zaczną się odgrażać że następnym razem to już zawalczą naprawdę.
Lubię taką wprost siekierkę  :wacko:
W ciemno powiem kto na pewno w S zagłosuje za akceptacją porozumienia  :rofl: :rofl: :rofl:
Niech mają świadomość , że.spowoduje to wypisywanie z S jej członków  :kwit:

Offline stefan_z_podlasia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 21, 2021, 22:45:50 »
Władze S już dawno temu sobie dały podwyżkę,
poustawiały się na stołkach, i teraz tylko przytulają pierwszego kasę.
taki jeden - to mu pensja poszła mu min 3-krotnie.... uśmiecha się teraz wszędzie szeroko

I dostanie jeszcze większą podwyżkę, bo młodzież na dole dostanie kapustę a on mięso - więc jedzmy te gołąbki.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 21, 2021, 22:48:09 »
Władze S już dawno temu sobie dały podwyżkę,
poustawiały się na stołkach, i teraz tylko przytulają pierwszego kasę.
taki jeden - to mu pensja poszła mu min 3-krotnie.... uśmiecha się teraz wszędzie szeroko

I dostanie jeszcze większą podwyżkę, bo młodzież na dole dostanie kapustę a on mięso - więc jedzmy te gołąbki.
Ale o kim mówisz  :rofl: ?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 21, 2021, 22:53:17 »
Mam nadzieje że nasze zwiazki sie nie sprzedadzą i wszyscy dostana po te marne 500 zł a nie dadzą  ich do dyspozycji leśnych dziadków którzy porozdają swoim przydu... .

No pewnie, budujmy dalej patologie w wynagrodzeniu...  :gwiazdki:

Offline mis_yogi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 21, 2021, 23:09:57 »
Władze S już dawno temu sobie dały podwyżkę,
poustawiały się na stołkach, i teraz tylko przytulają pierwszego kasę.
taki jeden - to mu pensja poszła mu min 3-krotnie.... uśmiecha się teraz wszędzie szeroko

I dostanie jeszcze większą podwyżkę, bo młodzież na dole dostanie kapustę a on mięso - więc jedzmy te gołąbki.

I dlatego od niedawna związki mają ustawe ktora umożliwia im automatycznie  dalsze sprawowanie wladzy w czasie pandemii aby trzymac się dalej stołków. Bo wiedzą że kolejne wybory stolek mogą im przewrócić.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 21, 2021, 23:34:28 »
Oby było podane oficjalnie, by było wiadomo kogo zmienić  :rofl:
   :rofl: Oficjalnie to się dowiesz  :rofl:, że było spotkanie i to niekoniecznie we wrześniu :wacko:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2021, 23:38:18 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 22, 2021, 11:12:36 »
Chyba trzeba będzie się przepisać do Pracowników Pożarnictwa, jedyna słuszna decyzja, POPIERAM

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 22, 2021, 12:35:10 »
I co na to teraz inne ZZ ??? W jednej linii będą czy rozłam ?

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 22, 2021, 13:06:49 »
Chociaż zastanawia mnie ten akapit, czyli na podwyżki na 22 rok się zgadzają

Offline Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 22, 2021, 14:18:40 »
Gdyby ktoś jeszcze nie widział, to tu jest piękne podsumowanie naszych podwyżek  :straz:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 22, 2021, 14:45:56 »
Coś nie tak..z wyliczeń wychodzi że te 400 zostaje w kieszeni a dodatkowo dostajemy 500 ..

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 22, 2021, 15:24:55 »
400 Ci zostanie w kieszeni pod warunkiem, że ze wszystkich robót łącznie nie wejdziesz w drugi próg. Bo na chwilę obecną z doniesień prasowych (finansowych) wynika, że jak przekroczysz go choćby o 1zł, to będziesz mocno w plecy (bo już jesteś bogaty - w domyśle rządzących)

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 22, 2021, 15:57:52 »
Gdyby ktoś jeszcze nie widział, to tu jest piękne podsumowanie naszych podwyżek  :straz:

A skąd ten geniusz wie że nowy ład już zostanie wprowadzony? Sieje ferment bez sensu... :gwiazdki:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 22, 2021, 16:10:58 »
Bo 30 tys kwoty wolniej to wiedza tak powszechna jak to, że nowy ład finasuje UE.
Mnie bardziej martwi, że jeśli to prawda co pisze ten człowiek to moja podwyżka to będą drobne co na jedną kolację wystarczą.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 22, 2021, 16:22:11 »
Kwota wolna od podatku się zwiększy ale zmieni się wartość odliczenia składki zdrowotnej od niego... Nie wiem jak u nas, ale w cywilu przy takich zarobkach (ok 4,5 tyś) to wychodzi że zmiany będą groszowe na plus lub na minus...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 22, 2021, 18:32:57 »
Kwota wolna od podatku się zwiększy ale zmieni się wartość odliczenia składki zdrowotnej od niego... Nie wiem jak u nas, ale w cywilu przy takich zarobkach (ok 4,5 tyś) to wychodzi że zmiany będą groszowe na plus lub na minus...
Mój Boże..co ty porównujesz nasze z cywilnymi. Zamień się z cywilem z komendy...

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 22, 2021, 18:52:07 »
Kwota wolna od podatku się zwiększy ale zmieni się wartość odliczenia składki zdrowotnej od niego... Nie wiem jak u nas, ale w cywilu przy takich zarobkach (ok 4,5 tyś) to wychodzi że zmiany będą groszowe na plus lub na minus...
Mój Boże..co ty porównujesz nasze z cywilnymi. Zamień się z cywilem z komendy...
Przepraszam - o co chodzi?

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 22, 2021, 20:21:30 »
Kwota wolna od podatku się zwiększy ale zmieni się wartość odliczenia składki zdrowotnej od niego... Nie wiem jak u nas, ale w cywilu przy takich zarobkach (ok 4,5 tyś) to wychodzi że zmiany będą groszowe na plus lub na minus...
Mój Boże..co ty porównujesz nasze z cywilnymi. Zamień się z cywilem z komendy...

Przecież chodzi mi tylko o kwestie zmian w Nowym Ładzie... Poza składkami społecznymi pozostałe są u nas płatne tak samo jak u każdego pracownika, więc w teorii nie powinno się nic zmienić w kieszeniach większości z nas po wprowadzeniu tych przepisów.

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 22, 2021, 21:41:14 »
Zmiany wprowadzane przez nowy ład, będą nieistotne lub na minus jeśli nie wejdą przeliczniki rekompensujące dla „klasy średniej” zaproponowane przez Gowina. Zwiększono kwotę wolną od podatku, ale jednocześnie zabrano możliwość odliczenia składki zdrowotnej od podatku. Zyskują tylko najmniej zarabiający i emeryci z najniższymi świadczeniami. Najgorzej na tym wychodzą osoby zarabiające w okolicach średniej krajowej, gdyż podwyższenie kwoty wolnej nie rekompensuje wzrostu składki zdrowotnej, a nie zarabiamy, aż tyle żeby zyskać na podwyższeniu progu podatkowego do 120 tyś. brutto w ciągu roku. (Tak, osoby zarabiające więcej niż 4100 netto z dużym prawdopodobieństwem odczują spadek wynagrodzenia, od naszych wypłat odciągany jest podatek dochodowy i składka zdrowotna, więc zmiany w tym zakresie w takim stopniu dotyczą mundurowych jak i cywili na etacie).

 Dlatego zachęcam, aby zapoznać się z nadchodzącymi zmianami  przepisów i nie wprowadzać forumowiczów w błąd.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2021, 06:54:46 wysłana przez Butel »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 22, 2021, 23:38:29 »
  Dlatego zachęcam, aby zapoznać się z nadchodzącymi zmianami  przepisów i nie wprowadzać forumowiczów w błąd.

Nie przejdzie. Takie historie żyją własnym życiem. Poza tym po co czytać przepisy jak można forum.