Autor Wątek: Podwyżki 2022  (Przeczytany 232313 razy)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 18, 2021, 22:52:57 »
Cytat: młody13
Dokładnie dowódca też schodzi na podział i zastępuje chłopaków z JRG . Dajcie se siana z tym ten ma tyle a tamten tyle , każdy wiedział na co się pisze obejmując stanowisko .
Każdy wie na co się pisze, dlatego coraz trudniej o rozsądnych ludzi na te stanowiska, bo na takie warunki się nie piszą.
A potem własnie narzekanie, że dowódcą JRG zostaje ktoś kto się na dowódcę zastępu nie nadaje. A został bo był jedynym który dał się nabrać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 19, 2021, 00:09:21 »
Cytat: młody13
Dokładnie dowódca też schodzi na podział i zastępuje chłopaków z JRG . Dajcie se siana z tym ten ma tyle a tamten tyle , każdy wiedział na co się pisze obejmując stanowisko .
Każdy wie na co się pisze, dlatego coraz trudniej o rozsądnych ludzi na te stanowiska, bo na takie warunki się nie piszą.
A potem własnie narzekanie, że dowódcą JRG zostaje ktoś kto się na dowódcę zastępu nie nadaje. A został bo był jedynym który dał się nabrać.
Pamiętam czasy kiedy musiałem się zrzec z dodatku 350 na 100 żeby dostać stanowisko . Także 3 lata na obciętym dodatku korona mi z głowy nie spadła . Każdy wiedział na co się decyduje . Pozdrawiam 🙂

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 19, 2021, 00:23:26 »
Zawsze twierdziłem że w straży są tacy co będą robić za darmo a przy odpowiednim stanowisku nawet będą  dopłacać do interesu.
Opisujesz patologię tej formacji i jeszcze starasz się  usprawiedliwiać tą sytuację. Ciekawe czy przełożony który Ci to zaproponował też sobie tak odejmował.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 19, 2021, 00:27:53 »
Zawsze twierdziłem że w straży są tacy co będą robić za darmo a przy odpowiednim stanowisku nawet będą  dopłacać do interesu.
Nie chcesz iść do biura to nie idź , nie chcesz być dowódcą to nie bądź , proste. Podwyżki należą się jednako Wszystkim  bo ceny i opłaty galopują w zawrotnym tempie . Pozdrawiam 🙂

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 19, 2021, 11:55:42 »
trochę się pogubiłem w temacie

może ktoś dosłownie w dwóch zdaniach napisać ile nam zaproponowano a ile chcemy, że jest temat protestu itd itp?

Offline Scalpel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 19, 2021, 15:13:11 »
Zawsze twierdziłem że w straży są tacy co będą robić za darmo a przy odpowiednim stanowisku nawet będą  dopłacać do interesu.
Nie chcesz iść do biura to nie idź , nie chcesz być dowódcą to nie bądź , proste. Podwyżki należą się jednako Wszystkim  bo ceny i opłaty galopują w zawrotnym tempie . Pozdrawiam 🙂

Z jednej strony oczywiście racja, podwyżka inflacyjna powinna dotyczyć każdego tak samo. Z drugiej strony, skoro będzie tak jak mówisz, nikt nie będzie się decydował żeby obejmować biurowe stanowiska to kto będzie tam pracował? To tak nie działa. Żeby podział mógł funkcjonować to musi mieć zaplecze. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że większość stanowisk mogliby obejmować cywile. To się zgadza, ale nawet bezpośrednie nabory na funkcjonariusza 8h nie cieszą się dużym zainteresowaniem, a co dopiero stanowiska cywilne. Ponadto, chyba nie może być tak, że dowódcy jednostek, komendant, wydział operacyjny lub prewencja to bedą tylko cywile lub ludzie bezpośrednio z naboru. To nie zadziała, tych ludzi trzeba skądś pozyskać i oni muszą znać się na swojej robocie.

Druga sprawa, czytając postulaty, które się gdzieś tutaj pojawiają. Chcielibyśmy, żeby dyżury domowe były dodatkowo płatne, nocki i święta płatne ekstra.. jestem za tym, żebysmy godnie zarabiali, ale czy ktoś w pewnym momencie nie zapyta czy to jeszcze jest służba a nie już normalna praca? Może wtedy padnie pomysł, że skoro za wszystko mamy płacone tak jak jest mowa w kodeksie pracy to czy należą nam się wcześniejsze emerytury, trzynastki, procenty za wyjazdy? Chyba trzeba znaleźć jakiś złoty środek w tym wszystkim, żeby po wejściu na górę nie spaść w przepaść.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 19, 2021, 16:26:07 »
Zawsze twierdziłem że w straży są tacy co będą robić za darmo a przy odpowiednim stanowisku nawet będą  dopłacać do interesu.
Nie chcesz iść do biura to nie idź , nie chcesz być dowódcą to nie bądź , proste. Podwyżki należą się jednako Wszystkim  bo ceny i opłaty galopują w zawrotnym tempie . Pozdrawiam 🙂

Z jednej strony oczywiście racja, podwyżka inflacyjna powinna dotyczyć każdego tak samo. Z drugiej strony, skoro będzie tak jak mówisz, nikt nie będzie się decydował żeby obejmować biurowe stanowiska to kto będzie tam pracował? To tak nie działa. Żeby podział mógł funkcjonować to musi mieć zaplecze. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że większość stanowisk mogliby obejmować cywile. To się zgadza, ale nawet bezpośrednie nabory na funkcjonariusza 8h nie cieszą się dużym zainteresowaniem, a co dopiero stanowiska cywilne. Ponadto, chyba nie może być tak, że dowódcy jednostek, komendant, wydział operacyjny lub prewencja to bedą tylko cywile lub ludzie bezpośrednio z naboru. To nie zadziała, tych ludzi trzeba skądś pozyskać i oni muszą znać się na swojej robocie.

Druga sprawa, czytając postulaty, które się gdzieś tutaj pojawiają. Chcielibyśmy, żeby dyżury domowe były dodatkowo płatne, nocki i święta płatne ekstra.. jestem za tym, żebysmy godnie zarabiali, ale czy ktoś w pewnym momencie nie zapyta czy to jeszcze jest służba a nie już normalna praca? Może wtedy padnie pomysł, że skoro za wszystko mamy płacone tak jak jest mowa w kodeksie pracy to czy należą nam się wcześniejsze emerytury, trzynastki, procenty za wyjazdy? Chyba trzeba znaleźć jakiś złoty środek w tym wszystkim, żeby po wejściu na górę nie spaść w przepaść.
A Ty kolego wogole jesteś w mundurowce ,że ustawiasz pracę i służbę na jednym poziomie ? Z jednym się zgadzam , księgowa i kadrowa powinno to być stanowisko cywilne . Ale temat nie o tym tylko o podwyżkach , które powinny być nie gorsze niż naszych posłów .  :szalony: pozdrawiam 🙂

Offline Scalpel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 19, 2021, 17:14:01 »
Jestem ;) dlatego właśnie obserwując co się dzieje to mam wrażenie, że ona przestaję nią być. Niestety ale takie są realia, polecenia służbowe i rozkazy są często kwestionowane, za każdą nawet najmniejszą rzecz wszyscy wołają pieniądze.. i tak dalej i tak dalej. Może mam mylne wyobrażenie o służbie, ale tak to widzę.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 19, 2021, 17:31:00 »
Jestem ;) dlatego właśnie obserwując co się dzieje to mam wrażenie, że ona przestaję nią być. Niestety ale takie są realia, polecenia służbowe i rozkazy są często kwestionowane, za każdą nawet najmniejszą rzecz wszyscy wołają pieniądze.. i tak dalej i tak dalej. Może mam mylne wyobrażenie o służbie, ale tak to widzę.
Życie drożeje , dlaczego mamy nie wołać godnych warunków , służby i płacy . Pozdrawiam  :straz:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 19, 2021, 18:13:09 »
Czy Ty masz jakieś rozdwojenie jaźni,  co post to zmiana zdania.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 20, 2021, 02:59:44 »
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2021, 03:38:37 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 20, 2021, 12:37:08 »
Materiał w TVN https://www.facebook.com/264831736917265/posts/4379894638744267/
polecam obserwować stronę na FB  :straz:
https://www.facebook.com/MundurowiDziekujaRzadowi/
Jak ktoś nie wie o co tam chodzi to najprawdopodobniej o konflikt pomiędzy p. Szarym a Jankowskim. Cała ta grupa na fb jest kierowana przez osobę chcącą przejąć władzę związkową.

Offline Kajoj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 20, 2021, 14:24:26 »

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 20, 2021, 14:33:15 »
To najwyższa podwyżka od xx lat :szalony:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 20, 2021, 15:22:18 »
To najwyższa podwyżka od xx lat :szalony:
Nie żartuj..

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 20, 2021, 15:29:12 »
Może ktoś  w tym kraju pójdzie po rozum do głowy i sprawdzi że pomiędzy grupami na dole są śmieszne srebrniki. A paradoks sytuacji to są dodatki służbowe gdzie gość na grupie 4 ma więcej od gościa na grupie 8. Może by ktoś przyjrzał się sytuacji. Podnoszenie grup nic nie da powinien być zrównany dodatek do standardu krajowego. Wszystkie złote pomysły doprowadziły że stażysta zatrudniony w wieku 20lat do służby przez 6lat zarabia więcej od doświadczonych kolegów co mają ponad 15 lat służby.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 20, 2021, 15:40:46 »
https://www.gov.pl/web/mswia/nowe-propozycje-mswia-dla-funkcjonariuszy-sluzb-podleglych-resortowi
Efekt dzisiejszego spotkania
Niszczenie służby ciąg dalszy... 10 dowódców zmian na jednym JRG przynajmniej będzie śmiesznie ale limitów nie bedzie... Dalsze przeszerowania na najniższych grupach jak już sitka płac jest porypana a ma być jeszcze bardziej... Litości gdzie jest jakaś granica.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 20, 2021, 15:48:06 »
Powiem tak... szkoda strzępić ryja.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2021, 18:17:31 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 20, 2021, 15:57:39 »
Panie Lewy- popieram.
Gadałem z kolegą z policji - w dupie mają ich awanse w grupie- tam różnica jest " kosmetyczna". Gdzie straż pożarna ??? o to pytają policjanci, o to pytał kolega,  bo póki co to sami ciągną ten wózek w walce o nasze podwyżki.

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 20, 2021, 16:03:16 »
Może ktoś  w tym kraju pójdzie po rozum do głowy i sprawdzi że pomiędzy grupami na dole są śmieszne srebrniki. A paradoks sytuacji to są dodatki służbowe gdzie gość na grupie 4 ma więcej od gościa na grupie 8. Może by ktoś przyjrzał się sytuacji. Podnoszenie grup nic nie da powinien być zrównany dodatek do standardu krajowego. Wszystkie złote pomysły doprowadziły że stażysta zatrudniony w wieku 20lat do służby przez 6lat zarabia więcej od doświadczonych kolegów co mają ponad 15 lat służby.

Jak stażysta może zarabiać więcej niż ktoś kto ma 15 lat służby? Wiekszej głupoty chyba na tym forum nie czytałem  :rofl:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 20, 2021, 16:04:23 »
Porównajcie sobie komunikaty z 13 września i z dzisiaj
Dzisiaj już nie ma mowy nic o podwyżce w 2023... Czyli w sumie wg nowej propozycji mamy mniej dostać niż 13 września było proponowane?
Jak stażysta może zarabiać więcej niż ktoś kto ma 15 lat służby? Wiekszej głupoty chyba na tym forum nie czytałem  :rofl:
15 to za grubo ale przy 5 latach służby i barku podatku dochodowego jest to realne...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kajoj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 20, 2021, 16:21:50 »
No dokładnie. Na ostatnim posiedzeniu było nieco ponad 700 brutto, łącznie za 22 i 23 rok, a teraz 670 brutto od 22, a o 23 cisza  :fiuu:

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 20, 2021, 16:26:12 »
"Jak stażysta może zarabiać więcej niż ktoś kto ma 15 lat służby? Wiekszej głupoty chyba na tym forum nie czytałem  "
Czytaj ze zrozumieniem do 26 roku nie płaci podatku, a więc gość na 2 grupie 15lat słuzby i młody co kończy staż wchodzi w tę samą grupę (który nie płaci podatku) zostawia starego w czarnej dupie. A jak ktoś powie dlaczego nie awansował to komendant ciągle powtarza ze nie ma w budżecie ,a jak nie zepnie kasy to go komisja straszy i tak od lat.


Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 20, 2021, 16:35:15 »
"Jak stażysta może zarabiać więcej niż ktoś kto ma 15 lat służby? Wiekszej głupoty chyba na tym forum nie czytałem  "
Czytaj ze zrozumieniem do 26 roku nie płaci podatku, a więc gość na 2 grupie 15lat słuzby i młody co kończy staż wchodzi w tę samą grupę (który nie płaci podatku) zostawia starego w czarnej dupie. A jak ktoś powie dlaczego nie awansował to komendant ciągle powtarza ze nie ma w budżecie ,a jak nie zepnie kasy to go komisja straszy i tak od lat.

Ja sobie to średnio wyobrażam ale serio są komendy gdzie ktoś może mieć 15 lat służby i 2 grupę?

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 20, 2021, 16:42:07 »
Już dzielicie skórę na niedźwiedziu? Ja jestem za tym żeby koledzy policjanci się w proteście od nas odłączyli za to wożenie się na ich garbie i wtedy zobaczymy jak będziecie dzielić podwyżki w Państwowej Straży Pożarnej.