Autor Wątek: Podwyżki 2022  (Przeczytany 232309 razy)

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 30, 2021, 12:59:46 »
Powtórzę po raz który na początku służby ktoś mi powiedział ze Straży rodziny nie wyżywisz i to się sprawdza pracować samemu przy 2 dzieci trzeba żyć ubogo nie myśląc o budowie domu itd .....

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 30, 2021, 20:49:46 »
Nikt do tej Straży nie przymusza, z ulicy nie łapią.... a chętni wciąż są.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 30, 2021, 21:07:19 »
Nikt do tej Straży nie przymusza, z ulicy nie łapią.... a chętni wciąż są.
Jak zaczynam Cię lubić to wyskakujesz z takim gownianym komentarzem. Każdy ma prawo walczyć o swoje i o siebie  :straz: Ustawodawca też to przewidział i dał możliwość zrzeszania się strażakom  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 30, 2021, 21:24:16 »
Nikt do tej Straży nie przymusza, z ulicy nie łapią.... a chętni wciąż są.
Chętni są tylko dlatego że system pracy pozwala dorobić w drugiej robocie.
Tak można pracować póki człowiek młody i nie ma rodziny, a nie na tym rzecz polega żeby orać jak wół i nie mieć czasu dla siebie i najbliższych.
Prędzej czy pózniej pojawią się problemy ze zdrowiem i nie tylko, już wielu się o tym przekonało.

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 31, 2021, 00:15:09 »
Zawsze bedą tacy którzy twierdzą ze tyra na 2 roboty i wyrabianie 300h plus to przywilej a słuzba 24h to błogoslawieństwo.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 01, 2021, 08:13:48 »
Nikt do tej Straży nie przymusza, z ulicy nie łapią.... a chętni wciąż są.
Jak zaczynam Cię lubić to wyskakujesz z takim gownianym komentarzem. Każdy ma prawo walczyć o swoje i o siebie  :straz: Ustawodawca też to przewidział i dał możliwość zrzeszania się strażakom  :straz:
Ale ja także uważam, że nasze wynagrodzenie powinno być inne i trzymam kciuki za działania ZZ  :straz: Tym bardziej, gdy słyszę w tv, że choć inflacja jest duża, zarobki Polaków rosną szybciej....

Drażni mnie tylko takie narzekanie typu "ja wiedziałem że straż mnie nie wyżywi...." To trzeba było iść do normalnej roboty! To nie zakład karny.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2021, 08:41:34 wysłana przez Strażak wro »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 01, 2021, 09:19:58 »
@strażak wro przecież osoba wyksztalcona i doświadczona w PSP która z racji pełnionej funkcji kierowniczej opinuje lub wyraża zgodę na dodatkowe zarobkowanie powinna zdawać sobie sprawę, że system pracy zmianowej jest jednym z kluczowych elementów które powodują, że w PSP jeszcze jakoś to wszystko przyzwoicie wygląda. Bardzo wielu ludzi przychodzi do PSP już z planami na dodatkowa pracę a nawet mające etaty w innych firmach. A więc coś w tym zwrocie jest, że "Ja wiedziałem, że straż mnie nie wyżywi".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 01, 2021, 10:05:46 »
Nie lubię narzekania, i tyle. :wacko:
Co do podwyżek, jak tankuję auto czy płacę rachunki m.in. za prąd... Uważam że one się nam należą :wacko: :wacko: :wacko:
A jak zapanuje czerwonka, jestem gotów wsiąść na samochód za chłopaków....

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 04, 2021, 07:07:30 »
Nie lubię narzekania, i tyle. :wacko:
Co do podwyżek, jak tankuję auto czy płacę rachunki m.in. za prąd... Uważam że one się nam należą :wacko: :wacko: :wacko:
A jak zapanuje czerwonka, jestem gotów wsiąść na samochód za chłopaków....
Dlaczego Masz wsiadać "za chłopaków" ? Nie rozumiem Twojej wypowiedzi.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 04, 2021, 10:13:13 »
Nie lubię narzekania, i tyle. :wacko:
Co do podwyżek, jak tankuję auto czy płacę rachunki m.in. za prąd... Uważam że one się nam należą :wacko: :wacko: :wacko:
A jak zapanuje czerwonka, jestem gotów wsiąść na samochód za chłopaków....
Dlaczego Masz wsiadać "za chłopaków" ? Nie rozumiem Twojej wypowiedzi.
Bo Kolega pewnie biurowy i przy obniżonym stanie JRG zasili podział.  Szacun Kolego @Strażak wro  :straz:

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 04, 2021, 11:44:03 »
Nie lubię narzekania, i tyle. :wacko:
Co do podwyżek, jak tankuję auto czy płacę rachunki m.in. za prąd... Uważam że one się nam należą :wacko: :wacko: :wacko:
A jak zapanuje czerwonka, jestem gotów wsiąść na samochód za chłopaków....
Dlaczego Masz wsiadać "za chłopaków" ? Nie rozumiem Twojej wypowiedzi.
Bo Kolega pewnie biurowy i przy obniżonym stanie JRG zasili podział.  Szacun Kolego @Strażak wro  :straz:

Przy Czerwonce to tzw trzymanie linii wychodzi

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 04, 2021, 18:14:49 »
Nie lubię narzekania, i tyle. :wacko:
Co do podwyżek, jak tankuję auto czy płacę rachunki m.in. za prąd... Uważam że one się nam należą :wacko: :wacko: :wacko:
A jak zapanuje czerwonka, jestem gotów wsiąść na samochód za chłopaków....
Powiem szczerze że to co napisałeś to żenujące..jeśli wsiadłeś na auto to zacierałeś rączki.  Czyż nie 50 zł brutto za godzinę?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 04, 2021, 22:50:02 »
A skąd wiesz że  zacierał?. Siedziałeś wtedy razem z nim na wozie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2021, 22:55:00 wysłana przez pb11 »

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 05, 2021, 07:22:38 »
A może odebrał tę nadgodzinę ? Bo przy tej stawce to wychodzi jakieś 50*172= 8600 brutto. Wiec może nie musi zacierać rąk a robi to bo chce :)
A tak bez sarkazmu - kto chce wypracowuje nadgodziny. I tak nieładnie jest komuś zaglądać do kieszenie ile dostał za to pieniążków.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 05, 2021, 10:56:25 »
A może odebrał tę nadgodzinę ? Bo przy tej stawce to wychodzi jakieś 50*172= 8600 brutto. Wiec może nie musi zacierać rąk a robi to bo chce :)
A tak bez sarkazmu - kto chce wypracowuje nadgodziny. I tak nieładnie jest komuś zaglądać do kieszenie ile dostał za to pieniążków.
24x50..

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 06, 2021, 17:09:32 »
Siusiek, wyluzuj, nic nikomu nie zabieram.
Tak, jestem biurowy. Nie, nie zasilałem wtedy jrg bo nie było takiej potrzeby. Nie podam Ci mojej stawki za nadgodzinę bo jej nie znam. Nie mam nadgodzin, domyśl się dlaczego  :huh:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 06, 2021, 17:11:26 »
Siusiek, wyluzuj, nic nikomu nie zabieram.
Tak, jestem biurowy. Nie, nie zasilałem wtedy jrg bo nie było takiej potrzeby. Nie podam Ci mojej stawki za nadgodzinę bo jej nie znam. Nie mam nadgodzin, domyśl się dlaczego  :huh:
Bo masz funkcyjny  :rofl: :wacko: ???
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 06, 2021, 17:14:35 »
Eqi, trafiłeś w dychę  :rofl: :rofl: :rofl:
70% i da się wyżyć z jednego etatu  :klol:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 06, 2021, 18:01:39 »
To walą Cię w rogi ja dostalem 80% funkcyjnego :mellow: a nadal mówię  że mam mało.  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 06, 2021, 18:15:24 »
Cholera muszę screeny porobić bo u mnie cały czas mówią, że to dodatek FIKCYJNY  :wacko: A wy tu takie dobre wieści  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 06, 2021, 21:16:46 »
Nie lubię narzekania, i tyle. :wacko:
Co do podwyżek, jak tankuję auto czy płacę rachunki m.in. za prąd... Uważam że one się nam należą :wacko: :wacko: :wacko:
A jak zapanuje czerwonka, jestem gotów wsiąść na samochód za chłopaków....
Dlaczego Masz wsiadać "za chłopaków" ? Nie rozumiem Twojej wypowiedzi.
Bo Kolega pewnie biurowy i przy obniżonym stanie JRG zasili podział.  Szacun Kolego @Strażak wro  :straz:
zawsze będziesz "młody"...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 07, 2021, 07:06:33 »
To walą Cię w rogi ja dostalem 80% funkcyjnego :mellow: a nadal mówię  że mam mało.  :rofl:
Dobre..bo wiem z bardzo dobrego źródła że funkcyjnego nie ma jeszcze a o ile wejdzie to od października. Ponadto komendanci nie mają na to pieniędzy w budżetach.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 07, 2021, 08:37:19 »
To walą Cię w rogi ja dostalem 80% funkcyjnego :mellow: a nadal mówię  że mam mało.  :rofl:
Dobre..bo wiem z bardzo dobrego źródła że funkcyjnego nie ma jeszcze a o ile wejdzie to od października. Ponadto komendanci nie mają na to pieniędzy w budżetach.
Nawet na dzień strażaka nie mieli.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 07, 2021, 08:45:18 »
To walą Cię w rogi ja dostalem 80% funkcyjnego :mellow: a nadal mówię  że mam mało.  :rofl:
Dobre..bo wiem z bardzo dobrego źródła że funkcyjnego nie ma jeszcze a o ile wejdzie to od października. Ponadto komendanci nie mają na to pieniędzy w budżetach.

Człowieku  litości, myślałem że każdy się  połapie że to żart, (i raczej się połapali) jednak jak widzę Ty musiałeś uruchomić swoje "źródła"  :rofl: żeby to zweryfikować.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2021, 22:42:59 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 07, 2021, 09:18:36 »
Nawet na dzień strażaka nie mieli.
Budżety są tak napięte, że już nawet  pojedyncze odejścia na emkę nie pozwalają na większe ruchy kadrowe o sytuacji cywil w PSP to już nawet nie warto wspominać bo to tragedia np. u mnie w 2020 aby KSC miał nagrody podpisałem przekazanie środków z funkcjonariuszy a w przypadku etatu pomocniczego przekazanie środków było konieczne bo brakowało w listopadzie na wypłaty.  Rośnie najniższa krajowa od przyszłego roku a budżet na cywili na ten moment ma pozostać na niezmienionym poziomie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.