Autor Wątek: Podwyżki 2022  (Przeczytany 232327 razy)

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #300 dnia: Październik 06, 2021, 13:55:42 »
Jak wy chcecie żeby się odczepić od ratowników, skoro jeszcze niedawno wielu z nich ochoczo się chwaliło jak to nie wyciągają po 10 czy 15 tyś przez dodatki covidowe, ledwo dodatki się skończyły i już protest. Mam wrażenie że sporo z nich chciałoby zarabiać jak lekarze...

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #301 dnia: Październik 06, 2021, 15:33:56 »
Dalej uważam, że twierdzenie że zrm ma straszne życie w porównaniu z nami mija się z celem. Weźcie pod uwagę, że u nas jedno zdarzenie potrafi trwać kilka dni, albo co zdecydowanie częściej kilka godzin i angażować duże siły i środki. U nas to jednak dalej jeden wyjazd, więc nie ma co porównywać statystyk. Co więcej ryzykujemy troszkę więcej i zdrowia w działaniach też tracimy więcej.
Medycy mają inną specyfikę i daleki jestem od stwierdzenia, że zarabiają za dużo, jednak twierdzenie, że powinni zarabiać lepiej od nas jest po prostu nieuczciwe. Nasze zarobki powinny być zdecydowanie porównywalne, a nie są.
Generalnie nie mój temat, ale sytuacja że ratownik na kontrakcie robi 300 h też powinna być zabroniona . Jak jest za mało ratowników to wróćmy do systemu policealnej szkoły i zaraz będzie ich więcej. Co z tego, że ludzie kończą studia skoro ratowników brak, a do pracy przed covidem oczywiście nie mogą się dostać bo nie ma miejsc. Skończmy patologie godzinowa. Wtedy jakby ratownik na etacie zrobił normalne nadgodziny to dopiero byłby Zal, że mało zarabia, a i tak miałby więcej niż my. Na etacie oczywiście mało ratowników, ale jak miały znikać kontrakty to przeszukaj cię grupy medyków jakie larum się podniosło.

Do meritum niech ratownik zarabia naprawdę dobre pieniądze, bo za jego prace mu się to należy. Zlikwidujmy patologie pracy po 300 h. Przestańcie gadać bzdury, że my leżymy to oni mogą mieć więcej. Wszystko zależy tak jak u nas od jednostki tak u nich od podstacji.

Nie rozumiem, ze wszyscy zagladaja drugiemu do kieszeni.. Ile zarabia w drugiej pracy, czym się zajmuje. Bardzo to słabe! Panowie! Macie jaja to zrobcie coś z tym by tak pieknie zarabiać jak wyzej opisujecie. Jak to w ZRM CUDOWNIE jest.. Zapiszcie sie na studia.. Skonczcie je. Ale po co?? Trzeba zazdrościć innym. Chyba, ze macie pseudo rolnictwo i dostajecie dotacje na wszystko co lata w powietrzu i jest w glebie to mega szacun :rofl:

Dobre. Rolnika to wydziałem tylko jak na polu jeździł. Przyczyną jest to co napisał kolega powyzej o 15 tys. Ja nie bronie im zarabiać jak lekarze nawet. Tylko nasze place nie powinny odstawać. Nie mówię by dać ratownikom mniej, ale nam więcej skoro tak.
Podam ci przykład z mojej km gość otwarcie mówi że zarabia dwa razy tyle co w straży dorabiając w pogotowiu, w straży zaangażowanie kiepskie. Teraz poszedł na aspirantke, bo wojewódzki chciał docenić ratowników. Tak jedno miejsce przyszło z góry. Jak ja mam moim chłopakom uczciwie spojrzeć w oczy. Gość chemię skończył i na aspirantke nie poszedł, bo musiał iść gość, który jest ratownikiem. Zresztą ma dystans do siebie bo wie że średnio to wyszło, ale miał nie skorzystać. Wcale mu się nie dziwię. Teraz jak dostaliśmy podwyżki (gdzie społeczeństwo mówi na policjantów było ją ratowników nie ma) to kolega śmieje się w twarz mówiąc, że pracując tyle co w straży zarabia tam dwa razy tyle. No to co wy się dziecie, że temat ratowników się przewija.
Oczywiście mogę skończyć studia na ratownika. Kształciłem i doksztalcalem się jednak na strażaka z poczucia służby. Zwolnienia popieralem teraz, ale chociaż wielu się z tym nie zgadza uważałem i uważam że jednostka powinna być jednak wyjazdowa, bo to jednak służba. Nie mniej jednak mój tyt naukowy jest nieistotny.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #302 dnia: Październik 06, 2021, 18:48:38 »
Dlatego nawet jak ratownicy dostaną te 70 złotych brutto, to na rękę w najgorszym wypadku wyjdzie im powiedzmy 40-45 złotych. W takim wypadku czym my się różnimy od nici, kto u nas na pierwszej linii ma 40 /h? Oczywiście wiem studia itd, więc u nas tym co nie mają powiedzmy wyższego można ciu obniżyć, ale czym różni się człowiek dowodzący zmianą z wyższymi studiami od rat meda?

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #303 dnia: Październik 06, 2021, 21:33:10 »
Ogólnie to wynagrodzenie w PsP to dramat. Po skonczeniu asp 100zl wiecej. Dca zmiany 500 zl wiecej od asp. A gdzie odpowiedzialność?? I jaka tu motywacja, aby pójść skonczyc jakiekolwiek kurs.
Chlopak pracuje bo chce, nikt go nie zmusza. Nie lezy i i nie placze i nie myje 'pizdy' bo jest zle, tylko zapierdziela. To jest jego poswiecony czas. Coś w życiu osiagnal.
Czuje od Ciebie empatie jako d-ca zmiany, to super. Rzadko sie slyszy aby dca poszedł za swoimi ludźmi.. Pomogl. Teraz to maja wywalone.. Byle do końca sluzby, nie wychylać się.
Jak jest taka mega zazdrość nie trzeba byc RM. Ile osob ma swoje firmy np budowlane czy inne dzialalnosci. Nie wiecie ile zarabiaja bo w Tv nie mowią😂. A sami chwalić sie nie beda i b. Dobrze. Także dla płaczków polecam zamknąć p*zdy i nie leżeć tylko zapierdzielać, samo się nie zrobi. 🙂

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #304 dnia: Październik 06, 2021, 21:41:16 »
Argument że w takim razie my też powinniśmy zarabiać dużo jest nietrafiony, podstawy ekonomii wystarczą żeby wiedzieć że wszyscy nie mogą zarabiać dużo, jak by nam też podnieśli to będą następni którym wtedy też trzeba by podnieść i tak bez końca. Ratownik medyczny nie jest moim zdaniem zawodem który powinien zarabiać prawie DWA RAZY WIĘCEJ niż wynosi średnia krajowa (przy stawce 43 zł netto i 170h to ponad 7 tyś!). Ja osobiście dalej podtrzymuję swoje zdanie że przesadzają i pokazują roszczeniową postawę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #305 dnia: Październik 06, 2021, 21:54:31 »
A ja uważam, że można prosty algorytm opracować na podstawie zarobków europejskich...
Jeżeli średnia krajowa  wynosi tyle to tyle zarabia strażak a tyle ratownik medyczny...
Zazdrość miedzy zawodami to bzdura, że łeb urywa...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ochotniczy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #306 dnia: Październik 06, 2021, 22:14:28 »
Bo temat jest bardzo złożony i w sumie czemu rat-medow mieszamy w 'nasze' podwyżki to już zupełnie nie wiem.
To kompletnie dwa różne zawody, a rozumie to tylko ten, który spróbował jednego i drugiego.
Na pewno nie ma co im zazdrościć i nie ma co tutaj się rozwodzić dlaczego, bo temat rzeka, a na każdy argument i tak ktoś znajdzie nasz 'strazacki' odpowiednik, jak to my też zle mamy! Ale ratownicy są jeszcze bardziej podzieleni od nas. Sami nie wiedzą co chcą, wiecznie narzekają, a śmieszne gadanie 'jak będę zarabiał ileś tam na samym etacie, to nie będę musiał pracować 300-400h'. Gówno prawda, właśnie dodatki covidowe to potwierdziły. Rat medy brali jak najwięcej dyżurów, a jak wysyłali ich na urlopy, to pretensje i żale, dlaczego urlop (a na urlopie dodatek się nie należał).
Pomijam, że Ministerstwo Zdrowia, to chyba największy syf i skarbonka bez dna w Polsce. Brak upaństwowienia, regulacji, zasad itd. itp. jest naprawdę dużym problemem i objawia sie dużymi różnicami w pensjach pracowników między szpitalami w sąsiednich powiatach itd. Itp. na tych samych stanowiskach. Szkoda słów.
Tak więc wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Osobiście jestem przeszczęśliwy, że jestem w służbie i to moja 'podstawa', a dyżury biorę, bo chce. Jak mi się nie będzie chciało, to nie i tyle, z głodu nie umrę.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka


Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #307 dnia: Październik 07, 2021, 06:11:00 »
Argument że w takim razie my też powinniśmy zarabiać dużo jest nietrafiony, podstawy ekonomii wystarczą żeby wiedzieć że wszyscy nie mogą zarabiać dużo, jak by nam też podnieśli to będą następni którym wtedy też trzeba by podnieść i tak bez końca. Ratownik medyczny nie jest moim zdaniem zawodem który powinien zarabiać prawie DWA RAZY WIĘCEJ niż wynosi średnia krajowa (przy stawce 43 zł netto i 170h to ponad 7 tyś!). Ja osobiście dalej podtrzymuję swoje zdanie że przesadzają i pokazują roszczeniową postawę.
RM dlatego dalej protestują, bo liczą że wraz z 4 falą rząd się "ugnie".
I niech protestują, (każdy może, nie każdy umie) ich postulaty to podwyżki i poprawa warunków pracy i....pacjent?
Ciekawe czy kiedyś zastrajkują pacjenci? Płacimy w końcu na to wszystko!

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #308 dnia: Październik 07, 2021, 13:29:10 »
https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.onet.pl/bialystok/kryzys-na-granicy-lekarz-niektorzy-oddali-dyzury-zeby-tam-jechac/6srm7l0.amp
I jak tu się nie wk... Ć?
Jak tydzień temu młody się połamał to tydzień jeździłem od Szpitala do szpitala bo nie maja kiedy się wyrobić (a w końcu 9 % z każdej pensji idzie na służbę zdrowia)
Ale pokazać się na granicy kosztem dyżurów (co najmniej kilka tyś lekarz ma za dyżur) jak widać można.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #309 dnia: Październik 07, 2021, 14:49:19 »
wracając na "nasze podwórko"...

Zgodnie z przesłanymi uzgodnieniami, obligatoryjna podwyżka 550zł trafi w stopień, wszystkim po równo.

Wiecie jaka jest teraz różnica pomiędzy stopniami strażak i starszy brygadier? Dokładnie 400zł brutto.
Co oznacza, że po ponad dwudziestu latach służby, z awansami możliwie szybkimi i szkołami, starszy brygadier ma 37% więcej dodatku za stopień niż czysty pagon. Po proponowanej podwyżce, ta różnica spadnie do niecałych 25%.

W grupach są oczywiście większe różnice. Ale czy tak duże? Biorąc teraz pod uwagę kolejne profity dla grup niższych, tj. proponowane automatyczne podniesienie w grupach 1-5.

A potem się dziwimy, że chętnych do awansu brak…

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #310 dnia: Październik 07, 2021, 14:56:22 »
Warto strzępić język.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #311 dnia: Październik 07, 2021, 16:08:19 »
wracając na "nasze podwórko"...

Zgodnie z przesłanymi uzgodnieniami, obligatoryjna podwyżka 550zł trafi w stopień, wszystkim po równo.

Wiecie jaka jest teraz różnica pomiędzy stopniami strażak i starszy brygadier? Dokładnie 400zł brutto.
Co oznacza, że po ponad dwudziestu latach służby, z awansami możliwie szybkimi i szkołami, starszy brygadier ma 37% więcej dodatku za stopień niż czysty pagon. Po proponowanej podwyżce, ta różnica spadnie do niecałych 25%.

W grupach są oczywiście większe różnice. Ale czy tak duże? Biorąc teraz pod uwagę kolejne profity dla grup niższych, tj. proponowane automatyczne podniesienie w grupach 1-5.

A potem się dziwimy, że chętnych do awansu brak…
A wiesz jaki związek.. sory..8 województw było za tym żeby te pieniądze mogły trafić w coś innego. Oczywiście tłumaczenie że na pochodne nie będzie pieniędzy to inna kwestia.

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #312 dnia: Październik 07, 2021, 16:14:22 »
wracając na "nasze podwórko"...

Zgodnie z przesłanymi uzgodnieniami, obligatoryjna podwyżka 550zł trafi w stopień, wszystkim po równo.

Wiecie jaka jest teraz różnica pomiędzy stopniami strażak i starszy brygadier? Dokładnie 400zł brutto.
Co oznacza, że po ponad dwudziestu latach służby, z awansami możliwie szybkimi i szkołami, starszy brygadier ma 37% więcej dodatku za stopień niż czysty pagon. Po proponowanej podwyżce, ta różnica spadnie do niecałych 25%.

W grupach są oczywiście większe różnice. Ale czy tak duże? Biorąc teraz pod uwagę kolejne profity dla grup niższych, tj. proponowane automatyczne podniesienie w grupach 1-5.

A potem się dziwimy, że chętnych do awansu brak…
Przecież jak sam napisałeś dla wszystkich podwyżka jest w tej samej kwocie , więc równice się nie zmieniają. Po co robisz to zamieszanie ? Po co próbujesz kłócić strażaków między sobą ? Oprócz różnicy wysokości kasy za stopień jest również wiele innych różnic w uposażeniu, może napisz od razu czy równica  w dodatku służbowym tez jest tak niska ? XD  Rozumiem , że ta siatka płac się spłaszcza ale nie przesadzaj bo różnice pomiędzy strażakiem w brygadierem jest kolosalna. I jak słyszałeś  nie będzie żadnych automatycznych  podniesień w grupach 1-5.
Jeszcze nie słyszałem żeby brakowało chętnych do awansu , to tylko słaby argument używany przez osoby które uważają żeby podnieść pensje oficerom i aspirantom a reszta nic!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #313 dnia: Październik 07, 2021, 16:28:17 »
Źle odczytałeś bo napisał że zaciera się albo stoi różnica w stopniu pomiędzy wymienionymi.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #314 dnia: Październik 07, 2021, 19:43:24 »
Między brygadierem naczelnikiem a strażakiem ratownikiem jest różnica w miesięcznej wypłacie. Czy tak duża, patrząc na ilość stopni i grup różnicy?
Gdy porównasz pity (naczelnik bez nadgodzin) różnica jest już mniejsza.
A co do awansu - w ramach rotacji i odejść szukamy czasem chętnych na wyższe grupy w systemie codziennym. Myślisz naprawdę że są chętni???
Poczytaj wątek o przejściu z sgsp w tryb naboru z ulicy. W punktach masz opisane, dlaczego nie warto awansować. Punktów jest kilka, jeden mianownik - kasa, się nie opłaca.
I niech coś w tym temacie się zmieni. Wszystkim "po równo" tylko pogarsza sytuację....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #315 dnia: Październik 07, 2021, 19:54:36 »
I niech coś w tym temacie się zmieni. Wszystkim "po równo" tylko pogarsza sytuację....
Wszystkim po równo do grupy trochę inaczej by robiło ale do stopnia to lipa, że łeb urywa.
Poczytaj wątek o przejściu z sgsp w tryb naboru z ulicy. W punktach masz opisane, dlaczego nie warto awansować. Punktów jest kilka, jeden mianownik - kasa, się nie opłaca.
No ale powiedz szczerze z perspektywy obecnego nastolatka co się bardziej opłaca 4 lata po 3500 netto plus nadgodziny i 13 a czasem jakaś nagroda czy 4 lata po 500 zł żołdu? Możesz tych 4 lat nigdy nie nadrobić w prespektywnie całej swojej służby. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #316 dnia: Październik 07, 2021, 20:43:10 »
Poczytaj wątek o przejściu z sgsp w tryb naboru z ulicy. W punktach masz opisane, dlaczego nie warto awansować. Punktów jest kilka, jeden mianownik - kasa, się nie opłaca.
No ale powiedz szczerze z perspektywy obecnego nastolatka co się bardziej opłaca 4 lata po 3500 netto plus nadgodziny i 13 a czasem jakaś nagroda czy 4 lata po 500 zł żołdu? Możesz tych 4 lat nigdy nie nadrobić w prespektywnie całej swojej służby.
Jasne, patrząc na matematykę księgową lepiej wybrać tę pierwszą drogę. Ale to nie jest takie proste.
1. Ja swoich studiów nie żałuję i uważam je za ciekawszy okres w moim życiu. Czy klimat studiowania uległ aż tak dużej zmianie - tego nie wiem.
2. Ukończenie SGSP zwalnia Cię (jeśli chcesz awansować w PSP) z serii różnych dodatkowych kursów/szkoleń, które w rodzinnym życiu bywają pewnym utrudnieniem. Bo nie zawsze będzie "zdalnie".
3. Moja ścieżka w PSP nauczyła mnie dużo. Może więcej o współpracy i kierowaniu ludźmi niż o gaszeniu pożarów. A są stanowiska, gdzie jest to przydatne. Oczywiście, warto wiedzieć, jak kierować dużymi akcjami - ale nawet lata w JRG tego nie uczą, bo o pewnych sprawach - decyzjach, jako dowódca zastępu czy dowódca zmiany nawet nie wiesz. Możesz analizować przebieg historycznych akcji (taki szczery i dokładny), rozszerzać zakres wiedzy o nowe techniki, ćwiczyć na stanowiskach dowódców taktycznych/strategicznych. A mając grono mądrych doradców (czyli sztab akcji) jest szansa, że poradzisz sobie z kierowaniem działaniami przy dużym zdarzeniu.

Patrząc szerzej w zakresie ekonomii, aktualnie są lepiej płatne branże, niewymagające tak szerokich kwalifikacji. Jeśli to jedyny czynnik, warto rozważyć swój wybór. Ale otoczenie ekonomiczne w PSP też ulegało zmianom na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat. Uwarunkowania awansów także. Teraz jest, jak jest. Ale na początku drogi życiowej warto pomyśleć, że za 5, 10, 15 lat może być inaczej.

Tak, tu i teraz, a także patrząc przez pryzmat tylko finansów, nie opłaca się zaczynać studia w SGSP. Można dokonać podobnego przeliczenia dla SA. Może będą chętni by to dokonać.
Ja patrzę jednak na możliwe scenariusze na przyszłość i aspekty towarzyszące finansom.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #317 dnia: Październik 07, 2021, 20:50:28 »
Tak, tu i teraz, a także patrząc przez pryzmat tylko finansów, nie opłaca się zaczynać studia w SGSP. Można dokonać podobnego przeliczenia dla SA. Może będą chętni by to dokonać.
Ja patrzę jednak na możliwe scenariusze na przyszłość i aspekty towarzyszące finansom.
A szczerze czy nie uważasz, że "Im dalej w las tym więcej drzew"? Że jest coraz gorzej dla tzw. dziennych?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #318 dnia: Październik 07, 2021, 21:07:07 »
Odpowiem szczerze Eqi,
nie wiem czy będę zachęcał mojego syna do pójścia do straży. Ale jeśli uznam, że to dobry pomysł, będę go pchał i motywował do sgsp.
Jestem głęboko w PSP, stąd dylematy. Jak to kiedyś mawiano, bez flaszki nie rozbierjosz.... :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #319 dnia: Październik 07, 2021, 21:22:46 »
Jestem głęboko w PSP, stąd dylematy. Jak to kiedyś mawiano, bez flaszki nie rozbierjosz.... :rofl:
Inżynier bazuje na liczbach nie na dylematach molarnych bo to humanizm  :rofl:
A z flaszką jeszcze będzie ten czas bo lubię twoje województwo odwiedzać chociaż to daleko i różnią nas poglądy na prawie wszystko w PSP...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #320 dnia: Październik 08, 2021, 09:11:19 »
Koleżanki i Koledzy wracamy do tematu . Pozdrawiam 🙂 :straz:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #321 dnia: Grudzień 09, 2021, 21:17:37 »
Być może mi umknęło w temacie, ale czy była informacja o tym czy dostaniemy podwyżkę od stycznia, czy dopiero wyrównanie w późniejszym terminie?
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #322 dnia: Grudzień 10, 2021, 10:29:45 »
Na razie czekamy na podpis Prezydenta  :kwit:

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1789

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 10, 2021, 13:11:43 »
Panowie to z tym przeszeregowaniem na wyższą grupę (od 2 do 5) to jest nadal aktualne i to wejdzie w życie czy ten pomysł już dawno poszedł w zapomnienie?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 10, 2021, 13:12:55 »
Z tego co czytałem, to w policji mają dostać wynagrodzenie z wyższej grupy, ale awansu nie dostaną.