Autor Wątek: Podwyżki 2022  (Przeczytany 80263 razy)

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 22, 2021, 18:32:57 »
Kwota wolna od podatku się zwiększy ale zmieni się wartość odliczenia składki zdrowotnej od niego... Nie wiem jak u nas, ale w cywilu przy takich zarobkach (ok 4,5 tyś) to wychodzi że zmiany będą groszowe na plus lub na minus...
Mój Boże..co ty porównujesz nasze z cywilnymi. Zamień się z cywilem z komendy...

Offline KLAWY

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 22, 2021, 18:52:07 »
Kwota wolna od podatku się zwiększy ale zmieni się wartość odliczenia składki zdrowotnej od niego... Nie wiem jak u nas, ale w cywilu przy takich zarobkach (ok 4,5 tyś) to wychodzi że zmiany będą groszowe na plus lub na minus...
Mój Boże..co ty porównujesz nasze z cywilnymi. Zamień się z cywilem z komendy...
Przepraszam - o co chodzi?

Offline kandydatSA

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 22, 2021, 20:21:30 »

Przecież chodzi mi tylko o kwestie zmian w Nowym Ładzie... Poza składkami społecznymi pozostałe są u nas płatne tak samo jak u każdego pracownika, więc w teorii nie powinno się nic zmienić w kieszeniach większości z nas po wprowadzeniu tych przepisów.

Offline zurasluk

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 22, 2021, 21:41:14 »
Zmiany wprowadzane przez nowy ład, będą nieistotne lub na minus jeśli nie wejdą przeliczniki rekompensujące dla „klasy średniej” zaproponowane przez Gowina. Zwiększono kwotę wolną od podatku, ale jednocześnie zabrano możliwość odliczenia składki zdrowotnej od podatku. Zyskują tylko najmniej zarabiający i emeryci z najniższymi świadczeniami. Najgorzej na tym wychodzą osoby zarabiające w okolicach średniej krajowej, gdyż podwyższenie kwoty wolnej nie rekompensuje wzrostu składki zdrowotnej, a nie zarabiamy, aż tyle żeby zyskać na podwyższeniu progu podatkowego do 120 tyś. brutto w ciągu roku. (Tak, osoby zarabiające więcej niż 4100 netto z dużym prawdopodobieństwem odczują spadek wynagrodzenia, od naszych wypłat odciągany jest podatek dochodowy i składka zdrowotna, więc zmiany w tym zakresie w takim stopniu dotyczą mundurowych jak i cywili na etacie).

Dlatego zachęcam, aby zapoznać się z nadchodzącymi zmianami  przepisów i nie wprowadzać forumowiczów w błąd.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2021, 06:54:46 wysłana przez Butel »

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 22, 2021, 23:38:29 »
  Dlatego zachęcam, aby zapoznać się z nadchodzącymi zmianami  przepisów i nie wprowadzać forumowiczów w błąd.

Nie przejdzie. Takie historie żyją własnym życiem. Poza tym po co czytać przepisy jak można forum.

Offline Gosciu

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 23, 2021, 09:45:10 »
Zmiany wprowadzane przez nowy ład, będą nieistotne lub na minus jeśli nie wejdą przeliczniki rekompensujące dla „klasy średniej” zaproponowane przez Gowina. Zwiększono kwotę wolną od podatku, ale jednocześnie zabrano możliwość odliczenia składki zdrowotnej od podatku. Zyskują tylko najmniej zarabiający i emeryci z najniższymi świadczeniami. Najgorzej na tym wychodzą osoby zarabiające w okolicach średniej krajowej, gdyż podwyższenie kwoty wolnej nie rekompensuje wzrostu składki zdrowotnej, a nie zarabiamy, aż tyle żeby zyskać na podwyższeniu progu podatkowego do 120 tyś. brutto w ciągu roku. (Tak, osoby zarabiające więcej niż 4100 netto z dużym prawdopodobieństwem odczują spadek wynagrodzenia, od naszych wypłat odciągany jest podatek dochodowy i składka zdrowotna, więc zmiany w tym zakresie w takim stopniu dotyczą mundurowych jak i cywili na etacie).

Niektórzy teraz nie ogarniają tych kwot przy podwyżkach, a co mówić takie przepisy.

Offline Tadzik987

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 23, 2021, 15:20:56 »
Coś ciekawego ze spotkania? Czy tylko że podpisali porozumienie  :fiuu:
https://www.facebook.com/252365548222599/posts/4211387068987074/

Offline radca

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 23, 2021, 17:07:14 »
Tak Rada KSP zaakceptowała propozycje MSWiA.
Jak wcześniej mówiono ok 500 netto od 1 stycznia, odblokowany fundusz nagród.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2021, 17:12:37 wysłana przez radca »

Offline ronin

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 24, 2021, 15:24:35 »
500 zł od stycznia miesięcznie? Śmiechu warte, ratownicy medyczni więcej za jeden dyżur wywalczyli podwyżki niż wasz niesamowity związek za cały miesiąc.

Offline andoria

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 24, 2021, 16:15:55 »
500 zł od stycznia miesięcznie? Śmiechu warte, ratownicy medyczni więcej za jeden dyżur wywalczyli podwyżki niż wasz niesamowity związek za cały miesiąc.
i narzekają, bo powinni mieć 60 nie 40. No i jest dodatek jeszcze

Offline Tadzik987

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 24, 2021, 17:27:20 »

Możesz zmienić pracę. Idź na jeden dyżur do pogotowia to zobaczysz co to praca. :wall:

Offline simek92

• Strażak Sam
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 24, 2021, 18:00:12 »
Zaczynają się licytacje, kto ma gorzej. Dobrze wszyscy wiemy, że ZRM nie jeździ ciągle do NZK, tak samo straż nie jeździ ciągle do wielkich pożarów, gdzie każdy ryzykuje życiem. Fakt, ZRM ma więcej wyjazdów, ale sądząc po ostatnich IZRM, większość z nich nie powinna być w ogóle realizowana. Natomiast każdy powinien godnie zarabiać i pensje oby tych grup powinny być do siebie zbliżone (oczywiście za ukończone studia kierunkowe powinny być dodatkowe profity, bo każdy rat med musi mieć wyższe).

Offline wojtek111

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 24, 2021, 19:14:32 »
Zaczynają się licytacje, kto ma gorzej. Dobrze wszyscy wiemy, że ZRM nie jeździ ciągle do NZK, tak samo straż nie jeździ ciągle do wielkich pożarów, gdzie każdy ryzykuje życiem. Fakt, ZRM ma więcej wyjazdów, ale sądząc po ostatnich IZRM, większość z nich nie powinna być w ogóle realizowana. Natomiast każdy powinien godnie zarabiać i pensje oby tych grup powinny być do siebie zbliżone (oczywiście za ukończone studia kierunkowe powinny być dodatkowe profity, bo każdy rat med musi mieć wyższe).
Zgadzam się w 100 procentach, chciałbym zaznaczyć że moja stawka godzinowa po podwyżce wyniesie zawrotne 26 złotych z 23 złotych przed podwyżką, takie mamy waleczne zwiazki tfuu zawodowe...

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #233 dnia: Wrzesień 24, 2021, 20:46:30 »
Zgadzam się w 100 procentach, chciałbym zaznaczyć że moja stawka godzinowa po podwyżce wyniesie zawrotne 26 złotych z 23 złotych przed podwyżką, takie mamy waleczne zwiazki tfuu zawodowe...
Żal mi Ciebie..

Offline wojtek111

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #234 dnia: Wrzesień 24, 2021, 21:07:50 »
Żal mi Ciebie..
Dzięki ale nie potrzebuje współczucia, jak zabraknie mi pieniędzy to pójdę dorobić. Choć wiem i niejednokrotnie o tym wspominałem że nie tak powinno to wyglądać.

Offline radca

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #235 dnia: Wrzesień 24, 2021, 21:38:01 »
500 zł netto miesięcznie jest śmiechu warte? To ponad 10 % średnio.
Jak to tak mało warte to mi je daj  :rofl:

A na marginesie to przykład lekarzy udowadnia że zawsze jest mało . Średnia na pit miesięcznie dwadzieścia kilka tysięcy średnio i płaczą

Offline andoria

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #236 dnia: Wrzesień 24, 2021, 21:42:59 »

Możesz zmienić pracę. Idź na jeden dyżur do pogotowia to zobaczysz co to praca. :wall:

Nie rozumiesz przesłania. To nie chodzi o to, że uważamy że ratownicy mają za dużo, a o to, zew stosunku do nich my mamy za mało. Żaden to argument, że ratownik ma więcej wyjazdów u nas nie raz kilka, ale wysiłek znacząco większy, a i ryzyko dla zdrowia i życia większe. Po prostu mamy inna specyfikę. Niech ratownicy dobrze zarabiają, ale jednak nasze pensje nie powinny absolutnie odstawać.

Offline KLAWY

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 25, 2021, 06:12:13 »

A na marginesie to przykład lekarzy udowadnia że zawsze jest mało . Średnia na pit miesięcznie dwadzieścia kilka tysięcy średnio i płaczą
A ja uważam, że to mało, również uważam, że porównanie z grupą RM jest trafione.
Nie chce powielać ,bo było poruszane- to my jeździmy niemal do wszystkiego i wspieramy niemal wszystkie grupy zawodowe. Argumentów ZZ nie brakowało by walczyć, ale chęci już tak.
Piszę z pełną świadomością - Władze ZZ DO WYMIANY

Offline Triman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #238 dnia: Wrzesień 25, 2021, 08:56:08 »
Nie chcę bronić zrm bo czasem jak obserwuje ich przy zdarzeniach to modlę się by nie potrzebować nigdy takiej pomocy. Jeśli  porównujemy to trzeba porównać pracownika na etacie a nie na kontrakcie. Kto z nas zrezygnowabył z emerytury świadczenie i przeszedł na kontrakt  gdyby płacili więcej. Co do podwyżek uważam że wszystko i tak zawdzięczamy policji. Mam 10 grupę i  uważam że coraz bardziej się wszystko spłaszcza. Radkowy zapytajcie kolegów policjantów jak wyglądają ich odejścia na emeryturę ktoś dorzuci 200 zł a nie 1500 jak u nas. Oczywiście powinniśmy więcej zarabiasz ale szanujmy robotę którą mamy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2021, 09:02:56 wysłana przez Triman »

Offline Gosciu

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #239 dnia: Wrzesień 25, 2021, 09:48:30 »

To wytłumacz czemu w tym jest waloryzacja 4,4%, która według raportu na stronie gov.pl była na tym poziomie w czerwcu . Na koniec roku zapowiadają sporo większą. Ile wtedy będzie warte to 500zł?