Autor Wątek: Podwyżki 2022  (Przeczytany 60601 razy)

Online Tadzik987

• Bywalec
  • *
Odp: Podwyżki 2022
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 13, 2021, 20:58:35 »
Witam.
Porażka ZZ- ta kwota  może pokryje inflację. Gdzie podwyżka ?
Poczytajcie proszę fora policyjne - fb. - jak policjanci są zadowoleni :rofl:
Sukcesem było by: 700 zł od 2022, 400 + inflacja  w 2023 i podobnie w 2024. I co wazne- bez ustaleń średnio itp. - tylko jasno czarno na bialym- na etat i do grupy na stałe. Tyle i aż tyle.
Czyli jeszcze bardziej chcesz spłaszczyć siatke płac?

tak wydaje się sprawiedliwie ...
w jaki sposób ta propozycja jeszcze bardziej spłyca siatkę płac, niż jest do tej pory ...

Sprawiedliwie? O czym Ty mówisz?a jak w 2017 roku dostały tylko grupy 1-8 to było sprawiedliwie?  :gwiazdki:

Offline kandydatSA

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 13, 2021, 21:23:28 »
Witam.
Sukcesem było by: 700 zł od 2022, 400 + inflacja  w 2023 i podobnie w 2024. I co wazne- bez ustaleń średnio itp. - tylko jasno czarno na bialym- na etat i do grupy na stałe. Tyle i aż tyle.

w jaki sposób ta propozycja jeszcze bardziej spłyca siatkę płac, niż jest do tej pory ...

Jeśli różnica pensji w grupie x i y wynosi powiedzmy 20%, to jeśli do obu dodasz po 500 zł to zmniejszy się spłaszczając siatkę...

Offline sorbent

• Strażak Sam
  • *
  • PSP - "Kochać Cię tak bardzo i nienawidzieć"
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 13, 2021, 22:07:11 »
Witam.

Jeśli różnica pensji w grupie x i y wynosi powiedzmy 20%, to jeśli do obu dodasz po 500 zł to zmniejszy się spłaszczając siatkę...
Jeśli komuś to trzeba tlumaczyc to miej nas w opiece o Wielki.
Spłaszczajmy siatkę płac a potem wylewajmy pomyje, że rządzą nami debile. Skoro awans nie będzie się wiązał z odpowiednią motywacją finansową to awansować w grupie, będą chcieli tylko debile. Zwłaszcza z 24 na 8 h. A potem będą żale, że nasz Zca czy dowódca JRG to .......... itd.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2021, 23:39:47 wysłana przez sorbent »

Offline pb11

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 13, 2021, 22:14:49 »
Tej firmy nic już nie jest wstanie uratować.

Offline barchaniarz

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 18, 2021, 18:41:40 »
Podwyżki po równo jeszcze bardziej płaszczą i tak już spłaszczone do granic możliwości grupy. 20 zł brutto pomiedzy dowódcą sekcji, a zastępcą dowódcy  zmiany to jawna kpina. Opłacało się studiować 4 lata, żeby mieć tyle różnicy więcej. Jeśli chodzi o tryb 8h - te podwyżki po równo jeszcze bardziej mnie zniechęcają do przejścia na tryb codzienny i dalszego "rozwoju" w naszej formacji. Obecnie podziałowcy z nadgodzinami zarabiają więcej od dowódców JRG, już niedługo będą zarabiać więcej od komendantów.

Offline Tomala7777

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 18, 2021, 18:54:25 »
https://t.me/joinchat/jeS4949IRX00YmQ0
 protest psp, aplikacja Telegram

Offline sismondi

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 18, 2021, 21:02:02 »
Podwyżki po równo jeszcze bardziej płaszczą i tak już spłaszczone do granic możliwości grupy. 20 zł brutto pomiedzy dowódcą sekcji, a zastępcą dowódcy  zmiany to jawna kpina. Opłacało się studiować 4 lata, żeby mieć tyle różnicy więcej. Jeśli chodzi o tryb 8h - te podwyżki po równo jeszcze bardziej mnie zniechęcają do przejścia na tryb codzienny i dalszego "rozwoju" w naszej formacji. Obecnie podziałowcy z nadgodzinami zarabiają więcej od dowódców JRG, już niedługo będą zarabiać więcej od komendantów.
Oj chyba się zagalopował kolega.....

Offline 309

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 18, 2021, 22:13:22 »
Nie zagalopował. Zarabiają na picie więcej niż d-ca JRG.

Offline wojtek111

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 18, 2021, 22:20:44 »
Skończie już pisać te dyrdymały, temat poruszany po raz milionowy, zaraz zaczniecie skakać sobie do gardeł  :stop:
Jeśli nawet zarabia to poświęcił swój wolny czas, a d-ca JRG również ma możliwość dorobienia nadgodzin.

Offline młody13

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 18, 2021, 22:38:57 »
Skończie już pisać te dyrdymały, temat poruszany po raz milionowy, zaraz zaczniecie skakać sobie do gardeł  :stop:
Jeśli nawet zarabia to poświęcił swój wolny czas, a d-ca JRG również ma możliwość dorobienia nadgodzin.
Dokładnie dowódca też schodzi na podział i zastępuje chłopaków z JRG . Dajcie se siana z tym ten ma tyle a tamten tyle , każdy wiedział na co się pisze obejmując stanowisko .

Offline rafal.bula

• VIP
  • *
    • JRG SGSP
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 18, 2021, 22:52:57 »
Cytat: młody13
Dokładnie dowódca też schodzi na podział i zastępuje chłopaków z JRG . Dajcie se siana z tym ten ma tyle a tamten tyle , każdy wiedział na co się pisze obejmując stanowisko .
Każdy wie na co się pisze, dlatego coraz trudniej o rozsądnych ludzi na te stanowiska, bo na takie warunki się nie piszą.
A potem własnie narzekanie, że dowódcą JRG zostaje ktoś kto się na dowódcę zastępu nie nadaje. A został bo był jedynym który dał się nabrać.

Offline młody13

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 19, 2021, 00:09:21 »
Cytat: młody13
Każdy wie na co się pisze, dlatego coraz trudniej o rozsądnych ludzi na te stanowiska, bo na takie warunki się nie piszą.
A potem własnie narzekanie, że dowódcą JRG zostaje ktoś kto się na dowódcę zastępu nie nadaje. A został bo był jedynym który dał się nabrać.
Pamiętam czasy kiedy musiałem się zrzec z dodatku 350 na 100 żeby dostać stanowisko . Także 3 lata na obciętym dodatku korona mi z głowy nie spadła . Każdy wiedział na co się decyduje . Pozdrawiam 🙂

Offline pb11

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 19, 2021, 00:23:26 »
Zawsze twierdziłem że w straży są tacy co będą robić za darmo a przy odpowiednim stanowisku nawet będą  dopłacać do interesu.
Opisujesz patologię tej formacji i jeszcze starasz się  usprawiedliwiać tą sytuację. Ciekawe czy przełożony który Ci to zaproponował też sobie tak odejmował.

Offline młody13

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 19, 2021, 00:27:53 »
Zawsze twierdziłem że w straży są tacy co będą robić za darmo a przy odpowiednim stanowisku nawet będą  dopłacać do interesu.
Nie chcesz iść do biura to nie idź , nie chcesz być dowódcą to nie bądź , proste. Podwyżki należą się jednako Wszystkim  bo ceny i opłaty galopują w zawrotnym tempie . Pozdrawiam 🙂

Offline pafnucek

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 19, 2021, 11:55:42 »
trochę się pogubiłem w temacie

może ktoś dosłownie w dwóch zdaniach napisać ile nam zaproponowano a ile chcemy, że jest temat protestu itd itp?

Offline Scalpel

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 19, 2021, 15:13:11 »
Nie chcesz iść do biura to nie idź , nie chcesz być dowódcą to nie bądź , proste. Podwyżki należą się jednako Wszystkim  bo ceny i opłaty galopują w zawrotnym tempie . Pozdrawiam 🙂

Z jednej strony oczywiście racja, podwyżka inflacyjna powinna dotyczyć każdego tak samo. Z drugiej strony, skoro będzie tak jak mówisz, nikt nie będzie się decydował żeby obejmować biurowe stanowiska to kto będzie tam pracował? To tak nie działa. Żeby podział mógł funkcjonować to musi mieć zaplecze. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że większość stanowisk mogliby obejmować cywile. To się zgadza, ale nawet bezpośrednie nabory na funkcjonariusza 8h nie cieszą się dużym zainteresowaniem, a co dopiero stanowiska cywilne. Ponadto, chyba nie może być tak, że dowódcy jednostek, komendant, wydział operacyjny lub prewencja to bedą tylko cywile lub ludzie bezpośrednio z naboru. To nie zadziała, tych ludzi trzeba skądś pozyskać i oni muszą znać się na swojej robocie.

Druga sprawa, czytając postulaty, które się gdzieś tutaj pojawiają. Chcielibyśmy, żeby dyżury domowe były dodatkowo płatne, nocki i święta płatne ekstra.. jestem za tym, żebysmy godnie zarabiali, ale czy ktoś w pewnym momencie nie zapyta czy to jeszcze jest służba a nie już normalna praca? Może wtedy padnie pomysł, że skoro za wszystko mamy płacone tak jak jest mowa w kodeksie pracy to czy należą nam się wcześniejsze emerytury, trzynastki, procenty za wyjazdy? Chyba trzeba znaleźć jakiś złoty środek w tym wszystkim, żeby po wejściu na górę nie spaść w przepaść.

Offline młody13

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 19, 2021, 16:26:07 »

Z jednej strony oczywiście racja, podwyżka inflacyjna powinna dotyczyć każdego tak samo. Z drugiej strony, skoro będzie tak jak mówisz, nikt nie będzie się decydował żeby obejmować biurowe stanowiska to kto będzie tam pracował? To tak nie działa. Żeby podział mógł funkcjonować to musi mieć zaplecze. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że większość stanowisk mogliby obejmować cywile. To się zgadza, ale nawet bezpośrednie nabory na funkcjonariusza 8h nie cieszą się dużym zainteresowaniem, a co dopiero stanowiska cywilne. Ponadto, chyba nie może być tak, że dowódcy jednostek, komendant, wydział operacyjny lub prewencja to bedą tylko cywile lub ludzie bezpośrednio z naboru. To nie zadziała, tych ludzi trzeba skądś pozyskać i oni muszą znać się na swojej robocie.

Druga sprawa, czytając postulaty, które się gdzieś tutaj pojawiają. Chcielibyśmy, żeby dyżury domowe były dodatkowo płatne, nocki i święta płatne ekstra.. jestem za tym, żebysmy godnie zarabiali, ale czy ktoś w pewnym momencie nie zapyta czy to jeszcze jest służba a nie już normalna praca? Może wtedy padnie pomysł, że skoro za wszystko mamy płacone tak jak jest mowa w kodeksie pracy to czy należą nam się wcześniejsze emerytury, trzynastki, procenty za wyjazdy? Chyba trzeba znaleźć jakiś złoty środek w tym wszystkim, żeby po wejściu na górę nie spaść w przepaść.
A Ty kolego wogole jesteś w mundurowce ,że ustawiasz pracę i służbę na jednym poziomie ? Z jednym się zgadzam , księgowa i kadrowa powinno to być stanowisko cywilne . Ale temat nie o tym tylko o podwyżkach , które powinny być nie gorsze niż naszych posłów .  :szalony: pozdrawiam 🙂

Offline Scalpel

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 19, 2021, 17:14:01 »
Jestem ;) dlatego właśnie obserwując co się dzieje to mam wrażenie, że ona przestaję nią być. Niestety ale takie są realia, polecenia służbowe i rozkazy są często kwestionowane, za każdą nawet najmniejszą rzecz wszyscy wołają pieniądze.. i tak dalej i tak dalej. Może mam mylne wyobrażenie o służbie, ale tak to widzę.

Offline młody13

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 19, 2021, 17:31:00 »
Jestem ;) dlatego właśnie obserwując co się dzieje to mam wrażenie, że ona przestaję nią być. Niestety ale takie są realia, polecenia służbowe i rozkazy są często kwestionowane, za każdą nawet najmniejszą rzecz wszyscy wołają pieniądze.. i tak dalej i tak dalej. Może mam mylne wyobrażenie o służbie, ale tak to widzę.
Życie drożeje , dlaczego mamy nie wołać godnych warunków , służby i płacy . Pozdrawiam  :straz:

Offline pb11

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 19, 2021, 18:13:09 »
Czy Ty masz jakieś rozdwojenie jaźni,  co post to zmiana zdania.