Autor Wątek: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"  (Przeczytany 18081 razy)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 12, 2021, 14:07:05 »
Szampan, a dleczego nie?
Jestem zwolennikiem utworzenia jednej służby ratowniczej. Jaki problem aby w kazdym JRG był zespół medyczny? Jeśli nie odbędzie się to kosztem PB (bez zwiekszania etatów) to rzeczywiście będzie to głupota. Oczywiście konieczne są ogromne zmiany systemowe ale wolę mieć ratoli, którzy znają specyfikę naszej służby niż Panią doktor z przypadku w "S", która oprócz swojej obecności nic więcej nie wnosi.



PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline wojan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 12, 2021, 19:09:22 »
To ja poroszę dodatek za gaszenie lasów bo jestem z wykształcenia leśnikiem i na obronie miałem temat pracy "Wykorzystanie samolotów i śmigłowców podczas działań gaśniczych w kompleksach leśnych"
Tylko jako leśnik w straży nie będziesz miał większych uprawnień i odpowiedzialności w pracy, niż Twoi koledzy nie-leśnicy z podziału. No chyba, że w szkole leśnej dostałeś również uprawnienia na ten śmigłowiec, który będzie dostępny w straży i Ty nim będziesz latał. Szukasz jakichś metafor, a widać, że do końca sam je rozumiesz.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 12, 2021, 19:19:52 »
To ja poroszę dodatek za gaszenie lasów bo jestem z wykształcenia leśnikiem i na obronie miałem temat pracy "Wykorzystanie samolotów i śmigłowców podczas działań gaśniczych w kompleksach leśnych"
Tylko jako leśnik w straży nie będziesz miał większych uprawnień i odpowiedzialności w pracy, niż Twoi koledzy nie-leśnicy z podziału. No chyba, że w szkole leśnej dostałeś również uprawnienia na ten śmigłowiec, który będzie dostępny w straży i Ty nim będziesz latał. Szukasz jakichś metafor, a widać, że do końca sam je rozumiesz.

Czy to że posiadasz jakieś uprawnienia obliguje Cię do korzystania z nich? Jak nie chcesz brać na siebie odpowiedzialności to wykonuj tylko zadania z zakresu KPP. Przepis powstał dla tych którzy chcieli korzystać ze swojej wiedzy, ale jak na razie nikt nikogo nie zmusza do tego. Jak czujesz że ktoś chce za frajer wykorzystać Twoją wiedzę to działaj w zakresie podstawowym i po sprawie...

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 12, 2021, 22:11:44 »
To ja poroszę dodatek za gaszenie lasów bo jestem z wykształcenia leśnikiem i na obronie miałem temat pracy "Wykorzystanie samolotów i śmigłowców podczas działań gaśniczych w kompleksach leśnych"
Podejrzewam że większość funkcjonariuszy (poza kolegami po dziennej SGSP i tych po liceum) ma jakieś dodatkowe wykształcenie przydatne w służbie i naturalne jest że firma z tego będzie korzystać.
Po ostatnich burzach i zniszczonych dachach chłopaki zajmujący się dekarstwem byli na wagę złota. Dzięki nim robota w wielu miejscach poszła dużo sprawniej. I też powinni mieć dodatki większe?
Sorry koledzy medycy ale części z Was to już się w głowach przewraca.

ya yhym...

Różnica jest taka, że ja wiem jak gasić las i zabezpieczyć dach a Ty nie masz pojęcia o lekach, o stanach zagrożenia życia, o anatomii, toksykologii, zaburzeniach neurologicznych itd itp
ponadto strażak-leśnik lasami się nie zajmuje, strażak-dekarz dachu nie odbuduje tylko plandekę przybije a mi każą wdrażać zaawansowane medyczne czynności ratunkowe i odpowiadać za poszkodowanego.
Wystarczy, że przy covidzie każde izolowane zdarzenie medyczne było moje a gość po zawodówce leżał na pryczy i się śmiał bo te same pieniądze bierze a nikt nic od niego nie chce.
Mi nie muszą płacić tylko niech się ode mnie odwalą bo ja jestem strażakiem w psp a nie ratownikiem medycznym.

Do szpitala też mieli iść ochotnicy a po tygodniu jak chętnych nie było to zgłaszano nas "na ochotnika"....

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 12, 2021, 22:37:05 »
Oliwier z całym szacunkiem ale Ty ze zdrowiem wszystko ok? Jakie zwiększanie stanu osobowego? Myślisz że dostaniesz jakiegoś ogarniętego rat meda z innej jednostki PSP?  Czy że akurat jakiś ogarnięty rat med zda nasze testy sprawnościowe i za prawie najniższą krajową na stażu będzie gasił i ratował? W jakim Ty świiecie żyjesz? Dostaniesz kadeta który ma rat meda lub człowieka po naborze bo zrobił byle punkty były i tyle. I Ty go kształć. Przecież jest nowy skrypt. TO NIE NASZA ROBOTA.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 13, 2021, 20:10:27 »
W PSP jest 826 strażaków, którzy wykonują zawód ratownika medycznego oraz 960 ratowników medycznych, którzy posiadają uprawnienia, ale nie wykonują aktualnie tego zawodu. Ilu jest turbo ratowników" a ile zdroworozsądkowych ludzi? Myślę, że tych drugich znacznie więcej i dlatego napiszę co o tym wszystkim myślę.

To, że pochłaniamy pomału wszelkie gałęzie ratownictwa jakie można sobie tylko wyobrazić, w tym ratownictwo medyczne, to nie ulega najmniejszej wątpliwości i nie byłoby w tym nic dziwnego na tle innych państw, które stały się już jakiś czas temu służbami ratowniczymi, gdyby nie to kuriozalne zachowanie przedstawicieli naszych Władz.

Branie na swoje barki dodatkowych uprawnień pod postacia ratownictwa medycznego (nie chodzi tutaj o KPP) bez gratyfikacji za to jest po prostu irracjonalne! I niech każdy turbol, czy też strażak nie posiadający uprawnień do wykonywania tego zawodu myśli co chce. Droga na studia otwarta, można się zapisać, studiować, zdać egzamin państwowy i wykonywać za darmo czynności ratujące życie... ah jak pięknie! Dorzucam do tego jeszcze wszęcie różnego typu postępowań prokuratorskich o uśmiercenie kogoś ze względu na popełniony błąd albo tych bardziej błachych o wydalenie ze służby. Nie zdażyło się? Nie słyszałeś? No ale może się zdarzyć, tak samo jak samochód w rowie.


Jak można oczekiwać od ratowników medycznych w PSP wykonywania medycznych działań ratowniczych, czyt. medycznych czynności ratunkowych oraz bycie na bieżąco z przepisami/wytycznymi/standardami, jeżeli nic za tym nie idzie? Gdzie te stanowiska starszy ratownik medyczny służby oraz ratownik medyczny służby w poszczególnych komendach powiatowych/miejskich, gdzie umożliwienie pójścia do szkół PSP celem podnoszenia kwalifikacjii, gdzie te pieniądze za wykonywanie czynności wykraczających poza KPP, bądź za nadzór nad całą farmakologią, która zapewne już niebawem zapuka do drzwi JRG?

Ile razy mam jeszcze odtworzyć nagranie KG PSP na Youtube i łudzić się, że nadejdzie taki czas, że wszyscy którzy coś wnoszą do naszej służby dostaną coś konkretnego w zamian?

Stanowczo mówię nie i podpisuję się pod tym co napisał niedawno @pafnucek.

Organizacja ratownictwa medycznego przez komendanta powiatowego /miejskiego Państwowej Straży Pożarnej może umożliwić ratownikom medycznym wykonywanie medycznych działań ratowniczych na poziomie zaawansowanym.

Dopóki się nic nie zmieni w tym temacie mówię stanowczo nie!

Zachęcam wszystkich do udzielania się w tym jakże ważnym dla nas wszystkich temacie. Również tych posiadających tylko, albo aż KPP, gdyż nowy skrypt otwiera drogę do medyka i dla Was - ktoś z założenia już niebawem będzie jezdził zamiast do pożarów do pacjentów chorujących na wszelakiego rodzaju choroby - oczywiście, jak tak dalej pójdzie - za darmo
 :straz:

Offline jrggrj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 03, 2021, 15:01:21 »
Kolejna sesja z KG i kolejna deklaracja o kierunku ratownictwa medycznego na SGPSP. Czyli wizja karetek w straż też wydaje się przyśpieszyć.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 03, 2021, 20:06:29 »
Poczekajmy na ustawę o ochronie ludności. Myślę, że tam może się znaleźć sporo ciekawy aspektów.
:straz:

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 03, 2021, 20:10:56 »
W PSP jest 826 strażaków, którzy wykonują zawód ratownika medycznego oraz 960 ratowników medycznych, którzy posiadają uprawnienia, ale nie wykonują aktualnie tego zawodu. Ilu jest turbo ratowników" a ile zdroworozsądkowych ludzi? Myślę, że tych drugich znacznie więcej i dlatego napiszę co o tym wszystkim myślę.

To, że pochłaniamy pomału wszelkie gałęzie ratownictwa jakie można sobie tylko wyobrazić, w tym ratownictwo medyczne, to nie ulega najmniejszej wątpliwości i nie byłoby w tym nic dziwnego na tle innych państw, które stały się już jakiś czas temu służbami ratowniczymi, gdyby nie to kuriozalne zachowanie przedstawicieli naszych Władz.


Branie na swoje barki dodatkowych uprawnień pod postacia ratownictwa medycznego (nie chodzi tutaj o KPP) bez gratyfikacji za to jest po prostu irracjonalne! I niech każdy turbol, czy też strażak nie posiadający uprawnień do wykonywania tego zawodu myśli co chce. Droga na studia otwarta, można się zapisać, studiować, zdać egzamin państwowy i wykonywać za darmo czynności ratujące życie... ah jak pięknie! Dorzucam do tego jeszcze wszęcie różnego typu postępowań prokuratorskich o uśmiercenie kogoś ze względu na popełniony błąd albo tych bardziej błachych o wydalenie ze służby. Nie zdażyło się? Nie słyszałeś? No ale może się zdarzyć, tak samo jak samochód w rowie.


Jak można oczekiwać od ratowników medycznych w PSP wykonywania medycznych działań ratowniczych, czyt. medycznych czynności ratunkowych oraz bycie na bieżąco z przepisami/wytycznymi/standardami, jeżeli nic za tym nie idzie? Gdzie te stanowiska starszy ratownik medyczny służby oraz ratownik medyczny służby w poszczególnych komendach powiatowych/miejskich, gdzie umożliwienie pójścia do szkół PSP celem podnoszenia kwalifikacjii, gdzie te pieniądze za wykonywanie czynności wykraczających poza KPP, bądź za nadzór nad całą farmakologią, która zapewne już niebawem zapuka do drzwi JRG?

Ile razy mam jeszcze odtworzyć nagranie KG PSP na Youtube i łudzić się, że nadejdzie taki czas, że wszyscy którzy coś wnoszą do naszej służby dostaną coś konkretnego w zamian?

Stanowczo mówię nie i podpisuję się pod tym co napisał niedawno @pafnucek.

Organizacja ratownictwa medycznego przez komendanta powiatowego /miejskiego Państwowej Straży Pożarnej może umożliwić ratownikom medycznym wykonywanie medycznych działań ratowniczych na poziomie zaawansowanym.

Dopóki się nic nie zmieni w tym temacie mówię stanowczo nie!

Zachęcam wszystkich do udzielania się w tym jakże ważnym dla nas wszystkich temacie. Również tych posiadających tylko, albo aż KPP, gdyż nowy skrypt otwiera drogę do medyka i dla Was - ktoś z założenia już niebawem będzie jezdził zamiast do pożarów do pacjentów chorujących na wszelakiego rodzaju choroby - oczywiście, jak tak dalej pójdzie - za darmo
 :straz:


Brawo temu Panu

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 03, 2021, 20:22:03 »
I tak wszystko sprowadza się do kasy. Teraz jest pensja strażaka i pensja ratownika. Po wchłonięciu będzie pensja strażaka plus jakis marny dodatek i wyjdą do przodu. Za chwilę może przejmiemy obowiązki strazy miejskiej i będziemy w czasie pomiędzy wyjazdami blokady zakładać.  Rozumiem,że wprowadzenie plecaków rat med, sprzętu i kilku leków ma sens zakładając np dwa zdarzenia na takim powiecie, zajęte karetki ,a można udzielić pomocy. I tyle, tylko tyle. Tak samo są dymane wszelkie grupy specjalistycznej. Nurkowie do 2013 mieli 2% ,a po tak samo jak inne grupy,czyli nic. Więcej obowiązków, szkoleń i co w zamian ? W zamian męski członek i to jeden wielki. Koledzy z innych jrg gdzie nie mają żadnej grupy śmieją się z nas,bo mają kasę tą samą. W pytaniach do 01 było pytanie co prawda o nurków,ale odpowiedź jak dla innych grup. Nie ma możliwości, rozwiązań bla bla bla . Komendant może dać dodatki bla bla bla. Dodatki to sprawa uznaniowa . Może dać nie musi. I potem strażacy z całego kraju mają różne traktowanie.  Z rat med może być tak samo,a jeśli tu kasa będzie to ludzie z grup specjalistycznych powinni zaprotestować, bo niech każdy będzie traktowany tak samo.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 04, 2021, 07:05:03 »
Rozumiem,że wprowadzenie plecaków rat med, sprzętu i kilku leków ma sens zakładając np dwa zdarzenia na takim powiecie, zajęte karetki ,a można udzielić pomocy. I tyle, tylko tyle.

Nie, nie ma sensu. Jeżeli widzą że jest za mało ZRM to niech dążą do zwiększenia liczby ZRM a nie zastępować strażakami. Nie ma co ulegac.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2021, 08:28:53 wysłana przez rocky323 »

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 04, 2021, 11:09:05 »
Nie napisałem o codzienności. Napisałem np o powiecie gdzie jest jedna jrg i załóżmy 4-5 zrm. Trafią się wypadek masowy,dwa duże zdarzenia w tym samym czasie itd. Dwa/trzy zrm masz na interwencjach i do dyspozycji Dwa zrm na początek.  Od jeżdżenia za karetę do sraczki od tygodnia ,czy bólu pleców od dwóch to należy się odpychać. A co do zwiększania zrm. Karetek można kupić multum, ludzi nie naprodukujesz. Dla mnie sens plecaków jest przy zdarzeniach z ograniczonymi zasobami zrm,gdzie występuje zagrożenie życia.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 04, 2021, 11:17:59 »
Znasz powiedzenie dasz palec wezmą całą rękę?

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 04, 2021, 11:32:09 »
Znam. Niestety naszym komendantom brakuje jaj i wszystko to jedna wielka polityka. Przykład poza medykiem ? Sprzątanie ulic. Powinien to robić zarządzca drogi robimy my. Z medykiem tez powinniśmy działać w określonym zakresie i fakt robilibyśmy za pogotowie. Nie neguję przedmówców, którzy zapierają się rękoma i nogami ,by ich nie było.  Może jeszcze żyje w idealnym świecie,gdzie każdy trzyma się swojego zakresu obowiązków, a nie bierze wszystko na siebie.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 04, 2021, 13:19:46 »
Dokładnie, dasz palec - dadzą całą rękę. Tak było z owadami i jest ze wszystkim, a jak twardo postąpisz to zaraz jesteś "persona non grata", ostatnio już dyspozytor medyczny zadysponował do "pomocy ZRM" zastęp a chodziło o wniesienie pacjenta do domu po powrocie ze szpitala w celu pomocy transportowi medycznemu.

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 30, 2022, 18:16:38 »
Panowie i Panie, nie wiem czy dobry temat do tego pytania - w wytcznych sprzętu są nosze ewakuacyjne - wliczacie w to również nosze płachtowe u siebie w komendach czy tylko typowe stalowe nosze ewakuacyjne?

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 30, 2022, 19:04:18 »
Nosze ewakuacyjne u nas to tylko płachty i jest ich dwie na JRG

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 30, 2022, 20:23:39 »
To jeszcze jedno pytanie z tego tematu - jak macie w komendzie grupę specjalistyczną to jej nie wliczacie w JRG PSP, co? Chodzi mi o to, że jeżeli są wymagane w JRG PSP 2 AED i w grupie specjalistycznej wodno - nurkowej 1 AED to łącznie w komendzie musi być 3, tak? Wole się dopytać na wszelki wypadek bo muszę u siebie listę zrobić czego brakuje w RatMed więc żeby wtopy nie było. ;)

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Nowe "Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG 2021"
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 29, 2022, 10:54:45 »
.