Autor Wątek: Przydział umundurowania  (Przeczytany 4319 razy)

Offline agat99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Przydział umundurowania
« dnia: Czerwiec 26, 2021, 12:58:11 »
.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2023, 22:17:52 wysłana przez agat99 »

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Przydział umundurowania
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2021, 13:04:50 »
Komplet umundurowania jaki Ci przysługuję zgodnie z rozporządzeniem zapewnia komenda.

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Przydział umundurowania
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2021, 13:17:24 »
Niestety na twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że nowe ubranie specjalne dostałem po 2,5 roku służby. Wcześniej, na kursie i potem już normlanie na służby chodziłem w łachu, w którym nawet zamek główny nie działał a jego pierwszy właściciel pewnie już dawno nie żył :cooo:

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Przydział umundurowania
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2021, 16:13:41 »
Niestety na twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że nowe ubranie specjalne dostałem po 2,5 roku służby. Wcześniej, na kursie i potem już normlanie na służby chodziłem w łachu, w którym nawet zamek główny nie działał a jego pierwszy właściciel pewnie już dawno nie żył :cooo:
każda Komenda, inne zasady.  W mojej , jak sięgam pamięcią, dawali nowe (UPS + koszar+ obuwie).

Offline Endriu31

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Przydział umundurowania
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2021, 18:48:30 »
Witam.
Jestem w trakcie oczekiwania na kurs podstawowy i chciałabym się dowiedzieć jak wyglada kwestia umundurowania. Wszystko zostaje zakupione przez komendę nomex, koszarowka itp itd ? I czy mogę mieć coś swojego gdyby mi nie podpasowały na przykład rękawice ? I czemu niektórzy w trakcie trwania kursu maja Nomexa tzw „czarnucha” a po kursie „piaskowego” ? Czy działa to na zasadzie po prostu że na czas kursu dostaje się jakiegoś starucha a po kursie nowy?
Zgodnie z § 15. 4 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej.... "Strażakowi w służbie przygotowawczej mogą być wydane używane przedmioty umundurowania, odzieży specjalnej, środków ochrony indywidualnej i ekwipunku osobistego, posiadające wartość użytkową. Przedmioty te wydaje się na czas, jaki pozostał do końca okresów ich używalności."
Tak jak wyżej kolega napisał, co komenda to inny zwyczaj. U mnie niestety dość dokładnie respektują powyższe rozporządzenie... :-\

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Przydział umundurowania
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2021, 19:56:51 »
W prywatnej firmie nie do pomyślenia jest żeby dostać używane ubranie robocze, przynajmniej ja nie słyszałem o takich przypadkach. Przecież to można jakiegoś grzyba się nabawić. Niby europejski nowoczesny kraj a przepisy jak w Bangladeszu :gwiazdki:

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Przydział umundurowania
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2021, 09:38:54 »
W prywatnej firmie nie do pomyślenia jest żeby dostać używane ubranie robocze, przynajmniej ja nie słyszałem o takich przypadkach. Przecież to można jakiegoś grzyba się nabawić. Niby europejski nowoczesny kraj a przepisy jak w Bangladeszu :gwiazdki:

Po pierwsze znasz takie urządzenie jak pralka ? Po drugie używane rzeczy są gorszej jakości? Przecież ile osób odchodzi na emkę i co z ich rzeczami ? Do utylizacji? Jesli rzeczy są w dobrym stanie to dlaczego nie może ich dostać? Pokaż mi prywatną firmę  w której osobisty przydział rzeczy kosztuje kilka tysięcy;) są komendy gdzie strażacy w służbie stałej biegają w czarnych nomexach ,a mlody co? Przyjął się i żółtego ma od razu dostać,bo już czarnych nie kupują?

Offline M_B

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przydział umundurowania
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2021, 10:38:43 »
Aktualnie jestem na szkoleniu podstawowym i jeśli chodzi o Ubranie Specjalne + Hełm, są to rzeczy używane na czas szkolenia, co moim zdaniem jest dobrym rozwiązaniem, bo niektórzy co dostali nowe goldy i hełmy wyjdą ze szkolenia jak po paru latach służby :szalony:. Po szkole zostanie mi przydzielone nowe obuwie specjalne, nowe ubranie specjalne + hełm i rękawice. Jeśli chodzi o koszarówkę, koszulki, buty koszarowe to dostałem nówki na szkołę

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Przydział umundurowania
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2021, 12:40:06 »
W prywatnej firmie nie do pomyślenia jest żeby dostać używane ubranie robocze, przynajmniej ja nie słyszałem o takich przypadkach. Przecież to można jakiegoś grzyba się nabawić. Niby europejski nowoczesny kraj a przepisy jak w Bangladeszu :gwiazdki:

Po pierwsze znasz takie urządzenie jak pralka ? Po drugie używane rzeczy są gorszej jakości? Przecież ile osób odchodzi na emkę i co z ich rzeczami ? Do utylizacji? Jesli rzeczy są w dobrym stanie to dlaczego nie może ich dostać? Pokaż mi prywatną firmę  w której osobisty przydział rzeczy kosztuje kilka tysięcy;) są komendy gdzie strażacy w służbie stałej biegają w czarnych nomexach ,a mlody co? Przyjął się i żółtego ma od razu dostać,bo już czarnych nie kupują?
Widzę że u Ciebie w jednostce niezły beton jak krzywo patrzycie na stażystę co dostał nowe ubranie  :wall:
Jesteśmy profesjonalną formacją i takie przypadki "dziadowania" nie powinny mieć miejsca.
Poza tym powiedz mi jak chcesz wyprać obuwie specjalne.

Offline agat99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Przydział umundurowania
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2021, 13:23:06 »
.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2023, 22:17:26 wysłana przez agat99 »

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Przydział umundurowania
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2021, 14:26:10 »
W prywatnej firmie nie do pomyślenia jest żeby dostać używane ubranie robocze, przynajmniej ja nie słyszałem o takich przypadkach. Przecież to można jakiegoś grzyba się nabawić. Niby europejski nowoczesny kraj a przepisy jak w Bangladeszu :gwiazdki:

Po pierwsze znasz takie urządzenie jak pralka ? Po drugie używane rzeczy są gorszej jakości? Przecież ile osób odchodzi na emkę i co z ich rzeczami ? Do utylizacji? Jesli rzeczy są w dobrym stanie to dlaczego nie może ich dostać? Pokaż mi prywatną firmę  w której osobisty przydział rzeczy kosztuje kilka tysięcy;) są komendy gdzie strażacy w służbie stałej biegają w czarnych nomexach ,a mlody co? Przyjął się i żółtego ma od razu dostać,bo już czarnych nie kupują?
Widzę że u Ciebie w jednostce niezły beton jak krzywo patrzycie na stażystę co dostał nowe ubranie  :wall:
Jesteśmy profesjonalną formacją i takie przypadki "dziadowania" nie powinny mieć miejsca.
Poza tym powiedz mi jak chcesz wyprać obuwie specjalne.

A czy stażyści dostają używane kominiarki ,rękawice i buty? Dostają przede wszystkim używane nomexy i hełmy.  Beton bo krzywo się patrzy ? Wybacz garnizon liczy ponad 500 osób  i nie wszystkie jednostki biegają w żółtych nomexach . Nawet osoby po stażu pojedyncze które się poprzenosiły z innych komend biegają w czarnych i co ? Stażyście trzeba kupić nowe ,a człowiek z większym stażem ma biegać w czarnym ? Bez przesady. Też przyjdzie na niego kolej. Młody na szkole i praktykach niech uczy się rzemiosła a nie marudzi ze biega w czarnym nomexie a nie żółtym.

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Przydział umundurowania
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 27, 2021, 18:18:11 »

A czy stażyści dostają używane kominiarki ,rękawice i buty? Dostają przede wszystkim używane nomexy i hełmy.  Beton bo krzywo się patrzy ? Wybacz garnizon liczy ponad 500 osób  i nie wszystkie jednostki biegają w żółtych nomexach . Nawet osoby po stażu pojedyncze które się poprzenosiły z innych komend biegają w czarnych i co ? Stażyście trzeba kupić nowe ,a człowiek z większym stażem ma biegać w czarnym ? Bez przesady. Też przyjdzie na niego kolej. Młody na szkole i praktykach niech uczy się rzemiosła a nie marudzi ze biega w czarnym nomexie a nie żółtym.

Powiem Ci że u mnie wygląda to nieco inaczej, stażyści dostają nowe a Ci w służbie stałej mają do zużycia i nikt z tym nie ma problemu, nikt na nikogo z góry nie patrzy że ktoś ma żólty nomex.
P.s. Nie dziwie się że nie ma chętnych do pracy jak są ludzie z takimi problemami w służbie  :wall: