Autor Wątek: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid  (Przeczytany 9263 razy)

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 15, 2021, 20:04:10 »
 :piwo:

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 15, 2021, 22:48:09 »
Oczywiście ze tak, rozkaz czy tez polecenie służbowe czyli nie mogę wolno dysponować swoim czasem - dostaje POLECENIE czyli coś mi ktoś karze zrobić = wynagrodzenie.
Wynagrodzenia nie masz? Delegacji nie dostałeś? Zakwaterowania, czy wyżywienia nie masz? Gdybyś zapoznał się z ustawą o PSP przed przyjęciem do służby to nie wylewał byś gorzkich żali na forum. Składając CV lub idąc na szkołę decydujesz się na warunki które aktualnie reguluje ustawa. Zrób przysługę sobie i innym i rozważ odejście ze służby, wszyscy w twoim otoczeniu będą mogli w końcu odpocząć od tego dziecięcego biadolenia.

Dalej, idź spytaj się co jeszcze możesz zrobić dla ojczyzny  :rofl:

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 16, 2021, 09:37:53 »
Oczywiście ze tak, rozkaz czy tez polecenie służbowe czyli nie mogę wolno dysponować swoim czasem - dostaje POLECENIE czyli coś mi ktoś karze zrobić = wynagrodzenie.
Wynagrodzenia nie masz? Delegacji nie dostałeś? Zakwaterowania, czy wyżywienia nie masz? Gdybyś zapoznał się z ustawą o PSP przed przyjęciem do służby to nie wylewał byś gorzkich żali na forum. Składając CV lub idąc na szkołę decydujesz się na warunki które aktualnie reguluje ustawa. Zrób przysługę sobie i innym i rozważ odejście ze służby, wszyscy w twoim otoczeniu będą mogli w końcu odpocząć od tego dziecięcego biadolenia.

Dalej, idź spytaj się co jeszcze możesz zrobić dla ojczyzny  :rofl:
W ostatniej twojej wypowiedzi utwierdzam się w przekonaniu, iż nie jesteś godny noszenia munduru jakichkolwiek służb Rzeczypospolitej Polskiej. Dziwię się, że psycholog z komisji MSWiA tego nie wychwycił. Kwestią przepustek nie jest zapewne covid a twoja postawa i zachowanie na szkole. Podtrzymuje swoje stanowisko o twoim odejściu ze służby. Szkoda mi twoich dowódców z JRG (o ile nie jesteś biurowy) bo na każdym kroku będą musieli ciebie pilnować abyś roboty nie spieprzył a co gorsza większej krzywdy poszkodowanemu nie wyrządził.
To jest moja odpowiedź ad vocem i tyle z mojej strony. Monolog jedynie tobie pozostał.
Bez strażackiego pozdrowienia.

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 16, 2021, 11:38:54 »

Dalej, idź spytaj się co jeszcze możesz zrobić dla ojczyzny  :rofl:






Nie nadajesz się do służby. Za Tobą przemawia pieniądz i jeszcze raz pieniądz.
Proponuję abyś przeszedł do jakiejś korporacji

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 16, 2021, 13:12:03 »
Rocky to jest służba, jak chcesz wyliczać każdą minutę swojej pracy to zatrudnij się w przedsiębiorstwie wodociągów i kanalizacji, tam też jest styczność z wodą
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline KrisJLC

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 16, 2021, 14:38:49 »
Witam. Czy w związku ze znacznym spadkiem zachorowań na COVID zmieniły się zasady co do przepustek w trakcie kursu? Czy dalej 3ms bez przepustek? Jak ktoś był ostatnio na Bydgoszczy to może opowie jak to teraz wygląda?
No to się chłopaku dowiedziałeś wszystkiego

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka


Offline sovec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 16, 2021, 14:56:19 »
Wszyscy pomocni jak na forum elektroda.pl
P.S.
Proponuje co niektórym wyjąć kije z tyłka. Lżej się żyje wtedy.
Pozdrawiam

Offline Grzyb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 16, 2021, 15:19:50 »
Nie słuchaj tych starych ramoli (ja też do młodych nie należę 23 lata służby) służą to ochotnicy bo robią to gratis a my jesteśmy zwykłymi najemnikami, którzy pomagają za pieniądze. Jeśli masz żonę dziecko i kredyt to z 3 tyś na miesiąc będziesz rodzinie opowiadał o ideałach czy będziesz myślał jak zrobić aby dać im jeść ? Wracając do tematu kursy pewnie będą skoszarowani do końca puki co bo nikt nie zaryzykuję powtórki z SG. Dziękuję

Offline KrisJLC

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 16, 2021, 15:19:58 »
Jestem tutaj już jakiś czas i obserwuje co się tutaj dzieje i jestem w szoku. Dobre porównanie do elektrody zamiast odpowiedzieć konkretnie na pytanie to są przepychanki i bicie piany w praktycznie każdym temacie.  Dramat.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka


Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 16, 2021, 16:28:22 »
Oczywiście ze tak, rozkaz czy tez polecenie służbowe czyli nie mogę wolno dysponować swoim czasem - dostaje POLECENIE czyli coś mi ktoś karze zrobić = wynagrodzenie.
Wynagrodzenia nie masz? Delegacji nie dostałeś? Zakwaterowania, czy wyżywienia nie masz? Gdybyś zapoznał się z ustawą o PSP przed przyjęciem do służby to nie wylewał byś gorzkich żali na forum. Składając CV lub idąc na szkołę decydujesz się na warunki które aktualnie reguluje ustawa. Zrób przysługę sobie i innym i rozważ odejście ze służby, wszyscy w twoim otoczeniu będą mogli w końcu odpocząć od tego dziecięcego biadolenia.

Dalej, idź spytaj się co jeszcze możesz zrobić dla ojczyzny  :rofl:
W ostatniej twojej wypowiedzi utwierdzam się w przekonaniu, iż nie jesteś godny noszenia munduru jakichkolwiek służb Rzeczypospolitej Polskiej. Dziwię się, że psycholog z komisji MSWiA tego nie wychwycił. Kwestią przepustek nie jest zapewne covid a twoja postawa i zachowanie na szkole. Podtrzymuje swoje stanowisko o twoim odejściu ze służby. Szkoda mi twoich dowódców z JRG (o ile nie jesteś biurowy) bo na każdym kroku będą musieli ciebie pilnować abyś roboty nie spieprzył a co gorsza większej krzywdy poszkodowanemu nie wyrządził.
To jest moja odpowiedź ad vocem i tyle z mojej strony. Monolog jedynie tobie pozostał.
Bez strażackiego pozdrowienia.

Widzisz, ja Ci jedno, a ty mi tu o mundurze i psychologu. Psycholog to do Ciebie mógłby zajrzeć jakbyś mu powiedział że możesz w straży mieszkać i nie wychodzić, sprawa się tyczy logiki dlaczego kadra(tudzież pracownicy szkoły) mogą sobie po 15:30 wychodzić i COVID-a nie roznoszą, a słuchacz, kadet, podchorąży już jest uziemiony bo to roznosiciel, nie czułbyś się wtedy na ich miejscu nierówno traktowany? Tudzież przykład drugi: dlaczego jeden wyjazd na ćwiczenia a kierowca ma inaczej liczone godziny? Wyżaliłeś się wyżaliłeś, ale merytorycznie nic nie powiedziałeś.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 16, 2021, 16:53:17 »
Oczywiście ze tak, rozkaz czy tez polecenie służbowe czyli nie mogę wolno dysponować swoim czasem - dostaje POLECENIE czyli coś mi ktoś karze zrobić = wynagrodzenie.
Wynagrodzenia nie masz? Delegacji nie dostałeś? Zakwaterowania, czy wyżywienia nie masz? Gdybyś zapoznał się z ustawą o PSP przed przyjęciem do służby to nie wylewał byś gorzkich żali na forum. Składając CV lub idąc na szkołę decydujesz się na warunki które aktualnie reguluje ustawa. Zrób przysługę sobie i innym i rozważ odejście ze służby, wszyscy w twoim otoczeniu będą mogli w końcu odpocząć od tego dziecięcego biadolenia.

Dalej, idź spytaj się co jeszcze możesz zrobić dla ojczyzny  :rofl:
W ostatniej twojej wypowiedzi utwierdzam się w przekonaniu, iż nie jesteś godny noszenia munduru jakichkolwiek służb Rzeczypospolitej Polskiej. Dziwię się, że psycholog z komisji MSWiA tego nie wychwycił. Kwestią przepustek nie jest zapewne covid a twoja postawa i zachowanie na szkole. Podtrzymuje swoje stanowisko o twoim odejściu ze służby. Szkoda mi twoich dowódców z JRG (o ile nie jesteś biurowy) bo na każdym kroku będą musieli ciebie pilnować abyś roboty nie spieprzył a co gorsza większej krzywdy poszkodowanemu nie wyrządził.
To jest moja odpowiedź ad vocem i tyle z mojej strony. Monolog jedynie tobie pozostał.
Bez strażackiego pozdrowienia.

Widzisz, ja Ci jedno, a ty mi tu o mundurze i psychologu. Psycholog to do Ciebie mógłby zajrzeć jakbyś mu powiedział że możesz w straży mieszkać i nie wychodzić, sprawa się tyczy logiki dlaczego kadra(tudzież pracownicy szkoły) mogą sobie po 15:30 wychodzić i COVID-a nie roznoszą, a słuchacz, kadet, podchorąży już jest uziemiony bo to roznosiciel, nie czułbyś się wtedy na ich miejscu nierówno traktowany? Tudzież przykład drugi: dlaczego jeden wyjazd na ćwiczenia a kierowca ma inaczej liczone godziny? Wyżaliłeś się wyżaliłeś, ale merytorycznie nic nie powiedziałeś.


Ty tak serio? Będziesz wykładowca to będziesz wychodził po 15.30 będziesz kierowca to będziesz miał inaczej liczone nadgodziny taki jest zapis w rozporządzeniu i koniec, ty udajesz głupiego czy nim jesteś?

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 16, 2021, 16:57:50 »
Dobra, ja już dalej z wami nie dyskutuje, z nadgorliwcami nie ma co rozmawiać  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 16, 2021, 19:44:03 »
A ja tak czytam wasze wypowiedzi i bliżej mi do opinii @rocky323 i już wam wyjaśniam dlaczego...
Izolowanie kogokolwiek kursantów podchorążych czy kadetów jest bez sensu... I odbieranie przepustek też bo to nie ma na celu efektu wychowawczego tylko udowodnienie w starym PRLowskim stylu kto tu rządzi. Czemu izolowanie jest bez sensu pokazała to właśnie szkoła w Bydgoszczy jak miała tęgie ognisko nie pamiętam dokładnie czy nie było większe niż w SGSP  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 19, 2021, 14:00:01 »
Witam chciałem zapytać jak wyglądają rozliczenia ze szkoleń u was koledzy na jednostkach. Ponieważ byłem ostatnio na tygodniowym szkleniu z ratownictwa  eko-chem i według grafiku wypały mi 2 służby które musiałem wziąć odbiór godzin. I będąc na tygodniowym szkoleniu zeszło 48 godzin z moich nadgodzin i jestem w dodatku jeszcze z nadgodzinami na minusie przez to szkolenie. :wall: :wall: :wall:   

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 19, 2021, 14:32:38 »
A czy tutaj nie powinien mieć zastosowania przepis, który wszedł w noweli do rozp. w sprawie pełnienia służby w 2019 roku, wg. którego za dni w harmonogramie wolne ma być liczone 8 godzin? Zaznaczam, że nie miałem do czynienia z taką sytuacją po znowelizowaniu rozporządzenia, więc sam się ciekawię, bo wcześniej sytuacja taka jak piszesz była zgodna z przepisami. Tylko później związki wystąpiły do KG w tej sprawie, że dwóch strażaków będących na tym samym szkoleniu ma inny czas pracy w ewidencji i nad tym pracowali, stąd powyższa nowela - ale czy rzeczywiście odnosi się do tego to może ktoś bardziej w temacie odpowie.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 19, 2021, 15:16:28 »
Witam chciałem zapytać jak wyglądają rozliczenia ze szkoleń u was koledzy na jednostkach. Ponieważ byłem ostatnio na tygodniowym szkleniu z ratownictwa  eko-chem i według grafiku wypały mi 2 służby które musiałem wziąć odbiór godzin. I będąc na tygodniowym szkoleniu zeszło 48 godzin z moich nadgodzin i jestem w dodatku jeszcze z nadgodzinami na minusie przez to szkolenie. :wall: :wall: :wall:

Szkolenie przez kogo organizowane? Szkolenie realizowane w ośrodkach szkolenia i szkołach pożarniczych zgodnie z harmonogramem półrocznym. Jeśli w tym czasie w harmonogramie było pusto, a według grafiku były przewidziane służby, to faktycznie możesz być stratny. Z tą delikatną różnicą, że nie jesteś na minusie, tylko po prostu nie jesteś na plusie (ten by powstał, gdybyś w tym czasie przyszedł na służbę). Stan WYPRACOWANYCH do momentu rozpoczęcia szkolenia nadgodzin przed i po nim pozostał taki sam.

PS.
Na szkolenie nie brałeś odbioru godzin. Odbiór godzin bierzesz wtedy, gdy harmonogram półroczny przewiduje dla Ciebie służbę, a Ty w tym czasie jesteś na wolnym.

PS2.
Pytanie nie powinno być zadane w tym wątku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2021, 15:20:33 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.