Autor Wątek: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid  (Przeczytany 9259 razy)

Offline Malyiduzy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Witam. Niedługo wyjeżdżam na szkolenie i dowiedziałem się że osoby nieszczepione będą musiały przed wyjazdem zrobić test na covid a osoby szczepione takiego testu nie będą musiały robić ale nie o to chodzi. W czasie trwania kursu będę miał uroczystość rodzinną na której bardzo mi zależy żebym był ale dostaliśmy pismo że ośrodek nikogo do domu nie wypuści co w takiej sytuacji zrobić zaznaczam ze jestem już zaszczepiony.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2021, 21:30:21 »
Witam. Niedługo wyjeżdżam na szkolenie i dowiedziałem się że osoby nieszczepione będą musiały przed wyjazdem zrobić test na covid a osoby szczepione takiego testu nie będą musiały robić ale nie o to chodzi. W czasie trwania kursu będę miał uroczystość rodzinną na której bardzo mi zależy żebym był ale dostaliśmy pismo że ośrodek nikogo do domu nie wypuści co w takiej sytuacji zrobić zaznaczam ze jestem już zaszczepiony.

Raczej nic, przychodzisz do służby. Tym bardziej uroczystość rodzinna spora szansa na przywiezienie czegoś na szkolenie.

Offline Malyiduzy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2021, 21:55:26 »
Uważasz że jak teraz pojadę i nie będę miał żadnych testów bo jestem zaszczepiony to nie mam żadnych szans tam czegoś zawieźć? A po uroczystości rodzinnej jest większa szansa niż w sklepie co jeden na drugim jest.

Offline PrzyszłyStrażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2021, 22:05:52 »
Niestety jeśli chodzi o szkołę w B..., to można zapomnieć o jakichkolwiek wyjazdach, czy nawet wyjściach poza teren szkoły. Zaczyna to być niezrozumiałe przy obecnym luzowaniu obostrzeń, tym bardziej, że kadra normalnie po zajęciach do domu wychodzi. Natomiast ludzie, którzy mają terminy na szczepienia są faworyzowani, bo na te zabiegi bez problemu mogą wyjeżdżać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2021, 17:34:21 »
Ludzie to jest formacja mundurowa i skoszarowanie na 3 miesiące to nie jest żadna tragedia. Nie ważne czy to Covid czy po prostu dla zasady. Jak już Wam teraz to przeszkadza to później może być tylko gorzej. Proponuję już w tym momencie zrezygnować ze służby póki jeszcze za daleko to nie zabrnęło. Może będzie mniej płaczących panienek, które jak słyszą o wyjeździe w ramach COO to zrobią wszystko, żeby nie jechać.

Offline Fado

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2021, 19:39:03 »
Jeśli to ważna uroczystość to może raport okolicznościowy?

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2021, 20:10:34 »
Witamy w szeregach PSP. Kto w mundurówce służy, ten w cyrku się nie śmieje  :szalony:

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2021, 10:25:44 »
Witam. Niedługo wyjeżdżam na szkolenie i dowiedziałem się że osoby nieszczepione będą musiały przed wyjazdem zrobić test na covid a osoby szczepione takiego testu nie będą musiały robić ale nie o to chodzi. W czasie trwania kursu będę miał uroczystość rodzinną na której bardzo mi zależy żebym był ale dostaliśmy pismo że ośrodek nikogo do domu nie wypuści co w takiej sytuacji zrobić zaznaczam ze jestem już zaszczepiony.

Raczej nic, przychodzisz do służby. Tym bardziej uroczystość rodzinna spora szansa na przywiezienie czegoś na szkolenie.

Przecież jest zaszczepiony jedyne co może przywieźć z imprezy to flaszkę dowódcy  :rofl:
Jeszcze sporo będzie takich sytuacji dzielenia na szczepionych i nie szczepionych  :gwiazdki:

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2021, 14:27:49 »
A gdzie jest napisane ze zaszczepiony nie moze byc chory i nie zaraża?

Offline Malyiduzy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2021, 16:50:00 »
Napisane jest ze jak jest zaszczepiony to nie musi robić testu na covid

Offline sovec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2021, 13:23:12 »
Witam. Czy w związku ze znacznym spadkiem zachorowań na COVID zmieniły się zasady co do przepustek w trakcie kursu? Czy dalej 3ms bez przepustek? Jak ktoś był ostatnio na Bydgoszczy to może opowie jak to teraz wygląda?

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2021, 22:19:11 »
A to przedszkole czy służba mundurowa? Chyba z roku na rok priorytety się zmieniają. Później co w sylwestra nie przyjdę bo to sylwestra w Boże Narodzenie i Wielkanoc też nie bo to święto a no i jak to służyć w niedzielę albo w sobotę. Ehhhh

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2021, 06:48:12 »
Na dziennej aspirantce siedziałem dwa miesiące na unitarce bez telefonu (w tym miesiąc pod namiotem bez względu na pogodę), tylko listy można było pisać, a tu płacz bo trzy miesiące w ciepełku trzeba posiedzieć. Szanujmy się, ja wiem że niektórzy mają już rodziny, dzieci, ale w DSA też się tacy zdarzali i dwa lata wytrzymali. To nie przedszkole...

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 15, 2021, 07:20:08 »
To dlaczego skoro 24 godziny są skoszarowani to nie płaci im się za 24 godziny tylko za 8?

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 15, 2021, 09:30:08 »
To dlaczego skoro 24 godziny są skoszarowani to nie płaci im się za 24 godziny tylko za 8?
Z jednej prostej przyczyny, nie ma na to kasy i przepisu. W 1998r nie miałem telefonu i 8 miesięcy do domu nie pojechałem, nie zgadniecie co się stało? Żyję, założyłem rodzinę, itp, jednym słowem mam się świetnie. Służba w mundurze to nie praca w fabryce czekolady. Nie sprostało to waszych oczekiwań? droga wolna, do służby w PSP zawsze ktoś się znajdzie.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 15, 2021, 09:53:08 »
Kolejny przykład wypowiedzi „mi nie płacili bo się dałem robić w wała to niech i innym nie płaca”

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 15, 2021, 10:44:46 »
Kolejny przykład rozpieszczonego chłopca mamusi który ma łzy w oczach po tym jak zwrócono mu uwagę że mundur nosi niechlujnie.
P.S w 1998r pensja była stała, za dodatkowe godziny nie płacono nikomu. Nie pamiętam aby ktoś z tego tytułu płakał, tylko robiliśmy swoje.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 15, 2021, 11:06:16 »
Ja nie wiem czy Ty tak na poważnie czy na żarty :rofl: Jeżeli to "robimy swoje" działałoby w obie strony to okej, tylko jak ja komuś coś to dobrze ale jak służba dla mnie to nie  :rofl:

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 15, 2021, 11:32:40 »
To dlaczego skoro 24 godziny są skoszarowani to nie płaci im się za 24 godziny tylko za 8?

Na służbie masz płacone za 24h bo jesteś w gotowości. A tutaj mamy płacić komuś między innymi za to że sobie pośpi 8h?

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 15, 2021, 15:21:06 »
Ale nie o to chodzi, nie może wolno prosperować swoim czasem, czyli siedzi w ośrodku "bo ma takie polecenie"

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 15, 2021, 15:34:37 »
To dlaczego skoro 24 godziny są skoszarowani to nie płaci im się za 24 godziny tylko za 8?
Z jednej prostej przyczyny, nie ma na to kasy i przepisu. W 1998r nie miałem telefonu i 8 miesięcy do domu nie pojechałem, nie zgadniecie co się stało? Żyję, założyłem rodzinę, itp, jednym słowem mam się świetnie. Służba w mundurze to nie praca w fabryce czekolady. Nie sprostało to waszych oczekiwań? droga wolna, do służby w PSP zawsze ktoś się znajdzie.

Słowo klucz - ktoś... Dziś ktoś a jutro jak w policji i ktosiów brakuje.
A może jednak warto, żeby byli to ludzie sprawni, młodzi i inteligentni z odpowiednimi predyspozycjami psychicznymi etc. . A nie aby ktoś?

To co ćwierć wieku temu mogło stanowić normę dziś bywa patologią.
Z wyrazami szacunku
Robert

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 15, 2021, 16:19:45 »
Masz racje @robsen, po wpisach powyższych wnioskuję, że osoba która nie dostaje przepustki, płacze z tego powodu, to jest osobą której brak predyspozycji o których piszesz. A ten "ktoś" to czytaj przede wszystkim musi mieć te predyspozycje, przejść nabór a nie z nadania wujka czy wójta. Śmiem twierdzić, że może i spadnie (od 10 lat spada) zainteresowanie służbą w PSP ale nie nie na tyle aby kandydatów brakowało, choćby poprzez modernizację ustawy o OSP.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 15, 2021, 16:21:46 »
Ale nie o to chodzi, nie może wolno prosperować swoim czasem, czyli siedzi w ośrodku "bo ma takie polecenie"
Polecenie a wręcz rozkaz. Witamy w służbach mundurowych, hello.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 15, 2021, 17:05:08 »
Oczywiście ze tak, rozkaz czy tez polecenie służbowe czyli nie mogę wolno dysponować swoim czasem - dostaje POLECENIE czyli coś mi ktoś karze zrobić = wynagrodzenie.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 15, 2021, 18:16:03 »
Oczywiście ze tak, rozkaz czy tez polecenie służbowe czyli nie mogę wolno dysponować swoim czasem - dostaje POLECENIE czyli coś mi ktoś karze zrobić = wynagrodzenie.
Wynagrodzenia nie masz? Delegacji nie dostałeś? Zakwaterowania, czy wyżywienia nie masz? Gdybyś zapoznał się z ustawą o PSP przed przyjęciem do służby to nie wylewał byś gorzkich żali na forum. Składając CV lub idąc na szkołę decydujesz się na warunki które aktualnie reguluje ustawa. Zrób przysługę sobie i innym i rozważ odejście ze służby, wszyscy w twoim otoczeniu będą mogli w końcu odpocząć od tego dziecięcego biadolenia.