Autor Wątek: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid  (Przeczytany 6985 razy)

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 19, 2021, 15:16:28 »
Witam chciałem zapytać jak wyglądają rozliczenia ze szkoleń u was koledzy na jednostkach. Ponieważ byłem ostatnio na tygodniowym szkleniu z ratownictwa  eko-chem i według grafiku wypały mi 2 służby które musiałem wziąć odbiór godzin. I będąc na tygodniowym szkoleniu zeszło 48 godzin z moich nadgodzin i jestem w dodatku jeszcze z nadgodzinami na minusie przez to szkolenie. :wall: :wall: :wall:

Szkolenie przez kogo organizowane? Szkolenie realizowane w ośrodkach szkolenia i szkołach pożarniczych zgodnie z harmonogramem półrocznym. Jeśli w tym czasie w harmonogramie było pusto, a według grafiku były przewidziane służby, to faktycznie możesz być stratny. Z tą delikatną różnicą, że nie jesteś na minusie, tylko po prostu nie jesteś na plusie (ten by powstał, gdybyś w tym czasie przyszedł na służbę). Stan WYPRACOWANYCH do momentu rozpoczęcia szkolenia nadgodzin przed i po nim pozostał taki sam.

PS.
Na szkolenie nie brałeś odbioru godzin. Odbiór godzin bierzesz wtedy, gdy harmonogram półroczny przewiduje dla Ciebie służbę, a Ty w tym czasie jesteś na wolnym.

PS2.
Pytanie nie powinno być zadane w tym wątku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2021, 15:20:33 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.