Służba > Forum zawodowców

Konsultacje ustawy o OSP a przyszłość PSP

<< < (2/3) > >>

wojtek111:
Z tymi karetkami w każdej gminie i JRG to gruba przesada.
Wywalenie milionów złotych na sprzęt którego nie będzie miał kto obsłużyć. Zreszta nie pierwszy raz się to widzi że zamiast inwestować w ludzi i szkolenia to kupuje się sprzęt na pokaz.

kandydatSA:
Chyba ktoś za mocno popłynął z tymi karetkami. Są małe powiaty gdzie dyżurują 2-3 ZRM, zakładając że w takim powiecie jest 6 gmin to razem z PSP dochodzi nam 7 karetek, ciężko mi wyobrazić sobie sytuację gdzie będzie potrzeba tyle zespołów. Druga sprawa to jakie zadania mieliby wykonywać strażacy w karetkach? Bo z samym KPP raczej transport do szpitala nie wchodzi w grę, a do wykonywania czynności w zakresie KPP nie jest potrzebna karetka. Wyszkolenie tylu ludzi w straży do wykonywania większego zakresu czynności poniesie za sobą takie koszty że już chyba lepiej przeznaczyć te pieniądze na dołożenie kolejnych zespołów w ramach PRM.

strazak ochotnik:

--- Cytat: wojtek111 w Maj 18, 2021, 19:19:25 ---Z tymi karetkami w każdej gminie i JRG to gruba przesada.
Wywalenie milionów złotych na sprzęt którego nie będzie miał kto obsłużyć. Zreszta nie pierwszy raz się to widzi że zamiast inwestować w ludzi i szkolenia to kupuje się sprzęt na pokaz.
--- Koniec cytatu ---
W projekcie ustawy jest napisane o tych karetkach w JRG i gminach? Nie czytałem jeszcze projektu i nie jestem w temacie.

Strażak wro:

--- Cytat: strazak ochotnik w Maj 18, 2021, 21:25:46 ---
--- Cytat: wojtek111 w Maj 18, 2021, 19:19:25 ---Z tymi karetkami w każdej gminie i JRG to gruba przesada.
Wywalenie milionów złotych na sprzęt którego nie będzie miał kto obsłużyć. Zreszta nie pierwszy raz się to widzi że zamiast inwestować w ludzi i szkolenia to kupuje się sprzęt na pokaz.
--- Koniec cytatu ---
W projekcie ustawy jest napisane o tych karetkach w JRG i gminach? Nie czytałem jeszcze projektu i nie jestem w temacie.

--- Koniec cytatu ---
W zapowiedziach podczas konsultacji. Kto ma nimi jeździć, co stanie się gdy pacjent umrze? Brak możliwości podawania leków, zostaje transport. Ale to też wykracza poza KPP?

andoria:

--- Cytat: Strażak wro w Maj 18, 2021, 23:44:48 ---
--- Cytat: strazak ochotnik w Maj 18, 2021, 21:25:46 ---
--- Cytat: wojtek111 w Maj 18, 2021, 19:19:25 ---Z tymi karetkami w każdej gminie i JRG to gruba przesada.
Wywalenie milionów złotych na sprzęt którego nie będzie miał kto obsłużyć. Zreszta nie pierwszy raz się to widzi że zamiast inwestować w ludzi i szkolenia to kupuje się sprzęt na pokaz.
--- Koniec cytatu ---
W projekcie ustawy jest napisane o tych karetkach w JRG i gminach? Nie czytałem jeszcze projektu i nie jestem w temacie.

--- Koniec cytatu ---
W zapowiedziach podczas konsultacji. Kto ma nimi jeździć, co stanie się gdy pacjent umrze? Brak możliwości podawania leków, zostaje transport. Ale to też wykracza poza KPP?

--- Koniec cytatu ---
To lada dzień przestanie wykraczac :mellow: ciekawie. Mimo to dalej uważam, że obecne larum to zasługa związku, który nas strażaków miał gdzieś, a teraz broni niby, ale swoje stołki.
Swoją drogą myślałem, że jak sprofesjobslizuja OSP to karetki się w PSP pojawia, ale to tylko moja wizja taka była.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej