Służba > Forum ochotników

Konsultacje społeczne w sprawie ustawy OSP

<< < (48/48)

raczek504:

--- Cytat: kwas w Grudzień 29, 2021, 15:16:57 ---Mam u siebie dwie osoby już wiekowe, które już łapią się na świadczenie ratownicze. Jeden służył w latach 1957 - 1990, drugi w latach 1960 - 2005. Dlatego na gorąco usiadłem do analizy.
Po analizie art. 50 w sprawie świadczenia ratowniczego dochodzę do wniosku, że świadczenie ich nie obejmie z powodu braku świadków o których mowa w art. 50 ust. 5.
Musi być 3 świadków. Z dwoma nie ma problemu, to byli lub obecni członkowie OSP, których pamięć nie zawodzi. Ale jest problem z trzecim, który musiał pełnić funkcje publiczne lub był zatrudniony w urzędzie w okresie jaki będzie potwierdzał.
Dodatkowo w art. 16 ust. 3 ustanawiającym świadczenie ratownicze jest zapis iż świadczenie przysługuje jeśli osoba wnioskująca brała co najmniej raz w roku bezpośredni udział w działaniach.
I na gorąco odbyłem rozmowę w tej sprawie z byłym dowódcą JRG na moim terenie, czyli był osobą publiczną. I usłyszałem, że o ile jednego trochę pamięta z działań, to nie potrafi powiedzieć, czy brał udział raz w roku w okresie kiedy zarządzał JRG. Drugiego wcale nie pamięta.
Uderzyłem też do byłej pani urzędnik, która długo zajmowała się sprawami OSP. Ona również stwierdziła, że nie jest w stanie nic takiego potwierdzić. Druhowie przychodzili do niej i załatwiali sprawy. Ale czy jeździli do zdarzeń to ona nie wie. A co dopiero dotrzeć do urzędnika, który był przed nią. Trzeba się by było nakopać na cmentarzu.

--- Koniec cytatu ---

Możesz zawsze sięgnąć w archiwa Urzędu Gminy bądź jednostki OSP. Może tam coś się znajdzie na temat jako dowód w sprawie :) Generalnie bardzo dużo niewiadomych jest, jak to będzie w szczegółach wyglądało. Pewnie w nowym roku wszystko się wyjaśni.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej