Służba > Forum ochotników

Konsultacje społeczne w sprawie ustawy OSP

<< < (34/48) > >>

krzysiek_2k:

--- Cytat: jgk w Maj 30, 2021, 20:17:32 ---Wystarczy popatrzeć na dystynkcje osób z OSP przybyłych na owe konsultacje i widać że są to w przeważającej ilości działacze z ZOSP.
Na spotkaniu które np odbyło w KW ..... nasz powiat czyli i gminę reprezentowała osoba działacz  z Zarządu gminnego będąca prezesem jednej z OSP a jednocześnie będąca w układzie wzajemnej adoracji z gminą .
Napisali że została ona  wytypowana. Pytam przez kogo? Zarząd gminny? Zero informacji na  temat tego spotkania w jednostkach OSP.Zero możliwości aby móc przez tą osobę zapytać o wiele innych spraw czy zasugerowania propozycji.  Totalne olewanie tych na samym dole.Ustawa jest potrzebna choćby po to aby skończyć właśnie z takimi sytuacjami.Dziś jak coś nie halo się dzieje w OSP to Ci na samym dole w JOT nic nie zrobią bo tacy działacze ZOSP będący w zarządach OSP i komitywie z samorządem ich oleją przy nowej ustawie będzie w końcu nadzór z strony PSP gdzie będzie można wiele nieprawidłowości wyeliminować.

--- Koniec cytatu ---

U mnie w tym tygodniu jest spotkanie z KW. Zaproszenie dostali prezesi oddziałów gminnych.

jgk:
A czy Ci owi prezesi gminni przed owym spotkaniem zaproponowali spotkania z np przedstawicielami OSP aby usłyszeć ich zdanie propozycje i w ich imieniu zadać te pytania?Czy jak zwykle są to osoby wszystko wiedzące?
I tak właśnie wyglądają konsultacje z tymi na samym dole.

krzysiek_2k:

--- Cytat: jgk w Maj 31, 2021, 19:47:26 ---A czy Ci owi prezesi gminni przed owym spotkaniem zaproponowali spotkania z np przedstawicielami OSP aby usłyszeć ich zdanie propozycje i w ich imieniu zadać te pytania?Czy jak zwykle są to osoby wszystko wiedzące?
I tak właśnie wyglądają konsultacje z tymi na samym dole.

--- Koniec cytatu ---

Mogę się jedynie wypowiedzieć jak to wyglądało w mojej gminie. Gdy początkiem maja do jednostek trafił mail z KP PSP odnośnie możliwości zgłaszania uwag do projektu jako oddział gminny zwróciliśmy się do jednostek aby podeszły na poważnie do tematu i zgłaszały swoje uwagi do projektu, kierując je do KP PSP ale też do zarządu oddziału gminnego. Z ośmiu jednostek uwagi przysłały cztery, w tym trzy w miarę merytoryczne, odnoszące się do konkretnych artykułów projektu, a jedna takie bardziej wydumane - dużo tekstu, mało konkretów. Jako zarząd oddziału gminnego zrobiliśmy takie zbiorcze zestawienie uwag i przesłaliśmy do KP PSP oraz do zarządu oddziału powiatowego ZOSP (za co się nam od "struktur" oberwało...) W maju było spotkanie z Komendantem Wojewódzkim (brali w nim udział przedstawiciele zarządu oddziału powiatowego i KP PSP, część zdalnie) i te uwagi zostały przedstawione. Gdy dowiedzieliśmy się że będzie ponowna możliwość spotkania z KW rozesłaliśmy do jednostek informację o możliwości ponownego zadawania pytań - nie odpowiedział nikt. Ja mam swoje pytania co do projektu, choć nie wiem na ile aktualne - dowiem się po dzisiejszej transmisji ze spotkania z KG, przekażę je mojemu prezesowi oddziału gminnego, chyba że będę miał możliwość brać udział w tym spotkaniu.

romiwe:
Popatrzcie  temat ugrzązł czy nowy projekt jest już po wstępnych .. no ten tego konsultacjach.
Nic cicho ani  słychu ani widu...

Kaftan96:
Cisza moze zonaczac dwie możliwości :
1. Prace nad projektem ustawy i dodanie tam zmian które zaproponowali sami druhowie jak i KG PSP i MSWiA
2. ustawa umarła śmiercią naturalną

Swoją droga uważam,że to na ten moment jest ta 1 mozliwośc,ale nie pozostaje nam nic innego jak czekać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej