Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 84195 razy)

Offline nowy psp

• Początkujący
  • *
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #340 dnia: Październik 13, 2021, 09:19:51 »
witam. to mój pierwszy post, mam pytanie dla znawców tematu: jeśli nie zrzeknę się dodatku funkcyjnego, na tę chwilę mam wypracowane 96 nadgodzin to co z nimi się stanie, zostaną wypłacone czy po prostu przepadną?

Offline roko123

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #341 dnia: Październik 13, 2021, 09:52:49 »
witam. to mój pierwszy post, mam pytanie dla znawców tematu: jeśli nie zrzeknę się dodatku funkcyjnego, na tę chwilę mam wypracowane 96 nadgodzin to co z nimi się stanie, zostaną wypłacone czy po prostu przepadną?
Przepadną, u mnie Ci co się nie zrzekli wybierają ile tylko mogą.

Offline danielcspsp

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #342 dnia: Październik 13, 2021, 10:18:21 »
wypracowane nadgodziny zostają do oddania lub zapłaty (te które wypracowałeś w okresie 1.07-30.09) od 1.10 nadgodziny które masz, przepadają jeśli nie zrezygnowałeś z dodatku funkcyjnego.

Offline nowy psp

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #343 dnia: Październik 13, 2021, 10:38:50 »
wypracowane nadgodziny zostają do oddania lub zapłaty (te które wypracowałeś w okresie 1.07-30.09) od 1.10 nadgodziny które masz, przepadają jeśli nie zrezygnowałeś z dodatku funkcyjnego.
ok moje są wypracowane do 30.09 więc zostaną mi wypłacone.

Offline roko123

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #344 dnia: Październik 13, 2021, 12:57:42 »
Dziwne u mnie 01 stwierdził, że wszystko przepadnie. Od kogo masz takie info ?

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #345 dnia: Październik 13, 2021, 16:24:34 »
Dziwne u mnie 01 stwierdził, że wszystko przepadnie. Od kogo masz takie info ?
Do końca września będą wypłacone bo dokument o przejściu na funkcyjny podpisujesz z dniem 1 października.

Offline młody16

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #346 dnia: Październik 13, 2021, 20:02:42 »
A ja mam całkiem inne pytanie :)
Kto myśli tak jak ja, żeby mając kilkanaście lat służby, będąc 8-io godzinnym pracownikiem zaryzykować i zostać przy funkcyjnym.
Nie wiem czemu, ale mam jakąś złudną nadzieję, że będą na to pieniążki. MSW przeanalizuje sytuacje, koszty itp. uważam, że 80% strażaków zrzekanie się funkcyjnego, więc oprócz przyszłych emerytów, którzy już doliczają sobie 70% i niedowierzają patrząc na symulację  :szalony: może nieliczni biurowi na tym zyskają? Kurczaki, no ktoś musi na tym zyskać  :gwiazdki:

Taka mnie myśl przy drineczku naszła  :straz:
Może jeszcze będzie jakoś tak... lepiej?

Offline Scyzoryk

• Strażak Sam
  • *
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
« Odpowiedź #347 dnia: Październik 13, 2021, 20:26:35 »
A ja mam całkiem inne pytanie :)
Kto myśli tak jak ja, żeby mając kilkanaście lat służby, będąc 8-io godzinnym pracownikiem zaryzykować i zostać przy funkcyjnym.
Nie wiem czemu, ale mam jakąś złudną nadzieję, że będą na to pieniążki. MSW przeanalizuje sytuacje, koszty itp. uważam, że 80% strażaków zrzekanie się funkcyjnego, więc oprócz przyszłych emerytów, którzy już doliczają sobie 70% i niedowierzają patrząc na symulację  :szalony: może nieliczni biurowi na tym zyskają? Kurczaki, no ktoś musi na tym zyskać  :gwiazdki:

Taka mnie myśl przy drineczku naszła  :straz:
Może jeszcze będzie jakoś tak... lepiej?
Nie wiesz kto na tym zyska? A znasz grabie, co grabią od siebie? Zyska na tym budżet. DF będzie wprowadzony bez zwiększania kwoty, a wszystkie oszczędności wygeneruje brak wypłacania ekwiwalentu za godziny ponadnormatywne.

Offline Dziadek93

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #348 dnia: Październik 13, 2021, 21:05:07 »
W DF pójdzie może część biura, starzy (przed emką). Pytanie czy biuro będą zmuszać do służb na PB? A są komendy że tak jest. Myślę że ktoś to kalkuluje. A ,,góra,, ma już możliwości zwiększenia dodatku przechodząc na DF, bo i tak nadgodzin ,,0,,

Offline Tadzik987

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #349 dnia: Październik 13, 2021, 22:51:11 »
Będą nowe etaty, będą limity na nadgodziny to w systemie zmianowym też się skończy przecież wszystko w tym kierunku zmierza  :milcz:

Offline beni998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #350 dnia: Październik 14, 2021, 22:01:16 »
A to nie jest tak z nadgodzinami ze jesli wypracuję dana JRG nadgodziny to przychodza na dana liczbe osob?czyli KP/KM nic nie zyska bo i tak tych pieniedzy nie widza i nie beda widzieli, tto tylko chyba KW zyska bo mniej wysla na podlegle jednostki

Offline Strażak wro

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #351 dnia: Październik 14, 2021, 22:59:00 »
Czyli są jeszcze miejsca, gdzie ustawa o PSP się "nie przyjęła"...
Wierzę głęboko, że powyższy wpis nie jest autorstwa funkcjonariusza PSP  :o

Offline janosik

• Strażak Sam
  • *
  • OSP & PSP
« Odpowiedź #352 dnia: Październik 15, 2021, 09:45:30 »
Czyli są jeszcze miejsca, gdzie ustawa o PSP się "nie przyjęła"...
Wierzę głęboko, że powyższy wpis nie jest autorstwa funkcjonariusza PSP  :o
Też chciałbym w to głęboko wierzyć, ale coś mi podpowiada, że jednak kolejny raz "świetlica JRG zrobiła swoje"... :wall:

Offline fireman_f

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #353 dnia: Październik 15, 2021, 10:27:31 »
To może zamiast pisać nic nie wnoszące posty to wyjaśnicie jak to działa bo nie wszyscy widocznie wiedza, ja prawdę mówiąc tez mam inna wiedzę być może mylna na ten temat, a nie gadacie bez sensu  o świetlicy i stanie wiedzy o ustawie. Na Śląsku informacja jest raka ze limit nadgodzin na funkcjonariusza to jest około 120 i to co powyżej komenda musi sama sobie znaleźć, co w przypadku kiedy w komendzie limit nie zostanie osiągnięty i będzie wynosić np 90 godzin? Akurat rozumowanie Beni998 wg mnie jest prawidłowe i z tego co słyszymy u nas to tak to wyglada, to co wypracujemy to przelewa Urząd Wojewódzki i tyle dostaje komendant na wypłatę nadgodzin nic więcej nic mniej. Ale rozumiem ze koledzy specjaliści zaraz mi wyjaśnią jak to faktycznie wyglada.

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #354 dnia: Październik 15, 2021, 11:14:43 »
Proszę bardzo
https://www.strazak.pl/index.php/topic,1165.0.html
108 stron wszystko zostało opisane i powiedziane. Teraz wystarczy dać coś od siebie i przeczytać, chociaż nie ......... lepiej 100 raz zapytać o to samo w różnych wątkach.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2021, 12:01:49 wysłana przez pb11 »

Offline Strażak wro

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #355 dnia: Październik 15, 2021, 11:50:50 »
A to nie jest tak z nadgodzinami ze jesli wypracuję dana JRG nadgodziny to przychodza na dana liczbe osob?czyli KP/KM nic nie zyska bo i tak tych pieniedzy nie widza i nie beda widzieli, tto tylko chyba KW zyska bo mniej wysla na podlegle jednostki
zgodnie z ustawą o PSP, za przedłużony czas służby strażakowi przyznaje się czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo rekompensatę pieniężną Czyli, do tej pory każdy strażak mógł z tego czy innego powodu wygenerować tzw. nadgodziny. Pomijając fakt, że z polecenia komendanci takowych mieli nie generować, a obecnie DF daje podstawę prawną by wskazane stanowiska ich już nie generowały.
Co do finansów.
W budżecie rocznym KW/KM/KP są środki na rekompensatę pieniężną w określonej kwocie. W przypadku większości komend z DLNŚ, już po pierwszej wypłacie rekompensat (za okres 1.07.-31.12.) widać, że na wypłatę rekompensat za okres kolejny (1.01.-30.06.) pieniędzy zabraknie. Co wtedy? Wtedy KM/KP prosi KW o zwiększenie budżetu na rekompensatę. A KW pyta, ile KM/KP zaoszczędził na vacatach. Zwykle poleca część oszczędności przesunąć na brakującą kwotę rekompensat, a resztę "dorzuca" ze swojego budżetu.
Czyli, wypłacając rekompensatę z oszczędności vacatowych zmniejszamy możliwą do przesunięcia kwotę na nagrody. Jeżeli nadgodzin jest mało i budżet KM/KP jest w stanie je pokryć, oszczędności vacatowe w całości idą na nagrody, a KW nic nie dorzuca. Nie słyszałem, żeby gdzieś zostawały środki z budżetu na rekompensaty. Ale jeśli tak by było, można byłoby je również przesunąć na właściwe cele.
Czy to dość jasne?
Przepraszam za złośliwy komentarz, ale sposób zadania pytania był niejednoznaczny - nie JRG wypracowuje nadgodziny tylko konkretny strażak, kto zyska - kto straci itp. Pzdr.

Offline beni998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #356 dnia: Październik 15, 2021, 21:01:11 »
No i widzicie, my prosci ludzie z dołu mamy całkiem inna wiedze jak tu przedstawil "Strażak wro". Zawsze slyszalem ze na kazdego strazaka jest zapewniona kwota na caly okres rozliczeniowy a skoro tak nie jest to gdzie te pieniadze gina po drodze. Skad te limity na nadgodzinyy ze u jednych 120h u innych maja maxa i nikt z tego afery nie robi. To wszystko jest chore.

Offline CSPSP :)

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #357 dnia: Październik 17, 2021, 01:37:44 »
Czy ja dobrze rozumiem.. że nie będzie odbiorów dla tych z DF w okresie rozliczeniowym.. czyli jeśli dowódcy zmiany albo zastępcy albo innemu który zdecyduje się na DF wypadnie służba zgodna z harmonogramem w dzień załóżmy pogrzebu ojca narzeczonej na 3 dni przed ślubem to jedyne wyjście to urlop (a jeśli już wykorzystał cały) to L4?
Czy jednak rozliczać to będą dopiero po okresie rozliczeniowym i wtedy albo będziesz na zero albo to co na plus to przepadło..?
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline sorbent

• Strażak Sam
  • *
  • PSP - "Kochać Cię tak bardzo i nienawidzieć"
« Odpowiedź #358 dnia: Październik 17, 2021, 07:05:52 »
Dobre pytanie. Ale chyba o nadgodzinach mowimy dopiero po zakończeniu okresu rozliczeniowego. Formalnie odbiór wpisujemy dopiero w nowym okresie po zakonczeniu poprzedniego.
A tak, po prostu nie odbierasz, tylko w danym dniu nie masz godzin. I to sie wydaje rozsądne, coś ala "wolna służba". Ale to tylko moje przypuszczenia na dzień dzisiejszy. Trzeba poczekać na wytyczne.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2021, 07:09:10 wysłana przez sorbent »

Offline vade

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #359 dnia: Październik 17, 2021, 16:43:11 »
Czy już dostaliście jakieś propozycje (finansowe oczywiście) odnośnie przejścia na DF? Ile osób w waszych jednostkach wyraziło chęć przejścia na DF? U nas dodatek pozostaje na tym co masz. A chętnych - 1 osoba, która w lutym 22 odchodzi na emke.