Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 173676 razy)

Offline beni998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #350 dnia: Październik 14, 2021, 22:01:16 »
A to nie jest tak z nadgodzinami ze jesli wypracuję dana JRG nadgodziny to przychodza na dana liczbe osob?czyli KP/KM nic nie zyska bo i tak tych pieniedzy nie widza i nie beda widzieli, tto tylko chyba KW zyska bo mniej wysla na podlegle jednostki

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #351 dnia: Październik 14, 2021, 22:59:00 »
Czyli są jeszcze miejsca, gdzie ustawa o PSP się "nie przyjęła"...
Wierzę głęboko, że powyższy wpis nie jest autorstwa funkcjonariusza PSP  :o

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #352 dnia: Październik 15, 2021, 09:45:30 »
Czyli są jeszcze miejsca, gdzie ustawa o PSP się "nie przyjęła"...
Wierzę głęboko, że powyższy wpis nie jest autorstwa funkcjonariusza PSP  :o
Też chciałbym w to głęboko wierzyć, ale coś mi podpowiada, że jednak kolejny raz "świetlica JRG zrobiła swoje"... :wall:

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #353 dnia: Październik 15, 2021, 10:27:31 »
To może zamiast pisać nic nie wnoszące posty to wyjaśnicie jak to działa bo nie wszyscy widocznie wiedza, ja prawdę mówiąc tez mam inna wiedzę być może mylna na ten temat, a nie gadacie bez sensu  o świetlicy i stanie wiedzy o ustawie. Na Śląsku informacja jest raka ze limit nadgodzin na funkcjonariusza to jest około 120 i to co powyżej komenda musi sama sobie znaleźć, co w przypadku kiedy w komendzie limit nie zostanie osiągnięty i będzie wynosić np 90 godzin? Akurat rozumowanie Beni998 wg mnie jest prawidłowe i z tego co słyszymy u nas to tak to wyglada, to co wypracujemy to przelewa Urząd Wojewódzki i tyle dostaje komendant na wypłatę nadgodzin nic więcej nic mniej. Ale rozumiem ze koledzy specjaliści zaraz mi wyjaśnią jak to faktycznie wyglada.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #354 dnia: Październik 15, 2021, 11:14:43 »
Proszę bardzo
https://www.strazak.pl/index.php/topic,1165.0.html
108 stron wszystko zostało opisane i powiedziane. Teraz wystarczy dać coś od siebie i przeczytać, chociaż nie ......... lepiej 100 raz zapytać o to samo w różnych wątkach.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2021, 12:01:49 wysłana przez pb11 »

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #355 dnia: Październik 15, 2021, 11:50:50 »
A to nie jest tak z nadgodzinami ze jesli wypracuję dana JRG nadgodziny to przychodza na dana liczbe osob?czyli KP/KM nic nie zyska bo i tak tych pieniedzy nie widza i nie beda widzieli, tto tylko chyba KW zyska bo mniej wysla na podlegle jednostki
zgodnie z ustawą o PSP, za przedłużony czas służby strażakowi przyznaje się czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo rekompensatę pieniężną Czyli, do tej pory każdy strażak mógł z tego czy innego powodu wygenerować tzw. nadgodziny. Pomijając fakt, że z polecenia komendanci takowych mieli nie generować, a obecnie DF daje podstawę prawną by wskazane stanowiska ich już nie generowały.
Co do finansów.
W budżecie rocznym KW/KM/KP są środki na rekompensatę pieniężną w określonej kwocie. W przypadku większości komend z DLNŚ, już po pierwszej wypłacie rekompensat (za okres 1.07.-31.12.) widać, że na wypłatę rekompensat za okres kolejny (1.01.-30.06.) pieniędzy zabraknie. Co wtedy? Wtedy KM/KP prosi KW o zwiększenie budżetu na rekompensatę. A KW pyta, ile KM/KP zaoszczędził na vacatach. Zwykle poleca część oszczędności przesunąć na brakującą kwotę rekompensat, a resztę "dorzuca" ze swojego budżetu.
Czyli, wypłacając rekompensatę z oszczędności vacatowych zmniejszamy możliwą do przesunięcia kwotę na nagrody. Jeżeli nadgodzin jest mało i budżet KM/KP jest w stanie je pokryć, oszczędności vacatowe w całości idą na nagrody, a KW nic nie dorzuca. Nie słyszałem, żeby gdzieś zostawały środki z budżetu na rekompensaty. Ale jeśli tak by było, można byłoby je również przesunąć na właściwe cele.
Czy to dość jasne?
Przepraszam za złośliwy komentarz, ale sposób zadania pytania był niejednoznaczny - nie JRG wypracowuje nadgodziny tylko konkretny strażak, kto zyska - kto straci itp. Pzdr.

Offline beni998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #356 dnia: Październik 15, 2021, 21:01:11 »
No i widzicie, my prosci ludzie z dołu mamy całkiem inna wiedze jak tu przedstawil "Strażak wro". Zawsze slyszalem ze na kazdego strazaka jest zapewniona kwota na caly okres rozliczeniowy a skoro tak nie jest to gdzie te pieniadze gina po drodze. Skad te limity na nadgodzinyy ze u jednych 120h u innych maja maxa i nikt z tego afery nie robi. To wszystko jest chore.

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #357 dnia: Październik 17, 2021, 01:37:44 »
Czy ja dobrze rozumiem.. że nie będzie odbiorów dla tych z DF w okresie rozliczeniowym.. czyli jeśli dowódcy zmiany albo zastępcy albo innemu który zdecyduje się na DF wypadnie służba zgodna z harmonogramem w dzień załóżmy pogrzebu ojca narzeczonej na 3 dni przed ślubem to jedyne wyjście to urlop (a jeśli już wykorzystał cały) to L4?
Czy jednak rozliczać to będą dopiero po okresie rozliczeniowym i wtedy albo będziesz na zero albo to co na plus to przepadło..?
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #358 dnia: Październik 17, 2021, 07:05:52 »
Dobre pytanie. Ale chyba o nadgodzinach mowimy dopiero po zakończeniu okresu rozliczeniowego. Formalnie odbiór wpisujemy dopiero w nowym okresie po zakonczeniu poprzedniego.
A tak, po prostu nie odbierasz, tylko w danym dniu nie masz godzin. I to sie wydaje rozsądne, coś ala "wolna służba". Ale to tylko moje przypuszczenia na dzień dzisiejszy. Trzeba poczekać na wytyczne.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2021, 07:09:10 wysłana przez sorbent »

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #359 dnia: Październik 17, 2021, 16:43:11 »
Czy już dostaliście jakieś propozycje (finansowe oczywiście) odnośnie przejścia na DF? Ile osób w waszych jednostkach wyraziło chęć przejścia na DF? U nas dodatek pozostaje na tym co masz. A chętnych - 1 osoba, która w lutym 22 odchodzi na emke.

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #360 dnia: Październik 17, 2021, 19:19:37 »
Czy już dostaliście jakieś propozycje (finansowe oczywiście) odnośnie przejścia na DF? Ile osób w waszych jednostkach wyraziło chęć przejścia na DF? U nas dodatek pozostaje na tym co masz. A chętnych - 1 osoba, która w lutym 22 odchodzi na emke.
Wyrazili tylko Ci co odchodzą w 2022 lub 2023, jest parę osób poniżej 5. A jeśli chodzi o podniesienie funkcyjnego to jasno powiedzieli, że nie ma z czego
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2021, 22:22:45 wysłana przez roko123 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #361 dnia: Październik 17, 2021, 20:56:30 »
Czy już dostaliście jakieś propozycje (finansowe oczywiście) odnośnie przejścia na DF? Ile osób w waszych jednostkach wyraziło chęć przejścia na DF? U nas dodatek pozostaje na tym co masz. A chętnych - 1 osoba, która w lutym 22 odchodzi na emke.
Wyrazili tylko Ci co odchodzą w 2022 lub 2023, jest parę osób poniżej 5. A jeśli chodzi o podniesienie służbowego to jasno powiedzieli, że nie ma z czego
Nawet po podpisaniu porozumień w temacie podwyżek nikt nie est w stanie powiedzieć jakiego poziomu można oczekiwać pieniedzy w wolnych środkach..10..20 na etacie?

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #362 dnia: Październik 18, 2021, 09:24:11 »
zupełnie tematu nie śledzę bo mnie nie dotyczy ale zastanowiło mnie jedno, że na odprawie z dowódca jrg gdzie były podawane informacje na ten temat od razu padło stwierdzenie i gotowe druki były, że należy się tego zrzec....

A dlaczego, po co i czemu się to nie opłaca lub opłaca to nie wiem bo się tym nie interesuje.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #363 dnia: Październik 18, 2021, 12:15:51 »
zupełnie tematu nie śledzę bo mnie nie dotyczy ale zastanowiło mnie jedno, że na odprawie z dowódca jrg gdzie były podawane informacje na ten temat od razu padło stwierdzenie i gotowe druki były, że należy się tego zrzec....

A dlaczego, po co i czemu się to nie opłaca lub opłaca to nie wiem bo się tym nie interesuje.
już Ci wyjaśniam. Dowódca zrobił wam przysługę i podpowiedział co zrobić żeby nie dać się wystrzelić w kosmos. Ale tak to już jest jakby nikt strażakowi nie powiedział to by powiedział, że go oszukali, jak mu podpowiedział ktoś Co robić to też podejrzane bo czemu mu coś każą. nie dogodzisz.
I w zasadzie ja też się nie znam w sumie nie interesuje i też nie wiem czemu po co tak jest. ( a jak już mnie coś zainteresuje to poprostu odpalam sobie lexa wyszukuję akt prawny i czytam u źródła.)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #364 dnia: Październik 18, 2021, 14:45:40 »
zupełnie tematu nie śledzę bo mnie nie dotyczy ale zastanowiło mnie jedno, że na odprawie z dowódca jrg gdzie były podawane informacje na ten temat od razu padło stwierdzenie i gotowe druki były, że należy się tego zrzec....

A dlaczego, po co i czemu się to nie opłaca lub opłaca to nie wiem bo się tym nie interesuje.
Więcej zostanie do podziału dla biur , które i tak nie mają za bardzo wyboru .

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #365 dnia: Październik 18, 2021, 15:07:28 »
Ręce opadają

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #366 dnia: Październik 18, 2021, 16:12:03 »
zupełnie tematu nie śledzę bo mnie nie dotyczy ale zastanowiło mnie jedno, że na odprawie z dowódca jrg gdzie były podawane informacje na ten temat od razu padło stwierdzenie i gotowe druki były, że należy się tego zrzec....

A dlaczego, po co i czemu się to nie opłaca lub opłaca to nie wiem bo się tym nie interesuje.
Więcej zostanie do podziału dla biur , które i tak nie mają za bardzo wyboru .

Co Ty chłopie chcesz dzielić? Gadasz takie bzdety że rzygać się  :gwiazdki:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #367 dnia: Październik 18, 2021, 16:34:56 »
zupełnie tematu nie śledzę bo mnie nie dotyczy ale zastanowiło mnie jedno, że na odprawie z dowódca jrg gdzie były podawane informacje na ten temat od razu padło stwierdzenie i gotowe druki były, że należy się tego zrzec....

A dlaczego, po co i czemu się to nie opłaca lub opłaca to nie wiem bo się tym nie interesuje.
Więcej zostanie do podziału dla biur , które i tak nie mają za bardzo wyboru .

Co Ty chłopie chcesz dzielić? Gadasz takie bzdety że rzygać się  :gwiazdki:
Na Twój chłopski rozum..hipoteczne. Masz w komendzie 20 etatów plus podział jednej JRG. W komendzie naczelnicy wydziałów plus dowódca JRG z zastępcą. Na podziale wszyscy od dowódcy zastępu wzwyż i niektórzy z SK. Teraz zapytaj siebie ilu jest chętnych na ten dodatek 5 do 10 osób. Przy 55 etatach 01 ma około 550 zł. Podziel to na max 10 osób. Hajcu full..

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #368 dnia: Październik 18, 2021, 16:58:17 »
A jednak można zrobić odwiert jak się przebije muł zalegający na dnie.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #369 dnia: Październik 18, 2021, 18:32:43 »
zupełnie tematu nie śledzę bo mnie nie dotyczy ale zastanowiło mnie jedno, że na odprawie z dowódca jrg gdzie były podawane informacje na ten temat od razu padło stwierdzenie i gotowe druki były, że należy się tego zrzec....

A dlaczego, po co i czemu się to nie opłaca lub opłaca to nie wiem bo się tym nie interesuje.
Więcej zostanie do podziału dla biur , które i tak nie mają za bardzo wyboru .

Co Ty chłopie chcesz dzielić? Gadasz takie bzdety że rzygać się  :gwiazdki:
Na Twój chłopski rozum..hipoteczne. Masz w komendzie 20 etatów plus podział jednej JRG. W komendzie naczelnicy wydziałów plus dowódca JRG z zastępcą. Na podziale wszyscy od dowódcy zastępu wzwyż i niektórzy z SK. Teraz zapytaj siebie ilu jest chętnych na ten dodatek 5 do 10 osób. Przy 55 etatach 01 ma około 550 zł. Podziel to na max 10 osób. Hajcu full..
Nie no jak tylko 550 zł do podziału to cofam wszystko i współczuję  :-\

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #370 dnia: Październik 18, 2021, 19:12:08 »
Daruj sb..

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #371 dnia: Październik 26, 2021, 19:44:53 »
Wysłuchałem dzisiaj Q&A Pana Komendanta, który powiedział, że te 74 zł czyli wolne środki z podwyżki pójdą na funkcyjny. Czy ta kwota aby nie zostanie też "podzielona" na stażowe, nagrodę roczną? Bo albo moja wiedza jest znikoma, albo czegoś nie rozumiem.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #372 dnia: Październik 26, 2021, 22:46:13 »
Pan KG nie powiedział że 74 zł pójdzie na funkcyjny Ty poprost usłyszałeś co chciałeś.

Offline Kurator998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #373 dnia: Październik 26, 2021, 23:15:46 »
Czy ktoś przez chwilę zastanowił się po co ten dodatek został wprowadzony? Bo przeglądając posty to tylko pytania kto i ile dostanie, czy dostanie, czy warto przejść ( oczywiście kto może). Może Ameryki nie odkryję ale myślę że ktoś z wysokich rangą będzie odchodził, bo jak to w inny sposób interpretować. Większość nic z tego nie będzie miało, bo 70 procent uprawnionych zrezygnuje a pozostała część się zastanawia czyli przechodzą osoby które albo Ema w najbliżych 2 - 3 latach albo system codzienny i to też nie wszyscy. Pozdrawiam i życzę tylko trafnych decyzji!

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #374 dnia: Październik 27, 2021, 15:20:53 »
Pan KG nie powiedział że 74 zł pójdzie na funkcyjny Ty poprost usłyszałeś co chciałeś.

"te 74 złote, które zapewniliśmy razem ze stroną społeczną wolnych środków dla komendantów na każdym poziomie pozwoli na spokojne realizowanie dodatku funkcyjnego..."