Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 173518 razy)

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #325 dnia: Październik 07, 2021, 18:40:20 »
A co ma dodatek motywacyjny do DF?. Ludzie ogarnijcie się.....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #326 dnia: Październik 07, 2021, 18:44:47 »
A co ma dodatek motywacyjny do DF?. Ludzie ogarnijcie się.....
Jest coś nowego i słaby obieg informacji więc czemu się dziwisz, że rodzą się plotki a potem są ploty a na koniec są takie bzdury, że łeb urywa...
A ten temat to naprawdę wzbudził powszechną nieufność i w jakiś pokrętny sposób strach w środowisku.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #327 dnia: Październik 07, 2021, 18:52:01 »
Hmm, nie dziwiłbym się zapytaniu, które u nas rozkminia KW - co z p.o np dowódcy zastępu gdzie dotychczas strażak był na niższej grupie nie podlegającej DF? Wg mnie nie należy mu się DF, otrzyma możliwość wzięcia DF dopiero przy mianowaniu na to stanowisko.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #328 dnia: Październik 07, 2021, 19:14:02 »
DF jest dostępny tylko przy mianowaniu lub powołaniu na stanowisko, na którym jest on dostępny. Nie powierzenie obowiązków.
I nie, nie zmienia się nic jeśli chodzi o dodatek motywacyjny, za stopień czy szkodliwe. Wciąż je ma/może mieć. 0,5% za wyjazdy też zostaje 😎

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #329 dnia: Październik 07, 2021, 19:17:48 »
A co jeśli osoby z podziału z DF będą zbijać nadgodziny tym z DS ? Jest taka możliwość czy taki mógłby być zamysł ?  :tuba:

Część komendantów jeszcze się w tym nie kapnela
Bo to widać gamonie są... Dostaną 70% DF i motywacyjny to rozkminią temat. Albo z Forum odczytają  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2021, 19:21:16 wysłana przez Strażak wro »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #330 dnia: Październik 07, 2021, 19:48:20 »
Hmm, nie dziwiłbym się zapytaniu, które u nas rozkminia KW - co z p.o np dowódcy zastępu gdzie dotychczas strażak był na niższej grupie nie podlegającej DF? Wg mnie nie należy mu się DF, otrzyma możliwość wzięcia DF dopiero przy mianowaniu na to stanowisko.
A na czym opierasz swoje stanowisko, że się nie należy? Ja mam odmienne... Gdyż zgodnie z art. 37 a ustawy o PSP w trakcie tzw. p.o. "strażakowi przysługuje uposażenie przewidziane dla stanowiska, na którym powierza się pełnienie obowiązków, lecz nie niższe od dotychczasowego." a w związku z art. 87 ust. 1 dodatek funkcyjny jest dodatkiem do uposażenia natomiast w pkt. 4b jest mowa" dodatek funkcyjny za pełnienie służby na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym.". Śmiało można przyjąć z pewnością graniczącą do 100% że powierzenie obowiązków to dalej pełnienie służby o którym mowa w pkt. 4b.
Bo to widać gamonie są... Dostaną 70% DF i motywacyjny to rozkminią temat. Albo z Forum odczytają  :rofl:
Przy ruchu "gości" na forum to podejrzewam, że większość strażaków w tym komendantów czyta forum.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zegarek84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #331 dnia: Październik 07, 2021, 19:50:13 »
Hmm, nie dziwiłbym się zapytaniu, które u nas rozkminia KW - co z p.o np dowódcy zastępu gdzie dotychczas strażak był na niższej grupie nie podlegającej DF? Wg mnie nie należy mu się DF, otrzyma możliwość wzięcia DF dopiero przy mianowaniu na to stanowisko.
i nikt się temu nie dziwi...

wzór to pewnie po każdym województwie krąży a pro po zrzeczenia...

większy problem, że wszyscy obiecują, ale nie na piśmie, i wzory zrzeczenia są z błędną podstawą prawną :D

komu w końcu wierzyć - tzn. ja w prost mam czy się zrzekam czy nie, a reszta, no cóż, nic im nie szkodzi na "dziennik podawczy", skoro ich nie dotyczy to "kadrowcy" nie muszą obrabiać tych "papierków", ale udokumentowane "jezd :D" ...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #332 dnia: Październik 07, 2021, 19:57:53 »
i nikt się temu nie dziwi...

wzór to pewnie po każdym województwie krąży a pro po zrzeczenia...

większy problem, że wszyscy obiecują, ale nie na piśmie, i wzory zrzeczenia są z błędną podstawą prawną :D

komu w końcu wierzyć - tzn. ja w prost mam czy się zrzekam czy nie, a reszta, no cóż, nic im nie szkodzi na "dziennik podawczy", skoro ich nie dotyczy to "kadrowcy" nie muszą obrabiać tych "papierków", ale udokumentowane "jezd :D" ...
To nie jest decyzja administracyjna aby się martwić podstawą prawną. Możesz zanieść kartkę z zeszytu odręcznie napisaną w formie raportu na której będzie napisane 3 słowa "zrzekam się dodatku funkcyjnego" i moc tego będzie identyczna co gotowego druku.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #333 dnia: Październik 07, 2021, 20:11:52 »
§ 8.2. Przesłanką uprawniającą do otrzymywania dodatku funkcyjnego, o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 4b ustawy, jest
brak złożenia w terminie do 14 dni od dnia powołania lub mianowania oświadczenia o zrzeczeniu się uprawnienia do tego
dodatku.
Myślę, że organ ustawodawczy przewidziałby opcję p.o. i by ją zapisał. Tym bardziej, że p.o nie musi się wiązać z otrzymaniem tego stanowiska.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #334 dnia: Październik 07, 2021, 20:15:20 »
§ 8.2. Przesłanką uprawniającą do otrzymywania dodatku funkcyjnego, o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 4b ustawy, jest
brak złożenia w terminie do 14 dni od dnia powołania lub mianowania oświadczenia o zrzeczeniu się uprawnienia do tego
dodatku.
Myślę, że organ ustawodawczy przewidziałby opcję p.o. i by ją zapisał. Tym bardziej, że p.o nie musi się wiązać z otrzymaniem tego stanowiska.
p.o. występuje zarówno przy powołaniu i mianowaniu. Nic w przywolanym przez Ciebie paragrafie nie ma o tym, że mianowanie czy powołanie ma być na stałe...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #335 dnia: Październik 07, 2021, 20:22:20 »
Hmm, nie dziwiłbym się zapytaniu, które u nas rozkminia KW - co z p.o np dowódcy zastępu gdzie dotychczas strażak był na niższej grupie nie podlegającej DF? Wg mnie nie należy mu się DF, otrzyma możliwość wzięcia DF dopiero przy mianowaniu na to stanowisko.
A na czym opierasz swoje stanowisko, że się nie należy? Ja mam odmienne... Gdyż zgodnie z art. 37 a ustawy o PSP w trakcie tzw. p.o. "strażakowi przysługuje uposażenie przewidziane dla stanowiska, na którym powierza się pełnienie obowiązków, lecz nie niższe od dotychczasowego." a w związku z art. 87 ust. 1 dodatek funkcyjny jest dodatkiem do uposażenia natomiast w pkt. 4b jest mowa" dodatek funkcyjny za pełnienie służby na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym.". Śmiało można przyjąć z pewnością graniczącą do 100% że powierzenie obowiązków to dalej pełnienie służby o którym mowa w pkt. 4b.
Bo to widać gamonie są... Dostaną 70% DF i motywacyjny to rozkminią temat. Albo z Forum odczytają  :rofl:
Przy ruchu "gości" na forum to podejrzewam, że większość strażaków w tym komendantów czyta forum.

Eqi,
patrząc na nadrzędność ustawy nad rozporządzeniem to możesz mieć rację. Z drugiej strony:
§ 8. 2. Przesłanką uprawniającą do otrzymywania dodatku funkcyjnego, o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 4b ustawy, jest
brak złożenia w terminie do 14 dni od dnia powołania lub mianowania oświadczenia o zrzeczeniu się uprawnienia do tego
dodatku.

i co teraz? Powierzenie pełnienia nie jest ani mianowaniem ani powołaniem. Czyli brak wymienionej przesłanki.

Co do drugiej części cytowanej, dotyczącej "komendantów gamoni" akurat Ty powinieneś odczytać ironię w moim wpisie. Mam nadzieję, że komendanci już teraz dokonali wielowątkowej analizy plusów i minusów związanych z DF tak, by wyjaśnić wątpliwości swoich podwładnych. I nie tylko dali druki zrzeczenia się (które, jak słusznie zaznaczasz są niepotrzebne - można napisać na kartce odręcznie) ale i przedstawili szeroko nowy temat, by umożliwić strażakom świadome podjęcie decyzji. Czy będzie ona korzystna, czy nie, tego akurat nikt nie wie, bo nikt nie jest wróżką.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #336 dnia: Październik 07, 2021, 20:26:42 »
§ 8.2. Przesłanką uprawniającą do otrzymywania dodatku funkcyjnego, o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 4b ustawy, jest
brak złożenia w terminie do 14 dni od dnia powołania lub mianowania oświadczenia o zrzeczeniu się uprawnienia do tego
dodatku.
Myślę, że organ ustawodawczy przewidziałby opcję p.o. i by ją zapisał. Tym bardziej, że p.o nie musi się wiązać z otrzymaniem tego stanowiska.
p.o. występuje zarówno przy powołaniu i mianowaniu. Nic w przywolanym przez Ciebie paragrafie nie ma o tym, że mianowanie czy powołanie ma być na stałe...
no nie! można powierzyć pełnienie obowiązków na stanowisku przewidzianym do mianowania lub powołania. Ale to nie jest mianowanie czy powołanie tylko powierzenie pełnienia obowiązków.
Może się mylę ale tak to interpretuję.
Na szczęście są radcy prawni w PSP. Może oni to wyjaśnią. U mnie takich sytuacji jeszcze nie ma więc rozważania są czysto hipotetyczne. Ale wyjaśnienie tej kwestii jest wskazane na przyszłość.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #337 dnia: Październik 07, 2021, 20:32:56 »
Nie będę się opierał na przepisach choć te są wg mnie po stronie racji przedstawianych przez @eqinox a.
Strażak jako p.o. np. dcy zastępu w okresie pełnienia obowiązków posiada uprawnienia takie jak dca zastępu bez p.o.
W okresie p.o. posiada również uprawnienie do DF. Zatem powinien złożyć oświadczenie o odrzuceniu DF jeżeli go nie chce. Po okresie p.o. 2 sytuacje:
1. Otrzymuje mianowanie na d-cę zastępu więc sprawę przyjęcia odrzucenia ma za sobą bo już złożył oświadczenie
2. Po okresie p.o. nie otrzymuje mianowania na d-cę zastępu zatem ląduje na innym stanowisku wyższym lub niższym niż dca zastępu i jeżeli to stanowisko nie jest ono uprawnione do DF jest po sprawie jeżeli to stanowisko również posiada uprawnienia do DF składa w terminie 14 dni od zakończenia okresu p.o. nowe oświadczenie.   

Offline zegarek84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #338 dnia: Październik 07, 2021, 20:40:25 »
i nikt się temu nie dziwi...

wzór to pewnie po każdym województwie krąży a pro po zrzeczenia...

większy problem, że wszyscy obiecują, ale nie na piśmie, i wzory zrzeczenia są z błędną podstawą prawną :D

komu w końcu wierzyć - tzn. ja w prost mam czy się zrzekam czy nie, a reszta, no cóż, nic im nie szkodzi na "dziennik podawczy", skoro ich nie dotyczy to "kadrowcy" nie muszą obrabiać tych "papierków", ale udokumentowane "jezd :D" ...
To nie jest decyzja administracyjna aby się martwić podstawą prawną. Możesz zanieść kartkę z zeszytu odręcznie napisaną w formie raportu na której będzie napisane 3 słowa "zrzekam się dodatku funkcyjnego" i moc tego będzie identyczna co gotowego druku.
no właśnie papier toaletowy z podpisem ma g*** no moc, ten sam papier w obiegu elektronicznym nabiera mocy "kupy" - "kupy" nikt nie ruszy bo śmierdzi...

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #339 dnia: Październik 08, 2021, 07:48:50 »
W kontekście uzupełnienia moich dywagacji - w akcie prawnym są zapisy, że funkcjonariusz ma 14 dni od momentu mianowania lub powołania na stanowisko, by zrzec się DF. Nie ma więc tutaj żadnego p.o. - chyba , że źle interpretuję. Czas i Biuro Prawne KG zdecyduje  :straz:.

Offline nowy psp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #340 dnia: Październik 13, 2021, 09:19:51 »
witam. to mój pierwszy post, mam pytanie dla znawców tematu: jeśli nie zrzeknę się dodatku funkcyjnego, na tę chwilę mam wypracowane 96 nadgodzin to co z nimi się stanie, zostaną wypłacone czy po prostu przepadną?

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #341 dnia: Październik 13, 2021, 09:52:49 »
witam. to mój pierwszy post, mam pytanie dla znawców tematu: jeśli nie zrzeknę się dodatku funkcyjnego, na tę chwilę mam wypracowane 96 nadgodzin to co z nimi się stanie, zostaną wypłacone czy po prostu przepadną?
Przepadną, u mnie Ci co się nie zrzekli wybierają ile tylko mogą.

Offline danielcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #342 dnia: Październik 13, 2021, 10:18:21 »
wypracowane nadgodziny zostają do oddania lub zapłaty (te które wypracowałeś w okresie 1.07-30.09) od 1.10 nadgodziny które masz, przepadają jeśli nie zrezygnowałeś z dodatku funkcyjnego.

Offline nowy psp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #343 dnia: Październik 13, 2021, 10:38:50 »
wypracowane nadgodziny zostają do oddania lub zapłaty (te które wypracowałeś w okresie 1.07-30.09) od 1.10 nadgodziny które masz, przepadają jeśli nie zrezygnowałeś z dodatku funkcyjnego.
ok moje są wypracowane do 30.09 więc zostaną mi wypłacone.

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #344 dnia: Październik 13, 2021, 12:57:42 »
wypracowane nadgodziny zostają do oddania lub zapłaty (te które wypracowałeś w okresie 1.07-30.09) od 1.10 nadgodziny które masz, przepadają jeśli nie zrezygnowałeś z dodatku funkcyjnego.
Dziwne u mnie 01 stwierdził, że wszystko przepadnie. Od kogo masz takie info ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #345 dnia: Październik 13, 2021, 16:24:34 »
wypracowane nadgodziny zostają do oddania lub zapłaty (te które wypracowałeś w okresie 1.07-30.09) od 1.10 nadgodziny które masz, przepadają jeśli nie zrezygnowałeś z dodatku funkcyjnego.
Dziwne u mnie 01 stwierdził, że wszystko przepadnie. Od kogo masz takie info ?
Do końca września będą wypłacone bo dokument o przejściu na funkcyjny podpisujesz z dniem 1 października.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #346 dnia: Październik 13, 2021, 20:02:42 »
A ja mam całkiem inne pytanie :)
Kto myśli tak jak ja, żeby mając kilkanaście lat służby, będąc 8-io godzinnym pracownikiem zaryzykować i zostać przy funkcyjnym.
Nie wiem czemu, ale mam jakąś złudną nadzieję, że będą na to pieniążki. MSW przeanalizuje sytuacje, koszty itp. uważam, że 80% strażaków zrzekanie się funkcyjnego, więc oprócz przyszłych emerytów, którzy już doliczają sobie 70% i niedowierzają patrząc na symulację  :szalony: może nieliczni biurowi na tym zyskają? Kurczaki, no ktoś musi na tym zyskać  :gwiazdki:

Taka mnie myśl przy drineczku naszła  :straz:
Może jeszcze będzie jakoś tak... lepiej?

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #347 dnia: Październik 13, 2021, 20:26:35 »
A ja mam całkiem inne pytanie :)
Kto myśli tak jak ja, żeby mając kilkanaście lat służby, będąc 8-io godzinnym pracownikiem zaryzykować i zostać przy funkcyjnym.
Nie wiem czemu, ale mam jakąś złudną nadzieję, że będą na to pieniążki. MSW przeanalizuje sytuacje, koszty itp. uważam, że 80% strażaków zrzekanie się funkcyjnego, więc oprócz przyszłych emerytów, którzy już doliczają sobie 70% i niedowierzają patrząc na symulację  :szalony: może nieliczni biurowi na tym zyskają? Kurczaki, no ktoś musi na tym zyskać  :gwiazdki:

Taka mnie myśl przy drineczku naszła  :straz:
Może jeszcze będzie jakoś tak... lepiej?
Nie wiesz kto na tym zyska? A znasz grabie, co grabią od siebie? Zyska na tym budżet. DF będzie wprowadzony bez zwiększania kwoty, a wszystkie oszczędności wygeneruje brak wypłacania ekwiwalentu za godziny ponadnormatywne.

Offline Dziadek93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #348 dnia: Październik 13, 2021, 21:05:07 »
W DF pójdzie może część biura, starzy (przed emką). Pytanie czy biuro będą zmuszać do służb na PB? A są komendy że tak jest. Myślę że ktoś to kalkuluje. A ,,góra,, ma już możliwości zwiększenia dodatku przechodząc na DF, bo i tak nadgodzin ,,0,,

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #349 dnia: Październik 13, 2021, 22:51:11 »
Będą nowe etaty, będą limity na nadgodziny to w systemie zmianowym też się skończy przecież wszystko w tym kierunku zmierza  :milcz: