Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 173596 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #300 dnia: Październik 05, 2021, 23:19:24 »
Na FB KG powiedział, że pieniądze na DF będą.

Urban legends.  :rofl: :rofl:

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #301 dnia: Październik 06, 2021, 18:56:18 »
Oczywiście, że będą.... w KG.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #302 dnia: Październik 06, 2021, 19:14:21 »
A co jeśli osoby z podziału z DF będą zbijać nadgodziny tym z DS ? Jest taka możliwość czy taki mógłby być zamysł ?  :tuba:

Offline kogucik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #303 dnia: Październik 06, 2021, 19:40:50 »
A co jeśli osoby z podziału z DF będą zbijać nadgodziny tym z DS ? Jest taka możliwość czy taki mógłby być zamysł ?  :tuba:

Właśnie taki dokładnie był zamysł wprowadzenia DF🤪

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #304 dnia: Październik 06, 2021, 20:03:12 »


Może widełki DF 50-70% by pomogły podjąć decyzję? Na stanowiskach związanych z większą odpowiedzialnością, zarówno w codziennym jak i zmianowym.
To jest jedyne słuszne rozwiązanie + oczywiście zwiększone finansowanie komend z tego tytułu.
A tak decyzję trzeba podjąć do końca miesiąca, a kasa na DF jest obiecana. Jak to mawiają: nikt Ci nie da tyle ile komendant obieca ;)
Rozumiem rozterki. Chociaż jak kasa miałaby się znaleźć to zamiast 60% DF wystarczy mi 50% DS... a nie tak się nie da

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #305 dnia: Październik 06, 2021, 20:20:41 »
A co jeśli osoby z podziału z DF będą zbijać nadgodziny tym z DS ? Jest taka możliwość czy taki mógłby być zamysł ?  :tuba:

Właśnie taki dokładnie był zamysł wprowadzenia DF🤪
Kolega się naśmiewa a jak przykładowo podam że jak ktoś z innej zmiany pójdzie na L 4 to ten z DF jest do dyspozycji 01. Jakie z tego będą nadgodziny i dla kogo ?

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #306 dnia: Październik 06, 2021, 20:43:14 »
Cytuj
Kolega się naśmiewa a jak przykładowo podam że jak ktoś z innej zmiany pójdzie na L 4 to ten z DF jest do dyspozycji 01. Jakie z tego będą nadgodziny i dla kogo
Nadgodzin dla funkcjonariusza z DF nie będzie ale czasami będzie nagroda uznaniowa za wykonywanie zadań w zastępstwie za funkcjonariuszy na zwolnieniach lekarskich  i oszczędności dla Komendy:)
Pozdrawiam
Robert
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2021, 20:49:43 wysłana przez wujo 2010 »

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #307 dnia: Październik 06, 2021, 20:51:34 »
Cytuj
Kolega się naśmiewa a jak przykładowo podam że jak ktoś z innej zmiany pójdzie na L 4 to ten z DF jest do dyspozycji 01. Jakie z tego będą nadgodziny i dla kogo
Nadgodzin dla funkcjonariusza z DF nie będzie ale czasami będzie nagroda uznaniowa za wykonywanie zadań w zastępstwie za funkcjonariuszy na zwolnieniach lekarskich  i oszczędności dla Komendy:)
Pozdrawiam
Robert
A w tej chwili przychodzi ktoś w zastępstwie generując sobie nadgodziny .  To tak jak teraz przykładowo przychodzi d -ca jednostki na zastępstwa i podział ma figę z tego .  Pozdrawiam 🙂
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2021, 22:13:38 wysłana przez młody13 »

Offline zegarek84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #308 dnia: Październik 06, 2021, 22:30:59 »
edit... nie wiem czemu cytat wpadł nie ten itd... reszt nie kasuję, mimo, że edytowane, to w granicach rozsondku, a reszta niech oceni... niżej stare...

w dniu, o który pytałeś co do godziny wg doby to byłem na służbie, to zajebiście duuuużo mogłem wypić...

...ps. nie będę pisał które województwo, szybko skapną się ludzie, ale jest błąd w podstawie zrzeczenia się... ale obiecali... zdjęcia nie będę wrzucał, wspomniałem już o szkoleniach w przeszłości  :P

luknij podstawę prawną oświadczenia zrzeczenia się z różnych województw... i tyle w temacie, gdzie jest błąd, zamiast cyfry 1160 powinno być 1610, pominę, że do kogoś śmiałem się, "czy oni planują pandemię zwierząt??" - dodatkowo w krążącym piśmie brakuje podstawy 1728

i ps. ostatnia wiadomość do ludzi podległych (to, że będę musiał wybierać wiedziałem od dawna), że lista zapoznanych dotyczy już nie tylko osób których dotyczy DF a wszystkich dowiedziałem się dzisiaj... cytatu pewnej osoby ze zmiany służbowej tutaj nie udostępnię, tylko skrót do przemyślenia: podpisać listę muszą już wszyscy a nie tylko osoby których dotyczy......

...podobno alkohol sprzyja djecie ketogenicznej, pijmy więcej, będziemy zdrowsi  :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2021, 23:00:52 wysłana przez zegarek84 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #309 dnia: Październik 06, 2021, 22:38:20 »
Jak diecie ketogenicznej przecież alkohol to same węgle więc lipa na tej diecie...
Reszta wpisu też lipa...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zegarek84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #310 dnia: Październik 06, 2021, 22:40:16 »
...ps. nie będę pisał które województwo, szybko skapną się ludzie, ale jest błąd w podstawie zrzeczenia się... ale obiecali... zdjęcia nie będę wrzucał, wspomniałem już o szkoleniach w przeszłości  :P

luknij podstawę prawną oświadczenia zrzeczenia się z różnych województw... i tyle w temacie, gdzie jest błąd, zamiast cyfry 1160 powinno być 1610, pominę, że do kogoś śmiałem się, "czy oni planują pandemię zwierząt??" - dodatkowo w krążącym piśmie brakuje podstawy 1728

i ps. ostatnia wiadomość do ludzi podległych (to, że będę musiał wybierać wiedziałem od dawna), że lista zapoznanych dotyczy już nie tylko osób których dotyczy DF a wszystkich dowiedziałem się dzisiaj... cytatu pewnej osoby ze zmiany służbowej tutaj nie udostępnię, tylko skrót do przemyślenia: podpisać listę muszą już wszyscy a nie tylko osoby których dotyczy......

...podobno alkohol sprzyja djecie ketogenicznej, pijmy więcej, będziemy zdrowsi  :fiuu:

Offline zegarek84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #311 dnia: Październik 06, 2021, 22:43:47 »
Jak diecie ketogenicznej przecież alkohol to same węgle więc lipa na tej diecie...
Reszta wpisu też lipa...
tak, lipa i wpis mi się niechcący powtórzył.. na tym forum nie udzielem się... założyłem konto coby tylko w przeszłości ludziom pomóc, ale mimo błędu, nie wiedziałem, że wpis dodał się i zdublowałem go  :szalony: i tak pozdrawiam

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #312 dnia: Październik 06, 2021, 23:17:00 »
Czy są jakieś określone wzory oświadczeń czy każdy sobie?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #313 dnia: Październik 06, 2021, 23:23:20 »
Panie zegarek84
Staram się ale ni huhu nie idzie zrozumieć o co, o czym  i do kogo kierujesz swoje wpisy.
Dla jasności z dniem 1 wszyscy uprawnieni już są na dodatku funkcyjny teraz wybierają do 30 czy się go zrzec i powrócić na służbowy.
Czego zrzeka się niemający DF (zgodnie z twoim wpisem) tego za cholerę zrozumieć nie mogę.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #314 dnia: Październik 06, 2021, 23:39:19 »
Dla jasności z dniem 1 wszyscy uprawnieni już są na dodatku funkcyjny teraz wybierają do 30 czy się go zrzec i powrócić na służbowy.
A to nie powinno być tak, że uprawnieni powinni dostać nową decyzję "uposażeniową", w której będzie DF w kwocie X i dopiero wtedy ewentualnie się go zrzekać? Przecież teraz, jeżeli zainteresowany nie wie oficjalnie o wysokości swojego DF, to tak naprawdę nie jest w stanie skalkulować swojej decyzji.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #315 dnia: Październik 07, 2021, 00:15:08 »
Tak to będzie w przyszłości.
Teraz otrzymasz decyzję iż na podstawie obowiązujących przepisów prawa z  dniem 01.10.2021 został Ci przyznany DF.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2021, 00:19:49 wysłana przez pb11 »

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #316 dnia: Październik 07, 2021, 12:46:50 »
Dodatek funkcyjny będzie ale raczej od 01.11.2021. Do końca tego miesiąca osoby z tabeli mają czas na "zrzeczenie się uprawnienia do dodatku funkcyjnego". Więc jeszcze nie przysługuje tylko mamy do niego uprawnienie.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #317 dnia: Październik 07, 2021, 12:55:32 »
Dodatek funkcyjny będzie ale raczej od 01.11.2021. Do końca tego miesiąca osoby z tabeli mają czas na "zrzeczenie się uprawnienia do dodatku funkcyjnego". Więc jeszcze nie przysługuje tylko mamy do niego uprawnienie.
Żeby wiedzieć czy gra jest warta świeczki to by pasowało najpierw wiedzieć jaka to będzie kwota tego DF .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #318 dnia: Październik 07, 2021, 13:02:52 »
Dodatek funkcyjny będzie ale raczej od 01.11.2021. Do końca tego miesiąca osoby z tabeli mają czas na "zrzeczenie się uprawnienia do dodatku funkcyjnego". Więc jeszcze nie przysługuje tylko mamy do niego uprawnienie.

A my otrzymaliśmy taką interpretację.
Kto przyznaje dodatek, i czy jest to fakultatywne.
Potem kiedy weszło w życie rozporządzenie a następnie art 87 pkt 4b i 5.1a ustawy o PSP . I jeszcze kwestia co ważniejsze ustawa czy rozporządzenie, bo nie do końca korelują.
Więc padło że decyzja - oświadczenie - podtrzymanie decyzji lub wycofanie.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2021, 13:19:15 wysłana przez pb11 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #319 dnia: Październik 07, 2021, 15:12:50 »
Dodatek funkcyjny będzie ale raczej od 01.11.2021. Do końca tego miesiąca osoby z tabeli mają czas na "zrzeczenie się uprawnienia do dodatku funkcyjnego". Więc jeszcze nie przysługuje tylko mamy do niego uprawnienie.
Żeby wiedzieć czy gra jest warta świeczki to by pasowało najpierw wiedzieć jaka to będzie kwota tego DF .

Nie jestem pierwszym, który chce to wiedzieć. Ale jak widać na ten moment działa zasada: nikt ci nie da więcej ode mnie, ale ile to tajemnica poliszynela.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #320 dnia: Październik 07, 2021, 16:02:22 »
Dodatek funkcyjny będzie ale raczej od 01.11.2021. Do końca tego miesiąca osoby z tabeli mają czas na "zrzeczenie się uprawnienia do dodatku funkcyjnego". Więc jeszcze nie przysługuje tylko mamy do niego uprawnienie.
Nazewnictwo się zmieniło bo kwoty będą takie same.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #321 dnia: Październik 07, 2021, 16:27:31 »
To się powinno nazywać dodatek FIKCYJNY a nie funkcyjny

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #322 dnia: Październik 07, 2021, 16:28:59 »
A hajcu daleko nam szukać..

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #323 dnia: Październik 07, 2021, 17:08:40 »
A co jeśli osoby z podziału z DF będą zbijać nadgodziny tym z DS ? Jest taka możliwość czy taki mógłby być zamysł ?  :tuba:

Część komendantów jeszcze się w tym nie kapnela

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #324 dnia: Październik 07, 2021, 18:32:40 »
Witam wszystkich moje pytanie brzmi czy jak zdecyduje się na dodatek funkcyjny to będzie mi przysługiwać dodatek motywacyjny bo są tutaj nieścisłości bo jedni twierdza ze będę mógł dostawać a inni że nie.  :gwiazdki: